Glavni meni

Ducati 899 Panigale

Započeo Radanovic, 10 Septembar, 2013, 02:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Radanovic







Na italijanskom je pa se snadjite  ;D

Motore: tipo Superquadro, Bicilindrico a L, distribuzione Desmodromica 4 valvole per cilindro, raffreddamento a liquido
Cilindrata: 898cc
Alesaggio x Corsa: 100 x 57.2mm
Rapporto di compressione: 12.5:1
Potenza: 148cv (109kw) @ 10.750rpm
Coppia: 10,1kgm (99Nm) @ 9.000rpm
Alimentazione: Iniezione elettronica Mitsubishi. Un iniettore per cilindro. Corpi farfallati ellittici con sistema full ride-by-wire.
Scarico: Lay-out collettori “2 in 1 in 2″. Due silenziatori in acciaio inossidabile e camicia esterna in lega di alluminio. 2 sonde lambda e 2 catalizzatori
Omologazioni: Euro 3
Trasmissione: Cambio 6 marce
Rapporti: 1=37/15 2=30/16 3=27/18 4=25/20 5=24/22 6=23/24
Trasmissione primaria: Ingranaggi a denti dritti, Rapporto 1,77:1
Trasmissione secondaria: Catena 525; Pignone 15; Corona 44
Frizione: Multidisco in bagno d’olio con comando idraulico
Telaio: Monoscocca in lega di alluminio
Interasse: 1.426mm
Inclinazione cannotto: 24°
Avancorsa: 96mm
Angolo di sterzo (totale): 52°
Sospensione anteriore: Forcella Showa BFP a steli rovesciati da 43 mmcompletamente regolabile
Escursione ruota anteriore: 120mm
Ruota anteriore: Fusa in lega leggera a 10 razze 3.50″ x 17″
Pneumatico anteriore: 120/70 ZR17 Pirelli Diablo Rosso Corsa
Sospensione posteriore: Progressiva con monoammortizzatore Sachs completamente regolabile. Forcellone bibraccio in alluminio.
Escursione ruota posteriore: 130mm
Ruota posteriore: Fusa in lega leggera a 10 razze 5,50″ x 17″
Pneumatico posteriore: 180/60 ZR17 Pirelli Diablo Rosso Corsa
Freno anteriore: 2 dischi semiflottanti da 320mm, pinze Brembo monoblocco M4-32 ad attacco radiale con ABS
Freno posteriore: Disco da 245mm, pinza a 2 pistoncini
Capacità serbatoio: benzina 17 l
Peso a secco: 169kg (*In ordine di marcia 193kg)
Altezza sella: 830mm
Altezza max: 1100mm
Lunghezza max: 2075mm
Strumentazione: LCD
Elettronica: Ducati DTC, DQS, EBC, Riding Modes
Garanzia: 2 anni chilometraggio illimitato

TEEfqd

mali panigale bez mono vile -_- identicna konjaza/tezina kao gsxr750 2011 ako nekog zanima. mada to je dukati, nisu bitne performanse, on ima dusu.  [rofl]

UFF

ma qrac moj ima dusu i da nisu bitne performanse svi bi vozili 125ccm
ali da je lepsi od svakog japanca jeste


CBRR1

sta kurac lepsi,svi motori preslikani samo razlike u farovima...samo me i dalje buni sto bre ta sirova kvazi masina je u GP kurac,jel to ybog duse...?

ЯЭВОЛУТИОН

nem dodirnih tacaka, ponovo, motor sa gp masinama.....to su prototipovi.....recimo suzuki po tebi ne vaja nista, ni kawasaki.....ukljuci mozak bar na 15 minuta dnevno, i ne brisi memoriju svaki dan...nemamo snage vise da ponavljamo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

CBRR1

alo celavi koji ti je kurac,prototipovi pa prototipovi,dobro aj objasni mi sto su ti ducatijevi prototipovi kurac...au bre ukljuci rezone na 15min i ne kenjaj vise ti najpametniji stvore...

CBRR1

po meni zanima me samo ducati,kad ga dizu u nebesa a kurac,po meni suzuki kawa honda yamaha valja ali nijedan motor nije dizan u nebesa sa budalastinama ima dusu...

cone

nije mi jasno sto nema mono vilu  [neampojma]

easy


TEEfqd

Citat: CBRR1 poslato 10 Septembar, 2013, 11:05
po meni zanima me samo ducati,kad ga dizu u nebesa a kurac,po meni suzuki kawa honda yamaha valja ali nijedan motor nije dizan u nebesa sa budalastinama ima dusu...
brate sta ti nije jasno to je ferari medju motorima

TEEfqd


easy

realno R1, Fireblade i Gixer tu nemaju ¹ta da tra¾e, samo me interesuje di je tu Aprilia?

TEEfqd

ne znam jel smo gledali isti klip posto je od svih ovih motora gixer treci ispao na kraju sa fabrickim izduvom. isto tako i honda je fabrika

easy

a jel me zezas ili si ozbiljan da je ovo merodavan test svega sto hiljadarka treba da radi dobro?  :)


ps.
da je aprilia tu bili bi na pozicijama od 4 do 7  ;)

TEEfqd

dovoljno je merodavan za sve prisutne motore protiv dukatija koji kosta od 20 000 do 35 000eura
de su mu tih 195 konja koja fabrika kaze da ima?

sibin

mislis za trkace na pravo :D je merodavan.

con3

A mi smo ozbiljni trkaci pa nam je svaki sekund stotinka desetinka vazna pa bih zbog toga razmislio sta bi uzeo

Plazma Keks

ne znam, do skoro je Ducati u SBK-u RASTURAO konkurenciju, a pri vrhu je uglavnom bila Yamaha, honda i ponekad suzuki ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Carroll Shelby once said: "Horsepower sells cars, torque wins races."

ko ne zna ko je shelby moz odmah da se samoubije.......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11