Glavni meni

zx6r prepravka rama

Započeo Havarisan, 09 Februar, 2014, 01:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

ne kontam jos o cemu se radi  prerada .....................................sad ces sa aluminijumskog  dela da napravis   nastavak na celicni deo tj, gvozdje  onaj izliveni deo aluminijuma da zavaris na ram a onda sigurno na srafovima da nastavis metalni deo ................da ne lupam gluposti bolje da sacekam  sklapanje puzli  da vidimo sta ce ispasti na kraju

Havarisan


Havarisan

sve pripreme zahtevaju jako mnogo rada pa zato ide malo sporije elem evo jos nekih slicica  [cheers] [cheers] [cheers]






































Hohštapler

...aj da postavim glupavo pitanje u ime svih nas koji smo glupavi za te stvari... ¹to je ovo bolje od starog rama?! Fleksibilnije, ne puca...?!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Havarisan

To je sad moderno  ;)

pitaj stuntere, videcemo kako ce se pokazati.

Kalabic Petar

Hahahahahha havarija :D Koliko sam ja cuo na svakoj kawi su mana ramovi i od tockIranja hoce da pukne... ja sam gledao na jedno 4-5 motora je puklo...

Havarisan

u radionici sam trenutno radim i cim odradim jedan deo postavljam slikice  :-*

Havarisan


Havarisan

jel valja ili ne valja? niko nista?

ЯЭВОЛУТИОН

jel to ducati....ako nije sta ce TRELIS na kawasakiu.....dukasaki mozda
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Ja pratim...
Lepo mi izgleda, al dal valja ili ne valja - ne sam ¹kolovala  :D

[watching]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Citat: Havarisan poslato 14 Februar, 2014, 22:46
jel valja ili ne valja? niko nista?
Pusti ovog æelavog, naravno da valja...:-* Samo da te ne vide ovi iz Kawasakija, ko zna ¹ta æe da im padne na pamet da im pravi¹...:o ;D

Havarisan

evo jos malo pa idem da spavam  [cheers]






Damnmoto

Matori ova se tema lose zove ovo mu dodje pravljenje rama a ne prepravljanje
Do 00 je rolbar
Svidja mi se

masterunpa

stvarno ce da izgleda kao ducasaki :)))

jevta

Od kog materijala je ona kutija prelaza al na gvo¾ðe.Tu hoæe aluminijum da popizdi na druge materijale pa da pravi sranja,mra da ide neka neutralizacija hemijska.

Havarisan

nisam bas razumeo pitanje, isprati od pocetka mozda ce biti jasnije.

jevta

Iz mog iskustva spoj aluminijuma i gvo¾ða ili bakra stvara neku hemiju i aluminijum propada.Postoje neke mazalice da se to spreèi.
Moja iskustva su najvi¹e u elektrici na prelazima bakra i aluminijuma ako nema hemijski tretiran spoj kontakt je lo¹ za jako kratko vreme.Aluminijumski deo se erodira.

Jocika


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: jevta poslato 15 Februar, 2014, 11:21
Iz mog iskustva spoj aluminijuma i gvo¾ða ili bakra stvara neku hemiju i aluminijum propada.Postoje neke mazalice da se to spreèi.
Moja iskustva su najvi¹e u elektrici na prelazima bakra i aluminijuma ako nema hemijski tretiran spoj kontakt je lo¹ za jako kratko vreme.Aluminijumski deo se erodira.
to se zove razlika potencijala......ako kontakt izmedju dva materijala bude dobar, proci ce jako mnogo vremena pre nego sto se to desi....a verovatno ce plastificirati oba komada rama pa nece biti ni bitno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11