Glavni meni

Race exhaust Ada

Započeo zozon, 06 Jun, 2013, 10:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

K_A_W_A

#160
Sve ima svoju cenu i svako stavlja ono sto zeli i spram svojih mogucnosti. Samo nemojte da poredite Akrapovica sa Adapovicem, jer to nema veze sa vezom i nije za poredjenje, jer su razlike vise nego orgomne. Ko se razume u te stvari, zna o cemu pisem.  [cheers]
Da skratim pricu jer slike govore vise od 1000 reci  [cheers] [cheers]












doktor

Robertovi auspusi deluju OK spram cene, ali brendirani auspuh namenski za odredjeni model je ipak ozbiljniji nivo.
Video sam gomile Race auspuha, ali drugaru sto je napravio za GS ADV mi se najvise svidja (stigao je sa nalepnicom).


Bikers work is never done!

Hohštapler

Darko, ja sam Robertu poslao mail i sliku Bokijevog auspuha i rekao "ja bih zeleo ovakav" i rekao za koji motor. on je covek odgovorio i poslao mi slike prethodnih SVova koje je radio i rekao da na taj motor ide malo kraci, rekao mi u milimetar koliko dugacak, i kako bi on to montirao i pitao me da li se ja slazem sa tim. Kad sam otisao kod njega sve je bilo pripremljeno osim parceta cevi, koju je napravio ali nije zavrsio da bi na lici mesta na mom motoru mogao da ga montira pod uglom koji treba. Montirao probno i pitao da li to meni odgovara, ja sam mu rekao da imam puno poverenje i da radi kako on misli da treba. Covek je sve uradio kako sam ja to zamisljao i vise od toga. Da li je svaki isti ne znam, ja nit sam Hatchinson nit Danlop, meni je bilo bitno da je lep i i da ima lepsi zvuk... i na sledeci motor ide njegov auspuh - bez da razmisljam.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 14:21

@Darko nisu kile zbog brzine ili upravljivosti, to je da mozes da stavis nazad i malo tezu devojcicu.  ;D  Ja kad sam skinuo sa mog starog Z1000 one duple i stavio karbon trioval mogao sam da vozim i tesku kategoriju.  ;)
 


Ulagao si u karbonski izduv da bi mogao da vozi¹ debele... ??? :o :o :D :D :D

UFF

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 11:41
Robert te pita sta hoces da ti pise na auspuhu pa stavlja te plocice, zato si video plocicu akrapovic na robertovom cunku...

Usput , do sada sam video da se ti auspusi stavljaju samo na neke jeftinije motore , da kazem , sirotinjske... ne videh jos robert na neki R od litre , onako , poskup ;)

ne postoji kod roberta plocica akrapovic, samo nalepnica


ocigledno nisi video jeftin fz1 i koji je izduv stavio na njega (ako pod poskupim smatras neki motor duplo skuplji od tvog)

mada se slazem za motor do 2-3k eur moze i robert ko ga jebe cak je i dobar izbor ali ako ti motor kosta 5k ili vise ne bi ga stavio ni u ludilu

Darko

A kazi nam koji je konkretan razlog sto ne bi stavio roberta na motor od 5k e ?

PS - jos vise bih voleo da mi vlasnik gornjeg gs-a kaze , sto je na robertov auspuh stavio akrapovic nalepnicu ?

Darko

Citat: Ho¹tapler poslato 12 Decembar, 2016, 19:37
Darko, ja sam Robertu poslao mail i sliku Bokijevog auspuha i rekao "ja bih zeleo ovakav" i rekao za koji motor. on je covek odgovorio i poslao mi slike prethodnih SVova koje je radio.

jasno , poslao ti je slike SV-ova da vidis kako ce stajati na SV-u , a ne zato sto je to auspuh striktno za SV ...

https://www.kupujemprodajem.com/27907-1-robert-svi-oglasi.htm

robertovi auspusi , ima 3,4 modela , od 90e - 150e ... iz nekog razloga na KP ne stavlja svoje lonce sa nalepnicom akrapovic ... nije ni bitno


https://www.kupujemprodajem.com/arrow-39863163-oglas.htm

prvi na kojih naidjoh u tom rangu sa cenom ...


za malo vise para ima ovo

https://www.kupujemprodajem.com/Yoshimura-auspuh-nov-nov-39625484-oglas.htm


koji je od oba bolji za 3 klase verovatno


[neampojma] [neampojma]


Boqy

Naravno da nisu svi isti, radi se drugaèiji promer cele cevi, ulaza i unutra¹nje perforirane cevi, du¾ina izduva. Negde stavlja i mre¾icu, kao prigu¹ivaè da ne bi bio suvi¹e protoèan.
Sve su to sitne nijanse, ako se ne skida katalizator, vrlo malo i mo¾e da se poveæa protok, tek toliko da se sjebe snaga na niskim obrtajima kod i ovako vec u¹tinutih motora (na ni¾im obrtajima gde se i meri zagaðenje) sa euro normama.

Mislim da sve sem vune za izolaciju nabavlja kod nas, izolacija je iz Nemaèke sada i po njegovim reèima bolja je nego pre, kad su radili na veliko.

