Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

ja maksu dajem 250ak grama po obroku, ujutru i uvece josera high energy..

mareskin

Citat: Bori¹a poslato 30 Maj, 2013, 15:29
ja maksu dajem 250ak grama po obroku, ujutru i uvece josera high energy..

Koliko je star?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a


mareskin


Danas sam mu dao kuvani pirinaè sa malo mleka :)
Zaleteo se da jede, a onda je usporio i jeo preko one stvari. Prebira i jede nazor, a onda baci pogled na mene u fazonu: Sad si me prevario, ali vi¹e neæe¹ :D
A same granule pojede u sekundi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

MILJAN

Nemoj da ga ugoji¹ jer neke rase jako lako iskrive prednje noge u do¹aplju...
Cave ab homine unius libri

Panta Zemunac

Istina....a i da se ne vidi da su iskrivljeni, zglobovi stradaju...posle patnja ceo ¾ivot!
Ima plasticna èa¹a na kojoj je iscrtana grama¾a, posebno za sitnije, a posebno za krupnije granule. U nju stane oko 100g krupnije....takvih nekoliko max. Normalno, napisano je na vreæi, koliko se daje po masi psa...neke su poludijetalne, neke dijetalne granule...sve to mora¹ uzeti u obzir!
A, da ce ih slistiti sve, koje stavi¹ pred nju¹ku...to garant! Nemoj da ti bude ¾ao ako tra¾i jo¹, skreni mu pa¾nju necim, drugim i za par min. zaboravice na klopu!
Ja sam tako pogre¹io i sada muku mucim da psu koji ide do 30kg a ima 39,7kg, skinem samo kilu....

Granule su, ¹ta znam....pa kod nas varaju i na hrani za bebe a kamoli nece. Pitanje je ¹ta tu svega ima jer ako od otpadaka prave salame i pa¹tete za ljude, od èega prave granule!?! Nisu postojale svih ovih vekova a psi, kao i ljudi, nikada bolesniji, nikada vi¹e novca kod veterinara nego do danas.

Dao sam spisak, negde je ispod 20tak str. ¹ta i kako davati psu, lako i brzo spremljeno, prirodno....sad, neko nema vremena, nekoga mrzi, neko iz neznanja pogre¹i, kao ja!

juga

To zavisi od psa, ja mojima sipam malo vise  a oni ostave nisu gladni , ne pojedu sve,a nisu debeli(mozda je to zato sto su lovacki psi)*

mareskin


Zbog obaveza sam stigao samo da mu kuvam pirinèa, a planiram da mu dajem i meso. Treba samo da odem u mesaru da uzmem.
Onda bi ga skuvao, pa mo¾emo zajedno i da ruèamo :)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Stevan

Moj pas ima 50kg. Hranim ga ujutru 500gr granule (TeamBreeder junior) a uvece mu dajem BARF. BARF narucujem iz Nisa od jednog lika i super je. Svakog cetvrtka stize za BG hrana hladnjacom. Jedno pakovanje ima oko 800gr i to mi je taman vecera za Aresa :) Sipam preko supu, jogurt ili nesto i bude mu super :)
Ima ovde o hrani, ovaj lik Murbi :D
http://balkankinology.net/forums/topic/8762-barfda-li-bi-hranili-psa-ovakvom-hranom-anketa/?hl=barf

mareskin

Citat: Stevan poslato 31 Maj, 2013, 15:51
Moj pas ima 50kg. Hranim ga ujutru 500gr granule (TeamBreeder junior) a uvece mu dajem BARF. BARF narucujem iz Nisa od jednog lika i super je. Svakog cetvrtka stize za BG hrana hladnjacom. Jedno pakovanje ima oko 800gr i to mi je taman vecera za Aresa :) Sipam preko supu, jogurt ili nesto i bude mu super :)
Ima ovde o hrani, ovaj lik Murbi :D
http://balkankinology.net/forums/topic/8762-barfda-li-bi-hranili-psa-ovakvom-hranom-anketa/?hl=barf

Koliko plaćaš TeamBreeder Junior?
I koliko plaćaš BARF hranu?

Imaš li neki kontakt da vidim mogu li nekako da je dobavim u moj kraj?

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Stevan

TeamBreeder uzimam preko odgajivacnice nemackih ovcara iz Jakova, tu zivim. Placam 4000din 20kg.
Pise ovde na temi na bk, cena pakovanja je 100din. + das mu 200-300din za prevoz :P
064 286 56 54 zove se Milos, i iz Nisa je. Korektan lik, cini mi se mlad, videces :)

Uncle Bob

 :DJel upuæen neko u proceduru ¹ta i kako kad naðe¹ psa?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

misa-pei

Kod prvog veterinara da mu oèita èip, ako je èipovan. Onda pozove¹ vlasnika i to je to.
Ako nije èipovan, onda Studio B, ne naplaæuju oglase za naðene ¾ivotinje, lepljenje flajera po banderama u kraju itd
Država je najveći neprijatelj naroda

Uncle Bob

Na¹ao sam ga kada sam bio na deponiji da bacim ðubre sumnjam da ga je neko tek tako bacio,zvao sam veterinara èekam ga da doðe.

[attachment deleted by admin]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

castor

Lijep drugar. Nije njega neko tek tako ostavio...
It's the ride that matters, not the bike…

Uncle Bob

Nemam pojma najvi¹e me èudi pitom je umiljat izgleda da mu je neko posveæivao pa¾nju i radio sa njim reaguje na komandu. A mrzi maèke popla¹io mi maèka. [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

apu

100 ljudi 100 cudi... ima¹ i onih koji izbace psa napolje kad se o¾ene, dobiju dete ili kad im, na¾alost, pas dosadi i sl.
lep je. ako nije èipovan, zadr¾i ga :)

p.s. a mo¾da je i sam utek'o za nekom kujom u teranju ;)

@mareskin
mleko nije dobro za pse. dobiju proliv od njega. jogurt je keva :)

Bori¹a

kozije mleko je mama za pse... ja sam mom davao pola litra dnevno kad je imao krive nogice..

bobe ovo neki mesanac staffa i pita, fino izgleda, ako nije niciji zadrzi ga, imao si takvog ako se ne varam...

bigbad86


mareskin

Citat: apu poslato 04 Jun, 2013, 18:48
@mareskin
mleko nije dobro za pse. dobiju proliv od njega. jogurt je keva :)

Mogao si ovo za proliv da mi napi¹e¹ ranije [rofl]
Dobro nisam pao u nesvest kad sam iza¹ao iz kuæe :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu