Glavni meni

Malaguti Phantom F12 (malo promenjen)

Započeo Beogradski Fantom, 29 Oktobar, 2012, 14:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bishke

Svaka tebi cast !!!

Koliko god voleo svoj skuter,nikad ne bih ulozio toliko para u njega !

Ali svako ima svoju opsesiju :)

Samo za snagu motora,tj konjske snagu, mislim da je to dosta manje nego sto si ti predstavio...
15 konja je bas puno
You should do one thing every day that scares you

Beogradski Fantom

Levi:



Desni:



To je nekako moralo da se sredi. Uzeo sam sredstvo za odmascivanje i vise puta prao i ispirao levi stap, kako bi isterao svu prljavstinu koja je u njemu bila. Onda sam presao na razlicite gradacije smirgli. i rezultat je sledeci.




perlx

Citat: Bishke poslato 29 Oktobar, 2012, 19:33
Svaka tebi cast !!!

Koliko god voleo svoj skuter,nikad ne bih ulozio toliko para u njega !

Ali svako ima svoju opsesiju :)

Samo za snagu motora,tj konjske snagu, mislim da je to dosta manje nego sto si ti predstavio...
15 konja je bas puno
To je u glavnom snaga na radilici. Na tocku je malo manje, ali ne puno jer variomatski prenos nema velike gubitke.
Iznenadio bi se koliku snagu cvaje od 50 i 70ccm mogu da imaju ;)

Beogradski Fantom

Alat koji sam napravio za ciscenje unutrasnjeg dela cizme.



Cizma koja je bila prljava i puna blata posle tretmana izgleda ovako.



A stap ovako.



Nakon svega toga sipano Motul fork oil.



Beogradski Fantom

Skuter je vozen po kraju neko vreme u ovom stanju.





Beogradski Fantom

U medjuvremenu se radilo na preradi plastika. tj. repa skutera.







Napokon spremno za gitovanje. Jako naporan posao. Pogotovo ako tezite perfekciji kao ja.

Beogradski Fantom

Izgitovano.






Stvar se privodi kraju pa sam otisao i kupio boju.


Plastike spremne za spric git.


Ripley

Stiv trkaè iz Ni¹a je imao ovakvog bordo, sve ¾ivo bilo napucano. Probao sam i hteo da se smrznem, od 0-120 mi je trebalo tren oka i to nije bila krajnja brzina.

Svaka èast za trud, samo prijateljski savet: ¹tekaj pare malo sa strane, nemoj sve da ula¾e¹ u skuter. Jednog dana imat æe¹ ¾elju da kupis neki motor, a nikad pare iz ovog neæe¹ moæi izvuæi.

U zdravlje!!!

Beogradski Fantom



Na masci koja ide ispred nogu proseceni otvori ka hladnjacima i ubacena bela mrezica.


I pocinjemo...





Izlakirano...




Lazic


Beogradski Fantom


Nixazzar


Beogradski Fantom

Da se na zapostavi tuning. Kupljeno malossi fly kvacilo i stage 6 primar 17% produzenje.



U medjuvremenu je i karburator zamenjen kopijom dellortovog karburatora, stavljen TNT 19mm.



Imajte u obziru da cajgeri na tim malim skuterima umeju da lazu. Ovo je mereno GPS-om i brzina iznosi nekih 93-4.

Stavljen je i xenon u jedno socivo.





Beogradski Fantom

Opet styling. Delka je dodatno ispolirana, ovaj put kako treba.



Blok motora ofarban u mat crno radi boljeg kontrasta.


Nabacen levi blok od Yamahe aerox zbog nosaca za kociona klesta. Jako je nebezbedno bilo voziti tako brz i lagan skuter sa dobos kocnicom.





UFF

au jbt kolko si se drkao oko malog skutera
svaka cast

Beogradski Fantom

Citat: Bishke poslato 29 Oktobar, 2012, 19:33
Svaka tebi cast !!!

Koliko god voleo svoj skuter,nikad ne bih ulozio toliko para u njega !

Ali svako ima svoju opsesiju :)

Samo za snagu motora,tj konjske snagu, mislim da je to dosta manje nego sto si ti predstavio...
15 konja je bas puno

Kao sto ti je Perlx vec rekao, pominje se teorijska snaga, tj. snaga na radilici. Na tocku je to nesto manje. Ne znam kako bih ti to objasnio, ali 2T agregat je stvoren za tuning. Neverovatno je to koliko se iz ovog malenog bloka moze izvuci snage. Ovo sto sam ja uradio spada u Base tuning koji je najslabija klasa.

Phoenix

kazi ti nama koja je ovo investicija,osecam da nisi malo para skrshio u njega!
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Beogradski Fantom

Citat: Ripley poslato 29 Oktobar, 2012, 20:01
Stiv trkaè iz Ni¹a je imao ovakvog bordo, sve ¾ivo bilo napucano. Probao sam i hteo da se smrznem, od 0-120 mi je trebalo tren oka i to nije bila krajnja brzina.

Svaka èast za trud, samo prijateljski savet: ¹tekaj pare malo sa strane, nemoj sve da ula¾e¹ u skuter. Jednog dana imat æe¹ ¾elju da kupis neki motor, a nikad pare iz ovog neæe¹ moæi izvuæi.

U zdravlje!!!

Izuzetno lagan skuter, sa masinom najpogodnijom za tuning. Moj ne ide bas toliko jer nisam bas toliko duboko zagazio u tuning, ali ko zna mozda jednog dana. Delova ima jos koji cekaju na ugradnju :D

Hvala na prijateljskom savetu. Svestan sam svega toga. Ali kad jednom pocnes sa tuningom, tu kraja nema. Radim to iz ciste ljubavi i zelje da nesto naucim. U ostalom imam i maxi skuter koji mi sluzi za voznju i uzivanje uz minimalnu potrosnju.

Pozdrav :D

Beogradski Fantom

Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2012, 20:49
au jbt kolko si se drkao oko malog skutera
svaka cast

Hvala :D Ali ja to ne gledam kao neko drkanje, tu je ulozeno mnogo volje, truda i vremena.

Beogradski Fantom

Citat: Phoenix poslato 29 Oktobar, 2012, 20:50
kazi ti nama koja je ovo investicija,osecam da nisi malo para skrshio u njega!

Skrseno je dosta kinte. Nikada to nisam racunao, ali cenim da je otislo preko 1500e. Sve sam radio sam, pa sam tu ustedeo dosta para koje bi inace dao na raznorazne majstore.