Glavni meni

XRV 650-750 Trafika na Plin

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Citat: Vlajko poslato 10 April, 2013, 20:34
Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 20:14

a vlajka sam pitao ko je sa njim stvarno obisao svet da bi mu objasnio da je naveca greska kad pogresno upotrebljavas vozilo koje imas kao sto pit rece aftika auto put ili sto boban rece zx10 offroad i crf do mora

znaci ako su kupili afriku da bi se vozikali po gradu i povremeno otisli na offroad onda ona kurcu ne valja jer i za prvu i drugi namenu postoje dosta bolji motori za manje pare tj najbolje da kupis dva


To je tvoje mi¹ljenje.. iliti stav..
inaèe pro¹le sezone sam napravio oko 20K predpro¹le 25.. ni sa jednim drugim ne bih mogao na sve te vo¾nje da stignem niti da idem..bilo bi ili predaleko ili ovo ili ono.. dva motora takoðe nisu u opciji ba¹ iz tog razloga.. Recimo kako bi do Plava sa drugim motorom.. stigao bi nekako i posle bi ti ga vadili iz bulje a za vo¾nju ne bi bio sposoban.. svaka destinacija je oko 200-300km u jednom pravcu.. za vikend se nagura opu¹teno kombinovana hiljadarka.. eto za¹to se kupuje i vozi takav motor  ;)

Meni je moje vozilo odlièno.. da bih ga menjao morao bih banku da opljaèkam ili dignem kredit.. a za¹to bih to radio kada zadovoljava sve moje potrebe..

I jo¹ ne¹to.. golf je tvrdi kurton od auta.. osim male dizel potro¹nje 1 i 2..  nema nikakve off sposobnosti.. osim onoga 4x4 modela.. tako da uporeðenje nije na mestu..osim da su precenjeni i jedan i druga ;D




               Postoji jedan motor koji je u cenovnom rangu sa precenjenom afrikom a sposoban je za sve to sto ti pominjes ....JAMAHA xt 660 X.Ima ih vec od 3000 na gore.
               Prednosti u odnosu na Afriku i ST su visestruke ...od manje potrosnje do neuporedivo boljih sposobnosti u Off a zarad zanemarljivo malo manje udobnosti na asfaltu.A moze i na put oko sveta ili tu negde okolko dva kontineta.A uz to je lepsa 10 puta i modernija od oba.Probao sam je a i ST i Afriku tako da zna sta pricam.Trenutno najbolji motor za asfalt-makadam varijante.

Boban_m

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 20:14
a ovo za zamenu ulja mi je smesno, moze ako poverujes i spreman si da rizikujes trosak novog agregata, i na mom bmw-u pise da menjam ulje na 25.000km a ja ipak menjam na 10k iako sipam originalno bmw longlife (na kojem takodje pise da je za produzen interval zamene preko 20k)
Znas kako, ako ti fabrika kaze da menjas na 25000 i da ti garanciju na 100.000 km predjenih ili vise u kojoj je spremna da ti zamijeni taj motor ako zakuje, onda vjerovatno znaju zasto to rade. Bez ikakve dileme se slazem da je bolje mijenjati ulje cesce nego sto je preporuceno, prije svega zbog kvaliteta goriva ali i samih ulja kod nas-ovo van garantnog roka naravno.

Slusam ja i tudja misljenja i savjete, narocito za sta je napravljena i kuda treba s njom a kuda ne treba, ali imam nesto i licnog iskustva za 4 sezone i skoro 50000 sa njom.

Slaninar

Citat: pit poslato 10 April, 2013, 20:52
                Postoji jedan motor koji je u cenovnom rangu sa precenjenom afrikom a sposoban je za sve to sto ti pominjes ....JAMAHA xt 660 X.Ima ih vec od 3000 na gore.
                Prednosti u odnosu na Afriku i ST su visestruke ...od manje potrosnje do neuporedivo boljih sposobnosti u Off a zarad zanemarljivo malo manje udobnosti na asfaltu.A moze i na put oko sveta ili tu negde okolko dva kontineta.A uz to je lepsa 10 puta i modernija od oba.Probao sam je a i ST i Afriku tako da zna sta pricam.Trenutno najbolji motor za asfalt-makadam varijante.

Jedan cilindar? Myeees, very nice na dugom putu.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

 [rofl]

[clapp] za slaninara i sliku :D

pit sektas nasao da pripoveda ovde put oko sveta sa jednocilindrasom a prica kako je neko drugi odgovoran sto pocetnici kupuju trafiku  [facepalm]

pit

Citat: Slaninar poslato 10 April, 2013, 20:55
Citat: pit poslato 10 April, 2013, 20:52
               Postoji jedan motor koji je u cenovnom rangu sa precenjenom afrikom a sposoban je za sve to sto ti pominjes ....JAMAHA xt 660 X.Ima ih vec od 3000 na gore.
               Prednosti u odnosu na Afriku i ST su visestruke ...od manje potrosnje do neuporedivo boljih sposobnosti u Off a zarad zanemarljivo malo manje udobnosti na asfaltu.A moze i na put oko sveta ili tu negde okolko dva kontineta.A uz to je lepsa 10 puta i modernija od oba.Probao sam je a i ST i Afriku tako da zna sta pricam.Trenutno najbolji motor za asfalt-makadam varijante.

Jedan cilindar? Myeees, very nice na dugom putu.



Yamaha XT660X & Ducati 1098 - Route C411

  nema tu takvih vibracija kao na starim vazdusarama tipa xt 600,DR-ova i sll .XT 660 X je prilicno ugladjeni od njih.....ne kazem da moz da peglas 160 autoputem ali za neke umerenije brzine do 130 -140 moz sasvim opusteno i autoputem....

pit

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 21:00
[rofl]

[clapp] za slaninara i sliku :D

pit sektas nasao da pripoveda ovde put oko sveta sa jednocilindrasom a prica kako je neko drugi odgovoran sto pocetnici kupuju trafiku  [facepalm]

   Evo sad Perica iz Vrnjacke banje ide na put od dva meseca Suzukijem Frivind do najjuznije tacke u Africi...primetio sam da si  u nekoj temi sa ironijom komentarisao to sto putuje jednocilindrasem.
   On je verovatno neupucen pa ne znam sa cim da ide....Stromom dvocilindrasem proputovao skoro ceo svet Amerike i Azije i sad se naso ti da mu kazes da ne zna sa cime da ide........jaojja cu se samoutepam bre.
     

UFF

moze i sa vespom od 50ccm

a sa tim covekom sam jos pre sajma pricao kod sebe  ;) kad je dosao da mu radi crash barove i nosace kofera

kaze da je afriku prodao jer mu je preteska i zato je kupio freewinda sto mu je u poredjenju sa afrikom ko bicikla

dokle ce sa njim da stigne i kako ce onoliki covek na tom malom pretovarenom motoru da se provede videcemo

Boban_m

A kad je planirao put i kad je mislio da ce moci da obezbedi i ostatak potrebnog novca-koji je motor prvo kupio za to?

Edit: Uff brzi.

Vlajko

Pite, ba¹ bi voleo da ti vidim izraz lica i stanje uma na putu do Grèke sa suvozaèem.. razume se uz svu kamp opremu i ne¹to klope :)
Mo¾e naravno, idu ljudi i sa biciklom..
I¹ao sam i ja mz-om na more..al sve u svoje vreme..

O italijanskom fenu ba¹ imam lo¹e mi¹ljenje..no to nije za ovu temu..



Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

pit

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 21:09
moze i sa vespom od 50ccm

a sa tim covekom sam jos pre sajma pricao kod sebe  ;) kad je dosao da mu radi crash barove i nosace kofera

kaze da je afriku prodao jer mu je preteska i zato je kupio freewinda sto mu je u poredjenju sa afrikom ko bicikla

dokle ce sa njim da stigne i kako ce onoliki covek na tom malom pretovarenom motoru da se provede videcemo

Ja ne znam da li pricamo o istom coveku ali ovaj Perica koji ide do juga AFRIKE je Stromom od 650 ccm iso do kraja Rusije i forsirao Ameriku popreku....mozda je i imao Afriku.
   Inace jednocilindrasi su omiljeniji za dugacke destinacije i tamo gde su putevi losi ili ih nema od motora sa dva ili cetiri cilindra.
     A imas i Sci-ja legendu koji se letos vratio sa puta od 12000 km tj do Sibira i nazad prastarom Tenerom ....jednocilindrasem....USPESNO I BEZ KVAROVA.

Slaninar

Citat: Vlajko poslato 10 April, 2013, 21:12
Mo¾e naravno, idu ljudi i sa biciklom..

©to je, meni, èesto i najlep¹e. Oseti¹ svaki uspon, svaku nizbrdicu. Vidi¹ sve, opu¹tenije. Bolje oseti¹ mirise ¹uma kroz koje ide¹.

A puno smo se i razmazili. Kad god poènem da filozofiram, uzmem skuter od 50 kuba, ili matori 125cc Suzuki. Odmah na faci onaj deèaèki kez, setim se prvih kilometara. A posle par dana na njima, 600ka ide deluje kao vetar i neko vreme me ne vuèe da divljam.


©to se èinjenica tièe: Afrika je za put u dvoje bolja, udobnija, od tih ¹to pit navodi. I to su super motori, sjajni, dalo bi se sve sa njima (u rukama Mandu¹iæa Vuka...) ali afrika je za put udobnija. S obzirom da sam mali picopevac, ja bih radije birao neki manji & lak¹i motor, èisto da ga mogu podiæi kad legne, ali to ne menja èinjenicu da je Afrika izmi¹ljena i napravljena kao motor koji æe obiæi ceo svet, ohladiti se da  zameni¹ ulje i pitati "kuda sad?"  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

#731
Citat: pit poslato 10 April, 2013, 21:00
Citat: Slaninar poslato 10 April, 2013, 20:55
Citat: pit poslato 10 April, 2013, 20:52
               Postoji jedan motor koji je u cenovnom rangu sa precenjenom afrikom a sposoban je za sve to sto ti pominjes ....JAMAHA xt 660 X.Ima ih vec od 3000 na gore.
               Prednosti u odnosu na Afriku i ST su visestruke ...od manje potrosnje do neuporedivo boljih sposobnosti u Off a zarad zanemarljivo malo manje udobnosti na asfaltu.A moze i na put oko sveta ili tu negde okolko dva kontineta.A uz to je lepsa 10 puta i modernija od oba.Probao sam je a i ST i Afriku tako da zna sta pricam.Trenutno najbolji motor za asfalt-makadam varijante.

Jedan cilindar? Myeees, very nice na dugom putu.



Yamaha XT660X & Ducati 1098 - Route C411

  nema tu takvih vibracija kao na starim vazdusarama tipa xt 600,DR-ova i sll .XT 660 X je prilicno ugladjeni od njih.....ne kazem da moz da peglas 160 autoputem ali za neke umerenije brzine do 130 -140 moz sasvim opusteno i autoputem....

Na trafiku sam seo 3 puta u ¾ivotu, nijednom me nije povuklo da je provozam, ali proveo sam par dana na xt660r(2008), kakvi kurac 130-140kmh, 'oæe kaciga da te udavi, 120 plafon da bude podno¹ljivo, neelastièan agregat do zla boga, trese k'o vr¹alica, jedino ¹to tro¹i kao da je 125cc...:o Jednom sam je u cugu vozio 200km, vibrirao sam posle satima...:o

E, da xt je udoban kao ¹kolska klupa, a sa prokletinje mi se nije silazilo, mada mi se nije ni vozila...

UFF

eto pit-e sjebase te :)

lazicu koja je razlika 120-130-150-stokolikohoces na kle ili xtr sto se tice davljenja kacigom?

Lazic

na kleu sedim skroz uspravno pri 160kmh, nije ba¹ najudobnija vo¾nja na svetu, al' je lepo kad ne mora¹ da se grbavi¹, a kaciga me samo na xt-u davila...

UFF

ja ina xtr-u i ktm-u sedim skroz uspravno i nemam potrebe da se grbavim i nista me ne davi (velika ti kaciga) do 150 mi je super opusteno mogu da putujem tako a na 170 vec nije prijatno jer moram da se nagnem napred i drzim da ne spadnem :D

ps. ko te jebe kad si visok

pit

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 23:41
eto pit-e sjebase te :)

lazicu koja je razlika 120-130-150-stokolikohoces na kle ili xtr sto se tice davljenja kacigom?

Pa sta si ocekivao da ce Lazic da prizna da je XT 660 bolji od KLE-A.. :P :P

jevta

#736
Kad se krene na ozbiljan put onda se razmatra pouzdanost motora.
Svi motori se kvare.
Ali jednocilindrasi uljem hladjeni se najlakse popravljaju i zato su oni pogodni za prave svetske putnike.

Lazic

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 23:46
ps. ko te jebe kad si visok

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

taman sam krenuo da kucam, lako je tebi kad si nizak...:-*

@pit:
Osim potro¹nje, xt660r, 12 godina mlaði od kle-a, mo¾e da ga duva kako god okretao ili obrtao... :P Da ne gre¹im du¹u, da mi ga neko pokloni, odmah bi ga prodao i kupio tdm900...:D

pit

#738
Citat: Laziæ poslato 11 April, 2013, 00:14
Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 23:46
ps. ko te jebe kad si visok

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

taman sam krenuo da kucam, lako je tebi kad si nizak...:-*

@pit:
Osim potro¹nje, xt660r, 12 godina mlaði od kle-a, mo¾e da ga duva kako god okretao ili obrtao... :P Da ne gre¹im du¹u, da mi ga neko pokloni, odmah bi ga prodao i kupio tdm900...:D

         Ovde ocigledno niko ne shvata poentu poredjenja sa jedne strane Afrike i ST a s druge strane XT 660.Lazic se cak naso uvredjen i odmah poceo da pljuje XT a velica svoj KLE koji nije ni bio pomenut.
           Vlajko odmah brani grcevito koncepciju ST velicajuci ljutog protivnika Afriku cisto  zato sto je taj koncept po njemu najbolji.
           Sta je pisac tj ja hteo ovde da kaze......zamolio bih ucesnike u temi da pazljivo procitaju pre nego im udari krv u glavu ako njihov ljubimac ne bude istaknuta kao najbolji za sve namene.
            Znaci ako je namena motora da ide ASFALTOM PAR STOTIMA KILOMETARA PA ONDA MAKADAMOM JOS TOLIKO A UZ TO PONEKAD DODJE I DO VOZNJE PLANISKIM PUTEVIMA ILI BEZ PUTEVA TU JE XT 660 ODLICAN KOMPROMIS.
             Kao prvo laksi je i od ST i od Afrike 30 kila ...sto je za voznju van asfalta ogromna prednost.
             Kao drugo NIJE nemoguce i nije toliki smor odvesti se s njom do zeljene destinacije .
            Znaci da rezimiramo...i ST i Afrika pa aj neka bude i KLE SU BOLJI PO asfaltu .....dok po terenu nemaju sta da traze sa XT 660.Kome ovde nesto nije jasno ja mu ne mogu pomoci ...
           P.S. U prilog ovome daje link i preporucujem da ga odgledate...komentari su vrlo duhoviti  ....Picoda lik koji je pisao i putovao je faca 100 %

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,168981.0.html

Vlajko

Svaki cigo svoga konja hvali  ;D

p.s. ne mo¾emo se bre u svemu slo¾iti.. ja volim veliki i udoban auto i nema sile da bih vozio neku konzervu zato ¹to je pola metra kraæa i koji kilogram lak¹a.. i tro¹i pola litra manje.. a do skora sam ¾iveo u gradu i pravio dnevno 100-200 km..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor