Glavni meni

Elektrièni Motocikli

Započeo Quickie, 30 Decembar, 2012, 15:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ninja66

#120
Electric STORM Pulse, prvi turing model. 240 milja autonomije, punjenje na 80% za 40 minuta, zamena baterija za 7 minuta. Krecu na 80-todnevni put oko sveta da dokazu da je upotrebljiv itd.itd.
Ako su ovakve nakaze buducnost, jbga.




SSZGO

koliko znam auto na vodonik postoji vec godinama, zasto nije na trzistu?
verovatno bi smetalo nekome da padne prodaja nafte...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hohštapler

Citat: ninja66 poslato 23 Oktobar, 2015, 12:04
Electric STORM Pulse, prvi turing model. 240 milja autonomije, punjenje na 80% za 40 minuta, zamena baterija za 7 minuta. Krecu na 80-todnevni put oko sveta da dokazu da je upotrebljiv itd.itd.
Ako su ovakve nakaze buducnost, jbga.





I ru¾an za sve novce!

Ovako E motor treba da izgleda
http://www.motorcyclistonline.com/sites/motorcyclistonline.com/files/styles/large_1x_/public/import/page_element_images/122-1305-01-o%2Bmission-r-ebike-altered-image%2B.jpg?itok=pNERtlQb
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

240 milja pa pauza od 40 minuta pa onda 200, pa pauza 40 minuta...ali ne kazu kojom brzinom i po kakvom putu...ovo je upotrebljivo u idealnim uslovima.....pri tome na koliko mesta moze to da se puni i koliki je punjac...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

rboban

Vec zamisljam SMS.... Brate ostao sam bez struje, dodji na Rudnik, dve krivine dole i ponesi agregat, da dopunim.....
Ride It Like You Stole It

patak91

Ja zamisljam koliko bi glupo izgledalo kad bi se npr srele dve velike bajkerske bande, jedni su old school znaèi harlike, custom coperi i sta ti ja znam, a druga opasna banda je na baterijama   [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: rboban poslato 25 Oktobar, 2015, 08:13
Vec zamisljam SMS.... Brate ostao sam bez struje, dodji na Rudnik, dve krivine dole i ponesi agregat, da dopunim.....
potpuno podrzavam gradska vozila na struju...ubacis svoju karticu u vozilo koje stoji na javnom parkingu,,,,odes do grada i ostavis vozilo na javnom parkingu....naplate ti uslugu i to je to....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Oktobar, 2015, 10:29
razlikujemo suter na struju i motorcikl....ja sam pre cetrdeset godina kao klinac imao auto na baterie....sto ga ne cini funkcionalnim....svaki cas morao da se puni....Inace gorive celije su verovatnije kao pogonsko gorivo nego baterie....problem motorcikla je potreba da masa bude sto manja i zapremina sta manja....baterije imaju odredjeni kapacitet i odredjenu  povecu masu i zauzimaju dosta mesta...
Imaju automobile , skutere, trokolice, ... qrac palac, masovno ih koriste, misli¹ li da neæe napraviti motocikl ili ukrasti tehnologiju za isti i napraviti. Uostalom vi¹e i ne treba da kradu tehnologiju, èekaj malo pa oni odo¹e u cosmos odavno!

ЯЭВОЛУТИОН

a sto ne prave glisere na struju.....zato sto savrseno zabole nekog da investira brdo para koje se nikada nece vratiti....da bi nesto bilo isplativo mora da se proda u  milijadu komada.....ili malo kamada po mnogo para...a i tada si obicno iu minusu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Oktobar, 2015, 11:59
a sto ne prave glisere na struju.....zato sto savrseno zabole nekog da investira brdo para koje se nikada nece vratiti....da bi nesto bilo isplativo mora da se proda u  milijadu komada.....ili malo kamada po mnogo para...a i tada si obicno iu minusu.....

Napravio Ramobo Amadeus , njegov brod je na solarne panele :D

nego ja cekam da naprave motor na nuklearni pogon , gurnes u njega parce plutonijuma i narednih 10god se vozis bes prestanka ili bilo kakvog dopunjavanja i slicno ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

ЯЭВОЛУТИОН

isti problem kao i sa baterijama....gabriti...

