Glavni meni

Vreme kada je motor plasio vozaca...sa razlogom

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 April, 2013, 16:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

samo pedantno i novi originalni delovi...nevoli skarbudz fore.....radio mazdu rx8....bila ko puska ali crko motor ....kurvala se po gradu i nakraju je maznemo za sitne novce.....drugar na deidinju je uzeo set za reparaciju u kome ima bukvalno sve. Nije jeftin ali auto je vec postao klasika i raritet....medjutim kad rasrafis dva milona srafova i otvoris unutra nema nista.....operes izduvas poslazes na beli carsaf i sklopis....pola okreta radilice i zvizdi motor ko i ranije....jebali nas karbovi ko volove...ali ode preko...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Januar, 2014, 10:50
samo pedantno i novi originalni delovi...nevoli skarbudz fore.....radio mazdu rx8....bila ko puska ali crko motor ....kurvala se po gradu i nakraju je maznemo za sitne novce.....drugar na deidinju je uzeo set za reparaciju u kome ima bukvalno sve. Nije jeftin ali auto je vec postao klasika i raritet....medjutim kad rasrafis dva milona srafova i otvoris unutra nema nista.....operes izduvas poslazes na beli carsaf i sklopis....pola okreta radilice i zvizdi motor ko i ranije....jebali nas karbovi ko volove...ali ode preko...

da, rx8... bila zmija na tockovima al je i trosila... do duse u to vreme se na potrosnju i nije bas gledalo jer je gorivo bilo jeftino. princip rada je fenomenalan, nema klipova, klipnjaca, radilice... radi neverovatno mirno... al su zato delovi ko za oci- cena eksklozivnosti. mislim da jos jedino mazda ugradjuje wankela u svoja vozila. prednost im je svakako veca snaga iz manje radne zapremine i mirnoca u radu.

suzuki je jedini radio wankela u seriji. RE5. navodno je proizvedeno 26000 komada a samo 6000 prodano. u austriji su prodali ceo jedan komad. po nekim pricama jos uvek se u japanu u nekom magacinu moze naci oko 1000 novih masina dok su ostale, po nekim pricama, zavrsile u moru
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

lord_oblivion

Pored Suzukija RE5 1975-76, jedino je jo¹ Norton imao skromnog uspeha u maloprodaji poèetkom osamdesetih sa modelima Classic i Commander sa BSA vankel ma¹inama i Interpol2 policijskom verzijom. Sve ostalo pre Suze i posle Nortona su bili prototipi ili po koji komad konstruisan za trke.
Tako je recimo Norton F1 sa vankel ma¹inom vo¾en na Isle of Man TT 1992-ge.

en.wikipedia.org/wiki/Wankel_engine
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

juga

Zadnji vankel sam vdeo pre 20+ godina, isèupan iz RO 80!!!

Hohštapler

Citat: lord_oblivion poslato 05 Januar, 2014, 11:53
Pored Suzukija RE5 1975-76, jedino je jo¹ Norton imao skromnog uspeha u maloprodaji poèetkom osamdesetih sa modelima Classic i Commander sa BSA vankel ma¹inama i Interpol2 policijskom verzijom. Sve ostalo pre Suze i posle Nortona su bili prototipi ili po koji komad konstruisan za trke.
Tako je recimo Norton F1 sa vankel ma¹inom vo¾en na Isle of Man TT 1992-ge.

en.wikipedia.org/wiki/Wankel_engine


f1 norton rotary isle of man
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

anticd88

Odlican klip! Kako masti sunce ti poljubim!
Ja sam gledao neki klip, Jay Leno pokazivao HENDERSON iz 1931. Kakva zver, 4 klipa, opasna masina, pogotovo za to vreme.
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing.


Hattrick

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Januar, 2014, 10:50
samo pedantno i novi originalni delovi...nevoli skarbudz fore.....radio mazdu rx8....

Da se ne radi mozda o RX-7 koji se u raznim verzijama proizvodi jos od '79 ?
RX-8 mi je nekako mnogo mlad model da bi vec bio klasik...

castor

Koliko je meni poznato RX8 se ne proizvodi vi¹e, pa je vjerovatno zbog toga klasika veæ...
It's the ride that matters, not the bike…

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: castor poslato 16 April, 2014, 21:48
Koliko je meni poznato RX8 se ne proizvodi vi¹e, pa je vjerovatno zbog toga klasika veæ...
u agregatu je mala razlika....konstrukciono....a rx8 se ispaltilo raditi....jednu rx7 je covek doneo i ispostavilo se da ima ceo motor da se kupi u americi za manje para nego sto ovde kosta da se uradi generalna.....na ovoj rx8 bio problem sa bocnim dihtungom....malo presla....kao nova....niko nije hteo da je radi pa decko doneo kod mene.....a ja volim samo da nije obicno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

castor

Jbga, Vankela ne mo¾e¹ napraviti na 16 naèina, nego na jedan. Pitanje je samo koliko komora (cilindara) æe da ima. Koliko mi je RX7 bila ru¾njikava, toliko sam otkidao na RX8...
It's the ride that matters, not the bike…

Hattrick

Citat: castor poslato 16 April, 2014, 21:48
Koliko je meni poznato RX8 se ne proizvodi vi¹e, pa je vjerovatno zbog toga klasika veæ...

Da, izasla je 2003 i proizvodila se do pre dve-tri godine.

Hattrick

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 April, 2014, 21:54niko nije hteo da je radi pa decko doneo kod mene.....a ja volim samo da nije obicno.

E dobro, da imam u vidu kad budem radio neku tesku glavobolju ;-)

Kostić