Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sremac

ubije felnu crna boja bas, mada ima opreme koliko vidim, felnice, multimedija, +kupljen u srbiji, koliko trazi da doplatis ? jbg ako polacujes 3000e onda bolje cekaj da prodas svog pa uzmi sta hoces . . .onaj kratki rav mi  deluje kao najsimpaticnije resenje . .  .

p.s. da li se ove cevi napred zovu rol ili bull bar ?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Gvozden


Tatica

Citat: UFF poslato 28 Decembar, 2014, 21:58
evo sledece ponude za zamenu

http://www.polovniautomobili.com/oglas5545702/kia_sorento_ex_hitnooo/


Соренто је, од свега понуђеног, најозбиљнији теренац: права засебна ''камионска'' шасија, круте осовине, редуктор... Минус овој конкретној је, поред скупе регистрације, аутоматски мењач, гума која није за терен (а кошта 300 еврића ком.)... и вероватноћа да није прешао само 131 х.км.

Ако те занима овако нешто, имаш их добрих већ од 5000 е.

bigbad86

Meni je Nissan superiska.

UFF

Citat: slave74 poslato 28 Decembar, 2014, 23:01
Ode preko 2000ccm.
Ima boljih primeraka, doduse par godina starijih ali i jeftinijih. Ovaj je presao dosta, i sediste mu se otrcalo, a felne mu bas ne leze.
Gume lose, plus su nizeg profila sto nije ni za losije puteve, a tek nije za neki teren, ima da prsnu.
Maska kineska ,original kia je meni lepsa.
E, sad auto je dobro koncipiran, solidan motor dizel, reduktor tj. sporohodna, klasicna sasija, z. osovina kruta, im jeftino da se nabavi blokada z. difa,ako zatreba.
Pogledaj ako nije daleko, ja ga uzo ne bih, a nisam neki probirac.

verovatno necu ni ja zbog kubikaze i cene, mada mi se automatski menjac svidja

Citat: sremac poslato 28 Decembar, 2014, 23:07
ubije felnu crna boja bas, mada ima opreme koliko vidim, felnice, multimedija, +kupljen u srbiji, koliko trazi da doplatis ? jbg ako polacujes 3000e onda bolje cekaj da prodas svog pa uzmi sta hoces . . .onaj kratki rav mi  deluje kao najsimpaticnije resenje . .  .

nema sanse da mu doplatim toliko

Citat: Gvozden poslato 28 Decembar, 2014, 23:22
Pre sam za Nissan nego za kimco verzije....
http://www.polovniautomobili.com/oglas5693175/nissan_x-trail/

jel su se drogorali kad su birali pozociju instrument table?
sto onda i volan nije na sred auta a napred da bude 3 sedista?

bigbad86

Kad vozis ribu da i ona moze lepo da vidi kolko idete da se ne naginje ;)

ranko

cini mi se pristupacan... ruzan... ali nekako lepo ruzan... a unutra moz se nadje na ebayu navigacija i kozurica... jedino sto nema zamene... ali divi stanje... nov...

http://www.polovniautomobili.com/oglas5286862/subaru_forester_20_x5mt_vs/

UFF

unutra je stvarno dobar, tabla, kokpit, volan... samo kozura fali
spolja malo ruznjikav ali takav je svaki subaru bitno je da ide bolje od svih otalih pa mu je oprosteno :)

ranko

gledao sam napucane verzije... znaci na ovo ima jos navigacija ( mislim da moz da se ubaci ) i kozura... znaci sigurno moze da se ubaci...

jedino je problem sto ces kod nas pre da nadjes kardan za onaj tvoj I8 nego kozna sedista za subaru...

ali generalno... auto je top... i kazu da su motori neprejebivi... bem ga nisam upoznao nikoga ko vozi subaru :)

bigbad86

Najmanji problem je da ova sedista presvuce kozom. Izgledom ne pleni mnogo poglede ali bolji je vrv od 90% predlaganih em su specijalisti za 4x4 em ima 160 konja batoooo :) A zbog sekvent plina ce imati mnogo manje ulaganje sto se tice novca za tekuce odrzavanje (gorivo,servisi)

