Glavni meni

Plocice za TDM900 i jos drugih sa objasnjem

Započeo Panco.KV, 14 Mart, 2013, 12:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panco.KV

Ja sam obeleo malo disk jel majstor nije znao da za sinter plocice treba i drugi disk -LJUCI ili odgovarajuci po tvrdoci pa sam malo surfovao po stranim forumima i video da su ljudi sve lepo objasnili nego su kod nas sve vrhunski majstori pa nesto nelogicno te uce da je OK.NEBIH MENJAO MOJU OSNOVNU SKOLU ZA MNOGE FAKULTETE.

Panco.KV

#1
Jao ova sto jize bananu nije mehanicar  ona je poslovodja za kvalitet  ;)

UFF


clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Panco.KV

#4
Sta nije jasno Instruktorka sa Bananom  ili tema o plocicama zapoceo sam temu da kolega sa foruma vidia a i drugi verujem da nije na odmet posto sam ja prosle god bio zajeban ov servisera jel cak ni on nije znao neke stvari kako sta ide.ova slika ce pokazati kako i koje plocice idu i za koju kubikazu motora.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

UFF


Panco.KV

Prva slika je u nameri provokacije UFFovog komentara ove bezobrazne devojcice .A druga je za CHE-a da vidi sta sam stavio na motor od plocica da se ne zajebe kao ja.KONTATE

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Panco.KV

E jebem li vam èanèe kako kaze jedna baba na pijaci hahah.

ЯЭВОЛУТИОН

ti znas sta si hteo da kazes...ali nama majstorima jos nije jasno....mene NJANJA pita kako ne mogu da nadjem plocice za njegov motor....eto tako lepo....nema NISSIN STD nego racing...a on covek ne vozi  trke vec vozi po gradu...eventualno okolini....nece ceo krug da greje kocnice....e pa nema...ima AP RACING, ima Nissin racing, ima Curton Lorain racing...sve sam sinter keramic...nista metalic ili semi metalic....nista standard samo racing....koliko trkaca ima u ovoj zemlji ja ne mogu da nadjem plocice koje hocu da stavim....zvao sam i EUROSUMAR...nemaju tokico standard, ali ce dobiti uskoro....dakle mora april da dodje da bi uvezli jebene plocice....e da nema ni ferodo....nista bre nema..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Slaninar

Citat: revolution poslato 14 Mart, 2013, 16:43
ti znas sta si hteo da kazes...ali nama majstorima jos nije jasno....mene NJANJA pita kako ne mogu da nadjem plocice za njegov motor....eto tako lepo....nema NISSIN STD nego racing...a on covek ne vozi  trke vec vozi po gradu...eventualno okolini....nece ceo krug da greje kocnice....e pa nema...ima AP RACING, ima Nissin racing, ima Curton Lorain racing...sve sam sinter keramic...nista metalic ili semi metalic....nista standard samo racing....koliko trkaca ima u ovoj zemlji ja ne mogu da nadjem plocice koje hocu da stavim....zvao sam i EUROSUMAR...nemaju tokico standard, ali ce dobiti uskoro....dakle mora april da dodje da bi uvezli jebene plocice....e da nema ni ferodo....nista bre nema..

Ima u mad¾arskoj. Mi¹ika mo¾e nabaviti po cenama skoro kao tamo u radnji.
AKS, ili se provoza¹ do Fru¹ke na pivo i meso od mrtve svinje, pa se obavi razmena usput. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Panco.KV

#13
Pa taj ako vozi R mora plocice po standardu tih diskova moze i mekse ali ih odnosi a i koji k vozi R .Izvinjavam se ako sam pogresni shvatio

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Panco.KV poslato 14 Mart, 2013, 21:30
Pa taj ako vozi R mora plocice po standardu tih diskova moze i mekse ali ih odnosi a i koji k vozi R .Izvinjavam se ako sam pogresni shvatio
Pa 90 posto ljudi vozi R zato sto mu se svidja....ne koristi pun potencijal ni agregata ni vesanja ni kocnica.....Motor od 160 konja nije predvidjen za ulicu, vec za pistu ....samo na autoputu moze da se potera ....plocice koje su predvidjene za pistu traze cesta ostra kocenja da bi odrzale radnu temparaturu, u gradu habaju diakove i dosta slabo koce kad su hladne....zasto neko vozi ktm 990 adv, ili gs1200 ako ne ide po bespucima....svako ima svoj ringispil koji se vrti specificnom brzinom.....ima ljudi kome stavljam trkacke plocice ali znam kako voze pa gadjam po stilu voznje....Vlajku stavljam jednu sinter jednu meku.....vozi i put i of road...pa bar jedna da radi kako treba u oba slucaja...pa onda sledece obrnemo mesto...prilagodjava se vozacu i vesanje i pritisak u gumama, pa i tvrdoca plocica....ti si sa sinter plocicama ubio diskove zato sto ne vozis ko ludak....i plocice uvek hladne i arce disk....ali su kocile kad se zagreju za medalju....ima sve svoju cenu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Panco.KV

Problem je u tome sto vozim bas ostrije motor a kad se zagreju piste kao pistaljka i nose disk. Svar jasna kako su objasnili na Japansom sajtu Za sinter plocice ide disk odgovarajuci ja imam kocnice kao R1 2002-3-4 ali R1 ima disk tvrdji LJUCI obicnim recima receno.Ali to konbinovanje plocica sto sam procitao mi bas nije pitko da bih podrzao.Izvini ali bar ja tako mislim sa moje tacke gledista a i ja odrzavam moj motor i nedam nikome da mi cack tako da nisam laik .
[watching] Ja podrzavan ono kako je fabrika rekla sto ne znaci da je tvoj nacin los cim radis tako znaci pije vodu.

pit

Citat: Panco.KV poslato 17 Mart, 2013, 10:49
Problem je u tome sto vozim bas ostrije motor a kad se zagreju piste kao pistaljka i nose disk. Svar jasna kako su objasnili na Japansom sajtu Za sinter plocice ide disk odgovarajuci ja imam kocnice kao R1 2002-3-4 ali R1 ima disk tvrdji LJUCI obicnim recima receno.Ali to konbinovanje plocica sto sam procitao mi bas nije pitko da bih podrzao.Izvini ali bar ja tako mislim sa moje tacke gledista a i ja odrzavam moj motor i nedam nikome da mi cack tako da nisam laik .
[watching] Ja podrzavan ono kako je fabrika rekla sto ne znaci da je tvoj nacin los cim radis tako znaci pije vodu.

                Imas u BARELU u Nisu Brembo plocice ....komplet za oba predja diska je 5600 dinara.Kakva su iskustva pojma nemam ako neko zna neka napise....inace i ja mora menjam plocice i napred i pozadi uskoro.

m.mitar

Ja sam kupio u biker house neke kevlar... ,uglavnom sam trazio da budu meke,posto je moja yamaha 1992 godiste pa bolje da trosi plocice nego diskove.A na trke ne idem!

MIGE

Citat: Panco.KV poslato 14 Mart, 2013, 15:19
Sta nije jasno Instruktorka sa Bananom  ili tema o plocicama zapoceo sam temu da kolega sa foruma vidia a i drugi verujem da nije na odmet posto sam ja prosle god bio zajeban ov servisera jel cak ni on nije znao neke stvari kako sta ide.ova slika ce pokazati kako i koje plocice idu i za koju kubikazu motora.
pa nadjes jednog odlicnog pametnog moto i auto mehanicara,jednog frizera,jednog elektronicara,jednog zubara...i ne menjas ih dok si ziv...stvar prosta  [thumb_up]

pit

Citat: MIGE poslato 17 Mart, 2013, 11:20
Citat: Panco.KV poslato 14 Mart, 2013, 15:19
Sta nije jasno Instruktorka sa Bananom  ili tema o plocicama zapoceo sam temu da kolega sa foruma vidia a i drugi verujem da nije na odmet posto sam ja prosle god bio zajeban ov servisera jel cak ni on nije znao neke stvari kako sta ide.ova slika ce pokazati kako i koje plocice idu i za koju kubikazu motora.
pa nadjes jednog odlicnog pametnog moto i auto mehanicara,jednog frizera,jednog elektronicara,jednog zubara...i ne menjas ih dok si ziv...stvar prosta  [thumb_up]


        Cudo je sta pametan mehanicar moze da uradi.Mada i ne mora d bude profi mehanicar ...dovoljno je da ima kliker.Elem mene je Stilo poceo da drka sa elekrtonikom da izbacuje razne greske ...da pistI ....da nece [onekad da upali pa mora da mu skinem klemu i onda oce.
          To je islo dotle da su razni ''mehanicari''predlagali da kupim nov kompjuter....pa onda novu bravu ...jer ''sigurno ''ona ne valja. I jos svasta sta imje padalo na pamet.
            I onda moj zet mudrica bog da ga poziva kaze aj da mu ja skinem i ocistim centralnu elektroniku (tako se valjda zove).To je deo gde se redjaju releji.
          Skinu on to a imala je 3 ili 4 table ispod sve u sitnim dzekovima gde su se redjali releji ....delova stotine sitnih.UNUTRA VLAGA I MASNOCA ..KO ZNA STA SVE .
             Lepo on to obrise i osusi ,sastavi i od tada Stilo radi bez greske ima tome jedno 2 meseca....nikakve greske ne izbauce i ne flesira.....A TREBALO JE SAMO UPOTREBITI LOGIKU I MOZAK NARAVNO  KO GA IMA.