Glavni meni

Omiljeni citat

Započeo UFF, 12 Januar, 2011, 04:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

jin-jang

DebeliZmaj

tudja guzica
ni troslijnim
guz papirom
dobro guzicu
ne brise ...


dzmaj 2016
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Darko

ista kljucala voda omeksa krompir , a otvrdne jaje ..

nije stvar u okolnostima , nego od cega ste napravljeni....

Slaninar

Sa Tvitera:

"Кад ми новосађанин опсује мајку са оним акцентом ја га само загрлим и кажем биће боље"  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Nekada davno u Novom Sadu, mom burazeru prilazi nadrkani tetovirani nabildovani æelavac, burazer veæ video kako dobija batine, ka¾e lik sa "onim" naglaskom, ima¹ pljuuguu? Samo ¹to nije zaplako od smeha... ;D

Hurricane

..hrabri ne ¾ive veèno, pièke ne ¾ive uop¹te..

eclipse4

a oni srednji se razvlace   ;D ;D

Darko

Stize do mene nekako na fb...

Istinita prica , citat , pa ajd ovde...

"Ulazim u porodili¹te. Na poroðajnom stolu, mlada osoba, dvadesetak godina, mr¹ava, upalih obraza, tamnih podoènjaka. Ne èuje se.

Babica mi prilazi i ka¾e: Doktorka, ¾ena je dilatirana 6 cm, termin poroðaja je kraj sledeæeg meseca a beba je ba¹ mala..

Kako se zove¹? Prilazim ¾eni. Milica. Ka¾e jedva èujno.

Odakle si? nastavljam sa pitanjima. Odavde..Tu sam se udala..

Dobro Milice, ¹to si tako mr¹ava? Jede¹ li ti uop¹te ?

Da, odgovara kratko.Dobro jedem, znate doktorka, moj mu¾ radi i zaradi, ne pije, dobar je. Svaki dan imamo hleba i pone¹to skuvamo. Lepo ¾ivim, ne ¾alim se.

Ja poèinjem da se ledim. Shvatam da je iskrena. Da je to stvarno tako.Ona stvarno jede samo jednom dnevno i misli da je to u redu.

Milice, koga ima¹? Brata, sestru?

Samo sestru doktorka, ali ona je u hraniteljskoj porodici. Znate mama je umrla, tata radi po ceo dan i nije znao ¹ta æe sa mnom. A bila sam vredna, èistila sam, kuvala,odem na pijacu i uzmem zeleni¹ ¹to bace, a bace dobru hranu.

Ka¾e on meni: Milice na¹ao sam ti mu¾a. I doveo ga. Idi dete sa njim, biæe ti bolje nego ovde. I tako sam se ja udala.

I jel ti lep mu¾?, poku¹avam da se na¹alim..
Dobar je. I nastavlja da æuti.. Samo grimase na licu pokazuju da je boli. Mlada ¾ena koja prihvata realnost ma koliko bila te¹ka
koja ne zna za bolje, mrtva u svojoj nemoæi da bilo ¹ta promeni..

Babica mi donosi njene analize krvi. Bacam pogled na papir i ste¾e mi se knedla u grlu. Te¹ka anemija, hipoproteinemija..

Znate, nastavlja.. Ovo je devojèica .. Zvaæu je Anðela. Imam stvari, sve sam oprala i slo¾ila, znate stvarno su k'o nove..I pelene, imam i pelene.. Nego.. nemojte da se ljutite mislim da æu da se napnem ..

Napni se Milice, ka¾em i gledam u babicu. Svi æutimo. Nemamo reèi. A iznutra nas ste¾e, boli.

Hajde Milice, najjaèe ¹to mo¾e¹, napni.

Milica slu¹a, njeno mr¹avo telo daje svu svoju snagu.. i ona se porodi.. Beba mr¹ava, ali lepa , plaèe, crnokosa ..

Du¹o, mama te je doèekala.. Du¹o, dajte mi je da je ljubim..
Uzima je grli,ljubi i plaèe od sreæe.. Du¹o, ti si meni sve..

