Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

dune¹, pa ako naduva¹, ka¾e¹ da neæe¹ da potpi¹e¹ jer ne veruje¹, da to nije taèno. Onda moraju da te vode na vaðenje krvi, a to im je smor pa ti tako napi¹u prijavu, a to kod sudije pada u vodu. I jo¹ doda¹ da te nisu zaustavili kod gazele nego kod ade, a da si to u zapisniku video tek kasnije.

Darko

Citat: mrle poslato 12 Mart, 2014, 14:31
dune¹, pa ako naduva¹, ka¾e¹ da neæe¹ da potpi¹e¹ jer ne veruje¹, da to nije taèno. Onda moraju da te vode na vaðenje krvi, a to im je smor pa ti tako napi¹u prijavu, a to kod sudije pada u vodu. I jo¹ doda¹ da te nisu zaustavili kod gazele nego kod ade, a da si to u zapisniku video tek kasnije.

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [kralj] [kralj] [kralj] [kralj] [kralj] [kralj] [kralj] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

DebeliZmaj

si ti malo omanuo teme ;))))))
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Darko


nesic1

sta fali dusteru?
drugar imao pajera, 2000 i neko god, uzeo ga polovnog, vozio i posle nekog vremena brljavi, majstor kaze elektronika, kao poprave to traje mesec dana pa opet isto, opet poprave i to traje mesec dana i opet isto, posle ga prodao, tesko da ces da nadjes nesto dobro po oglasima jedino da te mega giga usere ili da uzmes auto od poznanika gde znas kako je odrzavan, ostalo je macka u dzaku

DebeliZmaj

Citat: mrle poslato 12 Mart, 2014, 14:31
dune¹, pa ako naduva¹, ka¾e¹ da neæe¹ da potpi¹e¹ jer ne veruje¹, da to nije taèno. Onda moraju da te vode na vaðenje krvi, a to im je smor pa ti tako napi¹u prijavu, a to kod sudije pada u vodu. I jo¹ doda¹ da te nisu zaustavili kod gazele nego kod ade, a da si to u zapisniku video tek kasnije.

nije ti losha fora...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

Citat: UFF poslato 12 Mart, 2014, 13:53
e pa jbg verovatno ce tako i kod mene da bude....

e onda cu radije da kupim Volkswagen Up i aj u qrac sve jer tog dastera i slicna  [govance] hjundajije i kie ne bi platio (bih vozio ali nikad ne bih kupio)

Primer:
kad sam kupovao pistolj trazio sam desert eagle i kad sam saznao da polovni kostaju 2.500eur ja se iznervirao i kupio beretu 6.35 :D
i ona ce da zavrsi posao a preciznija je



nove kie i hjundaiji su dobra auta...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

stilgar

za ufa kako upotrebiti pistolj i dzip u saobracaju
Zakon jaceg u Rusiji

mrle

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Mart, 2014, 14:35
si ti malo omanuo teme ;))))))


e, ali iskucam ja post i vidim nema ga. I ka¾em, mrzi me da kucam opet, imam posla.
kako je dospeo ovde , nemam pojma.

Major


jevta

Ajde prièaj meni je to izbor za dogodine.Uzmem polovan par godina vozam i ja par godina kontam da bi trebalo da bude lako za odr¾avanje i pouzdano.Ne oèekujem svemirki brod.Èak sam razmi¹ljao i o stepwej daèiji.
Meni treba iskljuèivo gradski auto eventualno ne¹to malo okolo u krugu 200 km.Svea putovanja tipa godi¹nji odmor idem ili motorom ili me voze neèim drugim.

Major

Prvo redovno odrzavanje izadje skuplje nego na Hondi  [ludak]
Drugo previse je bucan, izolacija u njemu je odradjena katastrofa. Leva noga ti je konstantno hladnija za par stepeni jer odozdo negde duva koju god ventilaciju da ukljucis.
Putnici koji se voze s tobom, leti klimu ne osecaju znaci kuvaju se, a kad hoces da im ucinis onda se ti smrzavas. Zimi je situacija slicna, nazad je dosta, dosta hladnije nego napred.
I ono sto je meni najvise zasmetalo je, kao da mu fali neki stepen izmedju prve i druge. Recimo kad ides na usponu nekom, ako prebacis u prvu vuce (jedva ali vuce), a cim presaltas u drugu krene da se gusi. Ja sam imao benzinac.

Inace auto jeste lep na oko, ali verujem da ce trebati jos par godina da poprave te stvari kad ce moguce i vredeti da ga probas. Onaj stepway mi je nekako ko logan na steroidima.

jevta

Meni bi mo¾da smetalo jedino to da mi hladi nogu.Nisam nazad vozio nikog jako jako dugo.Razmi¹ljao sam o 1.5 dizelu.To je solidno proveren reno motor koji ne bi smeo da napravi problem kad ga kupim sa pravih 120-150 k kolko realno preðe autodo 5 godina.Ja posle provozam jo¹ 100k i na dobo¹.To mi se dosad pokazalo kao najrentabilnije u odr¾avanju i pouzdanosti.

