Glavni meni

XRV 650-750 Trafika na Plin

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:24

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

pit



    I jos jedno je sigurno ...a to da Afriku kupuju uglavnom pocetnici ( cast izuzecima) i na njoj dozivljavaju prve casove voznje.Budalastiji deo vlasnika afrike krece sa njom i u off .....muceci se i po suvom a kamoli po blatu ...i onda po forumima prosipaju mudrost tj prodaju muda za bubrege jos zecsim pocetnicima a ovi gutaju te price sirom otvorenih ociju.Setimo se samo Lalajkove besede o africi....pa o n je direktni ''krivac'' za makar 20 kupovina''kraljice pustinje''.

Boban_m

Ovo je standardni reprezentativac u dresu onih drugih ;D

Jos je jedna stvar sigurna: Dane Medic koji je s njom otisao u Japan, pa par godina kasnije, nesto iznerviran otisao tim istim motorom u Iran, pa Ian koji je obisao kuglu s njom, pa ovaj decko iz BG, zaboravih mu ime (napisao knjigu), sto je sa djevojkom obisao bliski istok definitivno nisu pocetnici. Stavise, ja licno ne znam nikoga kome je afrika bila ili jeste prvi motor.

Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

pit

Citat: Boban_m poslato 10 April, 2013, 18:25
Ovo je standardni reprezentativac u dresu onih drugih ;D

Jos je jedna stvar sigurna: Dane Medic koji je s njom otisao u Japan, pa par godina kasnije, nesto iznerviran otisao tim istim motorom u Iran, pa Ian koji je obisao kuglu s njom, pa ovaj decko iz BG, zaboravih mu ime (napisao knjigu), sto je sa djevojkom obisao bliski istok definitivno nisu pocetnici. Stavise, ja licno ne znam nikoga kome je afrika bila ili jeste prvi motor.

              Znas Lalajaka a on je najpoznatiji vozac afrike.....i sto tolko poptencirate putovanja oko sveta i udaljeih destinacija samo afrikom...pa pun kurac ih je koji su otisli oko sveta drugim motorima...recio Edi i ekipa obisli svet JAMAHA DRAGSTAR.....a da ne pominjem one likove koji s skuterom obisli kuglu.
                Za putovanje oko sveta nije neophodna ni najbolja afrika....pre svega ti trebaju muda do kolena...motor je tu u drugom planu.



ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Vlajko poslato 10 April, 2013, 17:57
Mo¾da zato ¹to svako dal 6 ili 8 dete u Srbiji gladuje?

Takva je kriza udarila da se odavno jako te¹ko bilo ¹ta prodaje i kupuje.. motor je uglavnom hobi i u¾ivancija.. al prvo da se namire osnovne potrebe..leba i sleba..
Сећате ли се КЛЕ 500 2007 које пазарисмо просле јесени за 2000..изађе на 2500 са регистрацијом и преносом и ситницама...оде јуче за 2900 , први купац који се јавио....па ако неко има икс9 пиаггио до 2000 ...250 ие би било лепо...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m

Citat: pit poslato 10 April, 2013, 18:35sa
              Znas Lalajaka a on je najpoznatiji vozac afrike.....i sto tolko poptencirate putovanja oko sveta i udaljeih destinacija samo afrikom...pa pun kurac ih je koji su otisli oko sveta drugim motorima...recio Edi i ekipa obisli svet JAMAHA DRAGSTAR.....a da ne pominjem one likove koji s skuterom obisli kuglu.
                Za putovanje oko sveta nije neophodna ni najbolja afrika....pre svega ti trebaju muda do kolena...motor je tu u drugom planu.



Ma ja tebe cijenim kao vrlo prakticnog covjeka. Da si ranije znao da se na africi ulje mijenja na 12000km i pri tom nema vidljive razlike na mjeracu, vrlo je moguce da bi i ti sad bio vatreni navijac iste ;D

pit

Citat: Boban_m poslato 10 April, 2013, 18:42
Citat: pit poslato 10 April, 2013, 18:35sa
              Znas Lalajaka a on je najpoznatiji vozac afrike.....i sto tolko poptencirate putovanja oko sveta i udaljeih destinacija samo afrikom...pa pun kurac ih je koji su otisli oko sveta drugim motorima...recio Edi i ekipa obisli svet JAMAHA DRAGSTAR.....a da ne pominjem one likove koji s skuterom obisli kuglu.
                Za putovanje oko sveta nije neophodna ni najbolja afrika....pre svega ti trebaju muda do kolena...motor je tu u drugom planu.



Ma ja tebe cijenim kao vrlo prakticnog covjeka. Da si ranije znao da se na africi ulje mijenja na 12000km i pri tom nema vidljive razlike na mjeracu, vrlo je moguce da bi i ti sad bio vatreni navijac iste ;D

   Pa i na tarabi pice vagina pa je niko ne startuje.....menjanje ulja na 12000 km ....to su price za malu decu . E sad moguce je kod afrike koja radi na 2000 obrataja a na 4000 oce se raspadne ....da izdrzi i 20 000 km.Znam neke menjace kojima se uopste ne menja ulje ....a po opterecenju su tu negde agregati kod afrike.....mozda to ima neke veze.

Boban_m

Jedino ako mi u brk kazes da lazem :o. A mozes i da procitas user manual, poslacu ti emailom ako hoces. Znao sam da ce te to interesovati vise od puta oko svijeta ;D

A Misirac i Gordan nam dodju po lapo gajbe za ovu popularizaciju oglasa [cheers]

Slaninar

Citat: pit poslato 10 April, 2013, 18:46

  Pa i na tarabi pice vagina pa je niko ne startuje.....menjanje ulja na 12000 km ....to su price za malu decu .

Ko To Tamo Peva - 2 kilometra vezanih ociju.mp4
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: Boban_m poslato 10 April, 2013, 18:51
Jedino ako mi u brk kazes da lazem :o. A mozes i da procitas user manual, poslacu ti emailom ako hoces. Znao sam da ce te to interesovati vise od puta oko svijeta ;D

A Misirac i Gordan nam dodju po lapo gajbe za ovu popularizaciju oglasa [cheers]

    Ma znas kolko me zabole  na kolko se kod kangrbe menja ulje...i sto ti uvek kad se pokrene rasprava uvek dobijeds ocajnicku zelju da branis istu i da nas ubedjujes kaki je to motor ...a uz to ne posedujes isti.Cime te je to opcinila trafika...performansama ne verujem da moze ..jer sam probao Acinu na atoputu i to mi je bio najveci smor u zivotu.....sleper sam morao da nisanim dva kilometra pre nego krenem u preticanje.

Boban_m

Jos da probas ZX10R po offu i Hondu CRF natovarenu sa dvoje do mora i kompletirao si iskustvo ;D

pit

Blal bla bla truc truc

UFF

Citat: Boban_m poslato 10 April, 2013, 18:25
Stavise, ja licno ne znam nikoga kome je afrika bila ili jeste prvi motor.

ako si ga upoznao na rodjendanu onda znas a nisi ni znao da znas ;)

http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1358


a vlajka sam pitao ko je sa njim stvarno obisao svet da bi mu objasnio da je naveca greska kad pogresno upotrebljavas vozilo koje imas kao sto pit rece aftika auto put ili sto boban rece zx10 offroad i crf do mora

znaci ako su kupili afriku da bi se vozikali po gradu i povremeno otisli na offroad onda ona kurcu ne valja jer i za prvu i drugi namenu postoje dosta bolji motori za manje pare tj najbolje da kupis dva

a ovo za zamenu ulja mi je smesno, moze ako poverujes i spreman si da rizikujes trosak novog agregata, i na mom bmw-u pise da menjam ulje na 25.000km a ja ipak menjam na 10k iako sipam originalno bmw longlife (na kojem takodje pise da je za produzen interval zamene preko 20k)

Slaninar

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 20:14
Citat: Boban_m poslato 10 April, 2013, 18:25
Stavise, ja licno ne znam nikoga kome je afrika bila ili jeste prvi motor.

ako si ga upoznao na rodjendanu onda znas a nisi ni znao da znas ;)

http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1358


a vlajka sam pitao ko je sa njim stvarno obisao svet da bi mu objasnio da je naveca greska kad pogresno upotrebljavas vozilo koje imas kao sto pit rece aftika auto put ili sto boban rece zx10 offroad i crf do mora

znaci ako su kupili afriku da bi se vozikali po gradu i povremeno otisli na offroad onda ona kurcu ne valja jer i za prvu i drugi namenu postoje dosta bolji motori za manje pare tj najbolje da kupis dva

a ovo za zamenu ulja mi je smesno, moze ako poverujes i spreman si da rizikujes trosak novog agregata, i na mom bmw-u pise da menjam ulje na 25.000km a ja ipak menjam na 10k iako sipam originalno bmw longlife (na kojem takodje pise da je za produzen interval zamene preko 20k)

a) Ako motor vozi¹ sa dobrim gorivom (znaèi ne kod nas :)  ), na otvorenom putu, onda nije problem tih 12 hiljada. Pogotovo ¹to u Afriku, ako se ne varam, ide vi¹e od 3 litre ulja.  Za gradsku vo¾nju, pogotovo kod nas, sigurica - 6 do 8 hiljada. max.

b) Priznaj da kenja¹ po istoj jer sa nje ne mo¾e¹ da dohvati¹ pod prstiæima.  :P
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

vozio ja i vise motore od nje, a ne svidja mi se jer je ruzna i teska, aj bar da ima snage ali ni to :(

ko voli nek da i 5k za nju bole me qrac, nista od ovog ne bi ni bilo da autor sam nije pitao sto je niko ne kupuje (evo sad cu da ocistim temu)

pa prestao je i golf 2 kod nas da se prodaje, valjda ljudima konacno doslo iz dupeta u glavu da za te pare moze da se uzme prevoz napravljen u ovom veku :D

i u moj cbr600f ide 3.3 ulja a sipam samo full sintetiku i vazi za jedan od najizdrzljivijih agregata (f4i masovno uzimaju za stunt i izdrkavanje) pa ga ipak menjam na 5k, jbg mora da sam glup i imam viska para cim to radim

dobro se setih za te pare i jos malo preko moze moj cbr 2006to god da se kupi i ako kupca ne interesuje offroad onda je to za trafiku sto kaze kengur televizor u boji jer je duplo jaci lepsi i moderniji a takodje putni motor

Vlajko

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 20:14

a vlajka sam pitao ko je sa njim stvarno obisao svet da bi mu objasnio da je naveca greska kad pogresno upotrebljavas vozilo koje imas kao sto pit rece aftika auto put ili sto boban rece zx10 offroad i crf do mora

znaci ako su kupili afriku da bi se vozikali po gradu i povremeno otisli na offroad onda ona kurcu ne valja jer i za prvu i drugi namenu postoje dosta bolji motori za manje pare tj najbolje da kupis dva


To je tvoje mi¹ljenje.. iliti stav..
inaèe pro¹le sezone sam napravio oko 20K predpro¹le 25.. ni sa jednim drugim ne bih mogao na sve te vo¾nje da stignem niti da idem..bilo bi ili predaleko ili ovo ili ono.. dva motora takoðe nisu u opciji ba¹ iz tog razloga.. Recimo kako bi do Plava sa drugim motorom.. stigao bi nekako i posle bi ti ga vadili iz bulje a za vo¾nju ne bi bio sposoban.. svaka destinacija je oko 200-300km u jednom pravcu.. za vikend se nagura opu¹teno kombinovana hiljadarka.. eto za¹to se kupuje i vozi takav motor  ;)

Meni je moje vozilo odlièno.. da bih ga menjao morao bih banku da opljaèkam ili dignem kredit.. a za¹to bih to radio kada zadovoljava sve moje potrebe..

I jo¹ ne¹to.. golf je tvrdi kurton od auta.. osim male dizel potro¹nje 1 i 2..  nema nikakve off sposobnosti.. osim onoga 4x4 modela.. tako da uporeðenje nije na mestu..osim da su precenjeni i jedan i druga ;D


Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Hohštapler

...jedna stvar je sigurna...
NI JEDAN drugi motor nije uzrok toliko i takvih ¾uènih rasprava kao afrika... :D

©to se tièe promene ulja:
Haynes-ov manual za moj motor, 12.000km isto, jel to neko merilo kvaliteta?   ;D
Ja i dalje par km pre 5000 promenim, nekako, mislim da ulje kod nas nije isto ko i kod njih...


edit:
©UTNITE I OVO U BUL©IT, promenili ste dok sam kucao!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

nije bullshit vec konstruktivna rasprava  [rofl]
predvideo sam ja ovaj dan i jos pre 3 godine otvorio tu temu  ;)

nego ajmo ovako (kacio sam sliku na prvoj strani jos 2010te god pa da ponovim) ako je ta afrika iz oglasa (ili neka druga sa puno opreme) izgleda ovako i to je ta oprema ja cu odmah da donesem 3300 za nju
eto javno obecavam pa ako ima neko da je proda nek se javi i kupujem

Slaninar

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 20:21
pa prestao je i golf 2 kod nas da se prodaje, valjda ljudima konacno doslo iz dupeta u glavu da za te pare moze da se uzme prevoz napravljen u ovom veku :D

Da ima nov da se uzme, to bi mi bio prvi izbor. 20 godina ga le¹i¹ i on ide.

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 20:21
i u moj cbr600f ide 3.3 ulja a sipam samo full sintetiku i vazi za jedan od najizdrzljivijih agregata (f4i masovno uzimaju za stunt i izdrkavanje) pa ga ipak menjam na 5k, jbg mora da sam glup i imam viska para cim to radim

Najverovatnije.

:P


Na koliko se vrti cbr, a na koliko Afrika?

Inaèe, napisao sam ti lepo, samo ne èita¹: nije isto kakvo se gorivo sipa i kako se vozi. Da vozi¹ cbr po Evropi, otvoreni put, mogao bi menjati ladno na 10 hiljada i ulje bi bilo OK kad ga prospe¹. Pogotovo ako sipa¹ ful sintetiku.


Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 20:21
dobro se setih za te pare i jos malo preko moze moj cbr 2006to god da se kupi i ako kupca ne interesuje offroad onda je to za trafiku sto kaze kengur televizor u boji jer je duplo jaci lepsi i moderniji a takodje putni motor

Jeste, kao i moj fejzer - ako neæe¹ silaziti s asfalta, to je 10 u glavu za afriku. Al' ako hoæe¹ da nekad skrene¹ u njive, onda se s tim na¹im motorima mo¾' slikati, pa pe¹ke, laganeze....
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 10 April, 2013, 20:36
©to se tièe promene ulja:
Haynes-ov manual za moj motor, 12.000km isto, jel to neko merilo kvaliteta?   ;D

Tu ima 2 stvari.

1) Kolièina ulja, tura¾a motora, kubika¾a - sve to utièe na to koliko se ulje brzo razbije i zaprlja. Na osnovu toga se projektuje. AKo je interval du¾i, ne znaèi da je agregat kvalitetniji. Na putnim motorima se obièno stavi vi¹e ulja da bi se ono moglo reðe menjati.

2) Cena odr¾avanja na papiru. Najbolji primer je motor koji vozim. FZS600 fejzer. Po uputstvu iz 1998. i 1999. se menja na svakih 6000 km. Onda je, od 2002. godine interval zamene (sa ISTIM agregatom) skoèio na 10.000 km. Za¹to? Jebe im se ako motor ne potraje du¾e od 10 godina, a kad reklamiraju, tro¹kovi redovnog servisa po km su ni¾i, cene akcija vi¹e....


Tako da ima tu svega. Kod nas je u principu bolje menjati na 5-8 hiljada. Zavisi kako vozi¹ motor. Pisao sam veæ Uffu- ako se ðira van grada, otvoreni put, bez puno pr¾enja, onda mo¾e reðe. Ako se pr¾i na stazi, ili vozi po gradu - kreni-stani, hladan, grejanje svakih 20ak km, onda mora èe¹æe.

Sa èistim i dobrim gorivom, uz full sint. ulje, mo¾e se iæi i na te dugaèke, fabrièke intervale zamene, ali sa srpskim gorivom ni sluèajno - samo gorivo zaprlja ulje puno pre nego se ono razbije, ili zaprlja od èaði.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen