Glavni meni

Potrebna mala pomoc

Započeo mohikanac, 31 Decembar, 2010, 18:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mohikanac

Imao sam nekih problema sa strujom na motoru,tj. nije imao varnicu,sad sam nekako to resio,i danas sam pokusavao da upalim,i proradi al na dva cilindra na kratko,odvrnem svecice vdim mokre,ocistim ih i opet probijaju dve,motor puca.

Sad bi molio nekog,ko ima neke stare svecice,bilo kakve oznake,al da su radile pre zamene, da mu ne trebaju,i ako ga ne mrzi da mi salje posto ili aks-om(naravno ja placam postarinu) cisto da probam,da vidim sta ga muci,a posle cu ja kad budem dolazio u bg uzeti nove odgovarajuce.






Havarisan

trebaju ti ngk cr9e, to ti se desilo zbog hladnoce i praznog akumulatora.

dzimika

ja imam svecica nekih sa DR-a jos sto sam skinuo, radile su sigurno nego reda radi sam promenio, ali kuci dolazim tek oko 19h i uzmi u obzir da ni AKS ne radi do 3. ili 4.

Havarisan

ne odgovaraju svecice sa DR-a.

mohikanac

johnynovak, nije mi nista hitno, ako budes mogao da posaljes pa kad stignes.

Havarisani,znao sam sta ce da bude :),prazan akumulator i samo je uvukao u cilindre gorivo a nije mogao da ga zapali,posle sam prespojio sa kola puknuo koji put i probise svecice, kad sam nestrpljiv kao mlad majmun :).

Znam da idu cr9e.

mohikanac

Citat: Havarisan poslato 31 Decembar, 2010, 18:09
ne odgovaraju svecice sa DR-a.

Samo ako je uska svecica odgovara,nebitno sto je druge toplotnene vrednosti,treba mi samo za probu 5 min.

Bojim se da uzmem nove svecice,a da me nesto drugo muci i njih dzabe upropastim.

DebeliZmaj

imam i ja raznorazih svetjica ... ako hocesh
mogu sutra zovem AKS da dodju po neku ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Havarisan

na dr-u je veci navoj, kljuc 18, a tebi treba za kljuc 16.

mohikanac

Zmaju imam i ja raznih na kilo,al nemam uske za motor :),ako imas za motor,a cisto sumnjam,posalji......


DebeliZmaj

ah ne :(
nisam fino prochitao ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Citat: Havarisan poslato 31 Decembar, 2010, 18:22
na dr-u je veci navoj, kljuc 18, a tebi treba za kljuc 16.
a od TA?

mohikanac

Ako je za 16 kljuc,trebalo bi da moze..........

mohikanac

Zar je moguce da niko nema neke svecice,bilo kakve,pa nek je svaka razlicita,i nek su presle 100 000  km :) samo da nisu probile.

Uzecu u svakom slucaju nove,al se bojim da mi se u karbu nesto nije zbrkalo(igle  ili nesto sl.) i da preliva,pa da mi i te nove ne  pocrkaju dzabe.

dzimika

opusti se bar do sutra, nisam stigao da pogledam kog su promera ove koje imam ali videcu sutra posto cu da radim nesto po garazi svakako

mohikanac

Hvala brate,srecna nova godina :)

Panta Zemunac

E pa ja imam dve ali nove novcijate od Afrike...bem ga koji navoj i koje grlo, usko ili ¹iroko...

dzimika

na zalost havarisani je tacno napisao koje su velicine moje svecice :( tacnije dpr9ea9 oznaka
tako da moje ti ne odgovaraju

srecna nova godina i tebi

mohikanac

Hvala druze mnogo  [cheers],upalio je ....................... [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Poskidao sam sve 4 ogoreo ih brenerom malo,osmirglao,i upali nekako,malo losije radi pucka malo al  radi.

Sad cu da narucim 4 nove.



Panta Zemunac

NGK-DPR8EA-9...to su Afrikine...èini mi se da ti ne odgovaraju..koliko se seèam 16tica je u pitanju ali ako mo¾e da pomogne...tu sam!! [neampojma] [neampojma]
Nove, ne kori¹èene!

Sreæno i tvom bajku za Novu...èim ima takvog gazdu da ga femka 1 jan.!! [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

mohikanac

Hvala :),trebalo mi je samo za probno paljenje,ali uspeo sam nekako, sad cu da narucim nove...

Sve najbolje u novoj............ :)