Glavni meni

Teorije zavere

Započeo HoochieMan, 05 Januar, 2011, 15:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zodiac

Ja se necu pitati odakle vam pare kad budete izmirivali obaveze prema drzavi kao i sav ostali svet. I ja nikom nisam pozeleo prosjacki stap, nemoj da mi imputiras stvari, nisko je.
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Za snimak plamena pod bradom onih skvo...èista fizika...za¹to ne zadr¾e plamen sveèe jer one nisu namazane tim gelom...nego toplotom ''guraju'' hladan vazduh koji ''hladi'' podbradak, dovoljno da se mo¾e izdr¾ati sekund toplote...ako je to primeren dokaz onda stvarno ne znam ¹ta da ka¾em..

jerej

Citat: noam chomsky poslato 24 Januar, 2011, 15:15
Jerej, pitao si za nauku iza blagodatne vatre koja je tebi ocigledno nerazumljiva zato sto ne moze coveka da opece u prvih 5 minuta...Toliko je smesno to pitanje, ali evo, da krenem od pocetka...
Prvo da li ti znas ta je vatra kad nekoj vrsti vatre dajes epitet blagodatna? Da li ti znas zasto vatra pece? Da li znas sta je potrebno da bi vatra gorela? Kad dobijes odgovore na ta pitanja, koje me cudi da ti tvoj fakultet nije dao, onda cemo da razgovaramo na temu realnost takve jedne pojave. Do tada, ja sam tebi naukom (sto ti zoves trikom je ustvari naucni trik, samo sto iza njega stoji celo objasnjenje) pokazao da je moguce da vatra gori coveku u ruci a da ga ne opece. Drugo, sa filmica koji si dao ne vidi se jasno da devojke sebi stavljau vatru na lice, to vrlo lako moze biti iluzija kamere, tako da to nije dovoljan dokaz. Jako je los snimak. Pod uslovom da one stvrano stavljaju vatru ispod lica ili na lice, trajanje tog "samozapajivanja" je nedovoljno dugacko da bi ostavilo neke tragove na ljudskoj kozi ili u vidu bola. Cetvrto, cak i da je to trajalo duze nego sto se vidi na snimku, treba uzeti u obzir temperaturu na kojoj se to sve odvija jer sto je covecjoj kozi vazduj hladniji to je ona manje osetljiva na toplotu. Dakle, ne kazem da je "blagodatna vatra" sarlatanska magija, nego da je nacini na koji ti to predstavljas, forma u kojoj ti to predstavljas i nacin na koji pokusavas da je dokazes, sarlatanski i ne moze da se nazove naukom jer ponavljam, nauka je onaj "trik" koji sam ja postovao.

Neee, zaista nemam pojma na ta tvoja silna pitanja, ali i te kako imam pojma sta je Blagodatni Oganj, za koji ti vidim ne znas... Ako odgledas taj svoj snimak do kraja, naci ces deo gde pise da se vrh te vatre ne dodiruje jer moze da opece, sto sa Blagodatnim Ognjem nije slucaj... Izvoli, nadji na netu, imas gomilu snimaka o Ognju, pa pogledaj... Samo, nemoj mi molim te kaciti madjionicarske trikove nekog cirkusanta, jer je stvarno smesno... A sto se tice zadnjeg iz tvog gornjeg posta,  Oganj se nikad i ne moze porediti sa naukom, jer nam je Oganj dar od Boga koga tvoja nauka oduvek osporava... Takodje, da si bar malo upucen u mesto desavanja Ognja, znao bi da se to sve odigrava u Jerusalimu gde su nenormalne temperature... ;)

jerej

Citat: zodiac poslato 24 Januar, 2011, 15:27
Ja se necu pitati odakle vam pare kad budete izmirivali obaveze prema drzavi kao i sav ostali svet. I ja nikom nisam pozeleo prosjacki stap, nemoj da mi imputiras stvari, nisko je.

Kad budem radio za drzavu, onda cu im i izmirivati obaveze, do tad...

jerej

Ah da, Zodiak, ti vozis ktm, ja nindzu koji je jeftiniji od tvog motora.. Odakle bre tebi pare za takvo zadovoljstvo?

Panta Zemunac

Kada je kod nas leto u Jerusalimu nije i tada vetrovi umeju spustiti (njihoova zima) temperaturu i do 10'C...skoro, pre par godina su i sneg videli!

Panta Zemunac

Narod je dr¾ava i obrnuto...kako to odvaja¹...i te kako radi¹ za dr¾avu!

Zodiak kada radi ne prodaje humanizam uvijen u oblandu i u tome je razlika...i od njegovog poreza se asfaltiraju (e sada kako je dr. pitanje) putevi kojima teramo bajk a vi!?!

noam chomsky

Farbach postoji mnogo ideja o tome sta tera jednog vernika u crkvu. Evo jednog pa ti trazi dalje: socioopatska zelja za oprostom smisleno pocinjenih grehova protiv zakona ljudi i ljudske prirode i paranoicni strah od odmazde zbog istih. Ja kao nevernik sam u ovoj temi zato sto mi je uvek interesantno da slusam slobodne ljude kako pricaju, rezonuju, razmisljaju naglas i daju neke korisne informacije koje sluze kao putokaz ka saznavanju. Veru je u ovu temu umesao tvoj saborac Jerej i njegov sadrug Serbduck. Ne mi. Inace ja sam uvek bio, jesam, i uvek cu biti gladan znanja i tu nema nikave misterije. Ako ima iko ko je bar malo kao ja i njega ce mozda zainteresovati da cuje da postoji i druga strana verske medalje, ona nepopularna i skakljiva, ona koja baca tamnu senku preko popova, svestenika, monaha, patrijarha, crkve, Boga, itd...Instinktivna zelja svakog coveka je da razume,  a vera to ne dozvoljava jer trazi da se slepo prate kanoni i veruje na rec zastupnicima reci Bozje. Covecju instinktivnu glad za razumevanjem, samim tim i znanjem, moze da zadovolji samo nauka, ne vera. Vera je nauka stara 2000 godina, vera je  nauka iz doba kad su ljude od trihineloze lecili tako sto zabrane svinjetinu i kazu to je bozja rec, vera je iz doba kad je nauka bila rezervisana za svestenike i dvorove a ne za nas, obicne ljude. Nauka je daleko dogurala od tada, a vera jeostala u  mestu. Samo to je nekome dovoljno da se zapita, zasto je to tako i ko je za to odgovoran? Odgovor na to pitanje ja sam ponudio u vidu implikacije da je Biblija menjana, da je Vatikan odgovoran za izgled svih vecih religija danas, a koga zanima da dobije malo vise informacija, on ce googlovati.
lepota prirode je refleksija lepote nauke

serbduck

  U evropi se placa porez za crkvu...nema veze sto si vernik ili nevernik...placas ga bato...To su Katolici...
 Proverite...

 Oganj o kome je ovde rec je Blagodatni Oganj koji se upali bez izvora toplote i varnice ( upaljac , sibica, plamenobacac i slicno )...
Nema nista. Svestenika svaki put pretresu pre nego sto udje u ( Jerej ce reci tacno ime...) odaju iz koje izlazi sa upaljenim svecama.

Poenta price je to , a ne dal ce vatra nekome osmuditi brkove.
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

jerej

Mani se price Noame, nego daj naucni komentar na Oganj i na onaj snimak o zmijama... Nemoj mi pricati kako si ti gladan znanja i kako je tvoje misljenje ispravno, a nase nije... Daj objasnjenje...

zodiac

Citat: jerej poslato 24 Januar, 2011, 15:31
Citat: zodiac poslato 24 Januar, 2011, 15:27
Ja se necu pitati odakle vam pare kad budete izmirivali obaveze prema drzavi kao i sav ostali svet. I ja nikom nisam pozeleo prosjacki stap, nemoj da mi imputiras stvari, nisko je.