Koliko je te¹ka doktorka..?Evo samo malo, Milice izmeriæemo bebu.. Beba je te¹ka 2200 gr , beba gladne Milice..

Lepa je doktorka, stvarno je lepa..

Jeste Milice, lepa..

Teram babicu da joj donese stvari , da je presvuèemo. Babica obara pogled. Odlazi u pripremu i donosi kesu, najlonsku, obiènu i u njoj jedna stara spavaæica, jedna kesa ulo¾aka i sapun.

Milice je si li gladna, ¾edna? Nisam , je¹æu kasnije. Ne brinite, ne treba meni mnogo.I prvi put Milica ima osmeh..

Izlazim iz porodili¹ta..Èeka me nizak èovek.
Ja sam Milicin mu¾, da li je Milica dobro?

Jeste, ka¾em i gledam ga. Izno¹ena majica, ali èista, velika trenerka i pocepane patike. Ruke, grube, ranjave..Porodila se i beba je dobro.Sreæan je ..

Molim vas dajte ovo Milici i pru¾a malu kutiju plazme i sok..Neka jede. Treba da doji, a ja cu doæi sutra.. Eto krenulo mi ,imam da radim.
Odlazim puna tuge..To je stvarnost.Tu oko mene..

Sutradan u viziti, dolazim do nje. Osmehuje mi se. Miri¹e na sapun, oprane kose u spavaæici sa poroðaja, koja je èista ..

Shvata moj pogled..Gleda me u oèi i ka¾e: Oprala sam je i osu¹ila se.Toplo je .Vidite ..i pokazuje na stoèiæ kraj kreveta. Sokovi,napolitanke, plazme, èokolade..Dale su mi, nisam uzela.. Ka¾u, jedi Milice vidi kako si mr¹ava a mi debele.

Name¹tam osmeh i gledam oko sebe..Ove divne ¾ene iz sobe su osetile da treba da joj pomognu i donele su joj od ulo¾aka do hrane,a da je pri tome ni jednog trenutka je nisu uvredile..

Dolazi dan otpusta. Pri polasku Milica dolazi da se zahvali..

Hvala vam na stvarima za bebu.. Nije trebalo.

Neka Milice, u¾ivaj... Nije to ni¹ta ..

A on ih èeka. Ljubi ih u kosu i daje Milici jednu ru¾u. Tako se valja.

Gledam ih i mislim.. Koliko ti je stvarno potrebno da bude¹ sreæan? Zaista ne znam..."

jevta

kome ovo minus da mi je znati

Lazic

Na sreæu ima vi¹e empatiènih... ;D

UFF

Citat: jevta poslato 09 Septembar, 2016, 01:22
kome ovo minus da mi je znati

nekoga izgleda smorilo da cita pola sata pricu bez poente  [neampojma]

ne treba da citas roman zalopojku da bi znao da je sreca u glavi tj stanje svesti i da sto vise imas vise zelis

Grof

©to manje, dijete, zna¹ to si manje nesretan....

zVuk

...bitan si k'o semafor u GTA....

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lone Wolf

"©UPIÈKUMATERINU"

nepoznati autor, sumnja se na nekog iz naroda.

Moj omiljeni citat.
Не може рај на земљи.

Andreja

If you can't fix it with duct tape, you ain't using enough duct tape.

(mo¾e se primeniti i na vezice, WD40 itd.)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Samo rak ide u nazad... ;D

Izjava dugogodi¹njeg vozaèa koji mrzi da vozi i nikad nije nauèio ni unapred da ide... ;D
Da jebe rak raka, ne¹to kao zmaj... :D

Andreja

Proseèna dubina pièke je dovoljna da èovek izgubi kreditne kartice, auto, stan i porodicu :D

Nepoznati autor
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

"Sad ce ovo da stane, ne moze dugo ovako"

                                                    Noje    

Lazic

I nastade Crno more... ;D I Bosfor... ;D