DebeliZmaj

Citat: mrle poslato 12 Mart, 2014, 14:58
e, ali iskucam ja post i vidim nema ga. I ka¾em, mrzi me da kucam opet, imam posla.
kako je dospeo ovde , nemam pojma.

ma samo opushteno moze i ovde...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

brana

po meni ti je ovde najveci problem kubikaza tj registracija. istu dilemu sam imao i ja kada sam uzimao terenca.

ozbiljan terenac nema ispod 2.5l. ako uzmes auto do 20 godina placas harac bez veze, ali imas bolji auto. ako uzmes auto preko 20 godina imas manju registraciju ali i losiji auto. pitanje je koliko kilometara prelazis godisnje? ja sa mojih 10ak hiljada godisnje sam se odlucio da uzmem stariji sa manjom registracijom. godisnje platim registraciju 27.000 i to im je. godisnje dam jos oko 200e u odrzavanje i to je to. godinama sam ga doradjivao i na kraju sam ga doveo da mogu da idem na bilo koju soft stazu sa njim. ta dorada me je kostala skoro kao i auto.

suv ima da se nadje sa malim kubikazama. nemaju ni reduktore ni sasiju. ono sto je tu najveci problem je to sto bilo kakva prepravka je mnogo komplikovana. nije predvidjeno da se stavljaju znatno vece gume ili podizanje.

moj ti je predlog da vidis sta ti se svidja i da li se uklapas u budzet koji si spreman da odvojis za auto godisnje. opet je po meni najveci problem registracija.  zatim da isti probas da vidis da li ti lezi auto i da li je to nesto sto bi mogao da vozis. za bilo koji model mogu da se raspitam koliko je podizanje i sta je najbolje uraditi.

za cenovni rang oko 5000e po meni je najbolji grand 2.7crd. znam dosta ljudi koji ga voze i dosta su zadovoljni sa njim. ono sto je problem je naravno registracija. auto je automatik. ne znam da li ti to smeta. jako lako se dize i za male pare.

Citat: Ivan1979 poslato 12 Mart, 2014, 13:26
Ovako nesto i Bog da te vidi


Nije skup, jeftino odrzavanje a prolazi tamo gde ce mnogo veci i skuplji zatajiti.

I ostavis BMW za po gradu  ;)

ovako nesto, ali da se dobro uradi,  kosta vise nego bilo koji drugi terenac da se uradi. lada je vec izvukla maksimum od onoga sto je uradila i zbudzila sve sto je mogla. bilo koje podizanje i ubacivanje vecih guma je jako komplikovan posao.
drugi problem su i skupi delovi. jeftino je samo ono sto je isto kao i na putnickim modelima. ostalo je jako skupo a kvalitet nula.
prohodnost necu da komentarisem jer price prevazilaze supermena i cak norisa. jedan primer ti je serbian trophy koji je vozen prosle godine. citiracu organizatora: "Jedina NIVA na Serbian Trophy, ekipa iz Nisa, klasa SOFT presla je samo 48m (i slovima: cetrdesetosam metara). I da naglasim, nije se pokvarila, samo nije mogla dalje."

UFF

vidim da znas sta pricas, hvala na savetima

lada njiva je po meni isto kao jugo i pre bi isao na buspljus nego to vozio (bez uvrede bilo kome)

sto se tice automatskog menjaca to mi odgovara i to upravo i trazim, smucilo mi se da saltam po guzvi vise
sto se tice km i ja prelazim oko 10k godisnje i to kad pada kisa i zimi, ostatak vremena sam na motoru

sto se tice cirokija na ovaj si mislio?
http://www.polovniautomobili.com/oglas4509821/jeep_cherokee_27_crd/

taj model mi je i najlepsi, svidja mi se i spolja i iznutra ali sam ih izbegavao zbog tog skupog odrzavanja a to mi je rekao covek koji je radio u ovlascenom servisu i godinama samo njih popravlja pa zato nisam vise ni razmisljao o tome

e sad pored toga sto ce registracija da me kosta 700eur (a to ne bi dao nema sanse ni za kajena ili novog x6) to ce da trosi bar 20litara a ja nisam tatin i mamin sin nit radim za platu od 2000eur jbg

aj da kazemo registracija koju bih nekako prezalio moze da bude do 300 max 350eur i potrosnja je ok oko 12l (zato i gledam dizele, manje trose a plin ne podnosim)

i kazes da moze jeftino da se podigne? koliko da se podigne? ovoliko? (mada je auto previse modernog dizajna pa izgleda pomalo smesno kad se digne dok ovi stari izgledaju kako treba)

http://i600.photobucket.com/albums/tt84/TBCreative/Jeep/DSC_2880.jpg

clutch&brake

Oces da vozis dzicinu i da budes baja a da je mala reg u malo trosi? Pa bez djoke nema hebanja
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

UFF

Procitaj prvu recenicu u prvom postu

Taj model se pravio od 1991 do 2000te pa ako uzmem stariji bice jeftina registracija
Drugar ga ima 2.5 dizel i trosi mu 10 litara

ne znam za dzoku i za jebanje ali eto vidis da moze ;)  (mada nisam rekao da necu pristati na vecu potrosnju ali na registraciju od 700e sigurno necu)

i izgleda kako treba

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/4/356/3821/38389410003_original.jpg