Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zvonèica

Citat: balcan girl poslato 29 Decembar, 2013, 14:32
nikad se ne znaaa :D :D :D

Ja mislim da se kod tebe sve zna  :D   [zena]  .
Eto, upropastile i ovu temu
Hold your head high and your middle finger higher

balcan girl

i dalje im zavidim sto su sinoc bili kod pastetus :D :D :D sta me briga nek radi nesto domar :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Stevan


Uncle Bob

Jedno pitanje po¹to veterinar lokalni nije tu.Kuja poèela stra¹no da mr¹avi jbte vide joj se rebra sterilisana je i ima 3 godine ¹ta mo¾e da bude u pitanju ???
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

MILJAN

Citat: Uncle Bob poslato 29 Decembar, 2013, 21:41
Jedno pitanje pošto veterinar lokalni nije tu.Kuja počela strašno da mršavi jbte vide joj se rebra sterilisana je i ima 3 godine šta može da bude u pitanju ???
Uh...mnogo razloga...Mrsavljenje moze da bude zimi prouzrokovano upalom pluca..Generalno i mnogo crevnih parazita moze to da prouzrokuje..A najgadnije solucije su tumori bubrega i sl...'Ebi ga, ne zmam sta da ti napisem..Proveri da li ima temperaturu..Kreni sa antibioticima...Dok veterinar ntigne..Ziva dusa koja jedino ima za spasitelja tebe...Tako da kreni  u jurnjavu...
Cave ab homine unius libri

Uncle Bob

Citat: MILJAN poslato 29 Decembar, 2013, 22:41
Citat: Uncle Bob poslato 29 Decembar, 2013, 21:41
Jedno pitanje po¹to veterinar lokalni nije tu.Kuja poèela stra¹no da mr¹avi jbte vide joj se rebra sterilisana je i ima 3 godine ¹ta mo¾e da bude u pitanju ???
Uh...mnogo razloga...Mrsavljenje moze da bude zimi prouzrokovano upalom pluca..Generalno i mnogo crevnih parazita moze to da prouzrokuje..A najgadnije solucije su tumori bubrega i sl...'Ebi ga, ne zmam sta da ti napisem..Proveri da li ima temperaturu..Kreni sa antibioticima...Dok veterinar ntigne..Ziva dusa koja jedino ima za spasitelja tebe...Tako da kreni  u jurnjavu...
Ne verujem za upali pluæa spava kod mene u sobi na toplom parazite ne verujem da ima videlo bi seu stolici zar ne? e jedino ovo sa bubrezima jebem ga :((((
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

sibin

paraziti se vide u stolici tek da mu das lek za ciscenje.

MILJAN

Imas one bele gliste..uzas koja zaraza... ali one se vide..A neki drugi s ne vide...Nemam pojma, nabadam napamet...
Cave ab homine unius libri

Uncle Bob

Ma vodim je ujutru za obrenovac ne mogiu vi¹e da gledam kako se muèi.:(
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Bojssa

Od kada kuja mrsavi? Da li se linja, kakav je kvalitet dlake? Cime je hranis, da li odbija hranu ili jede ok a mrsavi? Jedino ti veterinar moze reci sa sigurnoscu o cemu se radi ali ako se ponasa normalno kao i pre, ja bih promenio hranu i dao joj neki vitaminsko-mineralni koktel poput Vitoligama. Ako se ne popravi onda je nesto ozbiljnije.

Veliki89

evo ga bebac:

Cezar, 6 meseci

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

mali_zmaj

extra al doga kulira,svaka joj cast,zna pas da je djete u pitanju!!
jin-jang

castor

It's the ride that matters, not the bike…

sibin


castor

Drugari dragi, ¾elim da vas upozorim na neke stvari od kojih na¹i ljubimci mogu da obole, a mogu dugo da ¾ive sa problemom i bez simptoma. Rijeè je o srèanom crvu.

Moj ljubimac, Mali¹a, je poèeo prekjuèe da ka¹lje. Ajde, proæi æe ga, pa ga utoplimo, pa ne prolazi i danas odemo do veterinara. Pregleda ga, povi¹ena temperatura (39.2), vjerovatno ne¹to virusnog karaktera, ni¹ta ¹to proæi neæe (sa ili bez malo antibiotika) i kad je veæ tu, ajde da se uradi test na srèanog crva. Za dve godine je stopa porasla sa nekih manje od 20-30% na preko 70% i to samo kod vlasnièkih pasa koje su testirali. Bolest se inaèe prenosi komarcima - ujed zara¾enog komarca. Test - pozitivan. Terapija: Dovicin 21 dan 4x100mg - minimalna doza za 25kg te¾ine psa, koju isti mo¾e i ne mora dobro da podnese, a ako ne podnosi tablete prelazi se na injekcije; na 21 dan injekcija Ivermektina, puta 10 komada (ukupno 7 mjeseci terapija).

