Glavni meni

Race exhaust Ada

Započeo zozon, 06 Jun, 2013, 10:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

petar357

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 23:21
daj mi jednu moju recenicu gde sam ja uvredio i omalovazio rad tog coveka ?

Pa uvredio si ga i omalovazio u recenici gde tvrdis da je kinesko govno tri puta bolje od njegovog zaista posteno uradjenog auspuha...

A kao i Yoshimuru i MIVV lonce prodaju kinezi po 50 evra.....

https://m.aliexpress.com/item/32772119230.html?aff_click_id=910da71e3b4d4aa7a0864605902b59be-1474521093667-09687-UneMJZVf&aff_platform=y#autostay

Darko

A sto mislis da je taj kineski auspuh govno ? Znas li kako se i od cega napravio ?!
Sto sad ti omalovazavas i nipodastavas rad tamo nekog kineza , koji je isto mozda posteno napravio taj auspuh ?

Nemoj da trcis pred rudu , nego procitaj sta sam napisao dalje "na brzinu proleteh kroz KP , cisto da uporedim" , sta divljas odmah


UFF

Citat: stilgar poslato 12 Decembar, 2016, 23:37

Robert je odlican majstor i dobar covek, auspusi su mu odlicni cak mislim da se vise dobije nego sto se plati. Za ljubitelje brendova tu je slovenac kome je 60 posto cene ime, a 40 posto rad i materijal.



da, da silne komore za testiranje inzenjeri i fabrike su samo radi marketinga zaposljeni kad dodje kamerman da ih snima za reklamu da izgledaju da su profi :D

kao sto rekoh kod roberta sam bio vec 3 puta, za izduve za jeftinije motore i bio sam zadovoljan, malo su preglasni i malo mi ta cevka sa krivinom do topa izgledala ruzno ali ne rdja i radi posao a pristupacna je cena
inace majstor je stvarno odlican a varovi su vrhunski

bez obzira na sve to ipak ne bi nikad stavio na svoj trenutni motor njegov izduv ako mogu za 200e da dobijem polovan neostecen hexagonal full carbon akrap

tvoja bre oba motora zajedno vrede ko akrap kompletna linija sa dva topa za novu R1 pa naravno da o toj firmi ni ne razmisljas :D

Bojan

Hvala @K_A_W_A na ovom odgovoru u reci i slici (za trenutak mi se ucini da je to "Race" fabrika) pa me presece.  [panic]
Velikoj vecini je jasno o cemu se vodi polemika, samo nam zaostaju ovi sto imaju motore sa fabricki prebogatom smesom.  [rofl]  [rofl][doh] [doh]
Mislio sam da cu da se ugusim od smeha    fabricki prebogato  :-*

Bojan

Citat: Laziæ poslato 12 Decembar, 2016, 20:08
Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 14:21

@Darko nisu kile zbog brzine ili upravljivosti, to je da mozes da stavis nazad i malo tezu devojcicu.  ;D  Ja kad sam skinuo sa mog starog Z1000 one duple i stavio karbon trioval mogao sam da vozim i tesku kategoriju.  ;)
 


Ulagao si u karbonski izduv da bi mogao da vozi¹ debele... ??? :o :o :D :D :D
Nisam rekao debele, malo teze bese. Znas kako b,i veci raspon da se poveze nesto kuci. Jebi ga crno je guzato

petar357

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 23:43
A sto mislis da je taj kineski auspuh govno ? Znas li kako se i od cega napravio ?!
Sto sad ti omalovazavas i nipodastavas rad tamo nekog kineza , koji je isto mozda posteno napravio taj auspuh ?

Nemoj da trcis pred rudu , nego procitaj sta sam napisao dalje "na brzinu proleteh kroz KP , cisto da uporedim" , sta divljas odmah


Nema razloga da nazivas divljanjem kada ti neko ukaze da kao  primer vrhunskog auspuha oznacavas kineski falsifikat od par desetina evra.

A ako smatras da su ti auspusi takodje jako dobri, onda uz originalne brendirane auspuhe stvarno treba u fabrickom pakovanju da se dele i futrole za usi....

Slaninar

Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 23:55
Hvala @K_A_W_A na ovom odgovoru u reci i slici (za trenutak mi se ucini da je to "Race" fabrika) pa me presece.  [panic]
Velikoj vecini je jasno o cemu se vodi polemika, samo nam zaostaju ovi sto imaju motore sa fabricki prebogatom smesom.  [rofl]  [rofl][doh] [doh]
Mislio sam da cu da se ugusim od smeha    fabricki prebogato  :-*

Da, Yamaha FZS600 je fabrièki uraðen sa ne¹to bogatijom sme¹om i zato ne moraju karbovi da se pre¹teluju kada se stavlja otvoren izduv i KN filter. Neæe biti "zaklan", kao motori sa sme¹om pode¹enom idealno za fabrièki izduv.
Naravno, idealno je staviti na sto i proveriti kako se pona¹a, pa fino sve udesiti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Citat: petar357 poslato 12 Decembar, 2016, 23:59
Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 23:43
A sto mislis da je taj kineski auspuh govno ? Znas li kako se i od cega napravio ?!
Sto sad ti omalovazavas i nipodastavas rad tamo nekog kineza , koji je isto mozda posteno napravio taj auspuh ?

