Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Al mozes da podmazes lanac, samo nemoj precesto, na nekih 10 000km je dovoljno :P

maki gsxr 1100

pod hitno otvarajte temu,KAKO SE RESITI BUVA U DVORISTU ,ma svuda ne samo u dvoristu,ja vise ne znam sta da radim,pomazite sa savetima

Uncle Bob

Citat: maki gsxr 1100 poslato 30 Jul, 2013, 23:39
pod hitno otvarajte temu,KAKO SE RESITI BUVA U DVORISTU ,ma svuda ne samo u dvoristu,ja vise ne znam sta da radim,pomazite sa savetima
Idi u poljoprivrednu apoteku i tra¾i neko sredstvo.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

maki gsxr 1100

samo molim bez saveta tipa,prasak,zaprasivanje 5 dana uzastopno,prskanje dvorista razno raznim sredstvima,prskam vec 15 dana uzastopno i prasim ih 5 dana uzastopno.evo upravo sam usao u kucu,naravno prvo detaljno ciscenje pa onda u kucu,jer je invazija nastala pogotovo od kad je pocela ova zesca vrucina preko 30C.zadnja 3 dana je nastao haos.prodjes od kuce do kapije,to se nacicka oko 50 komada na nogavice.pred ulazak u auto,ciscenje,koliko se to moze.dodjes kuci,izlazis iz auta,prodjes kroz dvoriste do kuce,ciscenje.uuuuuuuzzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaaaaasssssssssssssss,pomazite.dal da uzmem benzin nekih 20 litara i pospem po dvoristu i da palim redom svaki kvadrat,i to mi pada na pamet.ali zapalicu nesto. ako nije za ovde napravite ovu temu ako je vec nema,ako smeta prebacite na adekvatno mesto

maki gsxr 1100

Citat: UNCLEBOB poslato 30 Jul, 2013, 23:44
Citat: maki gsxr 1100 poslato 30 Jul, 2013, 23:39
pod hitno otvarajte temu,KAKO SE RESITI BUVA U DVORISTU ,ma svuda ne samo u dvoristu,ja vise ne znam sta da radim,pomazite sa savetima
Idi u poljoprivrednu apoteku i tra¾i neko sredstvo.


nema vise sredstva koje nisam uzeo.preko 4500 dinara zadnjih 25 dana,a pre toga sredstva iz italije platio 57 evra prosle godine.to je druga godina da imamo problema

maki gsxr 1100

zao mi je pasa  da ih gledam tako a nemogu im pomoci.kupanje svaki dan po 2 puta najmanje. a i ukucani vec smo se poceli zabrinjavati.osecam se bre ugrozeno.katastrofa

Uncle Bob

Jbga onda im skrati muke a i sebi.A ujedno æe¹ zajebati i "Buve" neæe imati odakle da se hrane.Ja sam koristio bem li ga etiol ili vetiol tri èepa sa boce na 5 litara vode u prskalicu za ba¹tu okupao i keru¹u i maèka i nemaju problema poèe¹u se sa vremena na vreme ono normalno al,buva i krpelja vi¹e nema.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

I naravno za¹ti ti im oèi dok ih prska¹.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

maki gsxr 1100

sa njim sam i prskao prvih 5 dana.a za kupanje sam im kupio u italiji sredstvo,5 ml na 10 litara vode.ali nesmem da ih kupam time jer su pocele da dobijaju ranice na ledjima od buva.pa sad i to muka.mazem ih nekim sredstvom i za te ranice.samo smem prasak na njih.u petak mi stize frontlajn iz italije naj jaci na tu kilazu,jer na ovaj nas frontlajn bacih pare 2 puta i nista.

Uncle Bob

Citat: maki gsxr 1100 poslato 31 Jul, 2013, 00:04
sa njim sam i prskao prvih 5 dana.a za kupanje sam im kupio u italiji sredstvo,5 ml na 10 litara vode.ali nesmem da ih kupam time jer su pocele da dobijaju ranice na ledjima od buva.pa sad i to muka.mazem ih nekim sredstvom i za te ranice.samo smem prasak na njih.u petak mi stize frontlajn iz italije naj jaci na tu kilazu,jer na ovaj nas frontlajn bacih pare 2 puta i nista.
Joj muke jbte na fejsu potra¾i DR.HUMAN OBREN. objasni èoveku problem garant æe¹ re¹iti problem. [thumb_up]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

maki gsxr 1100

aj da probam da nadjem tog dotkora.ali koliko ja vidim,jedini je spas prvi mraz

Uncle Bob

Citat: maki gsxr 1100 poslato 31 Jul, 2013, 00:19
aj da probam da nadjem tog dotkora.ali koliko ja vidim,jedini je spas prvi mraz
Nije on pravi doctor al,poznaje razne veterinare on ima azil za napu¹tene ¾ivotinjke.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

maki gsxr 1100

ma znam ,zezam se.u svakom slucaju hvala za sad

Major

Prvo moras da osisas travu u dvoristu jer se i krpelji i buve tu najlepse osecaju :)
Zatim i psa i dvoriste tretirati Neostomosanom, dvoriste u nekoliko navrata jer ne deluje na jaja, ili za jaja nabaviti bornu kiselinu u prahu.

A evo i video ako znas engleski:

http://www.youtube.com/watch?v=p1UPzIti8Y8#at=83

maki gsxr 1100

zapisao sam ovo sredstvo pa cu potraziti.nego ova kiselina mi je simpaticno deluje.gde da potrazim to?
nemam travu ,bila je pa je izgorela na suncu

maki gsxr 1100

da li ova kiselina ubija i zive buve?

Major

Ova kiselina ubija sve zivo :) Probaj prvo sa tim sredstvom trebalo bi da resi problem.
Dzukcima stavi one ogrlice ili kupi Frontline pa ces ih tako spasiti.

A inace bornu kiselinu mozes da nadjes ovde:

http://www.gram.rs/ser/kontakt.htm

Bojssa

#2337
Apropo problema sa buvama i krpeljima, samo ti kupi Frontline Combo (Фронтлајн комбо) u veterinarskoj apoteci i ni¹ ne brini. Prodaje se prema te¾ini psa i ko¹ta okvirno oko 1000 dinara za veæe pse, oko 700 za manje. Koristim ga vi¹e od 6 godina i jedna ampula garantovano ¹titi psa od buva i krpelja bar 5 meseci, znaèi dva puta godi¹nje tretira¹, mada je u glavnom jedanput pre proleæno letnje sezone i to je to... pre toga sam bacao novac na milion gluposti ali ovo vredi svaki dinar.
PS. Neke od na¹ih pasa mo¾ete pogledati i ovde:  www.eagleblend.com   [hello]

sibin

frontlajn kombo je dobar ali deluje mesec dana protiv krpelja a tri protiv buva. za kompletnu zastitu treba jednom mesecno koristiti preparat.

Bojssa

Ja ga koristim samo na prolece, eventualno jos jedanput na jesen, ali retko. Psi su mi u boksu i u dvoristu a u susednom takodje pas i brdo macaka pokretna fabrika buva,  pa odlicno deluje bez ikakve zamerke!