Kod njega sam radio i neke prepravke grane, spu¹tao sam izduv zbog kofera, nikome drugom ne bi dao to da mi radi.

Nije mi kvalitet glavni razlog ¹to idem kod njega, nego ¹to je on jedini majstor koji je uvek fer, po¹ten i sreæan ¹to mu je do¹la mu¹terija, uvek radi kao za sebe i kao da jedva èeka da èuje motor kako radi, isprati te sve do kapije sa sve kolicima dok ga ¾ena (sa razlogom) smara da ide da legne odma. :D

Da i generalno mislim da na svakom motoru slipon sjebe rad na ni¾im obrtajima ako se ne radi mapiranje.
Na GSF650 motor lak¹e ide u obrtaje, ali do 4500rpm nije "smooth" veæ (ne)radi kao Fazer 600S2 :)
Kad stavim DB killer, radi identièno kao sa fabrièkim.

De-cat GSXR600





GSF 650




nano

Da narucito ta cigaNJska verzija...


Hattrick

Stvarno je lik kalastura najgore vrste.

Darko

sta ti je bre , 90% oglasa na kupujem prodajem je aliexpres ...

neki su toliko drski da ni ne slikaju robu , nego skinu slike sa alija pa uploaduju na KP

starsno

petar357

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 22:33


za malo vise para ima ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/Yoshimura-auspuh-nov-nov-39625484-oglas.htm


koji je od oba bolji za 3 klase verovatno


[neampojma] [neampojma]



E, sad je samo pitanje da li stvarno imas argumente i za ostalo sto tvrdis ili pises napamet?
Ili je u pitanju samo zelja da omalovazis rad jednog izuzetnog coveka i majstora ciji proizvodi ni malo ne zaostaju za raznim firmiranim proizvodima?
Pri tome, ni ne trepnes dok velicas kineski falsifikat od 50 evra.

Darko

daj mi jednu moju recenicu gde sam ja uvredio i omalovazio rad tog coveka ?

BOKYBOY

Citat: Ho¹tapler poslato 12 Decembar, 2016, 17:07
ovako...
ja sam taj auspuh stavio na svoj sirotinjski motor (kako je neko rekao) i smatram da je budalastina stavljati auspuh od 200+ evara na motor koji vredi manje od 2000e. Meni je robertov auspuh pun pogodak jer sam dobio sta sam zeleo - mnogo lepsi izgled, i lepsi zvuk koji nije mnogo glasniji od fabrickog (koji je kao fen). Lepota je sto je glasniji malo, i sto se na konstantnom gasu ne dernja i gotovo da se stisa kao fabricki (za razliku od mivv-a i leovinci koji imaju drugari na istom motoru koji su toliko glasni da to nije normalno). Performanse, izgubio je knedlu na 6000rpm i cini mi se da je linearnie vukao, nije imao nalet snage u sredini, kao da je bio za nijansu slabiji u srednjem rezimu, ali gore lakse punio. Ili tripujem. Nije ni bitno.
I svu tu "radost" dobio sam za cenu koja odgovara meni "sirotanu".
Nisam nikad patio od brenda. Sa ponosom sam nosio natpis Race jer sam misljenja da taj covek to zasluzuje. Kome je taj auspuh lo¹ - ode kupi drugi.

...kompleksi su cudo, siroti bato moj...ne znam zasto bilo kome objasnjavas,ti i ja znamo da smo dobili i sta smo dobili tim topom a piste mi jaja sta drugi vrsni strucnjaci misle...i na moj sledeci motor ce takodje ici njegov auspuh a kompleksasi neka placaju brend,ko ih jebe,ja sam evo dve sezone prezadovoljan Robertovim topom, jos uvek izgleda kao da je juce stavljen na motor...Robert rules  [klanjam_se]

nano

Citat: petar357 poslato 12 Decembar, 2016, 23:19
proizvodi ni malo ne zaostaju za raznim firmiranim proizvodima?

Lupi Peki i osta ziv.

Race za te pare odlican, da ne bude zabune. Ali... Reci da ne zaostaje je glupost.




stilgar

#177

Robert je odlican majstor i dobar covek, auspusi su mu odlicni cak mislim da se vise dobije nego sto se plati. Za ljubitelje brendova tu je slovenac kome je 60 posto cene ime, a 40 posto rad i materijal.



reko mu sta bi hteo on sliko i poslao sa sve objasnjenjem sta i kako da montiram. Verovarno cu i na hondu da stavim njegov auspuh na prolece.

Hattrick

Nisam video da je iko ikoga uvredio ovde, time sto je iskazao svoje misljenje.

PECA BMW

Srecom ja necu da imam muke sa preformansama i glupostima , meni treba samo da bi bio malo glasniji od fabrickog topa ( koji ima 4 komore u sebi ).
Moj motor uglavnom ljudi voze skroz bez topa samo na katalizatoru i motor isto ide , valjda zbog lamda sonde i gomilu drugis vazduh i ostali sondi .
Mogao sam i moj top da ispraznim ali neka ga fabricki na policu a robertov ce mi pasovati samo tako , ako nista drugo bar 10kg je laksi od mog :D

I nista da ne stavim da vozim na katalizator pa je motor tih , ali ajde da mu turim nesto da ne bude "prazan"
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !