Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

yzf750

Pricam o cistokrvnim,pravim engleskim buldozima,napolju  mnogo ima mesanaca,kod kojih je sve puno lakse,gde ima umesane druge krvi unazad par kolena,a vecina kupaca to ni ne primeti dok su mali..oni to cesto zovu Old English Bulldog,posebno Ameri vole te stvari,i Nemci,a skuplji su nego ovde cistokrvni i neuporedivo bolji psi

yzf750

Lep ti je pas ali engleski buldog ne bi trebao da ima tako tanke noge prednje i da nema kobasicu preko njuske,posebno ne sa tom kilazom,koja je velika za zenku...
U svakom slucaju,lepa je i verujem tebi najbolja

misa-pei

Flavijus...

Kod nas se rodilo i odavde oti¹lo 43 ¹teneta (¹ar-pei i me¹anci :) ), ali nikome nisam hteo da ih dam pre nego ¹to pro¹u dva meseca. Postoji razlog, majka ih ih neuporedivo bolje vaspitava, uèi nego ¹to mi to mo¾emo. Na stranu za¹tita od bebeæih bolesti. Imao si sreæe, ali veruj mi, u nekim aspektima bi ti bilo lak¹e da si saèekao jo¹ mesec dana. Izgubio bi onaj medeni period, bio bi kraæi, ali, za samog psa je ipak bolje da mu mama neke stvari objasni.

Kad sam poklanjao ¹tenad, svako je imalo isti tretman kao da je najrasniji tibetski mastif od 3 miliona funti, dolara, evra... Ko u prvih godinu dana odgaji zdravo ¹tene, neæe imati problema kasnije (osim nekih genetskih nasleða, na ¹ta ne mo¾e da se utièe). Tebi je to uspelo i lutkica je prelepa, posebno kako ima lepe oke :) .

YZF: koja je razlika izmeðu "obiènih" i engleza, po pitanju tih prvih godinu dana? Ja sam ¹ar-peima i me¹ancima davao sve ¹to se preporuèuje za ¹tenad: kalcijum, AD kapi, kuvana hrana balansiranih odnosa, sve po redu. Znam da englezi imaju svojih zdravstvenih bubica, ali, u èemu je ba¹ specifiènost prilikom odrastanja. Mo¾e¹ i na PP, da ne davimo ljude. Obo¾avam engleze, ali se pla¹im zbog mnogo stepenica kod mene.
Država je najveći neprijatelj naroda

freepartyman

Engleski buldog je pas koji se rodi "bolestan" .Ljudi su glavni krivci za to jel su hteli da naprave psa sa preteskim telom,malim nogama,psa koji je napravljen tako da ima probleme sa disanjem. Originalni buldog,nekada


I became a beast to rid myself the pain of being a man

yzf750

slazem se sa svim sto si napisao gore,apsolutno je tacno ..moze to sve i drugacije ali nije to to,i razlika se vidi i kod steneta i kasnije kad odraste..
ne radi se toliko o prvoj godini nego bas o ta dva tri meseca koja su najbitnija,i naravno kvalitet pasa..
od carskog reza nema spavanja za odgajivaca,stenci su odvojeni id kuje,na svaka dva sata danju i nocu ustajem i nosim na sisanje,lezim sa njima dok se ne nasisaju,za dva sata ponovo..prvo je kuja osamucena,drugo i kucici cesto od anestezije,cesto se desava da iz cista mira prestaju da sisaju,jednostavno se boris da sacuvas svako stene a kuje bas i nisu neke majke,zbog konstitucije a i inace,neke nisu bas zainteresovane za svoje stence i kod nesavesnih ljudi cesto se desi da legne na stene i ne konta uopste,ugusi ga,zgazi..

Flavius Valerius Aurelius

Citat: misa-pei poslato 16 Decembar, 2015, 17:50
Flavijus...
Tebi je to uspelo i lutkica je prelepa, posebno kako ima lepe oke :) .

YZF: koja je razlika izmeðu "obiènih" i engleza, po pitanju tih prvih godinu dana?
Hvala.
Znam da sam delimicno zasr'o al' jbg, tvrdoglavo govedo i eto usralo me da je sve ok. Da stvar bude gora, imao sam iha-ha stenad pre Buldoga, nije da mi je prvi pa samim tim i nemam izgovora.
To i ja htedoh isto pitati yzf, al' me on nije razumeo. U Americi nema fora "nebi trebalo", mene primera radi boli uvo za to. Ili je cistokrvni i imas to na papiru ili nije. Nema izmedju. E sad, da l' je Engleski, Francuski ili Spanski (jako retko), to je vec druga prica....

yzf750

kvalitetna hrana royal canin bi preporucio,ko drzi pse zna koliko kosta.vitamini i sve ostalo sto ide i drugim psima..kad se pas othrani u prva dva tri,5 meseci retko bude posle nekih problema,bude kao i drugi pas,uz normalnu brigu o njemu,nista posebno zahtevno..ja volim liniju koja nije predebela,koja je misicava i ima snage,tako da im neko stepeniste ne prestavlja neki problem,a ne one koji jedva ustaju i jedva disu

