Glavni meni

Cene guma u Nemaèkoj

Započeo Slaninar, 28 Februar, 2014, 07:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Sem kad su u pitanju gume za skutere MICHELIN koje su napravljene u TIGRU u Pirotu i ne mogu se kupiti u slobodnoj prodaj,i vec od zastupnika MICHELINA koji ih prodaje po francuskim cenama
Друштво за заштиту од животиња

Conti-Moto

Citat: El Jefe poslato 28 Februar, 2014, 12:55
Sem kad su u pitanju gume za skutere MICHELIN koje su napravljene u TIGRU u Pirotu i ne mogu se kupiti u slobodnoj prodaj,i vec od zastupnika MICHELINA koji ih prodaje po francuskim cenama

E to je nasa drzava napravila (za nekog) odlican deal ...
Na ovaj nacin imamo "ogroman izvoznicki potencijal" posto se 100% proizvodnje izvozi.
Zapravo deo za nase trziste ostaje ovde, fizicki ne napusta drzavu ali se ipak placa na taj deo carina, porez i ostalo ...  [ludak]
Novo !!!
Conti ROAD !!

Slaninar

Citat: Conti-Moto poslato 28 Februar, 2014, 12:07
Nadam se da se niko nece uvrediti nekim delom iz napisanog teksta,

Ne vidim ¹to bi se iko vreðao - to su èinjenice. Pored svega toga, va¹a firma je jedina (koju znam barem) da u Srbiji ima iste  cene guma kao ¹to su u ©vabiji. Svi ostali su dosta skuplji. ©teta ¹to ne prodajete i Bridgestone i Metzeler. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Conti-Moto

Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2014, 14:50
Citat: Conti-Moto poslato 28 Februar, 2014, 12:07
Nadam se da se niko nece uvrediti nekim delom iz napisanog teksta,

Ne vidim ¹to bi se iko vreðao - to su èinjenice. Pored svega toga, va¹a firma je jedina (koju znam barem) da u Srbiji ima iste  cene guma kao ¹to su u ©vabiji. Svi ostali su dosta skuplji. ©teta ¹to ne prodajete i Bridgestone i Metzeler. :)

100 ljudi 100 æudi ...
Za cene guma koje prodajemo smo svesni, stalna borba sa proizvodjacem
da sacuvamo nivo cena koji nece dovesti iste do granice bola ljudima u nasoj regiji.
Mozda bude u skorijoj buducnosti nesto sa Dunlop markom, firma Continental je
otkupila dobar deo akcija i polako ulazi u vlasnicku strukturu Dunlop-a ... :)
Novo !!!
Conti ROAD !!

idanijel

uzmi kontinetal slobodno ako ti cena odgovara.

Hohštapler

...ni meni nije jasno, slaninar, a ¹to ne continental? Attack ili tako ne¹to...
Dobra guma, super kilometra¾a se iz nje izvuèe, solidna cena, a za tvoj naèin vo¾nje idealna... nije da si Rossi...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 28 Februar, 2014, 16:49
...ni meni nije jasno, slaninar, a ¹to ne continental? Attack ili tako ne¹to...
Dobra guma, super kilometra¾a se iz nje izvuèe, solidna cena, a za tvoj naèin vo¾nje idealna... nije da si Rossi...

Zbog na¹ih puteva. RA2 je fenomenalna guma - brzo se zagreje, dobro dr¾i, ali ima platno u osnovi. Nije metalna mre¾a. Puno se lak¹e rukom savija, deformi¹e. Pla¹im se ¹ta bi bilo da se prednja probu¹i. One sa èeliènim "kosturom" mi puno vi¹e poverenja ulivaju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Conti-Moto

Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2014, 18:26
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 28 Februar, 2014, 16:49
...ni meni nije jasno, slaninar, a ¹to ne continental? Attack ili tako ne¹to...
Dobra guma, super kilometra¾a se iz nje izvuèe, solidna cena, a za tvoj naèin vo¾nje idealna... nije da si Rossi...

Zbog na¹ih puteva. RA2 je fenomenalna guma - brzo se zagreje, dobro dr¾i, ali ima platno u osnovi. Nije metalna mre¾a. Puno se lak¹e rukom savija, deformi¹e. Pla¹im se ¹ta bi bilo da se prednja probu¹i. One sa èeliènim "kosturom" mi puno vi¹e poverenja ulivaju.

Da li se ti to zezas ili stvarno mislis to sto pises ?
To iz licnog iskustva ili si cuo od nekog "profesionalca" ... ?
Novo !!!
Conti ROAD !!

idanijel

Joj pa svaki vulkanizer kod mene u selu kaze vidi gumu  meka ko zvaka to je guma. [yahoo]

Slaninar

Citat: Conti-Moto poslato 28 Februar, 2014, 19:19
Da li se ti to zezas ili stvarno mislis to sto pises ?
To iz licnog iskustva ili si cuo od nekog "profesionalca" ... ?

Èuo, ali nisam verovao. Onda me èovek lepo odveo u radnju, stavio mi par modela kontija, par modela pireli, metzeler i mi¹elin - da vidim i uporedim. Neke su se savijale kao ¾vaka, rukom, a neke nisam mogao pomeriti - onako izduvane.

Inaèe sam u zdravlju izvozao prednju RA2, prezadovoljan performansama. Samo me napla¹io èovek - u sluèaju bu¹enja. Ima smisla prièa, one tvrðe, ¹to ne mo¾e¹ pomeriti kad su izduvane, ulivaju vi¹e poverenja po tom pitanju. A guma isto lepljiva, mekana.