Postoji rje¹enje u vidu Immiticide lijeka koji se daje jednom ili dvaput, ali onda postoji i moguænost da zbog velièine crva doðe do zaèepljenja krvnih sudova i infarkta, te smrti ¾ivotinje.

Test je 1600 dinara i rezultat se dobija odmah. Mo¾e da se uradi i laboratorija uzorka krvi i da se dobija procjena o kolièini i velièini crva, odnosno stanju organizma ¾ivotinje, kao i tome koji taèno organi su napadnuti...
It's the ride that matters, not the bike…


Boki-KG

Citat: castor poslato 05 Januar, 2014, 14:31
Drugari dragi, ¾elim da vas upozorim na neke stvari od kojih na¹i ljubimci mogu da obole, a mogu dugo da ¾ive sa problemom i bez simptoma. Rijeè je o srèanom crvu.

Moj ljubimac, Mali¹a, je poèeo prekjuèe da ka¹lje. Ajde, proæi æe ga, pa ga utoplimo, pa ne prolazi i danas odemo do veterinara. Pregleda ga, povi¹ena temperatura (39.2), vjerovatno ne¹to virusnog karaktera, ni¹ta ¹to proæi neæe (sa ili bez malo antibiotika) i kad je veæ tu, ajde da se uradi test na srèanog crva. Za dve godine je stopa porasla sa nekih manje od 20-30% na preko 70% i to samo kod vlasnièkih pasa koje su testirali. Bolest se inaèe prenosi komarcima - ujed zara¾enog komarca. Test - pozitivan. Terapija: Dovicin 21 dan 4x100mg - minimalna doza za 25kg te¾ine psa, koju isti mo¾e i ne mora dobro da podnese, a ako ne podnosi tablete prelazi se na injekcije; na 21 dan injekcija Ivermektina, puta 10 komada (ukupno 7 mjeseci terapija).

Postoji rje¹enje u vidu Immiticide lijeka koji se daje jednom ili dvaput, ali onda postoji i moguænost da zbog velièine crva doðe do zaèepljenja krvnih sudova i infarkta, te smrti ¾ivotinje.

Test je 1600 dinara i rezultat se dobija odmah. Mo¾e da se uradi i laboratorija uzorka krvi i da se dobija procjena o kolièini i velièini crva, odnosno stanju organizma ¾ivotinje, kao i tome koji taèno organi su napadnuti...
®ao mi je ¹to vas je to sna¹lo.
Da li si se konsultovao sa veterinarom da poènete da utrljavate neki Bayerov proizvod (Advantix, Advocate)?

Do skoro su proizvodi za prevenciju srèanog crva bili u¾asno skupi (par hiljada din) ali od skoro je cena pala i pojavili su se masovno na na¹em tr¾i¹tu.

Moj pas je pre par nedelja poèeo da èe¹e oèi sve vi¹e i vi¹e. Kod veterinara smo ustanovili da ispod treæeg kapka ima PUNE oèi crva. Bolest se zove telazija i prenosi je neka tropska muva koja se kod nas pojavila.
Posle tretmana od par nedelja raznih kapi i utrljavanja Bayerovog Advantixa smo se oslobodili napasti.

Preporuka veterinara je da Bayer-ove proizvode za prevenciju telazije i raznoraznih parazira a ujedno i srèanog crva (koji je najopasniji) koristimo jednom meseèno.
Koliko znam, ovo je jedini vid prevencije od dirofilarioze i raznih drugih parazita.

Cena je èini mi se oko 1400din.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

castor

Ne znam za Advantix, ali kako mi veterinar reèe, terapija je kao ¹to sam gore naveo. Problem je ¹to je sama terapija malo komplikovana i kombinovana, kako sam ja shvatio.

®enke odraslog crva ¾ive u simbiozi sa nekim parazitom koga ubija Dovicin. Onda kada nestane tog parazita, ¾enke crva (p)ostaju sterilne i ne mogu da proizvode mladunce, a i vremenom ugibaju. Na mlade jedinke crva djeluje Ivermektin. Imiticid djeluje na odrasle jedinke crve, ali tu je problem sa velièinom crva i njegovom lokacijom - organa u kome se nalazi…

Krenuli smo sa tom tzv. Soft terapijom, Dovicin + Ivermektin, pa æemo da vidimo kako æe da se pona¹a…

Boki, hvala na inputu, provjeriæemo sutra sa èika veterinarom...
It's the ride that matters, not the bike…

Raja

Dali neko od bajkera ima tibetskog terijera