UFF

Citat: yzf750 poslato 16 Decembar, 2015, 17:07
Macku poklanjam Uff-u ako mu treba za one njegove zmijuljke a sa samojedom cu da vidim sta cu :-)

nadji za uffa na prolece dobro stene dobermana

banevuk


yzf750

Citat: UFF poslato 16 Decembar, 2015, 19:19
Citat: yzf750 poslato 16 Decembar, 2015, 17:07
Macku poklanjam Uff-u ako mu treba za one njegove zmijuljke a sa samojedom cu da vidim sta cu :-)

nadji za uffa na prolece dobro stene dobermana


moguce..nisam u toj prici nesto ali sam se povezao slucajno sa momkom koji ima pa cemo da vidimo ako ima nesto dobro

yzf750




zenka...
pronadji razliku :-)

mali_zmaj

do mojega..,zena mi poslala link,prodaju se stenci americke akite...,niti para,niti vremena,niti icega..,doci ce i mojih pet minuta....
jin-jang

freepartyman

Americka akita je bas skupa,gledao sam ja ranije za sebe. Stenci koji su top of the line su 1000 + eura. Slicno kao i kod dobermana. Akita lep pas ali i veoma dominantan,lepsa mi je americka od japanske.  
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mali_zmaj

nisam se ni raspitivao za cjenu,ali ako ikad odlucim da kupim psa,dignem kredit i kupim ga...,stvarno necu gledati dali je 500 ili 1000 eura..jednostavno mislim da kad uzmem psa da cu ga gledati kao svoje dijete..,i da nije cjena uopste bitna..,ako mi se svidi,ma jebes pare..to je ipak pas..,on ti uzvrati ljubav kao niko..nema to cijene..,psi su za mene stvarno nesto posebno.
jin-jang

monsterbnt

Citat: UFF poslato 16 Decembar, 2015, 19:19
Citat: yzf750 poslato 16 Decembar, 2015, 17:07
Macku poklanjam Uff-u ako mu treba za one njegove zmijuljke a sa samojedom cu da vidim sta cu :-)

nadji za uffa na prolece dobro stene dobermana

E debela je pocepala 2 psa tetku i komsiju....

ovo je happy face....


Sto se tice hrane za psa, ova moja najvise jede maciju hranu... Ne... ne hranim je macijom hranom.... ili sa mackom zameni cinije, ili jednostavno otme.... Danas je dobila banane.... Omiljena hrana joj je hleb nadrobljen u mleku.... Pored toga nece royal canin ni da pomirise.... Sa nepunih 7 meseci je prerasla majku i jako je blizu ocu po velicini..... a i po naravi....

Smrt SVIMA!!!!

dusankobgd

Dokurca, sad vidim da yzf750 ima zenkicu buldoga koja mu pravi guzvu, inace vec godinu dana gledao buldoge ali su mi skupi, kao sto rece nema ih ispod 500 evra. Pre 15 dana rezervisao i kaparisao zenkicu crnog patuljastog snaucera po koju treba da idem krajem decembra. Sad sam u fazi sakupljanja informacija u vezi hrane (Royal Canin, Taste of the Wild, Nutrivet, Josera...) odgajivac mi je rekao da hrana bude minimum Super Premium kvaliteta a od jos nekih ljudi dobih preporuke da bude Grain Free po mogucstvu. 

nemke


freepartyman

Ko ima vremena da kuva najbolje je da kuva  svome psu. Granule su ok zbog vremena u kojem zivimo,lako se pripreme itd. Ali kuvano meso,malo sargarepe,pirinca je #1
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Flavius Valerius Aurelius

#3598
Citat: dusankobgd poslato 17 Decembar, 2015, 09:07
Sad sam u fazi sakupljanja informacija u vezi hrane (Royal Canin, Taste of the Wild, Nutrivet, Josera...) odgajivac mi je rekao da hrana bude minimum Super Premium kvaliteta a od jos nekih ljudi dobih preporuke da bude Grain Free po mogucstvu.  
Hrana za pse: Iskljucivo American Natural Premium ili Blue Buffalo Organic i to mesaj sa Blue Buffalo Freedom grain free (konzerva). Malo je skuplja od Royal. (ne prave ga od gmo, sve je organic, zato je i skuplje od royal)
Royal Canin ima gmo zato ga izbegavam. Mozda kod nas nema bolje pa i nemas izbora, ali od toga ima mnogo bolje. Kad kupujes hranu za psa, pogledaj na poledjini da li ima corn syrup, corn grain ili cereal grain. Naravno da proizvodjac nece na ocigled svih pisati da se hrana pravi od gmo sranja.
Meni ne pada na pamet da dajem mojim psima svasta. Kako ja volim da kazem "dok ima za mene, imace i za njih"...
(dok ne pocnem i ja da glockam hranu za pse pored njh :D)

EDIT: U medjuvremenu, Freepartyman objasnio koja je hrana najbolja. U potpunosti se slazem, ali ja nemam vremena za to ...

monsterbnt

kosti, iznutrice, nesto mesa, kacamak i pirinac..... skoro da pojede i ciniju :) al opet... leba i mleka sto voli....
Smrt SVIMA!!!!