Glavni meni

Guevara

Započeo UFF, 24 Januar, 2011, 17:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: njanja poslato 03 Decembar, 2013, 19:29
Citat: miško_kolo poslato 03 Decembar, 2013, 16:27
Citat: SSZGO poslato 03 Decembar, 2013, 16:12
verujem da obe strane nisu bas ciste. Radnike niko ne tera da rade ako im ne odgovara. Daj otkaz I cao. O prijavljivanju u srbiji. Gde vi ljudi zivite. Greska u koracima. Plata bi morala da mu bude manja ako ga prijavi...
Kad bi SVI prijavljivali radnike (počev od državnih firmi i tajkuna) i u budžetu bi bilo više para za sve ostalo.

Ja burazeru sve radnike prijavljujem od prvog dana... njih 27.. ali ne na ful platu... prosecna plata kod mene je 33 000 za pakera a prijavljen je na 23000...
Drzava otima 65%...  a kada bi smanjili poreze na plate masovno bi ljudi bili prijavljeni...
Mene niko ne pita da li cu imati lovu za poreze i pdv a para u budzetu nula...

Njanja teško je nekad objasniti ljudima kako funkcioniše oporezivanje i koliko šta košta. Isto kao što ne znaju kako funkcioniše trgovina (pa su svi trgovci lopovi), kako funkcioniše uvoz (pa su svi uvoznici lopovi), tako su i svi poslodavci barabe.
Ne branim nikoga posebno samo kažem da većina ljudi nije upoznata kako i šta funkcioniše i koliko košta. Ja sam i poslodavac i knjigovođa i programer i radim od osnovne škole. Tako da sam upoznat sa problematikom iznad proseka.

P.S. Kupac nema pojma kakve zakonske odredbe postoje i šta sve država traži, naplaćuje i uteruje firmama. Kad mojim bliskim prijateljima ispričam oni počnu da se krste.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

WOLVERINE

#161
 
Citat: Guevara poslato 03 Decembar, 2013, 14:23
Po¹tovani Manijaci,

kao ¹to smo u prvom postu naveli, smatramo da je u sluèaju izno¹enja bilo kakvog problema ili optu¾be na forumu to potrebno uraditi iznoseæi kompletnu su¹tinu.
S obzirom da je Andreja ovde objavio kako je u na¹oj firmi (za sada) ostao uskraæen za platu mi smo smatrali je trebalo da vas upoznamo i sa ostatkom prièe koja
u velikoj meri obja¹njava za¹to i kako je do toga do¹lo.

U meðuvremenu je ovde objavljen veliki broj neistina i polu istina izvuèenih iz konteksta a koje za cilj imaju stvarnje netaène slike o nastalim dogaðajima i nano¹enje
dodatne ¹tete na¹oj firmi. Da bi smo demantovali takve navode mi bi smo morali da èinimo sledeæe:

- Navodi (Andrejini) da je bilo ko od ranije zaposlenih bio uskraæen za isplatu plate su potpuno netaèni.
- Navodi (Darkovi u Andrejino ime?!)  kako je pokisao zbog nemanja opreme su delimièno taèni. Kompletna istina glasi iskisao je a opremu nije imao
 jer ga je ki¹a uhvatila nespremnog a inaèe je od firme zadu¾io opremu bolju nego ¹to je njegova lièna ili oprema bilo kog kurira kog ovih decembarskih dana
 mo¾ete videti na ulici. S druge strane Andreji je u nekim situacijama ustupan i slu¾beni auto kako bi se njime vratio kuæi i sutra do¹ao na posao.
- Navodi (opet Darkovi, izneti u tuðe ime?!) o obavljanju atesta za kako ka¾e "gazdin privatni auto" mogu da se odnose jedino na kolegu koji jo¹ radi u firmi i koji
 je ne¹to tako mogao da radi jedino za jedno od vozila registrovanih na firmu. Auto koji kako on ka¾e "vozi gazda" a u realnosti direktor je, takoðe jedno od vozila firme.
- Navodi o bilo kakvom uliènom pona¹anju u okviru firme bi mogli da se ve¾u jedino za Darka jer su njegovo ulièno i neurotiièno pona¹anje, na koje su pa¾nju skretali
 i ostali zaposleni, bili prevashodan razlog zbog kog je dobio otkaz. Njegov specifièni i za radno okru¾enje neuobièajeni odnos prema ¾enskim osobama u okru¾enju
 ovom prilikom neæemo obja¹njavati..
- Darkovi navodi da mu je obeæana prijava nakon probnog rada nije taèna. Istina glasi da mu je reèeno da za tako ne¹to nema moguænosti u datom trenutku,
 nakon èega je on insistirao da bude prijavljen uz kori¹æenje dr¾avnih subvencija na osnovu godina starosti, oèigledno znajuæi i raèunajuæi da tako prijavljenom
 radniku  nije moguæe dati otkaz u naredne 2 godine, bez obzira na rezultate i odnos prema radu.
- Navodi o izno¹enju kaca sa kupusom su taèni ali nepotpuni. Ostatak koji iz njima znanih razloga ne navode glasi: nakon pra¾njenja, iste te kace uzeli su za sebe, ba¹
 kao ¹to je pre obavljanja ovog zadatka i bilo dogovoreno.

Ne, naravno da neæemo ne¹to ovakvo raditi, neæemo nastaviti da obja¹njavamo i demantujemo svaku od ovde iznetih neistina, ne zato ¹to nam nedostaje
argumenata veæ zato ¹to ¾elimo da se vratimo na su¹tinu i da je verodostojno predstavimo. Da, radnici jesu radili neprijavljeni, mi nismo u moguænosti da
prijavimo svakog radnika kad doðe ali jesmo u moguænosti da mu ponudimo posao koji mnogi danas gube.
Nikoga nismo, po uzoru na mnoge danas, slagali, rekli da je prijavljen a on na odlasku saznao da doprinosi nisu uplaæivani.
Ono ¹to smo mogli da ponudimo, ponudili smo i to smo ispo¹tovali.

Da, ovi radnici nisu primili POSLEDNJU platu, znaèi ne drugu, treæu ili èetvrtu veæ jednu - poslednju koju je trebalo da prime po¹to razdu¾e magacin.
Meðutim popis su napustili na pola i oti¹li bez pozdrava. U takvoj situaciji svakako nismo ¾eleli da ih molimo da se vrate po plate veæ kao i ¹to
bi svako uradio u svojoj firmi, da utvrdimo stanje i popis zavr¹imo. Oèigledno je da su njih dvojica raèunali da sa njihovim bojkotom ostali
radnici popis neæe moæi ubrzo da urade. Smatramo da su, kada je veæ nedostatak utvrðen, trebali da se odazovu pozivu,
pomognu u utvrðivanju poèinilaca i nakon toga preuzmu svoje plate.
Takoðe smatramo da su ako ne iz radne kulture i liène korektnosti koje su ovde u pismenoj formi tolko propagirali to trebali da urade bar zbog kolega.

Na popisu koji su umesto njih morali da urade ostali zaposleni ustanovljen je manjak u vrednosti od 1100 Eur. Od dve plate ne mo¾e se obogatiti ni pojedinac ni firma.
Da smo ovu firmu gradili na tim osnovama sigurno ne bismo napunili deset godina rada i to na istoj adresi! Ovde smo pod punim imenom i prezimenom i argumente
ne iznosimo ispod nadimka i maski a kao ¹to vidite na¹ izvod iz APR-a svima je dostupan.

Do¹li smo do toga da je zakljuèak sledeæi, iluzorno je oèekivati da se u situaciji u kojoj ovi ljudi ne pokazuju ¾elju da ispune svoje du¾nosti i interesovanje da se re¹i nastali problem ispred svega stave samo njihovi interesi. A iz prethodnih postova objavljenih na ovom forumu se stièe utisak da je u Srbiji zloèin ne prijaviti radnika ali
ne i ukrasti ne¹to u vrednosti od 1100 Eur.

I na kraju, bez ikakvog sarkazma, veoma bismo voleli da vidimo kako pojedinci koji su ovde izneli najtvrðe, slobodno mogu reæi neprimerene stavove umesto pismene
podr¹ke olièene u pljuvanju po drugima, ovoj dvojici ljudi pru¾e moguænost za rad i time nam delima poka¾u da su sva naèela koja su ovde proklamovali sa njima,
sposobni da realizuju i u realnosti. U svakom sluèaju mi æemo nastaviti da radimo, najbolje ¹to znamo.

S verom u bolje sutra,

srdaèno Vas pozdravljam.

Kole - Guevara



KO O CEMU KURVA O POSTENJU....

Drzati radnike neprijavljene..... 4 i vise meseci....  ovo je dobro.... 
uvesti robovlasnicki sistem.... bic i korbac.... kao ameri crnce...do skoro..udri da rade za dzabe... karaj.... Ma da treba zastiti poslodavce....to je specijalna sorta... dozvoliti im da svako jutro pre rada izjebu radnike....  da pocnu da ih placaju tek kad zarade trecu platu....  penziono, socialno, topli obrok .... ma koga boli tuki za to.......  dokle god ljudi razmisljaju kao ovi sto se pravdaju... a ne kao NJanja.... ova raspala drzava ide nizbrdo... i sve vise stvari ce nam smetati... na kraju ce sve otici u kurac ... a polako ide u tom smeru.....

ma samo se nerviram... 


Major

Realno je sve vec u kurcu samo sto izgleda toga nismo svesni..

mareskin

Citat: Major poslato 04 Decembar, 2013, 11:24
Realno je sve vec u kurcu samo sto izgleda toga nismo svesni..

Svesni smo, svesni. Samo nemamo mnogo izbora.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

realno sto nekog treba da briga za tebe kao poslodavca...
ti ako ga prijavish a placash manje doprinose osim sto njega si ostetio za vecu upisane
podatke za penziju, si ostetio i budzet ...
priche pa eto da je manje bile bi vece plate ... radnika zanima plata koju on dobija neto, to sto ti imash
bruto troskove, to je tvoja racunica poslodavca... da li ti se isplati ili ne taj radnik je isto tvoja racunica...
u postovima gore gospodin iz firme koja deli ime sa naslovom teme navodi da je on radio neko vreme
ali da ga nisu prijavili ... pa realno znachi prizno si da si u prekrshaju ?:) .. sjajno
magacin ovo ono ... pa njegova je greska sto ej tako magacin zaduzeni svi = zaduzen niko, ako si u fulu
legalan sto nisi ukljuchio policiju u celu prichu da ti fale kacige ?
i nije tachno da ne bi mogao da otpustish ako ga primish na potsticaj, nego bi moro da imash valjan i opravdan
razlog kao sto je teza povreda radne discipline, ali bi onda morao i da postujesh radno vreme, obaveze
prema istima i slichno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin


Ekonomsku politiku zemlje ne kreiraju poslodavci nego oni koji nemaju dan radnog sta¾a van dr¾avnih jasli, pa i nemaju pojma kako je u pravom svetu.
Ceo ¾ivot sam u toj knjigovodstvenoj prièi i velika mi je ¾elja da upoznam genijalce koji smi¹ljaju glupe zakone i odredbe. Da anga¾uju ljude iz struke sve bi bilo mnogo prostije i bolje.

Ne branim nikoga, samo ka¾em da svet nije crno-beo. Biti poslodavac znaèi da je svaka obaveza firme na tvoje ime i na tvojim pleæima: obaveze prema dr¾avi, zaposlenima, kirija, struja, telefoni, osnovna sredstva, krediti i sve ostalo. Sutra kad nema posla i nema prihoda te obaveze ostaju na pleæima poslodavca. Naravno da ga niko nije naterao na to i da je to stvar izbora, ali kada dr¾ava dozvoli promene ekonomske politike na koje ti ne mo¾e¹ da utièe¹ onda si najebo.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major

Citat: mareskin poslato 04 Decembar, 2013, 12:03
Ne branim nikoga, samo ka¾em da svet nije crno-beo. Biti poslodavac znaèi da je svaka obaveza firme na tvoje ime i na tvojim pleæima: obaveze prema dr¾avi, zaposlenima, kirija, struja, telefoni, osnovna sredstva, krediti i sve ostalo. Sutra kad nema posla i nema prihoda te obaveze ostaju na pleæima poslodavca. Naravno da ga niko nije naterao na to i da je to stvar izbora, ali kada dr¾ava dozvoli promene ekonomske politike na koje ti ne mo¾e¹ da utièe¹ onda si najebo.

[thumb_up]

ЯЭВОЛУТИОН

sve se moze naciniti crno belo....kada bi obaveza poslodavca bila da radniku da bruto cek, sa kojim on ode u banku i na licu mesta mu odbiju socijano zdravstveno i porez ako ga ime, onda bi radnik znao kolike su njegove obaveze ka drzavi...a poslodavac ima svoje....ovako su kao recidiv iz socijalisticko komunistickih vremena ostavili to na plecima poslodavaca.....pitam ja drugara kolika mu plata u Nemackoj....on ko iz topa 3500 evra.....bruto.....ja ga pitan a NETO...koliko ti ostane....on kaze namam pojma ....uglavnom sve ode na rentu, racune i kredite....i na ono sto sam potorsio na kreditnoj kartici predhodni mesec.....kesh nije video ima deset godina....
I u Nemackoj postoji rad na crno...pod istim uslovima kao i ovde....robovlasnickim...i tamo tako rade ljudi koji moraju....ali to je izuzetak koji potvrdjuje pravio.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Major

Da neko zeli da sredi drzavu to bi se odavno desilo, ali posto svi znamo da u uredjenoj drzavi ova farsa od politicara i njima bliznjih ne bi opstala, onda naravno da nece da se trude da je urede.

UFF

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Decembar, 2013, 13:22
pitam ja drugara kolika mu plata u Nemackoj....on ko iz topa 3500 evra.....bruto.....ja ga pitan a NETO...koliko ti ostane....on kaze namam pojma ....uglavnom sve ode na rentu, racune i kredite....i na ono sto sam potorsio na kreditnoj kartici predhodni mesec.....kesh nije video ima deset godina....

ko ga jebe sto je uzimao kredite i trosio novac koji nije ni zaradio

evo ne moram ni ja da vidim kes 10 godina ako mogu da uzmem kredit za veliku kucu sa jos vecom garazom i nov Z4 i par novih motora a plata samo nek pokrije odrzavanje toga, na kreditnu karticu cu jednom godisnje da putujem mesec dana motorom po svetu i kes kao sto rekoh ne moram vise nikad da vidim

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Decembar, 2013, 13:22
I u Nemackoj postoji rad na crno...pod istim uslovima kao i ovde....robovlasnickim...i tamo tako rade ljudi koji moraju....ali to je izuzetak koji potvrdjuje pravio.

Nekoliko prijatelja mi radi u Nemaèkoj na crno. Razlika je samo u tome ¹to ono ¹to tamo zaradi za par meseci, ovde izdr¾ava porodicu godinu dana. Ekonomski jaèa dr¾ava, veæe i mrvice za nas ostale.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

clutch&brake

Citat: mareskin poslato 04 Decembar, 2013, 12:03

Ekonomsku politiku zemlje ne kreiraju poslodavci nego oni koji nemaju dan radnog sta¾a van dr¾avnih jasli, pa i nemaju pojma kako je u pravom svetu.
Ceo ¾ivot sam u toj knjigovodstvenoj prièi i velika mi je ¾elja da upoznam genijalce koji smi¹ljaju glupe zakone i odredbe. Da anga¾uju ljude iz struke sve bi bilo mnogo prostije i bolje.

Ne branim nikoga, samo ka¾em da svet nije crno-beo. Biti poslodavac znaèi da je svaka obaveza firme na tvoje ime i na tvojim pleæima: obaveze prema dr¾avi, zaposlenima, kirija, struja, telefoni, osnovna sredstva, krediti i sve ostalo. Sutra kad nema posla i nema prihoda te obaveze ostaju na pleæima poslodavca. Naravno da ga niko nije naterao na to i da je to stvar izbora, ali kada dr¾ava dozvoli promene ekonomske politike na koje ti ne mo¾e¹ da utièe¹ onda si najebo.



Apsolutno tacno...
Samo ono sto mene jako nervira jeste sto sve moram svima da crtam... apsolutno su ljudi nekreativni i nemaju sluha da sami nesto urade...
Ok radis u privatnom sektoru gde sto si kreativniji mozes vise love da uzmes i zaradis...
Ali ne radnik kod mene ceka platu 1 u mesecu i boli ga djoka a sa druge strane drzava te kolje gde god da stigne... zasto? Zato sto u drzavnom sektoru tek ima lelemuda koje mi hranimo... moj god promet je 75% izvoz i da me drzava stimulise i gura... ja dobijem jednu
Veliku kurcinu da je sisam...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

clutch&brake

A posto ima onih koji misle da mi taja daje lovu...
Neka se zapitaju zasto sa svojih 30 izgledam starije od njih...
Jedan dan sam u kosulji jedan dan sam vozac jedan dan sam kafe kuvarica jedan dan pusim djoku nabedjenim idijotima da bi mapravio pare t.j prodao robu...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

mareskin


Prost primer ekonomske politike zemlje je poveæanje poreza sa 8 na 20% na raèunare i komponente.
Pad prodaje je primetan poslednjih nekoliko godina. Bilo kakve planove i ulaganja da si pravio u ovoj trgovini sada æe¹ doæi u situaciju da "ni¹ta" neæe¹ prodati sledeæih 6 meseci.

Ili subvencije dr¾ave koje ti omoguæe da ima¹ neke sitne olak¹ice ako zaposli¹ radnika, ali onda ne mo¾e¹ da ga otpusti¹ nekoliko godina. A doðe strani investitor i dobije 10000 evra po radniku. To znaèi da njega taj radnik dugo ne ko¹ta nikakve pare, a ko¹ta mene jer ide iz mojih plaæanja.

Itd. itd. Pre¹iroka tema, a premalo ljudi zna kako sve to funkcioni¹e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

da se vratimo na temu ...
guevera su muljare koje su nasheg druga clana zakinuli za platu, tachnije dva clana a
pristom su prekrshaju i umesto da se pokriju ushima jos glume neko ludilo po forumu
:) .. fuj !
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Major

Citat: njanja poslato 04 Decembar, 2013, 14:31
A posto ima onih koji misle da mi taja daje lovu...
Neka se zapitaju zasto sa svojih 30 izgledam starije od njih...
Jedan dan sam u kosulji jedan dan sam vozac jedan dan sam kafe kuvarica jedan dan pusim djoku nabedjenim idijotima da bi mapravio pare t.j prodao robu...

Nemoj da se vadis sad na izgled :P To sto se kurvas, alkoholises i drogiras to je najveci uzrok ;D

mrle

Citat: njanja poslato 04 Decembar, 2013, 14:31
jedan dan pusim djoku nabedjenim idijotima da bi mapravio pare t.j prodao robu...

hajde doði da proba¹ da mi proda¹ neku robu.... a ja æu da razmislim :)

DebeliZmaj

crni mrle zar je dotle doslo ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

Citat: DebeliZmaj poslato 04 Decembar, 2013, 15:03
crni mrle zar je dotle doslo ..


ja tek reda radi,
mo¾e¹ ti da preuzme¹ kupovinu.

clutch&brake

Citat: mrle poslato 04 Decembar, 2013, 15:00
Citat: njanja poslato 04 Decembar, 2013, 14:31
jedan dan pusim djoku nabedjenim idijotima da bi mapravio pare t.j prodao robu...

hajde doði da proba¹ da mi proda¹ neku robu.... a ja æu da razmislim :)

ma moze navikao sam da pusim u prazno  [zvizdi] [zvizdi]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!