UFF

 [rofl]  najmanji problem je da ova sedista presvucem u kozu po udlovom da imam 1000eur za materijal + za ruke pravom majstoru jer 95% tapetara to ne umeju da urade kako treba

bigbad86


Gvozden

Znas da smo radili subaru salone po zemlji i probali ta njihova vozila, vrh je to sve samo sto je jos uvek egzotika za servis i delove...kosta..
Kapa dole za onaj relli turbac 4x4..SUV je dobio nagradu za dizajn enterijera samo sto kosta ko sveta petra kajgana..
A nissan bih tako posedovao, mozda i napravim neku kombinaciju za slican.Imao sam mini morisa i preziveo bih te centralne satove...
â–º Nissan X-Trail в Ð"рязи [Off-Road 4x4]
Onaj oglas sto sam ti okacio, lik hoce da menja za bmw..

mi¹ko_kolo

Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2014, 00:20
jel su se drogorali kad su birali pozociju instrument table?
sto onda i volan nije na sred auta a napred da bude 3 sedista?

To sam i ja prvo pomislio kad sam video slike. Em je nepraktièno da stalno pomeram pogled u desno, em ¹ta briga onog pozadi da gleda pravo u instrument tablu. Kao da mu ne¹to znaèi vozim li 50 ili 100 i koliko goriva je ostalo.

mareskin

Citat: mi¹ko_kolo poslato 29 Decembar, 2014, 01:18
Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2014, 00:20
jel su se drogorali kad su birali pozociju instrument table?
sto onda i volan nije na sred auta a napred da bude 3 sedista?

To sam i ja prvo pomislio kad sam video slike. Em je nepraktièno da stalno pomeram pogled u desno, em ¹ta briga onog pozadi da gleda pravo u instrument tablu. Kao da mu ne¹to znaèi vozim li 50 ili 100 i koliko goriva je ostalo.

Nikakve logike nema da bude na tom mestu. Ne razumem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivicat

^Mozda usteda (levi-desni volan).

***

Pre neki dan sam razgovarao sa covekom koji zivi na Zlatiboru i ima Santa Fe. Pre toga je imao Astru. Kaze kada je kupio Santa Fe, preporodio se i mnogo lakse vozi zimi. Sto je i logicno :D. Jedina zamerka mu je sto Santa Fe nema prekidac za stalno ukljucivanje 4x4 vec ima neki automatski sistem koji ne radi savrseno. Osim toga, ekstra je zadovoljan. Znaci, ako njemu na planini odgovara takav auto, odgovarace i nama koji smo nize.

bucko

#596
Auomatski menjac je super,samo proveri cenu zamenskog,prevrnuces se.

honda crv 7000 eur,kaptiva 9000,antara preko 10000 eur,da, samo nov menjac toliko kosta

znam da su ljudima skidali na parkingu neku elektroniku sa menjaca i samo to kosta oko 2 soma a oni se zavuku pod auto i cas posla skinu

mom poznaniku stoji honda negde u Mladenovcu vec dve ,tri godine kod majstora za menjace i naganja se sa njim a u medjuvrenenu je kupio drugi auto

slave74

  UFF: "verovatno necu ni ja zbog kubikaze i cene, mada mi se automatski menjac svidja"

Ma dobar je automatik, ako je ispravan, i odlicna je stvar, mada vise potrosi goriva, i malo je zeznutiji za sneg. Elem, kad budes zeleo da znas nesto vise o samim kvarovima korejanaca, japanaca nazovi trio motors servis i pitaj za iskustva i kvarove pojedinih modela.Mada najvise informacija o kvarovima pojedinog modela dobijes na stranim forumima u  "common problems".

Santa Fe i bilo koji drugi auto sa ukljucivanjem druge osovine radi uglavnom po istom principu, i toliko brzo, da su prvenstveno zbog toga izbacili taj preklopnik 4x4.
Ja sam na svom autu testirao taj sistem i stvarno na snegu nisam primetio razliku ukljucen/iskljucen 4x4. Jedino ako su tockovi z. osovine na suvom a prednji u snegu, sam primetio boljitak. Inace,  i kad je iskljucen 4x4 pogon, druga osovina dobija nesto malo snage , pogotovo pri kretanju. Ima na yt snimak sa merenjem postotka prenosa snage na z.osovinu.Od 2005 uglavnom je izbacen taj preklopnik kod automobila te namene.

Kada auto ima "vise" felne, mora imati "nize" gume da ne bi zapinjale od blatobrane. Treba traziti originalan set tockova,ili bar felne pri kupovini, pa menjas po volji.


UFF


bigbad86

Jel si zvao da se raspitas za Nissan ili Subaru?