Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

pa men se cini pit bul,al ima ovdje ljudi koji to znaju bolje...
jin-jang

freepartyman

Citat: OKi poslato 13 Novembar, 2015, 21:48
Koja je ovo rasa ??? Bas mi se odavno svidja .



Americki buldog
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mali_zmaj

e vidis,zajebao sam se dobro,lijep pas..
jin-jang

castor

It's the ride that matters, not the bike…

bigbad86

Citat: mali_zmaj poslato 13 Novembar, 2015, 21:02
u Puli gdje sam odrastao je bila uzgajivacnica dobermana,misli da je bila Bel Ami porodice dobermana,mozda i grijesim. u mojoj zgradi ih je u jednom momentu bilo pet komada. i to jedan narandjasti, nikad veceg i ljepseg psa nisam vidjeo. na kraju ga majmuni otrovase,bacili otrovano meso na livadu gdje su ga vlasnici izvodili. komsije se stalno bojale tih pasa,a ja se ne sjecam da su napali bilo koga. cak sam jednom drzao rukavicu na dresuri... kad uhvati ne pusta, a ja ga udaram stapom i cipelarim. i poslije svega sam ga morao pomaziti,samo me gledao poprijeko,a znao je da ako samo zarezi da ce ga gazda namlatiti. sjecam se da je bio spreman trpiti veliku i malu nuzdu citav dan ,dok vlasnici ne dodju da ga izvedu. nije sanse bilo da obavi to u stanu. 

i dalje se premisljam da li da nabavim psa,cisto terapeutski,radi sina. ali ne da mi se samo zbog stana..,ne mogu nekako u glavi spojiti stan i psa.. a i ako se odlucim moram neku mirniju rasu,usprkos sto mi je zelja bordoska doga,aj jebat ga... bit ce sta ce bit....
Uzmi patuljastog pincha, to ti je mini Doberman :)

bigbad86

Citat: UFF poslato 13 Novembar, 2015, 16:19
Citat: bigbad86 poslato 13 Novembar, 2015, 13:48
Mislim da Uffe nije nikako pametno uzimati Dobermana kao svog prvog psa, s obzirom da ta rasa je jako zahtevna. Mislim da ce ti kao pas vise odgovarati Nemacki ovcar, bar su manje bolesljivi od Dobermana i laksi za saradnju.

nije pametno ni da vozim bmw od 3000ccm bolje da uzmem jugo, manje trosi i jeftiniji je za odrzavanje
ni za prvi motor nije pametno uzeti RR ali ljudi uzmu pa im nista ne fali
hvala na savetu ali nisam ja klinac da ne znam sta radim jbt
pre dve god sam kupio prvu zmiju tj prvih 3 komada i to odraslih jedinki a te vrste se nikako ne savetuju pocetnicima da ih uzimaju ni kao bebe a ne odrasle a dve godine kasnije imam nekoliko morfova koje nema niko vise u Srbiji a da postoji trziste kod nas bio bi odgajivac i ziveo od toga

Zmije nemaju dresuru a i ne setaju se po dvoristu. Auto vozis ti. A pas ima svoju glavu, svoju pamet. Samo obrati paznju da sve na vreme odradis oko dresure, tj vidi sa iskusnijima. Mislim stalno vidjam kad setam svog psa ljude kako setaju svoje radne pse i vidi se da totalno nemaju kontrolu nad njim, ne daj boze da se otkaci od povodnika, mislim da bi ubio i mene i mog psa. Vidi se po histeriji psa, znaci bukvalno PENI dok laje na nas a gazda ne moze da ga obuzda. Takvih se jezim...