Nemoj da trcis pred rudu , nego procitaj sta sam napisao dalje "na brzinu proleteh kroz KP , cisto da uporedim" , sta divljas odmah


Nema razloga da nazivas divljanjem kada ti neko ukaze da kao  primer vrhunskog auspuha oznacavas kineski falsifikat od par desetina evra.

A ako smatras da su ti auspusi takodje jako dobri, onda uz originalne brendirane auspuhe stvarno treba u fabrickom pakovanju da se dele i futrole za usi....


Jel ti to polusavas sad da napravis svadju , tenziju ili sta ? Ne razumem !

Sta si se uhvatio za kineze pa kineze ... tri puta ti vec pricam da sam se samo prosetao kroz KP na minut dva da nadjem bilo sta za uporedbu. Odmah sam se u sledecem postu ispravio i priznao da sam stavio los oglas za uporedjivanje i kao ispravak stavio oglas od naseg druga i clana foruma Bisketa i njegov auspuh od 210e , koji sigurno nije kinez

Jel ti je cilj svadja i rasprava ili deljenje misljenja ?

Opet kazem , nisam imao nameru da omalovazavam rad nekog coveka jer sam cuo od hostaplera i slanine ( cije misljenje uzimam kao dobar podatak ) da je Robert dobar majstor , vec pokusavamo svi zajedno da dodjemo do zakljucka sta je bolje i zbog cega...

Ono sto me nervira je to sto je i ovde ko i u svakoj temi glavna ona stara "svaki ciga svoga konja hvali" ... niti imam race ada auspuh a nemam ni brendirani ( u stvari imam , yamahin fabricki ) , pa sam mogu reci objektivan po pitanju pisanja... moji postovi su uglavnom bila pitanja zasto ovo zasto ono ...


BOKYBOY

Citat: Slaninar poslato 13 Decembar, 2016, 00:04
Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 23:55
Hvala @K_A_W_A na ovom odgovoru u reci i slici (za trenutak mi se ucini da je to "Race" fabrika) pa me presece.  [panic]
Velikoj vecini je jasno o cemu se vodi polemika, samo nam zaostaju ovi sto imaju motore sa fabricki prebogatom smesom.  [rofl]  [rofl][doh] [doh]
Mislio sam da cu da se ugusim od smeha    fabricki prebogato  :-*

Da, Yamaha FZS600 je fabrièki uraðen sa ne¹to bogatijom sme¹om i zato ne moraju karbovi da se pre¹teluju kada se stavlja otvoren izduv i KN filter. Neæe biti "zaklan", kao motori sa sme¹om pode¹enom idealno za fabrièki izduv.
Naravno, idealno je staviti na sto i proveriti kako se pona¹a, pa fino sve udesiti.


...ovo potvrdjujem...i YZF1000R isto,ja imam i KN i Race top i nista nisam dirao karbove a osetio sam veliko poboljsanje bez promene u radu agregata...sad ce ipak da cucnu Dyno Jet dizne i fino stelovanje svega pa cemo da vidimo...

Andreja

Iz liènog iskustva, na XT-u imam Robertov auspuh, zvuk je prebrutalan, ima pravi, dubok thumper zvuk. Ne dernja se, ne èuje se kao da je ¹upalj. Zavr¹na obrada, ako mene pitate, odlièna. Imam i db killer koji æu koristiti na du¾im vo¾njama, pogotovo na otvorenom, pravom putu gde su obrtaji konstantni, poène da smeta posle nekog vremena.

Ako mo¾ete da priu¹tite auspuh od 200+e, za¹to da ne, sloboda izbora :) Ne vidim za¹to se prepirete, sto ljudi, sto æudi. O sisama neæemo, ustanovljeno je da ih na¾alost, nema 200 na 100 ¾ena. Ajd ¾ivi bili i spustite loptu, nije jo¹ sneg pao.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

petar357


Ako bi tako svi svoje argumente nalazili u setnji kroz KP, od argumentovane rasprave ne bi bilo nista.

