Glavni meni

Predlog - Put u Ukrajinu 2013

Započeo Veterinar, 12 Novembar, 2012, 13:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aleks89rd

ovo nije tacno. u holandiji su obavezna i svetla i prva pomoc i prsluk, a ovde pise da nista ne moras da imas.

Kanarinac

kakav bre prsluk? Ja sam mozda video 2 patrole

aleks89rd


ЯЭВОЛУТИОН

Ma to si video one sa Buljoljub foruma....oni su pobornici narandzastih komunalnih uniformi na motorciklistima...znam sigurno da Misa i Ljilja imaju po neki prsluk :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

Veterinar

#105
Citat: bora63 poslato 01 Decembar, 2012, 19:35
[thumb_up]
Predivna ideja,tura ....... i sve sto ide uz nju  [clapp] .
Mada mi je pocetno odusevljenje brzo splasnulo zbog moje realnosti,cisto sumnjam da bih mogao ici  [glavazid], ideja mi neizlazi iz glave. Malo malo pa trazim neke kombinacije,planiram,nadam se ...... pa ko zna  [neampojma] mozda i bude nesto. A ako li i  nebude nista,bicu svim srcem uz one koji ce ici.
Zato ajde da osvezim temu uz neka pitanjca koja me zanimaju a verujem i ostale.
- Kolko bi grube procene cela avantura trajala i finansijski iznela  (kolko dana put u jednom pravcu,kolko zadrzavanje u Ivano Frankivsku,kolko u povratku) ? Tek orjentacije za one sa obavezama......
- Ako bi se uz obilazak i nocenje nam susedne Rumunije prihvatilo sto mislim da nebi bilo lose,kazu da ima sta da se vidi..... kolko za taj poduhvat treba odvojiti ? Jeftino u redu ali nakupi se pa nije zgorega imati neku sumu za orjentaciju i planiranje celog poduhvata.
- Nocenje u nekom pansionu ili mozda sator,vreca.....
- Kako bi se islo,kao dosadasnje voznjice ili bi smo se recimo podelili  (zavisno od sklonsti i sposobnosti) pa bi se na odredjenim mestima sacekivali ? Put dugacak a razlicite sposobnosti i mogucnosti pa da jedni druge ne bi gusili i sputavali da li se podeliti u manje grupe ili pak svi zajedno?
- Sta bi recimo trebalo poneti za nedaj boze,mislim ono za licnu uotrebu mezimacu ? Glupi recimo gumi defekt u nekoj nedodjiji ili pak na nekoj cuki ne bi bas prijao .... a opet lepo bi bilo biti spreman za moguca iznenadjenja u stranoj zemlji.



 
Kao sto komentarisasmo, jesam malo ranije spomenuo , ali vreme  brzo prolayi u principu je ozbilan put pa je potrebno i neko planiranjem raspodela duznosti , itd
1. sto se tice Frankivskog, zadrzali bi se zavisno dotoga sta hocemo obici , videti, sresti se sa bajkerima, maloo druzenja i slicno, mislim da je optimalno vreme 3 dana za sam frankivski, finansijski, ko je pratio od pocetka, obezbedicu smestaj i klopu, tako da to kao trosak otpada, isto tako obezbedicu susret i druzenje sa njihovim bajkerima, dozvole policiie i slicno.ukupan put yavisi od puta dali ce se nociti u Rmuniji i u dolasku i u povratku i slicno..

2.   za ruminiu ne mogu finansijski dati nikakvo obavestenje sada jer ne ynam cene nocenja ili bi najbole bilo [ator vreca i slicno

3. nacin voznje ipak zavisi od velicine grupe do desetak motora ipak bi trebalo jedna grupam za vise cemo se podeliti al;i nikako da po dva motora putuju samisa 10 km zaostatka...

4. za logistiku bih se ope ia pobrinuo posto mi cera neiskusan vozac ne pada mi napamet da joj doyvolim da vozii n600, ona bi posla d\ipom pa bi u njega popakovali  nesto ot potrebne opreme za ne daj Boze, nesto klope za usput i nocenje u rumuniji.
ali ako smem da dodam tu sam oko nove godine pa bi mogli lepo da sednemoo negde pa da se  konkretnije porazgovaramoo i iydoogovaramo