Za bicikl sam recimo prezadovoljan i kunem se u kontinental. Mislim da je ispred veæine proizvoðaèa na tom polju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Andjelo

na ovom sajtu su ti naj jeftinije  gume u Nemackoj    http://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rshop.pl  a ja tu  kod caleta u gradu  kod Turcina  dobijem jos jedno 10 % jeftinije sa montazom nego sto je na ovom sajtu

Andjelo


Andjelo

 sto se tice uvoza guma  5% je carina i  20%je PDV  u  Nemackoj od ove maloprodajne cene  ti mozes da dobijes i  do 25 % rabata  na kolicinu  plus  jos 18 % je MWSt posto izvozis robu iz EU  i cena prevoza jos nekih  do 2% po gumi  ,a od ovih uvoznika niko ne prijavi za carinu  svu kolicinu koju  uvozi uvek ima neka rupa da smuvas  barem do 30% guma koje uvozis da ne platis carinu i PDV  ali nama  Srbima je uvek malo da zarade uvek bi sto vise  hteli bi da zarade dinar na dinar ....................

Conti-Moto

Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2014, 20:52
Citat: Conti-Moto poslato 28 Februar, 2014, 19:19
Da li se ti to zezas ili stvarno mislis to sto pises ?
To iz licnog iskustva ili si cuo od nekog "profesionalca" ... ?

Èuo, ali nisam verovao. Onda me èovek lepo odveo u radnju, stavio mi par modela kontija, par modela pireli, metzeler i mi¹elin - da vidim i uporedim. Neke su se savijale kao ¾vaka, rukom, a neke nisam mogao pomeriti - onako izduvane.

Inaèe sam u zdravlju izvozao prednju RA2, prezadovoljan performansama. Samo me napla¹io èovek - u sluèaju bu¹enja. Ima smisla prièa, one tvrðe, ¹to ne mo¾e¹ pomeriti kad su izduvane, ulivaju vi¹e poverenja po tom pitanju. A guma isto lepljiva, mekana.


Za bicikl sam recimo prezadovoljan i kunem se u kontinental. Mislim da je ispred veæine proizvoðaèa na tom polju.

Pogledaj sada sta sam uradio zbog tebe ...





Nisam mogao i da snimam i da secem, iz tog "platna" frcaju prave varnice dok seces ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

perlx


Tatica

Свака част за убедљивост!

UFF


zVuk

Citat: Conti-Moto poslato 01 Mart, 2014, 01:11
Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2014, 20:52
Citat: Conti-Moto poslato 28 Februar, 2014, 19:19
Da li se ti to zezas ili stvarno mislis to sto pises ?
To iz licnog iskustva ili si cuo od nekog "profesionalca" ... ?

Èuo, ali nisam verovao. Onda me èovek lepo odveo u radnju, stavio mi par modela kontija, par modela pireli, metzeler i mi¹elin - da vidim i uporedim. Neke su se savijale kao ¾vaka, rukom, a neke nisam mogao pomeriti - onako izduvane.

Inaèe sam u zdravlju izvozao prednju RA2, prezadovoljan performansama. Samo me napla¹io èovek - u sluèaju bu¹enja. Ima smisla prièa, one tvrðe, ¹to ne mo¾e¹ pomeriti kad su izduvane, ulivaju vi¹e poverenja po tom pitanju. A guma isto lepljiva, mekana.


Za bicikl sam recimo prezadovoljan i kunem se u kontinental. Mislim da je ispred veæine proizvoðaèa na tom polju.

Pogledaj sada sta sam uradio zbog tebe ...


Nisam mogao i da snimam i da secem, iz tog "platna" frcaju prave varnice dok seces ...

...e nek si mu rek'o....:)
Ko se ljuti, uleti mu kruti

zmiya

Slaninar,da kupi¹ èoveku sad novi kamen za brusilicu..

Slaninar

Citat: zmiya poslato 01 Mart, 2014, 08:54
Slaninar,da kupi¹ èoveku sad novi kamen za brusilicu..

©to, pa nije sekao zbog mene, sekao je jer je profi i da ima za pokazati u radnji. Zbog mene je postavio slike i za to mo¾e dobiti pivo!   I za profesionalnost.  :)

Citat: Conti-Moto poslato 01 Mart, 2014, 01:11
Pogledaj sada sta sam uradio zbog tebe ...

Nisam mogao i da snimam i da secem, iz tog "platna" frcaju prave varnice dok seces ...

Hvala, èovek. Drago mi je ¹to sam ovo video.  Ka¾u da se èovek uèi dok je ¾iv.  :)


Mene je drugar istripovao. Toliko je pljuvao neke poznate modele s kojima su ljudi zadovoljni, a on se dosta navozao, ima èovek iskustva, pa sam na kraju rekao: "Jebem mu mater, pa ja to ne mogu verujem. Ne verujem, toliko ljudi su zadovoljni, kunu se u gume, posle dosta kilometara i iskustva! Kako mogu biti tako lo¹ije? U èemu je fora?"

Onda me je na nekom proputovanju odveo do veæe radnje s gumama, povadio po par modela sport turing guma raznih proizvoðaèa, dao mi da ih savijam, da sednem na njih dok stoje uspravno. Neke su imale vi¹e mesa od ostalih, bile vidno masivnije i nisu se mogle previ¹e saviti kad sedne¹ na njih. Rekao mi je da takva guma kad pukne u vo¾nji imam puno vi¹e ¹anse da stignem da usporim. Bilo je guma koje su se dosta lako savijale rukom i koje nisu dr¾ale kad sedne¹ na njih - za te je tvrdio da se odmah raspadnu kad se probu¹e, da je krpa unutra.

Eto, hvala jo¹ jednom za obja¹njenje.   [cheers]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen