Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

0 članova i 34 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Ktm je i dobar kakvih je sve bilo



Bori¹a

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Januar, 2016, 19:19
Borko, si vozio ZXR750? Ja sam vozio jednog koji je bio le¹ nad le¹evima a i pored toga je i¹ao kao lud! Ti da sedne¹ na taj motor pustio bi firnajz posle te tvoje honde (pravljene za ¾ene koje su tek polo¾ile A)
115 konja ima to èudo (ako dobro pamtim) jedino s èim mogu da ga poredim realno je CBR600F2, te¾i je od CBR jedno 15kg ali ima isto toliko vi¹e konja i znaèajno vi¹e obrtnog momenta.

nisam vozio, niti bih... meni honda odgovara bas sasvim, nije lepa ali za a2 kategoriju je bila najbolji kompromis... a i lepo mi je voziti je ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: p0peye poslato 14 Januar, 2016, 19:51
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 14 Januar, 2016, 17:03
@UFF & smorisha

kad se pojavio zxr750 niste ni znali da se sere u nosu a kamoli u solju...ma niste znali nista....smorisha pitanje da li je bio ziv, ali ume da komentarise sta je ruzno a sta lepo....to je prvi put da je na trkama primenjena tehnologija zvana ram-air....brzinom indukovani pritisak vazduha u usisu....creva na ovom i narednom modelu su dekorativne prirode....ali su davale trkacki smek celom motoru...ne zaboravite da je taba jedini motor koji je licio na trkacki bio gsxr....yamaha i honda su napred furale televizore od 12 inca....
dizajn mora da se posmatra imajuci u vidu vreme kad je nastao.
drkate na dukati.....
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/0b/a5/13/0ba513d0b8eec8ddd2f4f4a9d24288ab.jpg
evo kako je izgledao on tada...
http://classic-motorbikes.net/wp-content/uploads/2012/03/ZXR750-2.jpg
Нешто не могу да се сетим, како је беше у то време изгледао врхунски КТМ модел...?


tad su KTM pravili austrijanci i bio je BMF...doduse van puta ali dizajn ko i svake rndalice....

http://www.ktm495.mxbikes.com/welcome_data/87-ktm-500mc.jpg

nemas pojma kako ide "great white"....

tada nije bio narandzast amam bas ni malo.....narandzast je od skoro
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Januar, 2016, 19:33
Gavro. nemo¹' to ni porediti...
Imao sam jako èudan utisak kad sam seo na njega, jako je te¾ak, ali kad krene¹ jako brzo skreæe, brzo menja pravac,
kontam da je u svoje vreme bio opasna sprava. Mrzi me da googlam, treba videti dal je vo¾en na IOM TT, to je merilo ;)

ps.
I dalje je 900rr najbolji motor te generacije  :drka:  ;)

zxr750 prve generacije je vozen na IOM i to je jedan vozio Hrvat,,,,,

http://www.iomtt.com/TT-Database/competitors.aspx?ride_id=4345
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Ktm krece narandzast ako se ne varam od 97-98 a mozda cak i 99. I to prvo nesto vise zut nego narandzast. Mada su imali od 2000. do 2002. i izlete u crvenoj boji

ЯЭВОЛУТИОН

narandzaska krece od prvih uspeha na dakar reliju....imao je ktm narandzasta slova na sedistu, ali nikome tada nije padalo na pamet da uzme narandzastu i da ofarba motor...osim laverdi....ali ona je propala krajem sedamdesetih....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Ja sam imao neki enduro 50ccm fabricki je bio beli sa plavim sedistem. Logo plavi sa belim slovima. Imam i sliku negde samo smo ga mi ofarbali u zuto. To mi je bio drugi motor u zivotu a prvi sa brzinama

Andreja

Podelih pluseve i minus u ovoj temi :)
Ovaj ZXR je drkanje u kadi, mogu misliti ¹ta je bio u to vreme.

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Januar, 2016, 19:33

ps.
I dalje je 900rr najbolji motor te generacije  :drka:  ;)

Neko vreme sam razmatrao 900RR, sve je to jako lepo ali ¹to mi je polo¾aj èudan, suvi¹e sam ispru¾en kada sednem do "naslona", kao da le¾im na motoru a kad zavrnem pun gas, moram da otkli¾em skroz nazad, nije mi ba¹ legao... Kada ga vozim normalno, primaknem se uz rezervoar i sve kul... Samo, jeb'o R motor koji me "tera" da ga vozim normalno... Na¾alost (ili na sreæu) se nisam na¹ao na njemu. Dodu¹e, mogao bih opet da probam  ;D
ZX7R mi je mnogo vi¹e odgovarao po pitanju polo¾aja.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

koga boli kurac kad je neki motor izasao i to sto je tad bio pojam?
nismo pricali o proslom vremenu ni o performasama vec o tome sta je ruzno, sad ruzno a ne nekad

eto nekad su se kuce pravile od slame i blata a revolucija se nasao pametan da svoju zida
nemac pojma

logika u picku materinu

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 16 Januar, 2016, 17:59
koga boli kurac kad je neki motor izasao i to sto je tad bio pojam?
nismo pricali o proslom vremenu ni o performasama vec o tome sta je ruzno, sad ruzno a ne nekad

eto nekad su se kuce pravile od slame i blata a revolucija se nasao pametan da svoju zida
nemac pojma

logika u picku materinu
postajes glup i ne mozes da nadjes ni adekavtan primer....kuca od blata je u svoje vreme bila high-tech....os da ti dokazem da i dalje jeste high-tech ali se slabo koristi
! No longer available


jednoga dana, mozda, ces spoznati logiku.....i ja sam mislio da mora da se vozi najnoviji motor koji mozes da priustis....ali sam otisao preko i upoznao coveka koji ima para da vozi model za sledecu deceniju.....onako...recimo jako bogat....covek se vozio rollsom iz 1930, u garazi nije imao mladja kola od 50 godina ni motor mladji od 60....a garaza je bila hangar.....kuca mu je bila iz predploslog veka (tada proslog) i unutra namestaj...pa recimo iz raznih vekova ali ne iz predhodna dva....cak su i slavine bile mesingane, koje su svaki dan morale da se poliraju da nebi pocrnele...televizor je bio spakovan u neki kabinet...retro......brod je bio drveni jedrenjak....imao je ugradjen brodski dizel motor.......tada sam shvatio kolike su moje zablude....zadovoljstvo je isto i na starom i na novom motorciklu i u starim i u novim kolima....svako voli ono u cemu uziva.....ali pobornici savremenih stvari ne cene nista ako nije novo....oni , kao zrtve marketinga (:):):):)" kupuje sve najnovije iako nemaju potrebe za tim....a novo je napravljeno da kratko traje....i to mu je mana.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

pa sto je ne napravis onda umesto sto ovde kenjas i nameces misljenja a meni pokusavas da dokazes da je haj tek nesto za sta sam vec rekao da jeste  [ludak] pa ne bih te ja posavetovao da je pravis da ne valja
nije najbolji ni nov ni star vec onaj koji se tebi svidja i odgovara, nek vozi ko sta hoce ali su jebena creva za vazduh na motoru ruzna za sve pare, podnosljiva su samo ako igras fallout 4 :D

PECA BMW

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Januar, 2016, 18:29
.i ja sam mislio da mora da se vozi najnoviji motor koji mozes da priustis....ali sam otisao preko i upoznao coveka koji ima para da vozi model za sledecu deceniju.....onako...recimo jako bogat....covek se vozio rollsom iz 1930, u garazi nije imao mladja kola od 50 godina ni motor mladji od 60....a garaza je bila hangar.....kuca mu je bila iz predploslog veka (tada proslog) i unutra namestaj...pa recimo iz raznih vekova ali ne iz predhodna dva....cak su i slavine bile mesingane, koje su svaki dan morale da se poliraju da nebi pocrnele...televizor je bio spakovan u neki kabinet...retro......brod je bio drveni jedrenjak....imao je ugradjen brodski dizel motor.......tada sam shvatio kolike su moje zablude....zadovoljstvo je isto i na starom i na novom motorciklu i u starim i u novim kolima....svako voli ono u cemu uziva.....ali pobornici savremenih stvari ne cene nista ako nije novo....oni , kao zrtve marketinga (:):):):)" kupuje sve najnovije iako nemaju potrebe za tim....a novo je napravljeno da kratko traje....i to mu je mana.

A sve to sto ima staro je duplo skuplje od novog , i kao jaoo on toliko bogad a kupio stari zamak da se ne bi rasipao parama ... I sve to staro da bi se odrzavalo u mint stanju je skuplje nego odrzavanje novog . Ali skroman je on ..

A to dal je lepse ili ruznije staro ili novo je sve do coveka ! neko voli staro neko moderno novo .