Veterinar

sto se tice propisa
Rumunija obaveyna svetla prva, pomoc, prsluk
Ukrajina samo prva pomoc, ne treba svetla preko dana i ne treba prsluk
U ukrajini imaiu ogranicenja bryine ali se tolerise razlika do 20 km,, npr ako je u gradu doyvoljeno 60 ladno idete 80 i nikom nista
da VAZNO ya ulayak u Rumuniju i Madjarsku potrebno je da se ima na vidnom mestu na motoru nalepnica sa krvnom grupom i rezus faktorom

Vlajko

Citat: Veterinar poslato 03 Decembar, 2012, 00:41

ali ako smem da dodam tu sam oko nove godine pa bi mogli lepo da sednemoo negde pa da se  konkretnije porazgovaramoo i iydoogovaramo


Izaberi mesto i vreme pa da se upoznamo ko ljudi  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

April

Citat: Veterinar poslato 03 Decembar, 2012, 00:47
sto se tice propisa
Rumunija obaveyna svetla prva, pomoc, prsluk
Ukrajina samo prva pomoc, ne treba svetla preko dana i ne treba prsluk
U ukrajini imaiu ogranicenja bryine ali se tolerise razlika do 20 km,, npr ako je u gradu doyvoljeno 60 ladno idete 80 i nikom nista
da VAZNO ya ulayak u Rumuniju i Madjarsku potrebno je da se ima na vidnom mestu na motoru nalepnica sa krvnom grupom i rezus faktorom


..Znaci, Rumunija - svetla, prva pomoc, prsluk.
Ukrajina - prva pomoc + ova naljepnica...da li je bitan format naljepnice, postoji li neki standard? Mogu to "skelpati" u nekoj stampariji? Prvi put cujem za ovu naljepnicu.
Do you want to be right or do you want to be free?

misa-pei

Ta nalepnica je idiotizam. A ¹ta ako sam kupio/pozajmio motor?
Država je najveći neprijatelj naroda

Taraba

Oni raèunaju ako olupa¹ tuð motor ili æe te ubiju oni sa pogre¹nom krvnom grupom ili gazda na motor, pa im sve jedno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar

Oni su svakako u obavezi da ti provere krvnu grupu pre nego ¹to ti naliju nove krvi. Mislim to je obavezna procedura i kada su 100% sigurni da znaju tvoju krvnu grupu. Ovo nekako neam logike [neampojma]

Mada na trkama to praktikuju. Valjda je lak¹e da provere da li si A+ ako pi¹e da je A+, nego da tra¾e koja si grupa.

April

Citat: Ga¹par poslato 03 Decembar, 2012, 16:48
Oni su svakako u obavezi da ti provere krvnu grupu pre nego ¹to ti naliju nove krvi. Mislim to je obavezna procedura i kada su 100% sigurni da znaju tvoju krvnu grupu. Ovo nekako neam logike [neampojma]

Mada na trkama to praktikuju. Valjda je lak¹e da provere da li si A+ ako pi¹e da je A+, nego da tra¾e koja si grupa.

Citala sam negdje da je puno brza procedura ako provjeravaju da li si, recimo, A+, nego kada moraju utvrditi koja si krvna grupa.
Do you want to be right or do you want to be free?

Kanarinac

Kakva nalepnica sa krvnog grupo u Rumuniji. Nama to niko nije trazio

dzimika


joka

U davnija vremena, na zapadu si trebao, ne morao, imati za¹iveno na jakni krvnu grupu i faktor, sad to preneli na kacige, a ka¾em nije obavezno, ali apeluju, radi svoje za¹tite. Ne treba dr¾ati se stava, ja nikad neæu pasti, jer veæinom tuðom gre¹kom padamo! Ja skoro skinuo obele¾ja sa jakni, lak¹e mi bilo, nego obja¹njavati se, èak i sa na¹om policijom. Stranci nose i oznake hroniène bolesti ako je imaju. To sve stoji na kacigi, obratite pa¾nju, kad sretnete, malog zelenog, na zelenom motoru!  [rofl] [rofl] [rofl]   ©alu na stranu! 

joka


Veterinar

letos mi naplatili na ulazu u ukrajinu 10 evra tu glupu nalepnicu , a moj drugar na ulazu u grckoj platio 50e da mu katuju na licu mesta posto nisu hteli da ga puste da udje...

dzimika

kako meni prosle godine niko na ulazu u grcku nista zivo nije trazio, dali samo pasose, mogao sam da vozim i bez dozvole i neregistrovan opusteno

April

A bolje to nalijepiti, nego da imati peglanje na granici.

A imamo li mozda prijedlog mjeseca u kojem bismo isli?
:)
Do you want to be right or do you want to be free?