Glavni meni

Race exhaust Ada

Započeo zozon, 06 Jun, 2013, 10:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

dade ja plus i slsninaru...

biæe zajebana ova 2017-ta.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kanarinac

Cekaj, sad zbog toga sto on radi u Srbiji i pravi nesto ja po svaku cenu moram da ga dizem u nebesa i ne smem da kazem da postoji nesto bolje?

Pa normalno da cu pre da dam 200 evra za polovan (boli me kurac da li je kraden ili ne) akrap nego za nov Ada Race. A svojevremeno kada sam se jos zamlacivao da stavim auspuh iz Ade,trazio mi je 240 evra sa tom krivinom. Tako da batali pricu. Svako kupuje sta mu odgovara,a s obzirom da je ovo forum, svako moze i da iznese misljenje

Darko

Taj sto trazi 240e je Robert , isto iz Ade , a ovaj race Ada je ako se ne varam oduvek bio 90-140e ( i za njega se prica ovo da je pedantan ) ...

Slaninar

Citat: Kanarinac poslato 05 Januar, 2017, 19:16
Cekaj, sad zbog toga sto on radi u Srbiji i pravi nesto ja po svaku cenu moram da ga dizem u nebesa i ne smem da kazem da postoji nesto bolje?

Pa normalno da cu pre da dam 200 evra za polovan (boli me kurac da li je kraden ili ne) akrap nego za nov Ada Race. A svojevremeno kada sam se jos zamlacivao da stavim auspuh iz Ade,trazio mi je 240 evra sa tom krivinom. Tako da batali pricu. Svako kupuje sta mu odgovara,a s obzirom da je ovo forum, svako moze i da iznese misljenje

Mo¾e. Èak ne mora ni da se misli da bi se "iznelo mi¹ljenje."  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Darko poslato 05 Januar, 2017, 19:21
Taj sto trazi 240e je Robert , isto iz Ade , a ovaj race Ada je ako se ne varam oduvek bio 90-140e ( i za njega se prica ovo da je pedantan ) ...

Race jeste Robert.  :)

I auspuhe pravi od 100 do vi¹e stotina evra - zavisi kakav materijal, oblik, ¹ta hoæe¹ sve da radi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Biker-Boy

Posto ljudi jos uvek cesto pobrkaju dva mestera iz Ade :D
Race = Robert = malo jeftiniji
Dragon = Istvan = malo skuplji
I feel the need..... the need for speed !!!

Kanarinac

Dare, o istom coveku pricas :D

P.S. brate moram torbicu da ti vratim, stoji mi na stolu i ja nikad da je ponesem :)

edit: Ja pricam o Robertu, Dragon mi se nikad nije dopadao

Darko

Da da ... slusaj mene al sam izlupao ... ovaj skuplji je Dragon, u pravu ste ..

Ma vratices mi , ionako se sad ne vozim. ( a to je zenina ;) ) ... trebace joj ove godine , ali tamo jul, avgust , idemo na Fagarasan

Kanarinac

Do tada sigurno hocu  [rofl]

Bojan

Citat: Slaninar poslato 05 Januar, 2017, 05:56
Citat: Bojan poslato 04 Januar, 2017, 23:52
Citat: Slaninar poslato 04 Januar, 2017, 16:19
Subjektivno se dobije i sa Race auspuhom - ko nije snob pa mora da pi¹e Akrap.  :)

Sta da ti kazem slaninche i naocare mozes da kupis na pijaci, ja preferiram opticarsku radnju.

Razumem da ljudi pi¹u svoja iskustva, pa i dobra i lo¹a. Al' do¹ao si u temu o èoveku koji u jebenoj Srbiji radi ne¹to profesionalno i vrhunski (koliko god to ovde bilo moguæe) da, pa ba¹ kenja¹. Svaka èast. Aj' ¹to mene zajebava¹, to je super, ovako zimi pogotovo, ali ¹to pljuje¹ po tuðem poslu, bez osnova?! Niko nije ni poredio ni pominjao Akrapa dok se nije na¹lo par seratora da prièa kako je "bolje kradeni Akrap..." i ¹ta ti ja znam. Pa kupi Akrapa, super. Samo nemoj srati po èoveku.
Evo sad si i socijalu  startovao. Koliko se secam prica je pocela sasvim normalno o nasim stavovima pri kupovini auspuha, ja se trudim da se drzim toga. Dali dragon, Robert, Ada, Pera ili ti pravite to ovde ili u Moldaviji potpuno je svejedno u kontekstu nase price. Mi koji "izvoljevamo" kupujemo auspuhe i delove za date, proizvedene za taj motor i ne vidim problem u tome sto branimo nas stav. Ja se ne secam da sam procitao da je neko napisao da je neki od majstora serator ili nesto slicno, svako je izneo svoj stav i brani ga. Cak, mozda bi se moglo reci da ste vi "sekta sa Ade"  ;D  izneli vise ruznih reci . Ali nema veze, niko ovde nije govorio o personama nego o odlukama pri kupovini.
Btw Nikad nisam cuo da neko radi profesionalno i vrhunski koliko je moguce. Ili jesi ili nisi vrhunski majstor, sportista, jebac

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

Citat: Slaninar poslato 05 Januar, 2017, 23:03
:violina:
Ja procitah koliko ti vozis, pa ti mozes da vozis i bez auspuha  [clapp]

Andreja

Smarate, naðite si sobu.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

motoklasik

#274

Vidim, pise se dosta o Robertovim auspusima, mesaju ga sa Dragonom isto iz Ade, a najsigurniji u svojim stavovima su oni koji nikada nisu videli kako taj majstor radi.

Izrada lonca za cetvorotaktni motor nije jednostavan posao, ali nije ni svemirska tehnologija. Ko je imao prilike da rasece i "otvori" bilo koji firmirani lonac, nije tamo zatekao nista komplikovano i nikakve velike tajne i nikakvu posebnu tehnologiju. To sto je lonac "bas za taj motor" vise se odnosi na dizajn i nacin i tacke kacenja, nego sto se sustinski razlikuju za recimo razne R-ove od 600 kubika.

Sustina je da treba ispostovati odredjene principe dinamike kretanja fluida, gasa u ovom slucaju, prvenstveno princip Bernulijeve cevi gde promene precnka delova izduvnog sistema determinisu brzinu kretanja gasa a time i povecanje i smanjenje pritiska gasova u odredjenim delovima auspuha (suzenje dovodi do povecanja brzine i pada pritiska a prosirenje obrnuto). Tu kod ljudi koji se time bave uglavnom nema velikih nepoznanica.

Robert mi je u poslednje vreme radio lonce za dva motora.
Cilj je bio da dobijem estetski lepse lonce, lakse, i sto je najvaznije, hteo sam da zvuk bude dubok, jak, ali ne previse jak, osim na bas visokim obrtajima.
Prosle godine mi je uradio za Guzzi V11 LeMans, gde su stavljeni karbonski okrugli lonci sa crnim kapicama i poliranom prikljucnom granom.






Prisustvovao sam skoro svim fazama izrade i mogu reci da je rad neverovatno pedantan i od jako kvalitetnih materijala.
Pokazao mi je i pakovanje "vune" uvezene iz Nemacke koju koriste i firmirani proizvodjaci.
Selne za prikljucnu granu je poceo da radi sam jer nije bio zadovoljan dobavljacem, tj. njegove su sada od nesto debljeg prohromskog lima i valjcicima od kvalitetnijeg inoxa.
Poceo je sam i da slaze i pece karbon, ne da ustedi na ceni nego da bude siguran da je ispostovano optimalno vreme i temperatura pecenja.
Gumena traka koja ide ispod selne oko lonca ima falc u koji selna tacno naleze - znaci, izlivena iz alata koji nije ni malo naivno napraviti (verovatno iz vremena kad je postojalo "Potisje - Ada", inace platiti alat za izlivanje te gume bi bilo suludo skupo).

Ove godine mi je uradio lonce za Ducati SuperSport 800 (poslednja serija sa vazdusnim desmodue motorom, kakav sada ide u Scramblera).
Opet smo se dogovorili mejlom, telefonom ne razgovara jer mu se dogodi da ga zagusi astma pa mu je neprijatno ako sagovornik pomisli da je tek tako prestao da prica sa njim.

Poslao sam mu moj amaterski tehnicki crtez sa precnicima, konusima i dimenzijama prikljucnih grana, nacinom naleganja na granu sa duplom cevi iz cilindra (zbog cega je spoj bez selne), slikao ih iz svih uglova da vidi radijuse, dogovorili se o izgledu i dimenzijama lonaca (ovalni od brusenog inoxa sa kapicama i granom od matiranog inoxa).




Kada sam dosao kod njega, delovi vec bili gotovi, ravna cev na prikljucnoj cevi koja prelazi u konus uradjena iz jednog komada inoxa, bez secenja i varenja. vari samo kriske koje iseca iz odgovarajucih radijusa, za krivine na prikljucnoj cevi. I to vari direktno bez dodavanja zice a varovi filigranski.
Pri tome prikljucna cev od inoxa, napravljena unikatno, sa radom i materijalom, krivinama i konusima kosta - 20 evra!!!! A u nekoj temi vidim da onaj iskompleksirani majstor iz Cacka (mada - dobar majstor) promenu semeringa na viljusci naplacuje 50e, samo rad.

Lonac se fiksira na motor po zelji - visina, udaljenje od vertikalne ose motora, sve po zelji, i zavisno od toga prikljucna cev dobija konacni oblik.
I poluloptasta pregrada, kao mreza u obliku rombova na spoju prikljucne grane i lonca - kaze da to mora kod nekih modela da bi se sprecilo pucanje iz auspuha. Nisam ga pitao, ali zakljucio sam da to sprecava pad pritiska gasova na ulasku u perforiranu cev...nije ni bitno.









To je za mene bio jedan od najlepse provedenih dana poslednjih godina - da gledam i malo pripomazem Majstoru (da, sa velikim M) kako sastavlja MOJ auspuh. Auspuh koji je pravljen bas za mene, a ne jedan od nekoliko hiljada serijski napravljenih komada. Kome sam ja odredio izgled i polozaj na motoru... Usput, dok pravi pauzu za cigaretu, prica kako je pao sa krosa i ostao u kolicima, kako je od druga iz vojske koji je tada radio u Marvingu dobio osnovne seme za izradu 2T auspuha gde su osnovni parametri precnik izduva na cilindru, kubikaza i jedna konstanta, na osnovu kojih se kasnije izvode ostale mere - duzina i ugao pocetnog i zavrsnog konusa, zapremina lonca, precnik i duzina "pistaljke" itd...itd... e, 2T auspuh je u stvari prava nauka...

Komunikacija i mejlom i uzivo je na - vi, on obacanje pocinje obavezno sa - gospodine, sa onim madjarskim akcentom na prvom o.

Zavrsi mi on auspuhe za Ducati, vratim se kuci, a tamo me ceka mejl gde Majstor pita da li sam dobro stigao, jel me uhvatila kisa, i na kraju da li sam zadovoljam izgledom i kako mi se svidja zvuk?
Eh, zvuk...preko mojih ocekivanja... Motor se cuje duboko, potmulo, kao pravi L2. Sa turom zvuk pojacava naravno, ali negde na 6000 pa dalje krece jedno duboko i gromko rrrrrrrrrrrrrrr, neopisivo, nesto slicno kao sto se cuju BMW R1100S, na trkama boxer kupa, ako je neko imao priliku da cuje...

Drugar na gotovo istom Ducatiju (samo 750) ima nove Marvinge, bas za taj model. Sam je priznao da mu se i po izgledu i po zvuku ovi Robertovi vise svidjaju.






Odgovorim mu da sam zadovoljan, jako zadovoljan, i zahvalim mu jos jednom, a on odgovori da se bas potrudio za te lonce i zahvaljuje sto sam mu ukazao poverenje i pruzio mu priliku da uradi auspuhe za Ducati... Ej, on, Majstor, zahvaljuje sto sam mu pruzio priliku da uradi lonce za Dukati... Time me je kupio definitivno...

Posle sam poslao prijatelje da i njima uradi auspuhe, jednom za Buldoga BT1100 ovalne od inoxa, drugom za BMW R1200 GSA, karbonski. Obojica prezadovoljni.




viper

©a reæi osim bravo za takvog majstora sa velikim M, ¹to reèe Ho¹tapler kamo sreæe da svi u Srbiji tako rade gde bi nam bio kraj a tebi hvala ¹to si podelio ovo iskustvo sa izradom Race auspuha sa nama.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Darko

Motoklasik - Bravo za post !!

E ti si ozbiljan covek , sa velikim isustvom... kazi nam konkretne stvari , oko kojih se i vodi rasprava ... sta je sa agregatom ? Manje trosi - vise trosi , smeta mu - ne smeta mu , dobio konje - izgubio konje , ubraznje , knedle itd itd...

Hattrick

Koja god da je tema, obozavam da citam postove motoclassic-a.  [thumb_up]


Hohštapler

Motoklasik, apsolutno delim isti utisak, oseæaj, do¾ivljaj, taèno razumem to ¹to si napisao jer sam imao isti takav "prelepo proveden dan".  [klanjam_se] [kralj]
I napisao sam to u jednom postu u ovoj temi. Ko je do¾iveo zna o èemu govori¹.
I mene je ne kupio - osvojio.

ps.
I ko ¹to neko reèe, obo¾avam da èitam tvoje postove,  [thumb_up]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.