Glavni meni

2. Moto GP - Circuit of the Americas

Započeo 3006, 16 April, 2013, 14:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Radanovic



Prvi ....
01- Marc Marquez – Repsol Honda Team – Honda RC213V – 2’08.756
02- Jorge Lorenzo – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – + 0.253
03- Dani Pedrosa – Repsol Honda Team – Honda RC213V – + 1.600
04- Andrea Dovizioso – Ducati Team – Ducati Desmosedici GP13 – + 1.909
05- Nicky Hayden – Ducati Team – Ducati Desmosedici GP13 – + 2.045
06- Valentino Rossi – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – + 2.072
07- Alvaro Bautista – GO&FUN Honda Gresini – Honda RC213V – + 2.154
08- Cal Crutchlow – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 2.476
09- Stefan Bradl – LCR Honda MotoGP – Honda RC213V – + 3.173
10- Ben Spies – Ignite Pramac Racing – Ducati Desmosedici GP13 – + 4.057
11- Yonny Hernandez – Paul Bird Motorsport – ART GP13 – + 4.302 (CRT)
12- Claudio Corti – NGM Mobile Forward Racing – FTR Kawasaki – + 4.565 (CRT)
13- Bradley Smith – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 4.583
14- Colin Edwards – NGM Mobile Forward Racing – FTR Kawasaki – + 4.938 (CRT)
15- Aleix Espargaro – Power Electronics Aspar – ART GP13 – + 5.214 (CRT)
16- Randy De Puniet – Power Electronics Aspar – ART GP13 – + 5.774 (CRT)
17- Karel Abraham – Cardion AB Motoracing – ART GP13 – + 6.072 (CRT)
18- Andrea Iannone – Energy T.I. Pramac Racing – Ducati Desmosedici GP13 – + 6.103
19- Danilo Petrucci – CAME Iodaracing Project – Ioda Suter BMW – + 7.709 (CRT)
20- Hiroshi Aoyama – Avintia Blusens – BQR FTR – + 7.725 (CRT)
21- Bryan Staring – GO&FUN Honda Gresini – FTR Honda MGP13 – + 8.685 (CRT)
22- Hector Barbera – Avintia Blusens – BQR FTR – + 8.929 (CRT)
23- Michael Laverty – Paul Bird Motorsport – PBM 01 – + 9.582 (CRT)
24- Lukas Pesek – CAME Iodaracing Project – Ioda Suter BMW – + 9.928 (CRT)
25- Blake Young – Attack Performance Racing – Attack Performance APR – + 10.684 (CRT)
26- Mike Barnes – GPTech – BCL GP212 – + 12.774 (CRT)

Drugi ....
01- Marc Marquez – Repsol Honda Team – Honda RC213V – 2’05.031
02- Dani Pedrosa – Repsol Honda Team – Honda RC213V – + 0.554
03- Stefan Bradl – LCR Honda MotoGP – Honda RC213V – + 1.142
04- Jorge Lorenzo – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – + 1.606
05- Valentino Rossi – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – + 1.837
06- Cal Crutchlow – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 1.868
07- Andrea Dovizioso – Ducati Team – Ducati Desmosedici GP13 – + 2.205
08- Alvaro Bautista – GO&FUN Honda Gresini – Honda RC213V – + 2.225
09- Nicky Hayden – Ducati Team – Ducati Desmosedici GP13 – + 2.668
10- Ben Spies – Ignite Pramac Racing – Ducati Desmosedici GP13 – + 3.003
11- Aleix Espargaro – Power Electronics Aspar – ART GP13 – + 3.268 (CRT)
12- Yonny Hernandez – Paul Bird Motorsport – ART GP13 – + 4.343 (CRT)
13- Bradley Smith – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 4.393
14- Randy De Puniet – Power Electronics Aspar – ART GP13 – + 4.708 (CRT)
15- Andrea Iannone – Energy T.I. Pramac Racing – Ducati Desmosedici GP13 – + 4.829
16- Karel Abraham – Cardion AB Motoracing – ART GP13 – + 5.380 (CRT)
17- Claudio Corti – NGM Mobile Forward Racing – FTR Kawasaki – + 5.689 (CRT)
18- Hiroshi Aoyama – Avintia Blusens – BQR FTR – + 6.152 (CRT)
19- Danilo Petrucci – CAME Iodaracing Project – Ioda Suter BMW – + 6.583 (CRT)
20- Michael Laverty – Paul Bird Motorsport – PBM 01 – + 6.797 (CRT)
21- Lukas Pesek – CAME Iodaracing Project – Ioda Suter BMW – + 7.199 (CRT)
22- Bryan Staring – GO&FUN Honda Gresini – FTR Honda MGP13 – + 7.431 (CRT)
23- Colin Edwards – NGM Mobile Forward Racing – FTR Kawasaki – + 7.473 (CRT)
24- Hector Barbera – Avintia Blusens – BQR FTR – + 7.542 (CRT)
25- Blake Young – Attack Performance Racing – Attack Performance APR – + 8.127 (CRT)
26- Mike Barnes – GP Tech – BCL GP212 – + 11.138 (CRT)

3006

Ima tu jo¹ prostora. Vozio je Markez 2:03.281 na testu. Staza je ¹iroka, neke krivine prolazi drugaèije od ostalih. Videlo se kad su se pratili on i Rosi.

gogo42

na prvo treningu ova Ducatija ispred Doktora, na drugom treningu mnogo bolje..dao ima je Zabar po  [prebicute]
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta


ЯЭВОЛУТИОН

znaci ako ne padne....mada mislim da Honda ima velike sanse da pobedi i uzme sva tri mesta na podijimu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar


Gašpar

Ova staza je pravljena za Honde  [zvizdi]

Pedrosa ima prvo vreme, Markez drugo. Lorenco, Cru, Bradl, Dovi, Rossi, Bautista, Hayden, Spies.
Hobit vozio 2.04.208

perlx

Da je jos malo isprave bila bi drag [facepalm]
Al jbg, Repsol pravio po svojoj meri...

