Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

®or¾ GTI

Ima tarifa do 100 kvm, pa od 100 do 250 pa posle od 250 do 500, sad sam legalizovao celu kucu u vrnjackoj banji, ima 300kvm a bila je 50 god prijavljena na 130, i sa nekih 7000din godisnje je stiglo 20k po godini i unazad 5 godina mora da se plati po 20k.

Gvozden

Ma samo nek moze, da ne bude posle da drve qrc na malim ljudima. Desilo se dosad xputa da se zakon primenjuje na male

despic

El Jefe, meni je nezavrsen stambeni objekad iznad garaze pa opet placam porez na to. I to ko da je lokal na dedinju.
Uffe, valjda si kad si prijavljivaotaj porez predao i projekat.
Zorze nisam siguran za te tarife. Opet, pricam za Bg. Meni tacno pise procenjena vrednost kvadrata, pa puta kvadratura, minus amortizacija itd itd...

Primenjuje se porez na male i te kako, i to na najmanje, one koji se plase, koji jedva stastavljaju kraj sa krajem a kao imaju nesto. Oni koji se plase policije, advokata (kog vrv ne mogu da priuste), suda, vucica licno.
klasican divljak

UFF

Citat: despic poslato 19 Januar, 2021, 14:41
Uffe, valjda si kad si prijavljivaotaj porez predao i projekat.

kada sam prijavljivao sta?  [rofl]

pazi da necu da se prijavim dobrovoljno da placam porez za objekat koji nece da mi legalizuju i jos prete da ce da ga sruse  [ludak]

jesi li im ti rekao koju poslednju muzicku zelju imas kad si se prijavljivao za streljanje?

DebeliZmaj

beah ubedjen da kad prijavis objekat z legalizaciju da krece privremeno resenje o porezu na prijavljenu kvadraturu ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Delimicno tacno 90%...prvo podneses zahtev za legalizaciju pa tek onda prijavis za porez da bi uopste imao mogucnost da legalizujes. Tako da uffe, onda ne znam sta ti placas uopste. Mozda Sapicu direktno u pdze :) bilo kako bilo, te pare odose u sjimanje serijala "klan" ili "igra sudbine" ili 3xpoplocavanje trga...na primer
klasican divljak

UFF

ma doci ce svakako
ako ne na vreme i redovno onda retoaktivno
ali sigurna ja necu sam da idem da se prijavim za klanje

inace odgovor na pitanje kako odredjujete porez kad ne znate koliko imam kvm?
je: pa mi to posaljemo od prilike pa posle kad se sazna dodamo ili oduzmemo  [facepalm]

despic

Nece ti stici nista retroaktivno kad vec placas. Mozda ta razlika samo. Zato ne diraj ti tu nista
klasican divljak

DebeliZmaj

da napravimo neki protest i online peticiju da se resi slucaj naseg mUFF-a ...
makar rusenjem pa da zna covek na cemu je ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

narucim nesto ... 1200din a postarinom...
- kurir ...sidjite..
-- popnite se...
- jaaaooo ...
-- jao ...
- doci cu posle ...

- jeste kuci
-- jesam ..
- evo paket ..ok cek pogledam deklaraciju koji paket st od koga
- ok 1200 evo
-- ne ne .. 1700
- sta bre 1700
- pao otkupnica ovo ono
-- vazi daj racun
- molim sta racun
-- evo 1200
- hvala prijatno ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole


milomir22

Mene su par puta zeznuli za neku sicu tako (precutao sam uvek, smesne pare), ali bih im zaokruzio svejedno, tako da su sami zaokruzili, npr. znam da je otkup 1250, on mi kaze 1300, dam 1300 tacno, ali i da mi je rekao 1250, ne bih mu uzimao 50 din.


Ovo sa 500 din je bas bas bezobrazno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

UFF

a sta kad paket kazni 7 dana a oni hoce da im platis uslugu danas za sutra?
kurir nije kriv sto mu je firma kurac i ne bi da ga drkam dzabe ali sledeci put kad zakasne lepo cu da prvo uzmem paket a onda da mu platim samo za vrednost paketa, kazem mu da za postarinu i povrat novca dodje za nedelju dana, isto koliko je i paket kasnio i udjem unutra i zatvorim vrata, moze da ga pusi samo nisam ukrao, otkup sam platio

milomir22

Jbg, lepo si rekao, nije kurir kriv sto radi za lopove.

Moj posao je usko povezan sa bankama i saradjujem sa svim bankama koje posluju u Srbiji. Koliko je stresno raditi na salteru u banci, ljudi ne mogu ni da pojme. Svaki dan ih prozivaju da su lopovi, neradnici, debili, smotani,... A one koji su to zaista, boli kita, lade jajca na karibima.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

despic

Krivi su radnici...svi koji cute. Seru iza ledja, a ovamo cute. I treba ih jebati. Tako se ne popravlja sistem
klasican divljak

DebeliZmaj

zato ne volem city express ... bex ima tako cool dva distavljaca za moj reon ...
posto je parkiranje kurac, krupnija ekipa i ima ogromnu torbu, bas pricao sa njim
isporuci brdo paketa u jednoj smeni ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

сањао сам да је дебелог змаја појео крокодил а ми навијали

dzimika

Trenutno je City expres najgori, svima je guzva i paketi stizu sutradan i pre i posle nove godine samo kod njih sam cekao preko 10 dana da isporuce, znam da kurir nije kriv ali opet zna on vrlo dobro kolikonkasni isporuka, cak je i Daily expres postao dobar i stizu paketi sutradan

PECA BMW

evo ja upravo sam izvisio za moj paket danas preko CityExpress -a

i sta kad sutra stigne , ako ne preuzmem zeznuo sam lika od kog sam porucio i nije fer , jedino da im platis manje i da se pozoves na uslugu danas za prekosutra
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

ali ta usluga ne postoji
zato sam i rekao da ce moje placanje kasniti koliko i njihova dostava

a kad i ako uopste dodju po kintu pa jbg tad nisam tu, pa sutra nisam dostupan, sta ces nepredvidjene okolnosti su sad kod mene u pitanju kao sto su bile kod vas kad ste trebali da isporucite na vreme