Kad budem radio za drzavu, onda cu im i izmirivati obaveze, do tad...

Ni ja ne radim za drzavu, pa ipak MORAM da izmirujem obaveze. Nema nista 'do tad', tacno se znaju rokovi. Za koga ti radis, ako smem da pitam?
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Pouzdano...

Filaret je i pored ðakuzija u prizemlju, probio eta¾ da bi provukao ¹iru cev koja trpi, mislim 9 bara za razliku od obiène (4 bara)...i sproveo drugi ðakuzi na sprat.. Kada su ga pitali ko mu je to radio i è¹ta æe mu dva ðakuzija u kuæi...odgovorio je da je to za vernike-turiste. Sme¹no jer ti turisti su u drugim graðevinama, imaju svoja kupatila bez ðakuzija a njemu su ugraðivvali monasi Jedan od njih mi je kom¹ija koji je proveo 4 god. kao monah a zatim pobegao kada je video da ga samo izrabljuju jer je graðevinac po struci...toliko o jednom visokom sve¹teniku pravoslavne crkve...

Porobio graðevinsko zemlji¹te Prijepolja da bi podigao ribnjak a sada se i sa sinodom svaða jer im ne daje danak od prodaje..gde æe njemu du¹a
!?! Bilo je i po ¹tampi ali meni ispriæa kom¹a iz prve ruke...pa sad (nije se ¹kolovao za ð) hedonizam je èudna bolest vernika!!

Jerej koliko je vernika zaista postilo, u pravom smislu te reèi, znaæi i duhovno i fizièki za zadnji post. Ah kako vam je jaka vera a za¹to ako je stara 2K godina...za¹to se osipa, za¹to ljudi be¾e od crkve, ne i od Boga!?!

zodiac

Citat: jerej poslato 24 Januar, 2011, 15:32
Ah da, Zodiak, ti vozis ktm, ja nindzu koji je jeftiniji od tvog motora.. Odakle bre tebi pare za takvo zadovoljstvo?

Zodiac je svoj motor, auto, kao i sve ostalo sto ima, krvavo i tesko zaradio. Do poslednjeg dinara. Niko mi nista nije dao, niko mi nista nije poklonio, nikoga nisam nasledio, nemam bostan i jagode, a ni svoju parohiju. I platio sam porez na sve sto sam zaradio, ikad, iako mi drzava sigurno nije ni na kakav nacin pomogla da zaradim novac koji sam zaradio. Nisam nikoga prskao vodom i trazio mu pare za to. Nisam nikome citao knjigu, i trazio mu pare za to. Nikoga nisam ubedjivao da mu treba moje duhovno vodjstvo, da bih mu uzeo pare za to. Jel ti sad jasnije?
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Bane molim te..ali kada te molim..pa nije da barem malo ne tazmisli¹ kako plamen....pa kako se pali heksogen, To nije barut pa da je potrebna kapisla, ne treba ni otvoren plamen...pa koliko hemijskih jedinjenja se pali uz pomoæ kiseonika iz vzduha, takoðe bez otvorenog plamena..
nisam hemièar ali ako neko jeste neka napi¹e koji, videèe¹ i sam ...klasièni trikovi!!!

zodiac

Citat: serbduck poslato 24 Januar, 2011, 15:37
Oganj o kome je ovde rec je Blagodatni Oganj koji se upali bez izvora toplote i varnice ( upaljac , sibica, plamenobacac i slicno )...
Nema nista. Svestenika svaki put pretresu pre nego sto udje u ( Jerej ce reci tacno ime...) odaju iz koje izlazi sa upaljenim svecama.

Poenta price je to , a ne dal ce vatra nekome osmuditi brkove.

Poenta price je da smo svi u skoli ucili i hemiju, i fiziku. Ima hemijskih elemenata i jedinjenja koji ce se zapaliti i bez izvora toplote ili varnice, ali nisam primetio da se u udzbenicima ta pojava naziva cudom.
Prijatelj je zao drug

noam chomsky

Dakle Jerej, ajmo ponovo: Ja nisam pokazao trik u smislu kakvom ti hoces da ga predstavis. Nauka diktira zakone zapaljivpsti materijala i shvatanje nauke je to sto dozvoljava jednom majmunu u americi da skapira kako da napravi vatrenu kuglu i da je drzi u ruci. Naravno da ne sme da dodiruje plamen i da znas kako funkcionise vatra znao bi zasto. Recimo najveca temperatura vatre nije na vrhu plamena nego pna plava svetlost odmah iznad materijala. Postoje razne temperature vatra i nisu sve tako opasne kao vatra u "paklu". Sta ja znam o Blagodatnoj vatri, koju Grcki Partijarh ide da trazi u podrumu crkve svetog groba (ne znam dal je tako ime crkvi, ali nije bitan taj detalj, bitno je da je to mesto na kome se duh javio sa vestima iz zemlje i sveta Mariji Magdaleni). Ustvari ne ide to tako. Ta vatra je dokumentovana od 1056 ili 1065. godine, ne znam tacno. Udju monasi, dodirnu vatru nije im nista i svi odu zadovoljni da je to dokaz boga. Jedini detalj po kome se to razlikuje od ovoga danas je to sto su tada straza na ulazu u podrum i crlvu bili otomanski vojnici, pripadnici druge vere, samim tim i verniji i neutralni kontrolori eksperimenta. Dakle, dolaskom krstasa, vlast nad vatrom su preuzeli oni i cudno da za vreme njihove "vladavine" vatrom i crkvom ne postoji podatak o toj vatri. Nije radila ili je cudo bilo zauteto necim drugim. U moderno doba, ta vatra se specijalnim posudama i avionima prenosi i u druge drzave i prenosi na svim malo vecim tv stanicama, dakle postojanje tog fenomena je relativno lako dostupno svima. Danasnje kontrolori eksperimenta su izraelska nacionalna garda, koja nenaoruzana, treba da udje u crkvu i na ulazu u peinu pretrese Grckog patrijarha da se uveri da ovaj ne unoci "posebne lako zapjive materije" ili "upaljac" ili sta ti ja znam. Ja izraelsku gardu ne bih nazvao neutralnom i s tim u vezi ne garantujem da taj patrijarh ne unosi nesto unutra. Dakle, da bi cudo blagodatne vatre, bilo dokazano ili na bilo koji nacin sluzilo da pokaze postojanje bozanske intervencije a samim tim i bozanstva jos mnogo kockica treba da se slozi. Dakle, nauka ima dokaz da vatra moze da gori u ruci coveka ako to radi na pravi nacin. Nauka ima dokaza da hladna ruka bolje trpi vatru. Nauka ima dokaza da je ta vatra unazad 1000 godina koriscena za zaradu jer hiljade i hiljade vernika dolazi u jerusalim i trosi pare da to vide i osete. Moderna nauka ima dokaz da je skoro svakiu put kad je ta vatra bila u "izlogu" doslo do velikh tuca izmedju vaernika da dodju do nje i da izraelska ragda mora da ih razdvaja. Nauka ima dokaz da covek bez ostecenja epitela koze moze da izdrzi na odrejeno vreme sve normalne visoke temperature...i takodalje i tako blize...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

CADILLAC

@Zodiac ,  [klanjam_se],  +1...."nikog ne prskam vodom, i trazim pare za to"...BRAVO !- Neradnici, i prodavci magle, u crnim haljinama !- [prebicute] ... [nono]
BMW BoxerClub Pancevo 666

Lazic

Citat: serbduck poslato 24 Januar, 2011, 15:37
U evropi se placa porez za crkvu...nema veze sto si vernik ili nevernik...placas ga bato...To su Katolici...
Proverite...

Ali tamo se crkve i popovi finansiraju od tog poreza, a oni nek probaju ako smeju nekom nesto da naplate, van strogo utvdjenog oporezovanog cenovnika... Za ovaj deo sa cenovnikom nisam siguran, mozda je sve uracunato u porez... Tako su izbegli malverzacije...

serbduck



Tacno tako...i nisu samo to izbegli... i kao sto rekoh - verovao ili ne - placas. Kao kod nas pretplatu za RTS.

  I njih necete nazvati lopovima?

Jebena Jevropa vam dobra...

[glavazid] [glavazid] [slomljenzid]







Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

jerej

Citat: noam chomsky poslato 24 Januar, 2011, 15:58
Dakle Jerej, ajmo ponovo: Ja nisam pokazao trik u smislu kakvom ti hoces da ga predstavis. Nauka diktira zakone zapaljivpsti materijala i shvatanje nauke je to sto dozvoljava jednom majmunu u americi da skapira kako da napravi vatrenu kuglu i da je drzi u ruci. Naravno da ne sme da dodiruje plamen i da znas kako funkcionise vatra znao bi zasto. Recimo najveca temperatura vatre nije na vrhu plamena nego pna plava svetlost odmah iznad materijala. Postoje razne temperature vatra i nisu sve tako opasne kao vatra u "paklu". Sta ja znam o Blagodatnoj vatri, koju Grcki Partijarh ide da trazi u podrumu crkve svetog groba (ne znam dal je tako ime crkvi, ali nije bitan taj detalj, bitno je da je to mesto na kome se duh javio sa vestima iz zemlje i sveta Mariji Magdaleni). Ustvari ne ide to tako. Ta vatra je dokumentovana od 1056 ili 1065. godine, ne znam tacno. Udju monasi, dodirnu vatru nije im nista i svi odu zadovoljni da je to dokaz boga. Jedini detalj po kome se to razlikuje od ovoga danas je to sto su tada straza na ulazu u podrum i crlvu bili otomanski vojnici, pripadnici druge vere, samim tim i verniji i neutralni kontrolori eksperimenta. Dakle, dolaskom krstasa, vlast nad vatrom su preuzeli oni i cudno da za vreme njihove "vladavine" vatrom i crkvom ne postoji podatak o toj vatri. Nije radila ili je cudo bilo zauteto necim drugim. U moderno doba, ta vatra se specijalnim posudama i avionima prenosi i u druge drzave i prenosi na svim malo vecim tv stanicama, dakle postojanje tog fenomena je relativno lako dostupno svima. Danasnje kontrolori eksperimenta su izraelska nacionalna garda, koja nenaoruzana, treba da udje u crkvu i na ulazu u peinu pretrese Grckog patrijarha da se uveri da ovaj ne unoci "posebne lako zapjive materije" ili "upaljac" ili sta ti ja znam. Ja izraelsku gardu ne bih nazvao neutralnom i s tim u vezi ne garantujem da taj patrijarh ne unosi nesto unutra. Dakle, da bi cudo blagodatne vatre, bilo dokazano ili na bilo koji nacin sluzilo da pokaze postojanje bozanske intervencije a samim tim i bozanstva jos mnogo kockica treba da se slozi. Dakle, nauka ima dokaz da vatra moze da gori u ruci coveka ako to radi na pravi nacin. Nauka ima dokaza da hladna ruka bolje trpi vatru. Nauka ima dokaza da je ta vatra unazad 1000 godina koriscena za zaradu jer hiljade i hiljade vernika dolazi u jerusalim i trosi pare da to vide i osete. Moderna nauka ima dokaz da je skoro svakiu put kad je ta vatra bila u "izlogu" doslo do velikh tuca izmedju vaernika da dodju do nje i da izraelska ragda mora da ih razdvaja. Nauka ima dokaz da covek bez ostecenja epitela koze moze da izdrzi na odrejeno vreme sve normalne visoke temperature...i takodalje i tako blize...


Zao0 mi je Noame, ali mislim da nemas pravo objasnjenje... Nemas ga ni ti, a ni nauka i nece te ga nikad ni imati... Hajde, daj objasnjenje za zmije, njih nesti izbegavas, mozda zato sto se Crkva koristi i hipnozom ili ko zna sta...