Glavni meni

Tema za ljubitelje Ducati-a

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 20 Oktobar, 2013, 16:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11



con3

Od njih sve sto izadje je drkanje ,kako motor tako i cena :)

Nikle

Ja cu pokusati da budem iskren jer vec 10 godina vozim motore i zadnjih 3-4 godine sam na svojoj vernoj Yamahi 340 dana godisnje po nekoliko sati dnevno.Sve zavisi iskljucivo od toga koga sta pali i sta mu je bitno kod motora,kao i koliko finansije mogu da isprate zelje.Ja volim sve motore preko 500cc.Najbitnije je da je ispravan i da ima kinte za gorivo, i isao bih na kraj sveta sutra da je kinte sa bilo kojim od prve desetorke proizvodjaca,nije bitno, bila trkalica,supermoto,enduro,turing,godiste,izgled... Postoji nesto sto se zove SAN. Svako od nas ko voli motore ga ima,i on ne zavisi od bilo cega sem od naseg srca.Pitajte 1000 bajkera,svako ima svoj ultimativni motor,koji kad vidi odlepi skroz.Retko je to najpouzdaniji,najnoviji, najnapredniji.Ja sam kao klinac video na moru Ducati 916,crveni,nov,sa zlatnim felnama,i nekim momkom koji je vozio najlepsu devojku koju sam ikada video pozadi.Taj prizor mi je bio nestvaran,takav motor i takva riba,tada bih umro da sam na njegovom mestu bio.Onda se pojavio 999,za mnoge ruzno pace Ducatija.Opet na Terazijama, vidim i cujem 999 nov novcijat sa termignoni izduvima i xerox sarama.Kraj,gotovo.Ne zanima me ni da li je neko brzi, pouzdaniji,laksi,ubrzanje,brzina,cena,odrzavanje,lezanje u krivini,kocnice,legure,nacin izrade,potrosnja goriva,karburatori,injection.To je kao kad ljudi nadju zenu svog zivota i nikada se ne predomisle.To je za mene Ducati 999 ili 749.Pre 2 godine sam uspeo konacno da nadjem 749 crveni,koji izgleda isto kao 999, u savrsenom stanju,i od tada je moj.Dao sam kola i debelu doplatu za njega i ostao sa 2 motora bez kola a ide zima.Znam ja da ce moja punoletna Yamaha da ide jos toliko i volim je svim srcem kao da mi je rod rodjeni,i prosli smo mnogo toga zajedno,ali tih 15 vikenda,ako i toliko godisnje kada jasem svoj San, tada sam najsrecniji covek na svetu.Treba ponekad slusati i srce,ne samo razum.Razum uvek kaze Honda,Yamaha,Suzuki,Kawasaki.Srce DUCATI.Kada Yamaha prestane da radi,kupicu opet Yamahu,kada Ducatiju dodje vreme reci cu: "Bila mi je cast da budes deo mog zivota i da letimo zajedno,i ako bude i dalje u jednom delu,lepo cu ga ocistiti i postaviti na zid kao nesto sto ce biti uz mene zauvek.I nikada posle toga necu voziti Ducati sigurno.

Radanovic


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Radanovic

Ducati u 2013. prodao 44.287 motora ( 51% u Evropi , 25% u Azija i Ju¾na Amerika , 24% Sjeverna Amerika ) , 185 vi¹e u odnosu na 2012. , a uz to su zaposlili 83 nova radnika .

Oèekuju da æe i ova godina biti rekordna , zahvaljujuæi Monsteru 1200 i Panigale Superleggera koji su raspordani mjesecima u napred , a dodatni vjetar u leða bi trebao biti novi Diavel .

Radanovic

#68


Radanovic



srbac

 Na slikama mi je uvek izgledao kao kamion.... a u stvarnosti  i nije  nesto veliki...   [clapp]


Radanovic


Radanovic


Radanovic


Panigale dobio zlatni kompas , nagradu koju svake 3 godine dodjeljuje italijanska asocijacija za industrijski dizajn.
Prvi put od kad se dodjeljuje , od '54 , nagrada je oti¹la jednom motociklu.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Mad Max

Dragi Ducatisti, evo dokle je stigao Ducati!





Brzi od smrti, Jaci od bola

Radanovic


VR 46

sta je ovo sunce mu hebem?!  :o Jel ono moj nick na bocnoj plastici?  [dancing]  8)
Twist of wrist!

UFF

nista lepse nikad niko napravio nije