ЯЭВОЛУТИОН

ma ne sumnjam ja ce honda biti brza na pravcu...nego posle takog pravca ide krivina, i ako ne iskocis na vreme ...pao si
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Pupupu ne urici mi generaciju. Inace donosim rx.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

GLedam sad kvalifikacije, jako je lepo deluje staza, imam utisak da je i vozaèima milina za voziti...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

i dalje honda drasticno brza....Lorenzo kasni skoro sekund a Cal nesto vise za Marqezom i hobbitom....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

stilgar

bice da je markez lupio glavom jutros, vozi ko lud :)

HRC Boza

Sportom protiv droge, biciklom u Amsterdam.

Gašpar


stilgar

Citat: Gašpar poslato 20 April, 2013, 22:56
Strašno.
nemoj mnogo da se sekiras, ovo su kvalifikacije arce gume ko nezdravi za brza 2-3 kruga, u trci su drugaciji uslovi sve su brzi krugovi. ako je lorenco procenio da nema sanse protiv hondi na ovoj stazi vozice za poene. markez i pedrosa ce se klati za pobedu. iskustvo protiv zelje i mladosti. ajmo sad u kladionicu :)

Radanovic

Kvalifikacije M2

Reding
Nakagami
Terol
Espargaro 7.

srbac

Ja bih dao 300 dolara da se Markezu otvori masina....  [rofl] [rofl] [rofl]

srbac

Google prevodilac     http://moto-racing.speedtv.com/article/motogp-lorenzo-rossi-facing-impossible-odds

Valentino Rossi ka¾e da je nemoguæe za njega prekinuti svoj ​​dug gubitnièki niz, sada vi¹e od dvije godine, u nedjeljnom Grand Prixu u Americi. Njegov momèadski kolega, brzo i intenzivno ©panjolac Jorge Lorenzo koji je osvojio lagane vo¾nje na liniji u Kataru pro¹log tjedna, sla¾e. Presuda je do¹ao nakon ¹to je u petak slobodnih treninga. I dok je Rossi i Lorenzo ka¾u kako neæe prestati, i priznajem Honda prednost je prevelika na jedinstvenom izgledu Cota. "Pobjedi? Ne, ne, ne. To æe biti vrlo te¹ko, èak i za postolje, ali poku¹at æemo," rekao je Rossi nakon objavljivanja petog najbr¾e vrijeme. Lorenzo je dvije desetine br¾e nego Rossi na èetvrtom mjestu, ali su alarm zvona zvone s 1.6S jaz na Hondin super-brzim rookie Marc Marquez. "Problem je jaz na Hondi, pogotovo Marquez a zatim (Dani), a Pedrosa (Stefan) Bradl, bili su br¾i od nas jasno ", dodao je Rossi. Kao aktualne svjetske prvakinje Lorenzo je na vrhuncu moæi i potpuno u skladu s na-svilenkasto glatka M1. Ali se primièe se na Honda Cota sa svojom kombinacijom valovite promjene smjera, Switchback kutove i ravne dok je vrlo vjerojatno zadatak prevelika èak i za Lorenza. "Ja uvijek vjerujem da je sve moguæe, ali gotovo je nemoguæe ovdje, s tim bicikla i ta postavka, "rekao je Lorenzo. "Mo¾da s drugom ambijentu stvari se mogu promijeniti, ali za sada je to gotovo nemoguæe." Oba Rossi i Lorenzo pate stra¾nji prianjanje i stabilnost pitanja i prstiju su na pistu u Cota kruga kao neprijateljski nastrojeni prema M1. Pa èak 0,7 milje ravno, najdu¾e u MotoGP, nije glavni problem protiv Honda konjskih snaga. "Ova staza je duga ravna, ali ja ne mislim da smo izgubili puno o tome, mo¾da bismo izgubili jedan ili dva desetine, ali ostatak vremena gubimo zbog asfaltu ", rekao je Lorenzo. "To je bolje za asfalt Honde u ovom trenutku U trenutku jaz je prevelik.. "Nemam povjerenja na kutnom ulaska; nemam zahvat na stra¾nje gume i ja uæi u kutove s nekim sumnjama . Nemam isto povjerenje kao u drugim stazama. " Rossi namjerava isprobati neke promjene, ukljuèujuæi raspodjelu te¾ine, ali on je uvjeren da je, u najboljem sluèaju, i on i Lorenzo æe imati veliku borbu i izazov za postolje. "Mi pate jako puno sa stra¾njim hvat, puno je kretanja na ulasku, a na ubrzanje, "rekao je Rossi. "Mislim da je to ne¹to na asfaltu to znaèi da nema dovoljno ruèka za nas. Nadam se s vi¹e gume i èi¹æenje s vi¹e bicikala da æe biti bolje. " Honda vozaèi dominirali petak treninga s Marqueza, Dani Pedrosa, a Stefan Bradl zakljuèavanje iz top tri puta u unaprijed Subotnji kvalifikacijama.