Glavni meni

malo cackanja na zzr-u 600

Započeo Darko, 30 April, 2013, 17:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

#340
ljudovi , postoji li opcija na mom kantasakiju da podignem malo zadnji kraj tj rep , nekim stelovanjem na amortizeru ?  sad gledam slike , kad sednem na motor dosta mi se spusti rep , a ja bih hteo da kad sednem ostane malo visi nego sto je sad ?

UFF

visi

pitaj uragana da ti objasni sta da radis

Darko

ne bih mu dodavao nikakve nastavke i slicno , samo ako postoji nesto na amortizeru , neko stelovanje , nesto ;)

Bishke

Evo bas danas sam gledao amortizer oz ZZR-a da namontiram na RF-a, jer je ovaj na suzukiu malo nizi :)

amort od zzr-a ima podesavanje opruge preko matica....stezanje opruge kako god....

gore na vrhu odvijes jednu osiguravajucu a ovu druzu zatezes...tako bi trebalo da mu povecas visinu...
You should do one thing every day that scares you

Darko

Nije mi moped tu da slikam , ali kad dodjem danas s posla naci cu neku sliku bas da vidim.
Ja sam to i pretpostavio , zatezanjem te opruge necu podici motor uopste , nego samo kad sednem nece spustiti dupe previse , jel da ?

Kostić

te¹ko da mo¾e da se ¹teluje visina. tvrdoæa da. nategne¹ da bude tvrd, pa neæe da legne kad sedne¹

BOKYBOY

...postavi pitanje na onom ZZR forumu,verovatno je neko tamo imao isti problem...ja sam tamo svasta nesto novo naucio... ;)

Hurricane

..rep motora se di¾e samo ozbiljnijim prepravkama na zadnjem ve¹anju u stilu koske, ili dodavanja u¹ica ili sliènih nastavaka na samom amortizeru..

pode¹avanje samog ogibljenja nema nikakav uticaj na visinu repa..

ne znam kako izgleda sam amortizer ali lepo osmi¹ljenom koskom mo¾e vrlo kvalitetno da se podigne rep a da motor ostane kako treba funkcionalno,

Naravno ne treba preterivati, jedan cm na samoj koski daje 3-5 cm na repu...

Darko

Da,da...jasno. Pogresno sam ja napisao. Ne zelim da ga dizem vise nego sto sada jeste, samo zelim kad sednem da se ne spusti ovoliko koliko se sad spusta ...

VR 46

pa znaci hoces da ti zadnji amort bude tvrdji i da se opruga ne sabije kad sednes?Onda mislim da je samo do opruge,treba ti tvrdja?  [neampojma]
Twist of wrist!

Darko

da , otprilike to ... evo , ovo je visina koja mi se svidja... kad bi mogao u ovom polozaju da ostane kad sednem bilo bi vrh...dal on sad treba da bude visi pa kad sednem da dodje ovde ili samo da bude tvrdji i ne spusta se previse kad sednem pojima nemam..





vidis kad sednem .. dosta se spusti u odnosu na pretnodni polozaj... mogu da zamislimkad metem zenu kolikojos legne ;)



VR 46

pa da,a jel si razmisljao da stavis oprugui ili ceo amort od zzr-a 1100?Mislim nisam siguran da je isto,ali po nekoj logici 1100 je tezi a samim tim je i opruga tvrdja? :)
Twist of wrist!

Darko

vidi , mislim da je ovo moj amortizer...verovatno cu tvrdocu dobiti stelovanjem na ovom navoju,zar ne ?



VR 46

Twist of wrist!

Darko


a imam i ovaj tockic na dnu amortizera ,ali slabo se druzim nesto sa Francuskim jezikom ;)







UFF

skines amortizer i usrafis celicnu cevku, kad sednes nista se ne spusti :)
kad opalis od rupu spuste ti se muda.. al ti motor lep

BOKYBOY

Citat: UFF poslato 16 Decembar, 2014, 04:02
skines amortizer i usrafis celicnu cevku, kad sednes nista se ne spusti :)
kad opalis od rupu spuste ti se muda.. al ti motor lep

[rofl] [rofl] [rofl]

Kostić

kad zabode rupu, prvo æe da mu ispadnu oèi a onda æe da leti. i leti... i leti... al motor neæe da legne i kad sleti :)

Hurricane

..malim toèkiæem pode¹ava¹ damping, on ti nije bitan za ovo sada ¹to tra¾i¹,

nego ti uzmi sa ¹panerom napravljenim za tvoj amortizer koji treba da ima¹ uredno u kompletu alata koji ide uz motor ili nekim papagajkama

okreni ovu veliku maticu na maksimum ako ima¹ podeoke od npr 1-7 ti turi na 7 pa probaj da li si dobio ono ¹to si hteo..

Na taj naèin pode¹ava¹ preload i ukoliko si dobio ¹ta si hteo, uzmi provozaj motor i vidi kako ti se odrazilo na vozne karakteristike..

Ukoliko ti je drastièno promenilo neke osobine ti ga smanji za 1-2 zuba pa opet probaj..

Pode¹avanje preloada je komplikovano podesiti da sve dobije¹ pogotovo u krajnjim podeocima, zato ga svi obièno stave na sredinu   ;D

Tek kad uspe¹ da pronaðe¹ koji ti polo¾aj odgovara, onda ima¹ tri stepena na tom malom ¹rafiæu koji se ajd da budem bukvalan odnose na reakciju

na rupe na putu ili tako ne¹to, drugi put o tome..

FANTOM

Pa svako oce kad mu sedne da mu bude visok tvrd i da se ne spusti  [rofl] [rofl] [rofl] :P [djavo]