Imam drugara koji vozi DODGE iz 1942 god i ne bi ga dao za 10 novih BMW X6M .. sve je do coveka.... i ukusa ... i potrebe ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Bori¹a

rev sam kazes zadovoljstvo mu je to... ali ne mozes da kazes da je dukati onaj pljosnati i ova kawa lep motor, jer nije lep

Hurricane

..ne serite, motor je PRELep,najlep¹a kawa ikada, pazi kad ja ka¾em, ja i kawasaki..
Mo¾da je samo malo lep¹a ona malo oblija ¹to je iza¹la godinu dve posle ove..
I obavezno u ovoj omiljenoj kolor ¹emi..
Malo mi je preuska za moja jaja ali bi je rado gledao u gara¾i..

freepartyman

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Januar, 2016, 18:29
Citat: UFF poslato 16 Januar, 2016, 17:59
koga boli kurac kad je neki motor izasao i to sto je tad bio pojam?
nismo pricali o proslom vremenu ni o performasama vec o tome sta je ruzno, sad ruzno a ne nekad

eto nekad su se kuce pravile od slame i blata a revolucija se nasao pametan da svoju zida
nemac pojma

logika u picku materinu
.ali pobornici savremenih stvari ne cene nista ako nije novo....oni , kao zrtve marketinga (:):):):)" kupuje sve najnovije iako nemaju potrebe za tim....a novo je napravljeno da kratko traje....i to mu je mana.
Sustina...Bravo..Postrosacko drustvo je uzelo maha 
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hohštapler

.. svako ima svoj pogled, i ne postoji taèan, samo drugaèiji.

Kako ja to vidim:
Ne gledam na motor kao stvar racionalnog i upotrebljivog.
Motor je predmet koji se ne kupuje zbog potrebe veæ "¾elje". Svaèija je drugaèija.
U ovom speciènom sluèaju ja znam da sam bio klinac klinac, ni prvi razred, kad je parkiran ispred kuæe moje babe i dede, i pamtim boju, pamtim zvuk i pamtim te cevi koje ulaze u rezervoar.
Ni dan danas ne znam ni jedan motor koji ima tako hrabar i jedinstven element svog dizajna.  [ludak]
O estetici tih cevi mo¾emo raspravljati ali jednom klincu od 6 godina to sigurno privlaèi pa¾nju... VAAAAAUUUUUUU!!! ©TA JE TO!

E sad,  svaki put kad vidim taj motor i te cevi, u meni se probodi to dete.
Za vas verujem da je to glupost. ali za mene je to prelepo. I uvek æe mi biti.
[cheers]
Ne raspravljam ni sa kim...  :-*
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

PECA BMW

Citat: freepartyman poslato 16 Januar, 2016, 19:17
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Januar, 2016, 18:29
Citat: UFF poslato 16 Januar, 2016, 17:59
koga boli kurac kad je neki motor izasao i to sto je tad bio pojam?
nismo pricali o proslom vremenu ni o performasama vec o tome sta je ruzno, sad ruzno a ne nekad

.ali pobornici savremenih stvari ne cene nista ako nije novo....oni , kao zrtve marketinga (:):):):)" kupuje sve najnovije iako nemaju potrebe za tim....a novo je napravljeno da kratko traje....i to mu je mana.
Sustina...Bravo..Postrosacko drustvo je uzelo maha  

Lepo - ruzno  ....  zrtve marketniga .... potrosacko drustvo ....   [kralj]

Ma sve u isti kos i dobijes ruznu kawu   [rofl]  [rofl]  [rofl]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

freepartyman

Ja i da imam veliki budzet za kupovinu motora ne bi gledao novi R1 vec onaj iz 2007me..Kupujes ono sto ti se svidja,iliti sto te dirne..A da li zivis u stanu od 40m2 ili 150m2 nebitno je ,ako je tebi lepo. Ljudi ne shvataju da kada kupuju nesto ne daju svoj novac vec svoje vreme,vreme koje su utrosili za zaradjivanje tog novca..Novac da kruzi moze vreme ne..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mali_zmaj

#9039
ima ruznih ima lijepih stvari...,ja se vrlo dobro sjecam tih starih motora,Pula je bila turisticki grad,i mnogo je turista dolazilo sa koje kakvim bajkovima,poslije je i uvoz dozvoljen i masa ljudi se pocelo bavit turizmom,u privatnoj reziji,pa je bilo i para..,dosta je nasih ljudi uvezlo motore tada,ti motori su mi tada bili prelijepi....,danas imam drugacije ukuse,ali nisam daleko otisao od klasike..,neki cistokrvni naked sa okruglim farom mi je i dalje pojam ljepote!!!  imam jedan sada,vjerovatno cu ga zamjenit,radi puke potrebe za mladjim,i to je jedini razlog..,vizuelno zephyr,suzuki inazuma,yamaha fjr,honda cb..,su mi i dalje najljepsi motori!!
jin-jang