Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

ima li zenu pa se tu pogodite ;D ;D ;D

UFF

ne verujem
klinac neki, osvojio valjda drugo mesto u pevanju na nekom grand showu ili x faktoru jebem li ga gde i dobio neki auto na poklon.. tako mi nesto njegov cale rece

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Bori¹a

uzmi autogram i prodaces ga za milione nekad ;D

slave74

Uzimaj to pre prvog snega, on ce kad pada sneg ionako a olupa bmwa.

UFF


MIGE

vec neko napisa,nemoj mu davati drugi set felni i to je to

UFF

ma koji ce mi qrac druge felne da se jebavam posle sa oglasima... uostalom auto je ruzan za sve pare, radije cu da zovem za neku ravu i ja da doplatim

freepartyman

Zovi i mene na te rave :)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

VR 46

Twist of wrist!

bigbad86

Jesi li razmisljao opciju da odes na neki plac i da das tvoju bembaru i da im doplatis na rate za neki drugi auto. Tako bih mozda imao veci izbor a nece odmah preko dzepa da te zaboli...

VR 46

ko zna koliko ce da mu kulovi sa placeva  ceniti benkaru,sigurno manje nego sto zaista vredi  [ludak]
Twist of wrist!

bigbad86

Pa nije ni on shisharka pa da ga palamude. A opet ti daju nesto na kredit, ipak i oni tebe cekaju za pare... A mogu i oni tu benkicu da utegnu pa opet da prodaju nekom sa pricom da je zena vozila.

UFF

nikad u zivotu nisam uzeo kredit i nikad ne kupuem na rate tj ne trosim novac koji jos nisam zaradio

@ freepartyman, wr46 pa zovem to valjda znate vec

*zeka*

 [clapp] Definicija za zagarantovan uspeh  [clapp] [thumb_up]

Darko

ja kad sam prodavao onog zlatnog punta dvojku, u trenutku kad je cena bila oko 1600 e , otisao sam na plac via car , da dam mog punta ( koga su pristali da uzmu u zamenu ) i doplatim za pezo 307 karavan , cija je zena bila oko 4100 ,4200 cini mi se a bila je fora da das oko 1500e i ostalo na rate , sto kasnije izadje oko 5000 i nesto...

batica mi ponudi za mog punta 800e i ni da cuje da da vise... pri tom , ja nisam hteo da se cenjkam za pezo i da mu smanjim cenu , kao , da budem korektan...

nekako sam izbrojao do 10 i okreuo se i otisao ( bez incidenta ) , jer , to je bilo bukvalno vredjanje inteligencije....  posle par dana prodam punta za 1500e i iz principa ne kupim od njih pezoa koji mi se jako svideo ....

sigurno ce na placu da mu daju realnu cenu auta ,ali juce...


kupovina na kredit nije trosenje para koje nisi zaradio ...ako imas stalan posao i konstantne mesecne prihode , ti ratu placas ne mesecnom nivou , nema tu nista "nisam zaradio"... ni ja nisam za te kupovine na rate zbog vece cene ,ali nekad nije lose iskoristiti takve varijante...


ja npr primam platu preko postanske stedionice...oni imaju neke kes kredite , tipa do 300-400.000 din... rate su fiksne i dinarske ... vec treci ili cetvrti put podignem npr 240.000 din. ako imas nekog u menjacnici , za tu sumu kupovine evra dobijes dobar popust... rata mi je fiksna , dinarska , npr 6,7.000 din ...a za te dve god evro dovoljno  skoci da mi se kamata , koja je i onako mala u postanskoj i ne primeti ... skapirao sam da je to meni dobar nacin da 2 soma evra stavim sa strane .. od onog " po 50,100e mesecno u stek"  nema nista...

UFF

Citat: Darko poslato 16 Decembar, 2014, 00:14
kupovina na kredit nije trosenje para koje nisi zaradio ...ako imas stalan posao i konstantne mesecne prihode , ti ratu placas ne mesecnom nivou , nema tu nista "nisam zaradio"...

ako kupim danas a treba da platim sutra jer sad nemam onda jeste placanje sa parama koje nisam zaradio
ako mi sutra sef kaze ima ti smanjim platu 20% i ima da radis prekovremeno koje je neplaceno ja cu da mu kazem pusi ga i dam otkaz a ti sa takvim razmisljanjem ces da kazes vazi sefe jel treba i cega da skinem i da se naguzim preko stola? (nadam se da imate kremicu u fijoci jer ja ipak treba sutra da dodjem na posao...nekako)

jbg ti imas ratu da placas a ja imam stek od kojeg mogu da zivim x meseci ili godina radio ne radio, u tome je razlika

ako nesto zelis resi sta tacno i posveti se tome, ne moze sve sad i odmah, naprav relan i plani racunicu... ili zbog kredita plati 7 auto koji vredi 5
pa nemas da ga registrujes jer ti rata za kredit jebe kevu, kad skupis za registraciju onda se pokvari pa nemas za popravku zbog kredita, kad ga konacno popravis onda nemas za jebeno gorivo jer si sve dao na popravku... i onda shvatis da je bus pljus ekonomicniji i resis da prodas auto... ali tad za njega mozes da dobijes 3.5.. a platio si 7 ... jeeebi gaa sve sto ti ostaje je da se NADAS da ce tih 3.5 biti dovoljno da pokrije preostali dug u banci i cak i ako bude dovoljno na kraju shvatis koliki si magarac ispao i da je samo banka zaradila a ti placao rate i vozio se busom svo vreme

pa ti opet trosi kintu koju nisi zaradio

a ja cu da razmisljam unapred i kad skupim isti taj auto koji si ti platio 7 cu da kupim za 4.5 koje izvadim i spustim na sto, a ostalo ce da sluzi za gorivo, registraciju i odrzavanje

Darko

Jebes ga, svako ima svoju racunicu
Kod mene ne moze da prodje ono sa sefom da mi smanji platu , da mi da otkaz ili da me guzi...6. i 21. plata legne pa legne...
Cak i da se desi svetsko cudo pa nesto sa platom kvrcne , imam svoju platu koju zaradim svaki vikend
A kupis nesto na rate zato sto neces da cekas da sa 7 padne na 3.5 nego ga kupis odmah....jer ako cekas i stekas svakako ti bus plus ne gine...
Ovo sa cenama za auto,kvarovima i registracijom si iskarikirao do jaja , pa to necu ni da shvatim ozbiljno
Da si magarac kad dignes kredit- jesi, nema greske , ali nisi ni sisao vesla da dizes u najskupljoj banci , da sve pare spizdis na takve igranke ko sto si ti objasnio...

UFF

Daj mi razumnu racunicu (objasnjenje) za veci kredit u najpovoljnijoj banci a da to nije za stambeno pitanje i da ne umores od neke bolesti :)

mareskin

Citat: UFF poslato 16 Decembar, 2014, 03:52
Daj mi razumnu racunicu (objasnjenje) za veci kredit u najpovoljnijoj banci a da to nije za stambeno pitanje i da ne umores od neke bolesti :)

Razlika izmeðu toga kada uzme¹ ne¹to na kredit i za ke¹ je ¹to za kredit mo¾e¹ odmah da kupi¹ i KORISTI© odreðenu robu za vreme otplate, a ako èeka¹ da prvo skupi¹ pare onda samo èeka¹ da prvo skupi¹ pare ;D

Svako treba da uzme u obzir nepredviðene situacije i da li æe biti u moguænosti da plaæa rate. Ima mnogo sluèajeva gde se ljudi ba¹ ¾estoko zakopaju u kredit.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu