Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: Joker poslato 11 Decembar, 2013, 14:59
Citat: balcan girl poslato 11 Decembar, 2013, 14:39
;D ;D ;D to sto VI mama ima poverenja da me sutra pusti da spremim rucak :D :D rekla sam svima da za svaki slucaj kupe neku kiflu i jogurt  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
VI mama i dalje misli da ja ne znam da kuvam :D :D :D sad se razmisljam sta da spremim od piletine :D da li punjeno neko pile ili pohovano, ili da ga tranziram ili sa kostima :D

Pazi, idi u Maxi, kupi:
Jedan kilogram pileceg file, belo meso..
Cetiri vrste sira u kesici, to je smesa za pripremu sosa... Ne mozes da promasis... Dve kesice...
Na jednu kesicu ide 250 ml pavlake za kuvanje, znaci kupi dve...

Ukljuci rernu da se greje.
U jednu plasticnu ciniju sipaj pavlaku za kuvanje, istresi te kesice i mikserom sve to sjedini...
U vatrostalnu ciniju stavi malo ulja, samo koliko da izmazes dno i stranice, i poredjaj piletinu svuda...
Preko toga pospi smesu i kada se zagreje rerna stavi da se pece ali smanji na 200 stepeni..
Pece se izmedju 30 i 35 minuta, videces i sama...

Za sve ti treba 45 min posla a klopa je vrhunska, kao iz Madere da si servirala.. Ne mozes da pogresis...

probao ja skoro
jebe kevu koliko je dobro

Jecko

Dala bih ti i ja duso neki recpt, ali n'uuuumem.... :*

Ivan1979

 [balavi]

varijacija na Jokerov recept :

Pilece belo u komadu stavis da se dinsta.

U duboki tiganj ( ili siroka serpa ) bacis beli i crni luk da se dinstaju.
Kada omeksa ubacis tanko seckane sampinjone.
Kada sampinjoni budu gotovi ubacis 100gr sitno seckane prsute
Posle 3 -4 min sipas slatku pavlaku , oko 400ml.
Pustis da baci kljuc i gotovo, po zelji "posoliti" rendanim sirom

Kada je piletina izdinstana pojacas da se zaprzi .

Serviras tako sto prelijes piletinu sosom, bacis malo bosiljka i gotoovoooo.


;)

Major

Citat: balcan girl poslato 11 Decembar, 2013, 14:52
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] boze boze koliko nepoverenja u moje kulinarske sposobnosti c.c.c.cc..c  :P :P :P :P :P

Ma neeee :)

Citat: Joker poslato 11 Decembar, 2013, 14:59
EDIT: Uz ovo mozes da serviras krompirice, pa da biras na koji nacin da ih spremas... Mozes pirinac...

Uz piletinu:

Krompirice iseci na pola (naravno pre toga ih ocistis i operes ;) ) i stavi ih u alu foliju, napravis kao malu posudu od folije. Dodaj maslinovo ulje i vegetu. Promesaj lepo da svaki upije maslinovo ulje.
Mozes preko da stavis putera da bude tip top ;) Peci ih u rerni zajedno sa piletinom.

mareskin

Htedoh sliène savete da napi¹em, ali me kolege prestigo¹e ;D

Mo¾e da se doda umesto pavlake paradajz sos i prokuva. Mada ja najèe¹æe pravim sa pavlakom.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Naravno lepa slaninica u koju se uvije piletina nikad nije na odmet ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

wooooooooooooow ljudiiii divni steeeee  [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] :-* :-* :-* [srce] [srce] [srce]
nisam ni znala da svi tako dobro kuvaju :D vidim ja kad sledeci put dodjem u bg ima da zaredjam svaki dan kod nekog drugog na rucak  :-* :-*
da ne mora dragana stalno da kuva  :-[ [andjeo]
elem dvoumim se izmedju punjenog pileta i zapecenog u rerni to cu morati da vidim sa ovim mojim kad dodje s posla sta mu se vise jede :D
za punjeno pile sam razmisljala pirinac i povrce i sampinjoni time se napuni podloga naravno krompir i sargarepica i malo luka i jednog i drugog
a za peceno sam mislila marinada od senfa luka i limuna pa ga rastvoris na ono leptir pile isto podloga krompir i sargarepica bla bla a pored njega rizoto sa sampinjonima :D i naravno supicaaaa i sos od pavlake i belog luka :D nadam se samo da ne treba nigde posle toga da se ide u goste :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Joker

Pravio sam skoro punjeno rolovano pile.. To je tek dobra klopa ali zahteva dosta vremena i pripreme...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

balcan girl

joker brate ako nastavis tako ima da te ozenim  :-[ :-[ :-[ [andjeo] [andjeo] [andjeo] [djavo] [djavo] [djavo]
ja umem da kuvam ali ne volim to cesto da radim :D :D vise volim kad neko drugi kuva za mene :D a moram polaaaakoooo da uvodim promene u hrani ovde a imam i problem sa snabdevanjem jbg ipak je ovo selo u pickincima sa cele dve prodavnice u kojima nema nikakav izbor. da sam kuci to bi bila vec druga prica al nisam :D :P a koliko sam do sad prokljuvila njegova keva sprema mahom standardna jela bez mnogo zacina i vijuganja tamo ovamo, ovo je prvi put da dozvoljava nekom drugom da kuva :D :D takooo daaaa ne smem odmah da ih tresnem sa mojim inovacijama u hrani :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Major

Nece Joker da se zeni tako mi je javio ;D

Pravio sam pre par dana knedle sa sljivama. E to je proces :)

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Major


mareskin

Najebala si i ako se poka¾e¹ i ako se ne poka¾e¹ (samo iz razlièitih razloga) ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

pazi frajer vec zna kako ja kuvam i voli to sto ja kuvam :D njegova mama i tata su nekadaaaa davnoooo probali neki pasulj koji sam ja skuvala al nisu verovali da sam ja tako da se to ne vazi :D :D :D a koliko sam skontala njegova mama ( mada je mahom takva vecina zena ) ne voli da joj neko susnjari po kuhinji :D tako da cu verovatno da izbegnem kuvanje rucka svaki dan dok sam ovde :D a za tatu vec nisam sigurna kako ce da reaguje :D ali s obzirom da znam da je isti kao sin ( a njega vec znam kako dise ) mislim da nece biti neki veci problem :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mi¹ko_kolo

Momci, imate li vi ¾ene i ako imate, èemu li vam slu¾e?! ;D

Major

Citat: mi¹ko_kolo poslato 11 Decembar, 2013, 15:44
Momci, imate li vi ¾ene i ako imate, èemu li vam slu¾e?! ;D

Kako cemu. Pa da budu lepe :)

mi¹ko_kolo

Pa ne sti¾e se samo lepotom do mu¹kog srca. Glavni put ide preko stomaka. ;)

Major

To jeste ali isto tako i do zenskog ;)

Joker

Ja nemam.. Nemam bas puno vremena da se zajebavam po kuhinji ali volim... Najsladje se najedem kada ja spremim..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

mi¹ko_kolo

Nemoj sad tu da mi se vadi¹! ;D Svi mi ovamo glume dase, a ono niko ne izlazi iz kujne! ;D