mali_zmaj

Citat: bigbad86 poslato 14 Novembar, 2015, 11:56
Citat: mali_zmaj poslato 13 Novembar, 2015, 21:02
u Puli gdje sam odrastao je bila uzgajivacnica dobermana,misli da je bila Bel Ami porodice dobermana,mozda i grijesim. u mojoj zgradi ih je u jednom momentu bilo pet komada. i to jedan narandjasti, nikad veceg i ljepseg psa nisam vidjeo. na kraju ga majmuni otrovase,bacili otrovano meso na livadu gdje su ga vlasnici izvodili. komsije se stalno bojale tih pasa,a ja se ne sjecam da su napali bilo koga. cak sam jednom drzao rukavicu na dresuri... kad uhvati ne pusta, a ja ga udaram stapom i cipelarim. i poslije svega sam ga morao pomaziti,samo me gledao poprijeko,a znao je da ako samo zarezi da ce ga gazda namlatiti. sjecam se da je bio spreman trpiti veliku i malu nuzdu citav dan ,dok vlasnici ne dodju da ga izvedu. nije sanse bilo da obavi to u stanu. 

i dalje se premisljam da li da nabavim psa,cisto terapeutski,radi sina. ali ne da mi se samo zbog stana..,ne mogu nekako u glavi spojiti stan i psa.. a i ako se odlucim moram neku mirniju rasu,usprkos sto mi je zelja bordoska doga,aj jebat ga... bit ce sta ce bit....
Uzmi patuljastog pincha, to ti je mini Doberman :)
he,he nije losa ideja al stvarno ne volim male pse,eventulano jack russel terijera bih imao.... boxer mi se vrti u glavi,kratkodlaki,atlete,vjerni,ali i umiljati,ako su propisno socijalizovani... a i mogu biti solidni cuvari..
jin-jang

balcan girl

jack russel je hiperaktivan i nenormalan pas koji ne moze da se svrti dva minuta na dupe, ima ga moja drugarica, to bre ludo do bola :D sladak je u pm al brate hiperaktivan :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Flavius Valerius Aurelius

Citat: mali_zmaj poslato 13 Novembar, 2015, 21:02
...i dalje se premisljam da li da nabavim psa,cisto terapeutski,radi sina. ali ne da mi se samo zbog stana..,ne mogu nekako u glavi spojiti stan i psa.. a i ako se odlucim moram neku mirniju rasu,usprkos sto mi je zelja bordoska doga,aj jebat ga... bit ce sta ce bit....

Buldog. Francuz/Englez koji god. Mirniju rasu od te neces da nadjes. Totalno nebitno da li je muzjak ili zenka, taj pas nece nikad nikog da mrzi niti ce neko ikad njega da mrzi.
Za tvog sina idealan. Kad ga setas, verovatno ce 100 klinaca da te zaustavi na ulici samo da ga pomazi. Kazem iz licnog iskustva jer imam zenku 6god, 40kg (citaj:svinja). Jedino sto me nervira kod njih je da nekad hrcu jace no ja posle par piva.
Kod nas nemam pojma koliko su, ovde su zaista skupi.

nash


mali_zmaj

 ee balcan znam za rassele da su blentavi,ima ih dva tri u naselju,i lik koji ih ima, paz sad ima  par,kaze da se zajebao,al isto kaze sta je tu je...

flavius
e ti mali buldozi su slatki... skroz..
jin-jang

monsterbnt

jack russell... BEZ OD TOGA!!!
Terijer na steroidima koji se nagutao ekstazija.... Ima drugar... samo na plafonu nije bio...
Smrt SVIMA!!!!

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

monsterbnt

Cak i ovu moju dosadu uspe da umori... A ova ne da je na baterije nego ima nuklearni reaktor u dupetu.... Mada je nasla taktiku.... Kad postane mnogo dosadan ona legne preko njega i ne da mu da mrdne...
Smrt SVIMA!!!!

mali_zmaj

jin-jang

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

freepartyman

Perspektivan mladi muzijak za ljubitelje dobermana
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mareskin

Citat: freepartyman poslato 16 Novembar, 2015, 00:20
Perspektivan mladi muzijak za ljubitelje dobermana


Imam utisak kao da mu ne¹to nije u redu sa u¹ima. Da ga nije neko povredio kad je bio mali?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

castor

It's the ride that matters, not the bike…

freepartyman

Nije ga niko povredio.  Tako izgleda uvo kad se odsece.
I became a beast to rid myself the pain of being a man