Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 16 gostiju pregledaju ovu temu.

Andreja

Isti qratz, oba su "tarabe" sa 21" napred ( =
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bojan


Hehehehe i manijaci pojma nemaju da racunaju, ja mislio samo imenjak gura motor kad ono citava ekipa. Idete li zajedno na voznje?   [rofl]

Aprilija Dorsoduro  8-8.5
Kavasaki Z1000   8.5 - pa na vise
Kavasaki ZZR1400 10 - pa na dalje
Suzuki GSR 1000R  ~8.0
KTM Adventure 990 nikad ispod 10.0
Honda CBR FS   7-7.2
Yamaha MT07  6.5-7.5

sve iz gradske voznje

Kad bude trebalo prelazim na bajs i onda sam trosim pivo




joka

 @ Bojane, moram da te demantujem, ¹to se tièe potro¹nje zzr 1400. Kad sam predstavljao moj, pre èetiri godine, rekao sam, da motorèe tro¹i 15 litara na/100 km, ali kad sam se raspitao, putni raèunar mo¾e da se ¹teluje tako, da pokazuje koliko litara tro¹i na 100 km, i koliko kilometara preðe sa litrom goriva, to je oko 15 km, a potro¹nja nezavisno od vo¾nje, a zavisnosti gde se tankuje, ide od 5,5 ako ide 100 oktanski, na OMW, Mol, Agip, itd pumpama, a na domaæim pumpama sipav¹i 95 oktana, tro¹i od 5,8- do 6,2, naravno sve kombinovana vo¾nja i u smislu brzine, i putnih uslova, gradska gu¾va itd. Imao sa "sreæu" da sam skoro sipao na Nis- ovoj pumpi, i motor mi i¹ao kao dvotaktni Wartburg, a tro¹io mi 8,4 lit. Odmah sam istoèio to gorivo, i na drugoj istoj pumpi, mislim u drugom gradu, vratila se potro¹nja na 6,2 lit. Potro¹nja od 10 litara, ne znam kako je moguæa, jedino ako curi rezervoar!   [neampojma]   [cheers]  Jedno je sigurno, èim preðemo granicu, svaèiji motor manje tro¹i, kod nas se jo¹ uvek "krste" goriva.

Bojan

Citat: joka poslato 28 Jun, 2016, 00:33
@ Bojane, moram da te demantujem, ¹to se tièe potro¹nje zzr 1400. Kad sam predstavljao moj, pre èetiri godine, rekao sam, da motorèe tro¹i 15 litara na/100 km, ali kad sam se raspitao, putni raèunar mo¾e da se ¹teluje tako, da pokazuje koliko litara tro¹i na 100 km, i koliko kilometara preðe sa litrom goriva, to je oko 15 km, a potro¹nja nezavisno od vo¾nje, a zavisnosti gde se tankuje, ide od 5,5 ako ide 100 oktanski, na OMW, Mol, Agip, itd pumpama, a na domaæim pumpama sipav¹i 95 oktana, tro¹i od 5,8- do 6,2, naravno sve kombinovana vo¾nja i u smislu brzine, i putnih uslova, gradska gu¾va itd. Imao sa "sreæu" da sam skoro sipao na Nis- ovoj pumpi, i motor mi i¹ao kao dvotaktni Wartburg, a tro¹io mi 8,4 lit. Odmah sam istoèio to gorivo, i na drugoj istoj pumpi, mislim u drugom gradu, vratila se potro¹nja na 6,2 lit. Potro¹nja od 10 litara, ne znam kako je moguæa, jedino ako curi rezervoar!   [neampojma]   [cheers]  Jedno je sigurno, èim preðemo granicu, svaèiji motor manje tro¹i, kod nas se jo¹ uvek "krste" goriva.
Dao sam moje potrosnje iz UK da ne bi bilo bas to *bolje gorivo* Trosio je on i 18l dok nisu vratili jednu zicu na mesto.
Drago mi je zbog tebe posto tvoj motor trosi i manje od onoga sto testovi i fabrika deklarisu.
Sad se brinem zbog Biker-Boy posto njegovi od 500ccm trose isto kao i tvoj od 1400ccm. Mislim da mu je vreme za servis


Gavrolini

Citat: UFF poslato 27 Jun, 2016, 10:21
Citat: sremac poslato 26 Jun, 2016, 16:33
Citat: Gavrolini poslato 26 Jun, 2016, 13:40
I to kad ga bas cepam. Inace kad sam sam i vozim lagano onda oko 1,8-2,0l

ulja ? :D

bas hteodh da pitam da li mu sipa dvotakto ili masina samva vadi iz agregata i mesa :D
Samo podjebavaj ali nije tdm jedina klavijatura koja voli dobru mesavinu. Voli i taj tvoj novi ispred kuce lepo da srkne iz kartera.

juga

Citat: UFF poslato 27 Jun, 2016, 23:16
ajd sto sam rekao da ne idu uz lazicev motor... ali tek uz tvoj  [rofl]
Nije bitno, va¾no da su leeeepeee, neæu ni da ih nisim kada vozim, samo kad idem u grad leti da misli raja kako vozim neki fenseraj! :P

juga

Citat: Andreja poslato 27 Jun, 2016, 23:18
Isti qratz, oba su "tarabe" sa 21" napred ( =
Na¹e tarabe bar pale, idu... [srednjiprst]

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

#13048
Klepetalo najmanje 4 litra po ki¹i od Hn do Bg, najvi¹e 11 po gradu, kuæa-poso-kuæa, pre zamene karburatora. Od kad sam ih zamenio, kako god ga vozio od 5 na otvorenom do 6, po gradu... Sad kad smo i¹li za Jagodinu, od 5.2 do 5.5, ali to je prilièno penzionerska vo¾nja, nigde preko 130-140, prosek ispod 100... :D Inaèe kad sam ga kupio tro¹io je od 6-7.5 po gradu, od 4.5-8.5 na otvorenom...


mali_zmaj

Nesto ozbiljno nije valjalo na tim karbovima!!!! Moj KLE nije prelazio 6 litara u gradu. Otvoreno max. 4,5 lit.
jin-jang

BOKYBOY

#13050
Citat: mali_zmaj poslato 28 Jun, 2016, 21:15
Nesto ozbiljno nije valjalo na tim karbovima...

...eeee,brate...ponajmanje je to do karbova.... [zvizdi]

DebeliZmaj

Citat: mali_zmaj poslato 28 Jun, 2016, 21:15
Nesto ozbiljno nije valjalo na tim karbovima!!!! Moj KLE nije prelazio 6 litara u gradu. Otvoreno max. 4,5 lit.

ma mrzelo ga pre.se.pozabavi time ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Neos

Citam tako neku trolovsku temu, ni sam ne znam sto,kad negde na petoj strani procitam odgovor nekog nije mi vazno kog:

" I mogu reci da je uffova patka veoma ukusna posle jugine obrade....

Ma bilo do jaja ,"

Smejao sam se bar 10 minuta

Darko


Neos

Citat: Darko poslato 29 Jun, 2016, 09:02
Cek cek , to sam bio ja :)
Izvinjenje tebi ako si se nasao uvredjen  ,ovu recenicu sam izvadio iz kontexta.
Citava ta prica ko je vato uffovu patku golim rukama je malo groteskna

Hurricane

Nema tu izvini, sad ces i ti jedan nba da popijes..

Lazic

Citat: mali_zmaj poslato 28 Jun, 2016, 21:15
Nesto ozbiljno nije valjalo na tim karbovima!!!! Moj KLE nije prelazio 6 litara u gradu. Otvoreno max. 4,5 lit.

Citat: BOKYBOY poslato 28 Jun, 2016, 21:42
Citat: mali_zmaj poslato 28 Jun, 2016, 21:15
Nesto ozbiljno nije valjalo na tim karbovima...

...eeee,brate...ponajmanje je to do karbova.... [zvizdi]

:-[


@zmajiæ:
Hoh¹tapler se vozio samnom a i sa tobom, pitaj ga da uporedi tvoj i moj stil vo¾nje... ;D Iz moje perspektive Bo¾o vozi k'o baba... ;D


UFF

necemo da ga banujemo ali mora da dodje da obradi patku  [rofl]

stilgar

Citat: mali_zmaj poslato 28 Jun, 2016, 21:15Nesto ozbiljno nije valjalo na tim karbovima!!!! Moj KLE nije prelazio 6 litara u gradu. Otvoreno max. 4,5 lit.
Lazicev kle nije merodavan za ikakva poredjenja. Taj kle ide kod majstora samo na jednostavne zahvate tipa menjanje agregata. Sve ostale komplikovane radove radi Lazic sam i lepo ih je opisao u temi kako se NE radi ovo ili ono.  :)

Neos

Citat: UFF poslato 29 Jun, 2016, 10:52
necemo da ga banujemo ali mora da dodje da obradi patku  [rofl]
[/quote
Citat: UFF poslato 29 Jun, 2016, 10:52
necemo da ga banujemo ali mora da dodje da obradi patku  [rofl]

Racuna li se ono kad sam ti pomogao da obradis pitona kao dzoker?