Glavni meni

BMW S1000RR 2011

Započeo Gligoric, 17 Mart, 2014, 22:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

rboban

Citat:

Za motor dajem svaku preporuku,samo treba se odluciti da li kupiti polovan BMW ili novog japanca,ali ja se ne kajem Smiley


Za ovakvu izjavu treba dosta kilometara da protece ispod tockova... ;)
Ride It Like You Stole It

Gligoric

Veruj mi da je razlika osetna,drugacije se sedi,kocnice su mnogo ubedljivije,motor ima dosta snage,a savremena pomagala mogu lepo da se koriste :)
Nakon jednog kilometra osetis da je motor drugaciji od onoga na sta si navikao.. To je moje misljenje,ne kazem da ne treba tudje da bude drugacije :)

Gligoric

Juce sam uradio servis na motoru,zamenjeno ulje,filter ulja i filter vazduha.. Lepo me o¹i¹ali u Delti :(
Sledece nedelje cu da promenim semeringe na prednjim vilama i kocione ploèice napred i pozadi.
Bio sam razocaran kad sam na filteru za vazduh video datum proizvodnje koji datira jos sa kraja 2010 godine.
A i ulje je bilo katastrofa iako mi je prethodni vlasnik rekao da ga je skoro promenio.
Takodje je manjkalo i rashladne tecnosti u motoru..Mnogo masnoce oko prednjeg lancanika i po unutrasnjosti oklopa me je nateralo da sve rasklopim uzmem cetkicu za likovno i da sve detaljno ocistim :)
I to sad izgleda ovako :












UFF

 :o kakav ti je bio filter za vazduh kao ne znam gde da si ga vozio jbg a ne po ulici

Gligoric

Zaboravih da pomenem da imam i jedan problem,kilometar sat ne meri kako treba,a problem je sledeci.
U 3 brzini na 14 000 obrtaja motor na tabli ispisuje ni celih 180km/h.. A trebalo bi da ispisuje 230+
I kasnije kad nastavim u èetvrtoj i nju dovedem do 14 000 obrtaja na tabli ne bude cifra veca od 210 km/h.A motor ide ubija,ne mogu da se drzim za korman.
Poredio sam sa Suzukijem vozeci ga sa drugarom jedan uz drugi i bmw na satu prikazuje 80kmh,dok suzuki prikazuje 92.

Gligoric

UFF-e ja sam tek kupio motor,ovo mu je kod mene prvi servis. To je nemarnost predhodnog vlasnika.

UFF

proveri da li mu je skracen prenos

Gligoric

To  mi nije palo na pamet,hvala ti :)

Aleks Cross

Ako se nisam sad bas nesto zajebo, kod RR je senzor nazad ABS, TC, i odatle uzima signal za brzinomer, tako da prenos nema veze. Lep kompijuter na dva tocka ;-)

PECA BMW

tako je , iz senzora za ABS u zadnjem tocku uzima signal i za kilometrazu , probaj da resetujes sistem i proveri dal radi ABS na zadnjem tocku .

zatim proveri dal` je senzor cist (hoce metalni opiljci da se navataju na njega) i proveri zazor izmedju senzora i onog lima gde ocitava ,

obzirom kakav je filter vazduha ne bi me cudilo da na senzoru ima kojecega , kako li motor uopste radio ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Ima li ista pokvarenije nego kad ti bivsi vlasnik kaze da je ulje mijenjano nedavno, a laze? Da nesto dobija tom lazi, pa ajde...

Gligoric

Prenos je fabricki za 2011 godinu ode zupèanik 44,i taj je na motoru. Sad cu bas da proverim taj senzor o kome pricate.I danas sam opet uporedjivao brzine,BMW 100km/h a Suzuki pokazuje 119-120km/h.
Boban_m  ne znam zato me je ubedjivaod da ne menjam ulje kad ga nece on platiti nego ja.Ali svakako sta god da je on rekao ja bih opet promenio.
Osetna  je razlika nakon promenjenog ulja i filtera,motor mnogo lepse radi i sad se lakse menjaju brzine..A sad se totalno drugacije cuje agregat kad zavrnes gas :)

srbac

To ti je verovatno realna brzina a Suzuki poprilicno laze..... a ako hoces brzinu, moras da kupis neki drugi brzi motocikl...

Hurricane

...mnogo mi je èudan taj filter za vazduh, ja nikad nisam video prljaviji, prosto ne verujem da je moguæe..

con3

Citat: Gligoric poslato 30 Mart, 2014, 17:13
Prenos je fabricki za 2011 godinu ode zupèanik 44,i taj je na motoru. Sad cu bas da proverim taj senzor o kome pricate.I danas sam opet uporedjivao brzine,BMW 100km/h a Suzuki pokazuje 119-120km/h.
Boban_m  ne znam zato me je ubedjivaod da ne menjam ulje kad ga nece on platiti nego ja.Ali svakako sta god da je on rekao ja bih opet promenio.
Osetna  je razlika nakon promenjenog ulja i filtera,motor mnogo lepse radi i sad se lakse menjaju brzine..A sad se totalno drugacije cuje agregat kad zavrnes gas :)

A zasto jednostavno ne oteras kod nekoga ko se razume ipak je to bmw od 10000+ hiljada .

srbac

Skini neki GPS brznomer na mobilni telefon i onda probaj. !!!!
Ako zadnja guma nije odgovarajuce dimenzije onda laze kilometraza....

Hurricane

Citat: Gligoric poslato 30 Mart, 2014, 17:13
Prenos je fabricki za 2011 godinu ode zupèanik 44,i taj je na motoru. Sad cu bas da proverim taj senzor o kome pricate.I danas sam opet uporedjivao brzine,BMW 100km/h a Suzuki pokazuje 119-120km/h.
Boban_m  ne znam zato me je ubedjivaod da ne menjam ulje kad ga nece on platiti nego ja.Ali svakako sta god da je on rekao ja bih opet promenio.
Osetna  je razlika nakon promenjenog ulja i filtera,motor mnogo lepse radi i sad se lakse menjaju brzine..A sad se totalno drugacije cuje agregat kad zavrnes gas :)


mo¾da je prednji lanèanik menjan proveri i to se radi kad se igra sa prenosom..

rboban

Ako je davac na zadnjem tocku (kod mene jeste) kako tvrde, onda prenos nema nikakvog uticaja na pokazivanje brzine, moze samo velicina gume minimalno....
Ride It Like You Stole It

rboban

A filter vazduh sam onako prljav video samo jednom u zivotu onako prljav, 50.000 i kusur je taj motor presao sa istim..... da nije mozda uklonjena neka usisna guma sa airboxa, fali neki gumeni dihtung ili nesto tako?
Ride It Like You Stole It

djolefer

Ili idi kupi jos jedan motor,ionako imas viska para,pa proveri jel do senzora.. Ko jos ima dva motora a da ih je stekao ne kriminalnim radnjama ?? :-D :-D
:D