Svetski mega car je najblize caknorisu sto covek moze biti....to sokocalo na solarni pogon ide samo kad nema ni daska vetra i talasa....kada on i izlazi na more...ostatak rade jedra....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Ovo u Britaniji ko¹ta 14.000 funti. Danas. U salonu.
I bez da se la¾emo, da imam para, odmah bi ga vozio.
! No longer available
! No longer available
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

PECA BMW

Uh par stvari mi se bas svidja :

Kocnica kad je copa spustena .. to bi dobro bilo na svakom motorciklu , ne moras da ubacujes u brzinu .
Motorno kocenje na dugme
Rikverc , 

Prvi put da razumem sve bez prevoda ( ne znam ja bas engleski)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bigbad86

Mrzelo me da gledam ceo klip do kraja. Jel kazu dal baterija ima garanciju, kolko kosta i koliko ciklusa punjenja moze da izdrzi?

Hohštapler

Ne ka¾u ni¹ta o tome.
U svakom sluèaju, e-motor ima najvi¹e smisla za poèetak u skuterima!
Praktiènost + praktiènost = Pobeda.

Skuteri se i onako voze uglavnom lokalno, nema menjaèa, bitan ti je O.moment a ne maks brzina, da se vozi¹ ¹to jeftinije i da nema¹ odr¾avanje.
To je to.
Dakle za koju godinu kad razviju tehnologiju, pojeftine prièu i omasove, to æe biti pun pogodak!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Mislim da ima smisla i za SM ili CB, uglavnom se koriste za smucanje u lokalu, tj za nekog ko je prerastao skuter a vozi se iskljucivo u lokalu.

Slaninar

Meni ovde neke stvari nisu jasne. Lo¾i¹ gorivo da pokrene¹ turbinu, da napravi¹ struju, onda tu struju transportuje¹ stotinama kilometara, da bi je pretvarao u jednosmernu, punio baterije, pa onda to iz baterija koristio da pokrene¹ malu turbinu na motoru (elektromotor u stvari). Pri svemu tome su baterije prilièno neekolo¹ka stvar, sa puno otrova u sebi.

Nisam  siguran koliko je to sve ekolo¹ki i jeftino i praktièno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ninja66


Jefta

Citat: Slaninar poslato 13 Novembar, 2015, 11:24
Meni ovde neke stvari nisu jasne. Lo¾i¹ gorivo da pokrene¹ turbinu, da napravi¹ struju, onda tu struju transportuje¹ stotinama kilometara, da bi je pretvarao u jednosmernu, punio baterije, pa onda to iz baterija koristio da pokrene¹ malu turbinu na motoru (elektromotor u stvari). Pri svemu tome su baterije prilièno neekolo¹ka stvar, sa puno otrova u sebi.

Nisam  siguran koliko je to sve ekolo¹ki i jeftino i praktièno.
Samo sto sve vise u svetu ljudi prelaze na ciste izvore energije. Vetrenjace, hidrocentrale...

Slaninar

Citat: Jefta poslato 13 Novembar, 2015, 12:27
Samo sto sve vise u svetu ljudi prelaze na ciste izvore energije. Vetrenjace, hidrocentrale...

Ne sporim, samo pitam, jesi li siguran? Solarne æelije, baterije, koliko je to zaista ekolo¹ki? Pitam po¹to, koliko sam uspeo do sad da shvatim, jedina stvarno ekolo¹ka tehnologija je nuklearna elektrana. Ako ne doðe do havarije. Najmanje zagaðuje.

Hidrocentrale naru¹avaju prirodnu ravnote¾u remeæenjem toka reke i nivoa podzemnih voda.

Za vetrenjaèe i solarne ploèe nemam podataka koliko njihova proizvodnja, prostor koji zauzmu i eksploatacija zagaðuju okolinu. Da li se solarne ploèe lako recikliraju kad im istekne rok trajanja i koliko ¹tete okolini?


Koliko sam skapirao, prava ekologija je ukidanje kapitalizma. Te¹ki komunizam - dobije¹ sme¹taj blizu posla, nema tro¹kova transporta i zagaðenja. Prevoz samo voz, metro, autobus, bicikl - bez privatnih vozila, to je luksuz i ¹teti okolini.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen