Glavni meni

Suzuki GS850G prerada

Započeo metarex, 05 Januar, 2013, 22:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Novembar, 2013, 12:52
a sad "crystal met"

https://www.suzuki-gb.co.uk/motorcycles/my-suzuki/vintage-parts/

pazi samo da se ne otrgne kontroli...

[neampojma] [neampojma] [neampojma] ne klavirim... u cemu je fora? na tom linku samo rg modeli i poneka gsxr uljara...

a da, prosle nedelje je gs ocarinjen [yahoo] [yahoo] [yahoo] sad mogu da ga napokon sastavim al prvo da nadjem novi posao. ostao bez starog. izgleda da im donosim nesrecu. kako u koju firmu dodjem pocnu da kukaju da nema posla i otpuste me ;D ;D moracu negde da ih vodim da im salivaju stravu ili da im skidaju madjije [rofl] [rofl] [rofl] jbt. za 3 nedelje 2 otkaza a za 22 godine ni jedan [ludak]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

Suzuki pocinje sa programom delova za clasike....dakle obnavljaju proizvodnju delova za koje su im ostali alati a prekinuta je proizvodnja....rg serija je prva pa onda ce grenuti sa gsxr i gt serijama a pocece od nove godine i GS i gsx.....tako da ce delovi biti dostupni za skoro sve klasicne suzuki motorcikle...cene , po recima suzukija ce biti nize, jer se nece voditi kao old stock, za oko 50 posto.....
To bi po procenamam trebalo da digne vrednost starijih motorcikala marke suzuki , jer ce delovi biti dostupniji....
p.s.
Nije suzuki izmislio toplu vodu...to ferari radi ve dvadeset godina.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

e, posle pijace reko ajd da obidjem suzanu da vim sta radi






proba da je upalim... nece... tj oce al samo na dva cilindra prvi i zadnji. kolege izmedju ni da cuju... mislim da paljenje moram stelovati ili su karburatori... u svakom slucaju bilo lepo vreme pa sam se divio svom i delu majstor farbacha. jedna sitnica mi jos fali.... al stice i ona [cheers] [cheers] [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

mali_zmaj

jos jednom da te pohvalim,bas je dobro ispao,nije pretjeraoi taman kako treba i sa ukusom!!!   [thumb_up]
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

nisu karburatori.....bobina,kondenzator ili platina....a ako ima elektroniku, bobina ili konektor ka elektronici....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Decembar, 2013, 19:55
nisu karburatori.....bobina,kondenzator ili platina....a ako ima elektroniku, bobina ili konektor ka elektronici....

mislim da je platina. izmenjao sam ih al ih nisam ustelovao. ne razumem se bas u elektriku...al volem svuda da cackam pa cu i to nauciti [cheers]
apropo ucenje... platine isto moraju da se usteluju? zazor i sta jos?
bobine nisu jer prva pali 1. i 3. cilindar a druga 2. i 4. il mi se nesto izmesalo? sad me kopka... a mrzi me da palim auto i da idem da gledam
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

bobine pale unutrasnje i spoljne ...dakle 1i4 a 2i3......platine ....nikao da shvate ovi mladi.....treba ti unimer za pasivno ili lampa za aktivno stelovanje....kako god.....stelujes prvo 1i4 zazor pa stelujes vreme.....onda okrenes radilicu za 180 pa stelujes zazore pa onda vreme.....pa se vratis na 1 i 4 i proveris, pa se vratis na 2 i 3 i peoveris....na kraju upalis motor i stroboskopom proveris dinamicki dali radi ili ne kako treba...


zazor.....na vrhu brega platina bi trebala da bude izmedju 0.5 i o.7 mm otvorena


vreme....kada cilindar dodje na paljenje....crta na tegu sa oznakama cilidara (1/4   i  2/3) poklopljena za zarezom na limenoj ploci koja se nalazi ispod ploce paljenja .....platina treba da odvoji masu.....za stelovanje je potrobno otkaciti vod koji ide ka bobinama da se bobine ne bi grejale. unimer ide jedan kraj na zicu a drugi na masu, meri se kratak spoj...otpor....kad kaze da je otpor beskonacan....a sa lampicom jedan kraj na zicu a drugi na bateriju....kad se lampica ugasi to je momenat kad je platina izgubila masu....

kad nisi u trimu traje....kad navezbas...10 minuta max
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

ja sve ovo razumem sta pricas ali nikada nisam primenjivao u praksi... stroboskom ne znam ni kako se montira.
jedno pitanje, uglavnom sam gledao da se zazor na platinama podesava na 0,4mm, da li se to odnosi na motore koji imaju samo jednu bobinu ili je prosto tako na tim jacim motorima? bem li ga, ovi motori u viljuskarima su sve neki ustrojeni sa 70-90kw na do 26kw...

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Decembar, 2013, 20:11
bobine pale unutrasnje i spoljne ...dakle 1i4 a 2i3......platine ....nikao da shvate ovi mladi.....treba ti unimer za pasivno ili lampa za aktivno stelovanje....kako god.....stelujes prvo 1i4 zazor pa stelujes vreme.....onda okrenes radilicu za 180 pa stelujes zazore pa onda vreme.....pa se vratis na 1 i 4 i proveris, pa se vratis na 2 i 3 i peoveris....na kraju upalis motor i stroboskopom proveris dinamicki dali radi ili ne kako treba...


zazor.....na vrhu brega platina bi trebala da bude izmedju 0.5 i o.7 mm otvorena


vreme....kada cilindar dodje na paljenje....crta na tegu sa oznakama cilidara (1/4   i  2/3) poklopljena za zarezom na limenoj ploci koja se nalazi ispod ploce paljenja .....platina treba da odvoji masu.....za stelovanje je potrobno otkaciti vod koji ide ka bobinama da se bobine ne bi grejale. unimer ide jedan kraj na zicu a drugi na masu, meri se kratak spoj...otpor....kad kaze da je otpor beskonacan....a sa lampicom jedan kraj na zicu a drugi na bateriju....kad se lampica ugasi to je momenat kad je platina izgubila masu....

kad nisi u trimu traje....kad navezbas...10 minuta max


e svaka ti dala sta god trazio [kralj] [kralj]
nasao sam i ovo na stranici gs classic ali je na svabskom
http://www.gs-classic.de/tipps/zuend_07.htm
isto su to i oni opisali jedina je razlika u zazoru. ovde je 0,3- 0,4.
koje su sad ispravne vrednosti?

edit:
pomenuo si i kondenzator... gde to da trazim?  [neampojma]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

ja volim veci zazor...redji interval stelovanja i samo predpaljenje stelujes.....zakretanjem ploce er bi teksotilit na platinama i platinska dugmad trebala ravnomerno da se trose.....u performansama nema razlike.....ti motori se ne terajuu u crveno....
Mali zazori se primenjuju nA RADNIM masinama...vrte se malo te je habanje sporije ...nekada su se trkacki motori stelovali i na manje.....do pojave elektronskih paljenja....ali platina je buletproof.....sa jednim kondenzatorom u dzepu i rezervnom bobinom do kraja sveta...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: metarex poslato 07 Decembar, 2013, 21:25
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Decembar, 2013, 20:11
bobine pale unutrasnje i spoljne ...dakle 1i4 a 2i3......platine ....nikao da shvate ovi mladi.....treba ti unimer za pasivno ili lampa za aktivno stelovanje....kako god.....stelujes prvo 1i4 zazor pa stelujes vreme.....onda okrenes radilicu za 180 pa stelujes zazore pa onda vreme.....pa se vratis na 1 i 4 i proveris, pa se vratis na 2 i 3 i peoveris....na kraju upalis motor i stroboskopom proveris dinamicki dali radi ili ne kako treba...


zazor.....na vrhu brega platina bi trebala da bude izmedju 0.5 i o.7 mm otvorena


vreme....kada cilindar dodje na paljenje....crta na tegu sa oznakama cilidara (1/4   i  2/3) poklopljena za zarezom na limenoj ploci koja se nalazi ispod ploce paljenja .....platina treba da odvoji masu.....za stelovanje je potrobno otkaciti vod koji ide ka bobinama da se bobine ne bi grejale. unimer ide jedan kraj na zicu a drugi na masu, meri se kratak spoj...otpor....kad kaze da je otpor beskonacan....a sa lampicom jedan kraj na zicu a drugi na bateriju....kad se lampica ugasi to je momenat kad je platina izgubila masu....

kad nisi u trimu traje....kad navezbas...10 minuta max


e svaka ti dala sta god trazio [kralj] [kralj]
nasao sam i ovo na stranici gs classic ali je na svabskom
http://www.gs-classic.de/tipps/zuend_07.htm
isto su to i oni opisali jedina je razlika u zazoru. ovde je 0,3- 0,4.
koje su sad ispravne vrednosti?

edit:
pomenuo si i kondenzator... gde to da trazim?  [neampojma]

ako zelis da stelujes platine na 5000 onda 0,3.....ako si lenj 0,5....ako si bas, ali bas lenj onda 0,75.....cak se ne uzbudjuj i ako se zazori malo poremete....bitnija ti je tacka paljenja..

kondenzator ti je mali tuljak...dva komada ....za svaku platinu po jedan....montirani su ili kod platina, ili negde na vodu ili kod samih bobina
http://i.ebayimg.com/t/SUZUKI-GS500-GS550-GS750-ENGINE-IGNITION-REPAIR-KIT-POINTS-CONDENSER-/00/$%28KGrHqZ,!hIE45273ru2BOVrVS3e2w~~60_35.JPG
a mozes da kupis u bilo kojoj opelovoj radnji dva od opela starije generacije....koji su imali platine....ili ford, ili fiat.....od cega hoces.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

#195
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Decembar, 2013, 21:30
ja volim veci zazor...redji interval stelovanja i samo predpaljenje stelujes.....zakretanjem ploce er bi teksotilit na platinama i platinska dugmad trebala ravnomerno da se trose.....u performansama nema razlike.....ti motori se ne terajuu u crveno....
Mali zazori se primenjuju nA RADNIM masinama...vrte se malo te je habanje sporije ...nekada su se trkacki motori stelovali i na manje.....do pojave elektronskih paljenja....ali platina je buletproof.....sa jednim kondenzatorom u dzepu i rezervnom bobinom do kraja sveta...


a di se tura taj kondenzator iz dzepa? [neampojma]

mislim da sam to video . u svakom slucaju hvala puno na pomoci [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

zmiya


metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

zmiya

U toku godine dolazim do Bazela,gledaj da do tad sve bude gotovo..   :P

metarex

Citat: zmiya poslato 27 Decembar, 2013, 20:51
U toku godine dolazim do Bazela,gledaj da do tad sve bude gotovo..   :P
a ti meni preradi naslov teme a? ako je u toku iduce godine onda nema problema, dotle cu odraditi ;D ;D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo