Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Slaninar poslato 18 Januar, 2017, 13:05
Citat: Laziæ poslato 11 Januar, 2017, 10:30
Èuo sam i ja to, ali kako nove gume da stavim pozadi, radije æu da jurim dupe nego da ostanem negde zaglavljen... :D A jutros kretalo dupe da me pretièe na svakom prestrojavanju... ;D

A pljuvali su mnogi na sav glas kad je za sneg uveden propis za sve èetiri zimske...
Od 1994-2013 nisam imao zimske gume, 700+ hiljada km, bar 200 po snegu, ko zna da vozi, zimske gume dosta poma¾u, ali pre¾ivi se i bez njih...
Kad sam uspeo u sred meæave da popnem auto od 1700 kila, zadnjim pogonom i æelavim letnjim 205-icama na Kopaonik... :o ;D

Inaèe skroz nova letnja guma ima karakteristike vrlo sliène zimskoj, ali jako kratko, do oko 5000km. Mo¾e i kasnije ali tek kad se dobro zagreje, ¹to obièno nije sluèaj ujutru na zavejanom parkingu... :D

Andreja

Zimske su majka, ne mogu se porediti sa letnjim, znao ili ne znao da vozi¹... Al' dobro, ti si brat Æizal, sve jasno :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Da, za una kupili lance dok smo imali stare gume, vozen redovno po snegu, ledu... korisceni stalno dok nismo kupili nove sava eskimo cisto zimske gume... lance nikad vise nismo montirali, proso je i zimi svuda gde god pomislis ko da je 4x4 :D Na uzbrdicama se drugi sa 20 puta boljim automobilima zaglavljuju, una samo uspravaju bespotrebno :D Do duse on ima ona uske 145 i jos nove zimske... ma nema gde ne moze da prodje... pupuuu da ga ne ureknem :D

Lazic

Citat: Andreja poslato 19 Januar, 2017, 02:49
Zimske su majka, ne mogu se porediti sa letnjim, znao ili ne znao da vozi¹... Al' dobro, ti si brat Æizal, sve jasno :D
Legni na gas sa novim zimskim gumama, stajaæe¹ u mestu... ;D

Major


Lazic

Sa pogonom na dva toèka... :D Mada viðao sam i terence koji ne mogu da mrdnu...

FJCharlie

bio sam juce do uffa,
lud coek.
on se istim putem i po onom snegu penje/spusta.
kaze prati trag u snegu i samo pici-vazi, gledam trag ide uz nasip ma reko zajebi me toga :D


UFF


dzaba sam otvarao temu
ne kupujem suv
napravio sam ga od ovog sto imam
ionako uglavnom kod ne-extremnih uslova nije do vozila vec do vozaca

BOKYBOY

Sve je to samo sminka i sviranje qrcu...od SUV-a priznajem samo ovo...

Lazic

A od mokrog...? :D



Citat: FJCharlie poslato 19 Januar, 2017, 16:20
bio sam juce do uffa,
lud coek.
on se istim putem i po onom snegu penje/spusta.
kaze prati trag u snegu i samo pici-vazi, gledam trag ide uz nasip ma reko zajebi me toga :D


Imenjaèe nemoj da me bruka¹... :o ;D

FJCharlie

ma ne pada mi na pamet da se glupiram sa pentranjem na nasip.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

FJCharlie


Lazic

U juga bi ja tebe... ;D

bigbad86

Citat: BOKYBOY poslato 19 Januar, 2017, 17:00
Sve je to samo sminka i sviranje qrcu...od SUV-a priznajem samo ovo...

Brale SUV je Sport Utility Vehicle.
De ti ovde vidis Sport? :D

Ivicat

suburban utility vehicle

nigor

Pozdrav svima,
novi sam èlan,a ova tema me privlaèi,¹to je bio i glavni razlog da se prikljuèim u poku¹aju da nekome pomognem pri izboru "d¾ipa".
Veæ 15 godina vozim iskljuèivo 4x4 vozila,pa bih hteo da prenesem neka iskustva.
Prvo vozilo 4x4 bio mi je contry golf koji je bio kod mene 6 godina- i osim skupih selena i nedostatka klime- sve pohvale.
-sledeæa je bila Frontera benzin u koju sam ugradio plin- nije bila lo¹a,ali malo osetljiva za veæe terenske izazove- ima brzo tro¹eæe diskove ,kratkotrajan klinasti remen,osetljive le¾ajeve i prilièan je potro¹aè.
-Frontera dizel 2.2- iste boljke, i nejak motor-ali obe,bar za mene ,jo¹ uvek imaju neprevaziðen izgled
- Santa Fe- prvo izdanje uz redovno/skupo/ odr¾avanje- solidan auto,s tim ¹to mi je nekada izgledao ru¾an,a nekada moæan.Dobar za nezahtevne terene.
-Santa Fe sledeæa generacija - 2.7 benzin sam 2009 god. kupio nov i odmah ugradio plin/Zavoli/- sada je na skoro 100 hiljada- samo 2 puta sam menjao bobinu,i osim skupih delova i velikog servisa na 90 hilj. koji je ko¹tao u zvaniènom servisu 2700 maraka/uh!!!/-veoma sam zadovoljan i vozim ga i danas./potro¹nja 11-15 litara plina/
-uz njega sam 2011 kupio Dastera 4wd ,110 konja dizel- pre¹ao sam s njom uz redovne servise oko 40 000 km,i prodao je radi malog prostora/izgleda da su sve Daèije iznutra iste,sami promene vanjski oblik/- ali sam bio veoma zadovoljan.
- posle nje sam  2014 uzeo nov IX 35 117 konja dizel  2 wd ali sam i njega nakon 1 god. god prodao jer mi je bio nejak.
-sada trenutno uz Santa fe  imam  i H.Terracan 2.9 dizel 163 konja sa ruènim menjaèem koji veæ 4 godine koristim za lov i ribolov i veoma sam zadovoljan/ boljka mu je plivajuæi zamajac- pa sam konvertovao kvaèilo u standardno sa korpom i druk le¾ajem i veæ 30 hilj. nema nikavih problema.Potro¹nja mu je u proseku oko 10 litara dizela,i imam oseæaj da je "nesalomljiv" i da se radi i danas verovatno bih kupio novoga.Naglasio sam da je menjaè ruèni,jer sa automatskim menjaèem isti motor tro¹i bar 30% goriva vi¹e.
- trenutno uz gornja 2 d¾ipa imam i Nissan Pathfinder 2011 god. 2.5 dizel 190 konja -koji sam kupio prije god. dana jer nisam mogao da odolim maloj kilometra¾i/40 hilj./ i do sada mislim da je to strava d¾ip koji ima sve ¹to pravi terenac mo¾e da ima.
Probao sam  kod drugara i ML mercedes,Audi q 7,RAV 4 i Forraner,Land Cruser - i mislim da ko  nema potrebu da se "pokazuje" ili ¹to bi narod rekao "kurèi" ,kome ne smeta ljuljanje ,a ima potrebu da se vozi zadovoljavajuæu udobno i sigurno, zadovoljavajuæe brzo,a da mo¾e  i sigurno da se "zavuèe" na bilo kakav makadam - preporuèujem Pathfindera seriju do 2014 godine-R51.
Od prilike ovako- Santa Fe koristim za du¾e relacije/brzo,udobno,sigurno i jeftino/
                           Terracan koristim za teren,uz udobnu vo¾nju do istoga
                           Pathfinder koristim za sve i on je moja preporuka
Biæe mi drago ako sam nekome pomogao pri izboru,i po pitanju gore navedenih auta sam otvoren za dodatna iskustva.

Lazic


Major

Citat: nigor poslato 21 Januar, 2017, 23:27
Pozdrav svima,
novi sam èlan,a ova tema me privlaèi

Citat: UFF poslato 19 Januar, 2017, 16:57
dzaba sam otvarao temu
ne kupujem suv

[rofl]

bucko

Citat: UFF poslato 19 Januar, 2017, 16:57

dzaba sam otvarao temu
ne kupujem suv
napravio sam ga od ovog sto imam


! No longer available