Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Stevan

Ma naravno, i ja vise volim pljeku od meka, a jeftinija je :D
Nego, ove skuplje su sigurno bolje. Imaju veci % ovoga i onoga i sta vec ide tu. Pisao je i Panta ovde kakve je probleme imao zbog Pedigree itd...

Bori¹a

bigbad znam, kao sto je i kod mene slucaj, one jeftine granule od 150din jede k'o da su mu poslednje, a ostalo mi bilo negde royal canina od 550 din nije hteo da okusi ;D

Boki-KG

Citat: bigbad86 poslato 08 April, 2013, 23:47
Pa psi se uglavnom vode njuhom, tako da ako mu neka lepo mirise on je jede a neku ne. Moj koji ruku na srce ne bira mnogo neke jeftinije satire dok naprimer neke iz malo vise klase nije hteo.
To je normalno.
Bolje granule imaju manje aditiva i psi ih manje vole zbog toga. Kao i deca ¹to ne vole zdravu hranu.

Razlike ima, to se najvi¹e vidi na zahtevnijim rasama (bole¹ljivim, velikim, radnim), kao i po dlaci, izmetu, psima koji imaju problema sa kostima, oèima itd.

Royal Canine je definitivno najbolja hrana na svetu. Od malo jeftnijih ali takodje high premium hrana je isto Hills odlièan.
Royal Canine i Hills su takoreæi jedini i najbolji koji prave medicinsku hranu (koja se ne mo¾e naæi u pet ¹opovima itd.), cene su po 750din/kg pa i vi¹e ali se zato koriste kao lek.

Moje lièno mi¹ljenje da za zdrave pse koji su kuæni ljubimci (nisu radni psi) je Royal Canine bacanje para jer je realno preskup. Jeste dobar ali ko¹ta vi¹e 1kg za kera nego za èoveka koji ba¹ bira.
Meradog je odlièna hrana takodje po dosta dobroj ceni, sada ga zvanièno ima na na¹em tr¾i¹tu a i bilo koji odgajivaè mo¾e da vam je uzme jer oni imaju pravo na tzv. ''Club'' pakovanja koja su jo¹ jeftinija.
Trainer je isto odlièan, nisam ga odavno uzimao pa ne znam cenu ali je mnogo jeftiniji od Rojala.
Royal Canine Club je isto povoljan a odlièan je (hrana za odgajivaèe, 340din/kg).

One proizvodjaèe iz Metroa, Tempa i sl. ne bih da pominjem, 365, aro i ostale. Ko nema para da hrani psa bolje da ga nema. A i mnogo bolje od ruèka ¹ta mu ostane da mu da nego tim djubretom da ga hrani. Pas nije biljojed.

Vidim da hvale Happy Dog od jeftinijih i veterinar isto ka¾e da je ok za taj novac. Nisam probao ali eto, da ne zaboravim i to da ka¾em kad sam veæ roman napisao.  [zev]
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

apu

dajte vi, ljudi, psima malo mesa i kostiju... pa da vidi¹ zdravlja :) granule su smeæe kakvog nema...

Lazic

moj d¾ukac se hrani bolje nego ja...:o

Stevan

Probao sam svakakve granule i psi su sami odlucili :D moji jedu TeamBreeder, isto superpremium hrana. Uzimam je preko jedne odgajivacnice, hranim ih samo juniorom, a ovo stene jede BabyStart. Cena je 4200din dzak juniora, 5300din dzak ovog Baby. Jako sam zadovoljan, lepa dlaka, govance na mestu i ostalo :)
To im je jedan obrok, a drugi im spremam. Ima tu jedna klanica pilica u blizini, pa mozes da kupis celo pile koje je manje od drugih i to vrlo povoljno, jos ga na moje oci provuku kroz separator i ostanu samo meso i kozura. Skoro je bila i situacija da se coveku krava udavila teletom na porodjaju i davao je 100din/kg mesine. Kupujem im hranu iz Nisa ( http://balkankinology.net/forums/topic/8981-meso-za-pse-govedina-junetina-i-pirinac-za-pse-barf/ ) i to jedu. Ovog lika sa BARFom preporucujem. Pise tu, pakovanje je 700-800gr i kad ubacim malo jogurta ili supe, taman jedan obrok, a super je hrana. On salje to hladnjacom svakog cetvrtka za BG. Cena je, pise tu, 100din + mu se da 200-300din za tog vozaca i milina :)

Vlajko

Citat: bigbad86 poslato 08 April, 2013, 23:36
Ne znam koliko bas moze da bude realna razlika u kvalitetu hrane kada pogledas odnos dobijeno/ulozeno. Rekao mi je covek koji je licno radio u PREMIL-u da se sve to pravi od zitarica i nusproizvoda klanica i dodaju se aditivi. Kaze da su sve granule maltene iste.

Èuveni veterinar Vlada mi je isto rekao.. manje vi¹e sve je to isti qrac..

Samo d¾ak premila je oko 1300 din.. u odnosu na 7K je ipak mnogo velika razlika..

Kuèe mi je ni mr¹avo ni debelo, dlaka je sjajna, a govno kad ga vidim izgleda normalo  [rofl]

Citat: Laziæ poslato 09 April, 2013, 10:21
moj d¾ukac se hrani bolje nego ja...:o

Ne la¾i.. davo si mu onaj otrov iz matijeviæa.. mogu da mislim kakvog je sastava kad im ni meso nije za ljudsku upotrebu..  [srednjiprst]

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF


hpg

 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

mkt


eclipse4

ovo moram kupiti pod hitno,za lov ;)

oh sobaka

sibin

meni treba jedan takav za kucu, samo da otvara frizider i donosi pivo :D

mareskin

Citat: sibin poslato 11 April, 2013, 11:21
meni treba jedan takav za kucu, samo da otvara frizider i donosi pivo :D

Onda mora¹ da ima¹ dva psa ili da ovog jednog nauèi¹ da zatvori vrata fri¾ifdera èim uzme pivo ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

sibin

imam ja dva ali su experti za pravljenje stete samo. eventualno nekog provalnika bi pojeli da ne zalaju, bar su uvidjavni pa nece da me probude.

UFF



sibin

 [glavazid] [glavazid] izgled kucice za pse nekad i sad. sta su psi iz pakla sposobni da urade.  [ludak]  danas pocela gradnja od ytong blokova pa da vidim koliko ce da izdrzi ona.  [rofl]

[attachment deleted by admin]


mareskin

Citat: sibin poslato 15 April, 2013, 19:11
[glavazid] [glavazid] izgled kucice za pse nekad i sad. sta su psi iz pakla sposobni da urade.  [ludak]  danas pocela gradnja od ytong blokova pa da vidim koliko ce da izdrzi ona.  [rofl]

Ovo gore je kuæica i ¹tene, a dole je fotka posle uragana u Americi?

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a

stene kad poraste, bude uragan ;D ;D