Bojan

Mislim da je post po post tema otisla u smeru u kojem nije bio pocetak a to je....
polemika oko toga dali je domacica jednaka firmiranom stranom. Niko ne spori rad domacih majstora samo polemisemo o kvalitetu proizvoda i sta se dobija za uzvrat.
Akrapovic je sigurno poceo slicno kao Robert ali verovatno ranije ili je brze napredovao. Reci da je firma akrapovic 60% od cene je smesno, nije to Versaci ili neki drugi derpe. To su godine istrazivanja koje se placaju. Pa sve vodece firme kad izbace neku extra seriju uglavnom stave Akrapovic (bez fobija o mitu, molim) Mislim da sam negde procitao da je usao i na motoGP kao oficijelni snabdevac.
@petre357 covek je puki slucajem bas izabrao kineski auspuh a mogao je biti i original. Ne vidim zasto ti mislis da je kineski auspuh gori od Robertovog, dali si ti testirao oba ili samo zbog onog kineski?
Da zavrsim, znaci pricam o originalnom scorpion,akrapovic,two brothers,arrow za odredjeni model npr Fazer600 od Race pripremljenog za fazer600. A sad sta ce ko da kupi, koliko para da polozi i i dali ce da ode na dyno Kako rece revolution to je vec stvar novca, zelje, znanja i volje

Darko

Sto se mene tice , uvek sam bio za to ,ko sta ima i za koliko para - nek metne ... postujem i razumem...

Ali , trebalo bi da se zna razlika izmedju probiker rukavica sa bubanj potoka od 800 din , i dainese rukavica od 140e , da se zna razlika izmedju gepard patika za motor od 30e iz Novog Sada ( kojie i ja imam pa ne govorim da su naj naj )i alpinestar obuce ... da se zna razlika izmedju LS2 kacige od 6.000 din i Scorpion , AGV itd ... da se ne uporedjuje Robertov auspuh sa Akrapom... i tako , jos milion stvari

Che

Citat: BOKYBOY poslato 12 Decembar, 2016, 23:29kompleksasi neka placaju brend

Koje placanje brenda?
Ja sam ti naveo da sam firmirane auspuhe kupio preko e-bay-a za manje nego kod doticnog majstora.

Neka svako stavlja sta hoce na svoj motor, ali nemoj da se lazemo da ce majstor iz garaze da napravi bolji od fabrike.

Bojan

Citat: petar357 poslato 13 Decembar, 2016, 00:24

Ako bi tako svi svoje argumente nalazili u setnji kroz KP, od argumentovane rasprave ne bi bilo nista.
@petre ako hoces argumente vidi na web-u youtube sta stavljaju oni koji rade tjuniranje motora. Ja vec rekoh slanini da mora on da da argument dabi dobi kontra argument.

Bojan

Citat: BOKYBOY poslato 13 Decembar, 2016, 00:20
Citat: Slaninar poslato 13 Decembar, 2016, 00:04
Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 23:55
Hvala @K_A_W_A na ovom odgovoru u reci i slici (za trenutak mi se ucini da je to "Race" fabrika) pa me presece.  [panic]
Velikoj vecini je jasno o cemu se vodi polemika, samo nam zaostaju ovi sto imaju motore sa fabricki prebogatom smesom.  [rofl]  [rofl][doh] [doh]
Mislio sam da cu da se ugusim od smeha    fabricki prebogato  :-*

Da, Yamaha FZS600 je fabrièki uraðen sa ne¹to bogatijom sme¹om i zato ne moraju karbovi da se pre¹teluju kada se stavlja otvoren izduv i KN filter. Neæe biti "zaklan", kao motori sa sme¹om pode¹enom idealno za fabrièki izduv.
Naravno, idealno je staviti na sto i proveriti kako se pona¹a, pa fino sve udesiti.


...ovo potvrdjujem...i YZF1000R isto,ja imam i KN i Race top i nista nisam dirao karbove a osetio sam veliko poboljsanje bez promene u radu agregata...sad ce ipak da cucnu Dyno Jet dizne i fino stelovanje svega pa cemo da vidimo...
Mozes li ti boki nekako argumentovano da obrazlozis tu tvrdnju ili kako si ti dosao do tog zakljucka. Volim slaninu ali ne mogu vise sa njim da se natezem

Bojan


BOKYBOY

Vidi, Imenjak...konkretno za ovo mogu da potvrdim...sebi...tebi ne mogu jer nisi probao pre i posle...dugo vozim ovaj motor i bas ga dobro poznajem,cak sta vise druga mi je Tandzara po redu pa mogu da uporedim...ovaj je dosao kod mene u stock varijanti pa sam ga polako upgrade-ovao i osetio razliku...to ti je ono pre-i posle...Motor mi je prodisao sa Robertovim topom,skinuo sam fabricki sulundar koji je imao dve komore i bio pre-zapusen i pre-tih.Iako moj motor ima EX-UP ventil, i vukao je i pre kao voz,(sto mogu da potvrde malobrojni koji su ga probali) ipak je imao malu knedlicu od 2500-3500 rpm koju sam tek promenom topa i ukapirao da imam tj da sam imao...zaista je linearnije i bolje potezao iz niskih obrtaja a sa dodatkom KN filtera sam zaokruzio pricu...o zvuku (ne nasem clanu) necu ni da govorim...savrsenstvo,bas ono sto sam i zeleo da dobijem...kvalitet izrade takodje...PREZADOVOLJAN...Znam da Robert radi neke proracune prilikom izrade,nesto po zapremini,broju cil. i sl...nesto kao kada se prave zvucnici.Ne znam dal je dobio nesto na snazi jer nisam isao na Dyno test ali da bolje ide-ide...valjda sam bar malo ispeglao krivu.Agregat radi mirno,ne variraju obrtaji,lagano pali...i da, manje trosi oko 200 ml na 100 km, provereno vise puta,valjda lakse postize zeljenu brzinu pa zato,bem li ga.I ja vozim iskljucivo na Nis-ovu 98-icu.Cekam da mi stignu dizne pa cu da sve lepo ustelujem i onda odem na Dyno.Toliko od mene,ovo su licno moje impresije koje se mogu razlikovati od impresija i misljenja drugih ljudi.

p.s.Ja samo molim da ne komentarisu ljudi koji nisu promenili vise od dva motora i dve kubikaze,nema smisla... [cheers]

stilgar

@UFF
brendasu jedan, vozim ono sto mi se svidza, boli me qrac da li to ima vrednost i koju u ocima nekog drugog, mene greje :) dovoljno. Cela linija akrapa ima rupe na pocetku i na kraju, u sredini telo, izracunavanje pritiska i potpritiska za auspuh nije nepoznata osim ako akrap nije izmislio neki nov algoritam. Ili i ime kosta :)  

Bojan

Citat: BOKYBOY poslato 13 Decembar, 2016, 01:15
Vidi, Imenjak...konkretno za ovo mogu da potvrdim...sebi...tebi ne mogu jer nisi probao pre i posle...dugo vozim ovaj motor i bas ga dobro poznajem,cak sta vise druga mi je Tandzara po redu pa mogu da uporedim...ovaj je dosao kod mene u stock varijanti pa sam ga polako upgrade-ovao i osetio razliku...to ti je ono pre-i posle...Motor mi je prodisao sa Robertovim topom,skinuo sam fabricki sulundar koji je imao dve komore i bio pre-zapusen i pre-tih.Iako moj motor ima EX-UP ventil, i vukao je i pre kao voz,(sto mogu da potvrde malobrojni koji su ga probali) ipak je imao malu knedlicu od 2500-3500 rpm koju sam tek promenom topa i ukapirao da imam tj da sam imao...zaista je linearnije i bolje potezao iz niskih obrtaja a sa dodatkom KN filtera sam zaokruzio pricu...o zvuku (ne nasem clanu) necu ni da govorim...savrsenstvo,bas ono sto sam i zeleo da dobijem...kvalitet izrade takodje...PREZADOVOLJAN...Znam da Robert radi neke proracune prilikom izrade,nesto po zapremini,broju cil. i sl...nesto kao kada se prave zvucnici.Ne znam dal je dobio nesto na snazi jer nisam isao na Dyno test ali da bolje ide-ide...valjda sam bar malo ispeglao krivu.Agregat radi mirno,ne variraju obrtaji,lagano pali...i da, manje trosi oko 200 ml na 100 km, provereno vise puta,valjda lakse postize zeljenu brzinu pa zato,bem li ga.I ja vozim iskljucivo na Nis-ovu 98-icu.Cekam da mi stignu dizne pa cu da sve lepo ustelujem i onda odem na Dyno.Toliko od mene,ovo su licno moje impresije koje se mogu razlikovati od impresija i misljenja drugih ljudi.

p.s.Ja samo molim da ne komentarisu ljudi koji nisu promenili vise od dva motora i dve kubikaze,nema smisla... [cheers]

Zar treba da ispod imena upisem sve sto sam vozio? u raznim bojama?. ili da napisem koliko sam novih auspuha stavio kupljenih bas za taj motor?
Vidi svaka zamena od guma do auspuha nosi subjektivno/objektivno osecanje medjutim to nije merodavno. Bilo bi mnogo blize istini da si ti naprimer stavio Robertov auspuh otisao na kombinovanu voznju a onda se vratio i stavio two brothers i otisao na tu istu voznju.
To bi bilo objektivno ali ne i 100% tacno. 
Merodavan je samo tacan podatak sa dyno stola. Stavljao sam ovde slike K1 koji je na dyno imao izmereno 190konja na zadnjem tocku, to je mereno i tacno.
Ali pitanje nije bilo dali je Robertov top dobar ili ne, pitanje je bilo za konstataciju da motor ima fabricki prebogatu smesu???