Glavni meni

Retro metalni natpisi za garazu

Započeo Gvozden, 04 Februar, 2013, 14:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane



Gvozden


ЯЭВОЛУТИОН

a moje zalepnice za fazera....oce to u stampu..... :'( :'( :'( :'(
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


m.mitar

Svaka ti cast za rad u corelu,ja se prosle godine ubih da odradim neke sablone za airbrush i na kraju sam odneo drugaru koji ima stampariju i covek ih odrade za 10 minuta!Posle sam druge stampao i sekao rucno,skalpelima! [klanjam_se]

Gvozden

Hvala, corel je meni najbrzi,a najbolji je ilustrator...mada moras sve da znash, nikad ne znahs ko ce u cemu da donese posao ...
Shablone sam radio ranije sebi i drugarima, Mike Lavallie i sl... samo smo batalili to , nema se vremena...mozda kad malo omatorimo pa se dovatimo   cetkica i airbrasha...

m.mitar

Ma ja radio za sebe nesto.Bez sablona ne znam ni cica glisu da nacrtam,sa sablonima mozes da se igras kako hoces sa airbrashom.Samo malo dok ukapiras neke stvari.Na leto ce sigurno klinac da me maltretira da mu radim nesto,ali mi je lakse da uposlim tebe i da izlepim nalepnice! [hello]

UFF

auuu ne seri da si uzpeo da izvuces ove jebene tackice za fazera...
svaka cast ako bude kao original, meni to deluje jebeno tesko izvodljivo

Gvozden

pa i to je neko brate crtao, samo sto se tad radi priprema za sito, a svako sito ima svoju linijaturu tj "krupnocu" iliti raster tkanja...
Problem je sto ploter radi finiji raster nego sto je na situ pa treba to srediti. I onda se radi rasterizacija gradijenta po nekim parametrima, i imash okrugle tacke, kockaste onakve ovakve... ma moze bre sve .. :)
Ovo ide na providnu da se posle vidi ona trula vishnja metalik ispod... samo probam da vidim da mi ne jede lak boju, neki hoce neki nece... pa da olaksam farbarima da se ne muce :)

ЯЭВОЛУТИОН

ako bude jeo boju, laminiras i ide bez laka i gotovo....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

m.mitar

Mislis samo da se nalepe nalepnice ,bez lakiranja preko celog motora?Mislim da to nije dobra ideja Revolucijo!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: m.mitar poslato 28 April, 2013, 11:47
Mislis samo da se nalepe nalepnice ,bez lakiranja preko celog motora?Mislim da to nije dobra ideja Revolucijo!
A zasto mislis da nije...nijedna fabrika ne lakira nalepnice osim na rezervoaru....tu moze da kapne benzin ...ostalo sve ide bez laka preko....ili nisi nikada video fabricki motor ili nisi ulazio u problematiku.
fabricke nalepnice se rade sitostampom sa donje strane folije, pa se naknadno nanosi lepak....ja hocu da mi je gvozden odstmpa odozgo i ako bude trebalo da je laminira....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gvozden

Nalepnice se i laminiraju samo sto to ili kosta ili se nas narod pravi pametan pa ih baca sve ispod laka. Samo rezervoar ide sa nalepnicama ispod laka....to je po fabrickom uputstvu..
evo laminiran DRZ , posle toga laminirane nalepnice  isecene na kateru. Rupice su zbog "disanja" rezervoara...sto bi rekli ameri "outgasing is regular on this type of tanks"
http://imageshack.us/a/img12/936/dsc2618xv.jpg
ovo drugo je nalepnica za zadnju viljusku takodje laminirana da se sacuva od blata, prashine ulja...
http://imageshack.us/a/img541/9752/dsc2604.jpg

m.mitar

Revolucijo,imam dve fz 750 kupljene nove i na njima je preko nalepnica udaren lak fabricki!Zato sam ti rekao da to nije dobra ideja.Kolega sa posla je kupio neku hondu i isto je preko svih nalepnica lakirano!Ne pricam ti napamet!Ili je to fdabricki samo za ove dve firme?

m.mitar

Cekaj malo,prvo nalepnice zalepis na mesto koje zelis a laminacija je neka providna zastitna folija preko ili...Nisam nikad radio sa nalepnicama,zato pitam!

Gvozden

providna folija, sjaj, mat....razlitih debljina i karakteristika....stiti od mehanickih ostecenja i Uv uticaja, itd... plastifikacija kao vizitke npr...

m.mitar

Pa pomislio sam na tako nesto ali nisam bio siguran.Ta laminacija se radi po velicini same nalepnice ili je veca od nje?I da li se nalepnica dobija sa vec laminiranim slojem ili posebno?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: m.mitar poslato 28 April, 2013, 17:45
Revolucijo,imam dve fz 750 kupljene nove i na njima je preko nalepnica udaren lak fabricki!Zato sam ti rekao da to nije dobra ideja.Kolega sa posla je kupio neku hondu i isto je preko svih nalepnica lakirano!Ne pricam ti napamet!Ili je to fdabricki samo za ove dve firme?
Sada ako ti ja kazem da imam motor kojem je rezervoar hromiran a znacka zasrafljena...jel se to odnosi i na tvoj motor.....
http://www.midamericaauctions.com/wp-content/uploads/2011/11/horex-regina-3-1-5776.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Od tog motora su samo dugmici ostali [rofl]