Glavni meni

Udes na putu Valjevo-Šabac malo pre skretanja za Vladimirce

Započeo mareskin, 03 Novembar, 2013, 22:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pustolov

Много ми је жао.

Желим повређеном прво да се извуче из кризног стања а потпом и брз опоравак!!!

Ја (Hondа X 11 ) сам се са другом (Honda Transalp) и његовом девојком враћао са Увца.

После Дебелог Брда, а пре Ваљева, у једној кафани се десне стране седели су њих тројица, мотори паркирани између кафане и Ваљевске пиваре, тачно се сећам - на тротоару. Ми паркирамо код капије пиваре, близу њих.  У кафани свадба, момци праве паузу, као и ми, седе први ред столова до друма, лево од улаза. Јављамо се једни другима. Они крећу после десетак минута, поздрављају. Сви су били у комплет опреми, чини ми се кожни комбинезони. Знам да је онај који је био први када су пошли имао сиви комбинезон, не сећам се који је био мотор од та три.

Сад ми јавља другар са којим сам био, шокиран сам.

Не вреди сад паметовати, све нас повуче вожња, и кад смо први и кад смо негде у колони. А не поштујемо увек ограничења.....

Сада једино можемо да се помолимо за човека, то је најпаметније и једино корисно у овој ситуацији.

andjelicaca


ЯЭВОЛУТИОН

nek se momak oporavi, a onda cemo samare da mu nalupamo sto nes je sve prestravio....
Ove godine je ekopa krenula kod mazzia na rostilj , ja sam usput bio tu da izduvam auspuhe i karbove na nekoj teneri, i UFF je podivljao kao i uvek, i to sa trandzom....u jednoj nepreglednoj desnoj krivini je pretekao auto...spolja, a meni je kroz glavu prosao moj drugu koji je tako poginuo.....polako sam pustio UFFa da divlja....njegova glava....njegov problem.....
Ali sta cemo sa nama....meni prolazi kroz glavu to, a njega puca adrenalin....i on misli da je to u redu....a kako je meni....meni nije bilo do rostilja, vec sam se posle pola sata spakovao i vratio sam kuci....zato ne idem u grupne voznje...zato volim da se vozim sam ili maksimum jos sa jednim.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Ne mogu da vas sve citiram, al' da probam bar nekako...


@Major:
Tarabiæa su pravili salto jer je bio moj roðendan...:D


@Uff:
Dobro su te uèili, zakon ka¾e da u situaciji sa isprekidanom linijom NE SME© da zapoène¹ skretanje ako te neko pretièe u tom trenutku, tako da je jugo definitivno kriv, ako se nekako ne doka¾e na sudu da je brzina motora bila prevelika i da vozaè kaveza nije mogao da vidi da ga neko pretièe...


@Alja:
Marko(Uff) je jedan od reeeetkih ljudi za kojima uvek smem da divljam, a ti si pederu pobegao tada jer te po obièaju ¾ena ozraèila, papuèaru nijedan...:P

Nadam se da æe deèko biti ok i da ga retardi neæe nabediti da je kriv...

UFF

ne znam o kojoj se krivini radi ali da sam tolka budala vec bi izginuo do sad s'obzirom kako vozim
cim nisam to znaci da preuzimam samo one rizike za koje procenim da su sa prihvatljivom (malom) sansom za nesrecu a ako sam obilazio spolja u desnoj krivini onda sam sigurno pre obilazenja provirio desno dok sam bio iza tog auta ili sam video preko njega da mi nista ne nailazi u susret.. ima tu jos mnogo faktora koji ulaze u racunicu da li da krenem u preticanje ili ne kao sto su: brzina tog automobila, sirina kolovoza, kvalitet asfalta, vremenski uslovi, gume na mom motoru...
i na kraju se sve svodi na isto, mozes da budes pazljiv i da vozis polako i dzaba ti ako naletis na ovo

http://1.bp.blogspot.com/-w667_ThzEUQ/TbrKYW2nvYI/AAAAAAAAAcA/a3_L054-t08/s1600/older_driver.jpg

Major


Pustolov

Како је колега?

Има ли неких промена?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

serbduck

 Zelim coveku da se sto pre i sto bolje oporavi, a sto se tice grupnih voznji - ZA  IZBEGAVANJE - sem u slucaju da se vozite godinama i odlicno poznajete. Cak i tada postoje situacije koje po pravilu prave problem.
  Imao sam tu cast da budem poslednji u koloni od 4 motora u preticanju...i zakucao se u auto. Dok ti se to ne desi - ne razmisljas. Nikoga sem sebe ne mogu da krivim i zato - dogovor gde se ide i gde se prave pauze. Sigurno je da se necemo cekati duze od 2 - 3 minuta...dakle tri dima cigarete... pa zar da poginem zbog tri dima?

[cheers]



Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

andjelicaca

Veæ par puta pisem i brisem poruku. Nemam pojma sta bih vam rekao. Situacija i dalje vrlo ozbiljna! Optimistièno èekamo vesti o pobolj¹anju situacije ali za nas sve ovo je suvise sporo.

jevta

Danas i¹ao za U¾ice.Obièno pijem kafu u kafani par kilometara posle mesta udesa.Konobar po¹to me veæ zna uvek tamo svraæam prièa da je bio udes ja reko znam ka¾em da je momak u lo¹em stanju... Konobar ka¾e da je izgleda vozaè juga bio pod uticajem alkohola ka¾u navodno 1,6 èovek oko 65 godina.Sve to  baca neko drukèije svetlo na udes

lawyer

Kolegi brz i uspe¹an oporavak ¾elim...

Ne volim da pi¹em u ovakvim raspravama, jer obièno niko od nas iza monitora nije bio prisutan, kako bi mogao da kritikuje vozaèe koji se naðu u ovakvim situacijama. Mo¾da ipak da svi saèekamo zvaniènu verziju dogaðaja?

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Novembar, 2013, 18:02
nek se momak oporavi, a onda cemo samare da mu nalupamo sto nes je sve prestravio....
Ove godine je ekopa krenula kod mazzia na rostilj , ja sam usput bio tu da izduvam auspuhe i karbove na nekoj teneri, i UFF je podivljao kao i uvek, i to sa trandzom....u jednoj nepreglednoj desnoj krivini je pretekao auto...spolja, a meni je kroz glavu prosao moj drugu koji je tako poginuo.....polako sam pustio UFFa da divlja....njegova glava....njegov problem.....
Ali sta cemo sa nama....meni prolazi kroz glavu to, a njega puca adrenalin....i on misli da je to u redu....a kako je meni....meni nije bilo do rostilja, vec sam se posle pola sata spakovao i vratio sam kuci....zato ne idem u grupne voznje...zato volim da se vozim sam ili maksimum jos sa jednim.

Ne znam koja je situacija u pitanju, ali + za komentar!  [thumb_up]

Citat: Laziæ poslato 05 Novembar, 2013, 18:19

@Uff:
Dobro su te uèili, zakon ka¾e da u situaciji sa isprekidanom linijom NE SME© da zapoène¹ skretanje ako te neko pretièe u tom trenutku, tako da je jugo definitivno kriv, ako se nekako ne doka¾e na sudu da je brzina motora bila prevelika i da vozaè kaveza nije mogao da vidi da ga neko pretièe...


UFFa su dobro uèili, ali ti nisi u pravu. S pravne taèke gledi¹ta, vozaè motornog vozila ne sme da zapoène preticanje dok se ne uveri da preticanje mo¾e izvr¹iti BEZBEDNO. Ovo bezbedno podrazumeva sve uèesnike u saobraæaju, pa i njega samog. Jugo opaljen otpozadi, imao migavac...  [zvizdi] A i preticanje podrazumeva brzinu kretanja u okviru ogranièenja...

Postoji i opcija u kojoj obojica mogu biti krivi, ali ipak da saèekamo zvaniène informacije.

Lazic

Znam... Sad dosta zavisi od na¹ih struènih, objektivnih i nadasve nekorumpiranih ve¹taka...:o Jo¹ ako se u jednaèinu ubaci i 1.6 promila... Prilièna zavrzlama...

Major

Ako se dokaze da je vozac juga vozio pod dejstvom alkohola onda ce sigurno biti kriv.


eclipse4

Citat: lawyer poslato 07 Novembar, 2013, 19:29
Kolegi brz i uspe¹an oporavak ¾elim...

Ne volim da pi¹em u ovakvim raspravama, jer obièno niko od nas iza monitora nije bio prisutan, kako bi mogao da kritikuje vozaèe koji se naðu u ovakvim situacijama. Mo¾da ipak da svi saèekamo zvaniènu verziju dogaðaja?

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Novembar, 2013, 18:02
nek se momak oporavi, a onda cemo samare da mu nalupamo sto nes je sve prestravio....
Ove godine je ekopa krenula kod mazzia na rostilj , ja sam usput bio tu da izduvam auspuhe i karbove na nekoj teneri, i UFF je podivljao kao i uvek, i to sa trandzom....u jednoj nepreglednoj desnoj krivini je pretekao auto...spolja, a meni je kroz glavu prosao moj drugu koji je tako poginuo.....polako sam pustio UFFa da divlja....njegova glava....njegov problem.....
Ali sta cemo sa nama....meni prolazi kroz glavu to, a njega puca adrenalin....i on misli da je to u redu....a kako je meni....meni nije bilo do rostilja, vec sam se posle pola sata spakovao i vratio sam kuci....zato ne idem u grupne voznje...zato volim da se vozim sam ili maksimum jos sa jednim.

Ne znam koja je situacija u pitanju, ali + za komentar!  [thumb_up]

Citat: Laziæ poslato 05 Novembar, 2013, 18:19

@Uff:
Dobro su te uèili, zakon ka¾e da u situaciji sa isprekidanom linijom NE SME© da zapoène¹ skretanje ako te neko pretièe u tom trenutku, tako da je jugo definitivno kriv, ako se nekako ne doka¾e na sudu da je brzina motora bila prevelika i da vozaè kaveza nije mogao da vidi da ga neko pretièe...


UFFa su dobro uèili, ali ti nisi u pravu. S pravne taèke gledi¹ta, vozaè motornog vozila ne sme da zapoène preticanje dok se ne uveri da preticanje mo¾e izvr¹iti BEZBEDNO. Ovo bezbedno podrazumeva sve uèesnike u saobraæaju, pa i njega samog. Jugo opaljen otpozadi, imao migavac...  [zvizdi] A i preticanje podrazumeva brzinu kretanja u okviru ogranièenja...

Postoji i opcija u kojoj obojica mogu biti krivi, ali ipak da saèekamo zvaniène informacije.

to sto je za tebe bezbedno mozda za mene nije i obrnuto,isto kao kad vam neko kaze "zamisljena linija" pa brate ja mogu da je zamislim na tom mestu koje ide meni u korist....tako da je taj deo zakona neverovatno glup.

Lazic

Imao sam èukanje, gde je od zami¹ljene linije zavisilo da li sam kriv ili prav, i nije tako glupo, jer sam ja znao da nisam kriv, a ovaj drugi se nadao da jesam... Premeri se put, pa se deli na 2, 3, 4 trake, zami¹ljena parking mesta i slièno... Izvukla me linija...:D

mareskin

Citat: Laziæ poslato 08 Novembar, 2013, 16:26
Imao sam èukanje, gde je od zami¹ljene linije zavisilo da li sam kriv ili prav, i nije tako glupo, jer sam ja znao da nisam kriv, a ovaj drugi se nadao da jesam... Premeri se put, pa se deli na 2, 3, 4 trake, zami¹ljena parking mesta i slièno... Izvukla me linija...:D

Znaèi sve zami¹ljeno, a ti nisi kriv :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


mrle