Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Posle celog dana pentranja po Fru¹koj umiri se na po sekund - dva, da ga stignem slikati. Verujem da je kao ¹tene upao u bure sa ekstazijem.  :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gvozden

Odakle psu bure sa esktazijem...!?


Slaninar

Citat: Gvozden poslato 08 Januar, 2014, 13:02
Odakle psu bure sa esktazijem...!?

I to ¹to ka¾e¹ - mo¾da je bilo vino. Iz Karlovaca je zver.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gvozden

e ako je Karlovacki....  Jos nas drzi neko vino sto smo tukli za novu...

K0le


Jefta

Drugarica je nasla Nemackog pticara, zenku. Mozda par meseci stara, pa ako nekoga zanima

juga


Jefta

Iskreno nemam pojma. Ne verujem.

mareskin


Imam razvuèenu sajlu ¹esticu po kojoj klizi metalna alka na koju je zakaèen lanac za psa. E sad, relativno èesto moram da menjam alku jer se bukvalno pretesteri¹e od trenja.

Da li je neko video ili koristi nekakve koturove/le¾ajeve na sajli?
Bilo bi manje trenja, a i ne bi morao stalno da proveravam da li je ne¹to o¹teæeno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Jefta

Sto vezujes kera za sajlu, pa neka ga neka bude slobodan kada vec imas dvoriste :)

mareskin

Citat: Jefta poslato 21 Januar, 2014, 05:28
Sto vezujes kera za sajlu, pa neka ga neka bude slobodan kada vec imas dvoriste :)

Zato ¹to ga jo¹ nisam nauèio da ne prelazi preko graniène linije dvori¹te. Verujem da bi pomoglo da imam ogradu i kapije.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

K0le

A da proba¹ sa onom 'nevidljivom ogradom' ? Mislim, jest' skuplje od trenutnog sistema koji ima¹, ali je jeftinije od prave ograde :D

mareskin

Citat: K0le poslato 21 Januar, 2014, 09:17
A da proba¹ sa onom 'nevidljivom ogradom' ? Mislim, jest' skuplje od trenutnog sistema koji ima¹, ali je jeftinije od prave ograde :D

Znam za taj sistem. E sad, kod mene je strmo dvori¹te. Pas se jako zaleæe kad ga ne¹to izazove ¹to znaèi da bi bez lanca zbog mase i inercije preleteo preko "nevidljive ograde" i onda bi faktièki bio blokiran sa spoljne strane. A to je ono ¹to poku¹avam da izbegnem :) A i moje kom¹ije i prolaznici.

Ograda æe mo¾da biti uraðena krajem ove godine, a mo¾da tek sledeæe. Re¹enje sa sajlom je sasvim u redu, samo me interesuje da li je neko stavljao koturove.
Nije problem ubaciti par le¾ajeva, obraditi na strugu koturove, dve ploèice, zavaren prsten sa donje strane i teraj. Nego uvek ima neka caka koja se pokazala kao problem kad se ne¹to pravi, pa me zato interesuje da li neko ima provereno re¹enje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivan1979

Mare da li si probao sa parcetom cevi umesto alke?

Ili nesto ovako

mareskin

Citat: Ivan1979 poslato 21 Januar, 2014, 10:57
Mare da li si probao sa parcetom cevi umesto alke?

Ili nesto ovako


Sve sam probao. ©ta god stavim to se za neko vreme pretesteri¹e klizeæi po sajli.
Imam raznih karabinjera, alki, produ¾ivaèa lanaca i ostalog ¹to je preseèeno. Èekam da se nakupi pa da prodajem na kilo :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Plazma Keks

samo stavi na kraj sajle neku oprugu, cisto kada se ker zaleti da ga presece po vratu povodac..

mareskin

Citat: Plazma Keks poslato 21 Januar, 2014, 11:22
samo stavi na kraj sajle neku oprugu, cisto kada se ker zaleti da ga presece po vratu povodac..

?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


mareskin


Ubaciæu i oprugu.
A idem danas po koturove i re¹avam taj problem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo