Glavni meni

XRV 650-750 Trafika na Plin

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

noam chomsky

Cajgeri, farovi, hladnjak, vile, felna sa blatobranom, stitnici za ruke, levi retrovizor i migavac, sirena....ihhh.....Ja bih ovo tako...Posedovao!
lepota prirode je refleksija lepote nauke

maxxa

skoro sve to i meni treba :)
ali æu da pravim ne¹to malo drugaèije... ne¹to kao...

ovo


ili ovo
if you don't live for something you die for nothing

Boban_m


WOLVERINE


Kengur

Iskasapi nepotrebnu gvozdjuriju, olaksaj je sto vise mozes, seci ruzne plastike i bice to dobar prevoz....

Ovo sa slike i lici na nesto.. (na bmw ;D)

Jos kad bi imao malo parica da mu cacnes masinu, ih... da dobijes malo konjica koji joj toliko fale...

zodiac

Od Afrike mozes da napravis sta god hoces, samo motocikl nikad ;D
Prijatelj je zao drug

maxxa

nema tu filozofije, skidam samo nepotrebne delove i menjam rezervoar... ma videæete... krenuo sam lagano :)

evo jo¹ jedne:


Kengure brate, na koji ti bmw lièi ovo gore? :)
E a ti ¹to vozi¹ tu èegrtaljku (¹ta god to bilo - zvuèi nakaradno) se ne javljaj :D
if you don't live for something you die for nothing

zodiac

Citat: maxxa poslato 21 Novembar, 2010, 14:13
E a ti ¹to vozi¹ tu èegrtaljku (¹ta god to bilo - zvuèi nakaradno) se ne javljaj :D

Vidi bre sta je motor, a ne taj impotentni gmaz od cetvrt tone ;D Na ovom nisu potrebne hirurske intervencije da bi izgledao kako treba:



Izvinjavam se sto objavljujem slike lepih motocikala na ovoj temi, nisam hteo nikog da nerviram ;D
Prijatelj je zao drug

noam chomsky

lepota prirode je refleksija lepote nauke

maxxa

moj ili njegov? :D

hehehe kad se poigram gmaz æe imati max 160kg :) a to nije mnogo vi¹e od ovog tvog lepog motocikla :)
vajstinu, ovom nisu potrebni hirurzi... jbg, nem' ba¹ para za ta planinarenja, pa moram da operi¹em.

p.s. ¹ta kaèi¹ taj sm, uporedi ga sa nekim iz njegove klase ;) neki relly dakar style..
if you don't live for something you die for nothing

zodiac

@ Noam Ne znam tacno, 2006. je godiste, ali je garantovano jevtiniji od Afrike iz 2000 :D

@maxxa Moj motocikl je tacno 136kg dry. Lepo ja kazem, moraces da skines rezervoar i tockove da bi se priblizio KTM-u po tezini  ;) A ta kangrba koriscena za Paris Dakar Rally je laksa bar 50 kg od AT za istu namenu, pa opet nisu uporedivi. Jedino sa cim sam saglasan je da je dizajn starog Adv jeziv, on je ruzan gotovo kao serijska AT, zaista zastrasujuce...
Prijatelj je zao drug

bokilic

a bre zodijak, pa jel znas ti da je afrika sto je vise vozis sve laksa i laksa,,em trosi benzina  ko kamion,em trosi i ulje,posle par krugova ima tezinu ko ktm  [rofl]
brmmmm

zodiac

Citat: maxxa poslato 21 Novembar, 2010, 19:01
hehehe kad se poigram gmaz æe imati max 160kg :)

Hahaha, tek sam sad ukacio ovo. Mozda, ali na stocnoj vagi, kod podmitljivog seljaka. Ovako nema sanse :D
Prijatelj je zao drug

zodiac

Bokilicu, to ti i nije neki argument. I KTM postaje sve laksi tokom voznje. Ne trosi ulje, ali razbacuje srafove uokolo :D
Prijatelj je zao drug

maxxa

ulje? benzina k'o kamion?  [nono] 

hehe, ona gore crno-bela je smrshala oko 30kg :)

ne znam da li razbacuje shrafove ali se chuje kao da mu neki fale  :P
if you don't live for something you die for nothing

UFF

Dosta prozivke, ovo sto maxxa radi moze da bude interesantno

Kako mislis da ga spustis na 160kg?

Plasticni manji rezervoar... sta jos?

Stavljas bolje USD viljuske i sm felne? ;D

Boban_m

Fabricki auspuh je pretezak. Ako njega zamijeni nekim aftermarketom, ide dole min 10 kg.

UFF

ok ali to i dalje nije ni blizu 160
i farovi i cajgere da stavi manje lakse opet je tezak
mora da skine i te crash barove onda kao i skid plate i jos dosta toga

maxxa

Pa dobro ne mogu ba¹ na 160 :D trudim se da "ubijem" bar 20kg a to mogu i ako stavim rezervoar od TA

Na ¾alost (moju) Acerbis vi¹e ne pravi tankove za Africu pa bih morao da uklopim neki drugi... ima za XR650 Sahara tank od 24l ali je ru¾an :) i sumnjam da bih mogao da ga zbud¾im zbog oblika. Jedini koji je lep je od CRF-a ali ima samo 11l mada ni to nije lo¹e jer sa time prelazim 200km... ali ja bih ipak ne¹to malo veæe...

Skidam rep, sve ovo ¹to se vidi na fotkici da sam skinuo neæu vi¹e ni vraæati, osim vila i toèka :D za sada ostaju vile od africe, osim ako ne iskoèi neka kombinacija za neke od XR600, WR450,i CR250 ili ne¹to slièno ¹to bih mogao da uklopim..
stavljam neke malene "mikro" migavce, druge retrovizore... malene farove, ako naðem od "ludog dupeta" :) ne vraæam one instrumente stavljam elektroniku  i naravno za sve to pravim druge nosaèe... plastike sve druge... ma gomila nekih sitnica... eto juèe sam poèeo sa rasturanjem... pa do proleæa lagano, da bih sve lepo uklopio, da ne prepravljam posle jo¹ deset puta... konsultujem se sa nekim italijanom (lik koji je napravio onu gore crno/belu) - on prepravlja motore...

da naravno da menjam i izduv, ovaj je i glomazan i te¾ak... crach barovi odlaze takoðe
if you don't live for something you die for nothing

zodiac

Znaci, bice Africa Light, svega 200 kila :D
Prijatelj je zao drug