Glavni meni

Auto plac u kraljevu iskustva?

Započeo PECA BMW, 28 Oktobar, 2012, 22:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ranko

Znaci stariji je tip motora ?

Mada, siguran sam da su prckali nesto oko ubrizgavanja u novijim verzijama tako da verujem da je samo osnova ( 5 cilindara ) ista u S40 i 760...

ma ... ionako sam isuvise velika Cifta ( kolega me tako zove kad god se ciganisem za dinar :) ) da bi zagrizao ovo :)

Uncle Bob

Pazi ako je linijski onda nema ¹anse da je 2,4 mozda je 2'1 ili 2.3 ako je 2,4 onda je v 6 i naravno evolucija neki savremeniji sistem ubrizgavanja Ako je 5 cilindara linijski to je onda wv samo reno je radio 2,4 v6 za reno 25 Bacara full model iz 86 a svi su sklapani u Holandiji. Ja sam imao 760 gle automatic sa automatskom klimom tad je kada sam ga dovezao iz Italije bio vrh.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Modifikacija tog motora od 5 cilindara je ugraðivana i u Audi 100 qatro i Porsche 924 s Porscheom su usrali motku samo tako vozio sam ga 2 meseca i jedva sam èekao da ga se otarasim suvi¹e slab motor za tu karoseriju.Performanse jadne,bedne ciganske bruka za ime.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

MIGE

Citat: ranko poslato 31 Oktobar, 2012, 18:43
Mige, 5 cilindara :(

800 evra je najjeftinija varijanta sa boca tockom... znaci nije Landi i te munje... A ovo su cene za one gistro bolje :


• Tartarini------------1220€ (garancija 2 godine ili 100 000km)
• BRC------------------1100€(garancija 2 godine ili 100 000km)
• AutoGas Italia-----1220€(garancija 2 godine ili 100 000km)


ja sam prekljuce ugradio plin,hoces da se raspitam?i nisu kinesko siptarski delovi,covek je profi(predaje mehaniku u gsb skoli) i isao sam preko preporuke ljudi,koji su veruj mi teske picajzle...covek mi je odabrao svaki deo od drugog proizvodjaca...drzao mi je obuku pola sata  [neslusam] ...380 e sa tocak bocom  ;)

ranko

Citat: UNCLEBOB poslato 31 Oktobar, 2012, 23:00
Pazi ako je linijski onda nema ¹anse da je 2,4 mozda je 2'1 ili 2.3 ako je 2,4 onda je v 6 i naravno evolucija neki savremeniji sistem ubrizgavanja Ako je 5 cilindara linijski to je onda wv samo reno je radio 2,4 v6 za reno 25 Bacara full model iz 86 a svi su sklapani u Holandiji. Ja sam imao 760 gle automatic sa automatskom klimom tad je kada sam ga dovezao iz Italije bio vrh.

Ujko... evo je vikipedija... to mu dodje onaj stari Volvo I5 motor ... http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_C70

Mada mi ni dalje nije jasno dal je isao u renoa ili u wv... i 100% je 5 cilindara...

[/quote]
ja sam prekljuce ugradio plin,hoces da se raspitam?i nisu kinesko siptarski delovi,covek je profi(predaje mehaniku u gsb skoli) i isao sam preko preporuke ljudi,koji su veruj mi teske picajzle...covek mi je odabrao svaki deo od drugog proizvodjaca...drzao mi je obuku pola sata  [neslusam] ...380 e sa tocak bocom  ;)
[/quote]

Mige... hvala druze... nego za koji auto je to ?

zemunboy

#45
Citas pogresnu stranicu :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_S40

A cela prica koji je i ciji motor ti ne vredi zamaranja... danas se toliko razmenjuju da je to ne uhvatljivo...

kviz pitanje: ciji je motor u Peugeotu 206 2.0HDI? :D

pit

Citat: zemunboy poslato 01 Novembar, 2012, 10:26
Citas pogresnu stranicu :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_S40

i nije I5 vec L5, ili ti Line 5...

A cela prica koji je i ciji motor ti ne vredi zamaranja... danas se toliko razmenjuju da je to ne uhvatljivo...

kviz pitanje: ciji je motor u Peugeotu 206 2.0HDI? :D

                  PSA grupacija pproizvodi taj motor a ugradjuje se jos u Forda kao 2.0 tdci i Citroena,Mazdu...

zemunboy

Citat: pit poslato 01 Novembar, 2012, 10:29
Citat: zemunboy poslato 01 Novembar, 2012, 10:26
Citas pogresnu stranicu :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_S40

A cela prica koji je i ciji motor ti ne vredi zamaranja... danas se toliko razmenjuju da je to ne uhvatljivo...

kviz pitanje: ciji je motor u Peugeotu 206 2.0HDI? :D

                  PSA grupacija pproizvodi taj motor a ugradjuje se jos u Forda kao 2.0 tdci i Citroena,Mazdu...
TOCNO!!! :D

The DW10 was used as the basis for the new family of Diesel engines co-developed with Ford, and it is used in the Focus, C-Max and Volvo C30/S40/V50, besides various Citroën and Peugeot passenger models

Drugim recima svi petljaju sa svakim...

dzimika

jeftiniji razvoj i proizvodnja, kao sto i u nisana idu renoovi motori

stilgar

Citat: dzimika poslato 01 Novembar, 2012, 11:09
jeftiniji razvoj i proizvodnja, kao sto i u nisana idu renoovi motori
rodjo reno je vlasnik nisana :) normalno da turaju svoje motore

jerej

ja sam posle golfa cetvorke kupio reno megan ( onaj sa sankom na gepeku sto bi rekao jedan admin, prepoznace se sam) i od neko vece sam ponovo vlasnik golfa cetvorke. Za mene nema boljeg i sigurnijeg auta od golfa, a opet isto tako jeftinog za odrzavanje.. Dobar je bmw, audi i mercedes, ali su im delovi skupi ko djavo. na bubnj potoku mi se svideo jedan bmw mislim da je trojka 2002 ali kad mi je covek rekao koliko je platio par sitnica, nisam mogao da verujem i u momentu sam odustao od njega.

pit



Ma dobar je golf al to voze smo sabani....a od opreme ima volan i menjac....i ratkapne.

UFF


CBRR1

Citat: pit poslato 01 Novembar, 2012, 21:05


Ma dobar je golf al to voze smo sabani....a od opreme ima volan i menjac....i ratkapne.
Aj podseti nas sta fijat ima od opreme...?

Kengur

Nista. Samo je dva puta jeftiniji :)

Golf je skroz ok prevoz, samo mu je cena prevelika.

Uncle Bob

Citat: pit poslato 01 Novembar, 2012, 21:05


Ma dobar je golf al to voze smo sabani....a od opreme ima volan i menjac....i ratkapne.
Pite ne rise idi pravi burek ajde majke ti ubedi me da je stilo bolji od golfa?Imao sam golfove od kockice do 4 stilo nisam ali sam ih odrzavao ali nikad nebih dao ni guzonju krkelu za stila.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

pit

Citat: UNCLEBOB poslato 01 Novembar, 2012, 22:33
Citat: pit poslato 01 Novembar, 2012, 21:05


Ma dobar je golf al to voze smo sabani....a od opreme ima volan i menjac....i ratkapne.
Pite ne rise idi pravi burek ajde majke ti ubedi me da je stilo bolji od golfa?Imao sam golfove od kockice do 4 stilo nisam ali sam ih odrzavao ali nikad nebih dao ni guzonju krkelu za stila.

          Znas kolko me zabole da te ubedjujem da je Stilo bolji od Golfa ....ali sto se tice opreme Stilo ima skoro sve sto postoji od opreme u savremenim automobiloma.Golf koji je ionako skuplji u nabavci od Stila sa tom opremom bi kostao 3 x vise.Pokenjam se ja na VW kad moras da doplacujes za svaku sitnicu po 200-300 evra(mislim na kupovinu novog).Pa VW jos uvek ima u ponudi Polo sa aerbegom samo za vozaca.
          A da li je bolju ili ne to zavisi od konkretnog primerka.....ono sto je sigurno da je Stilo jeftiniji za odrzavanje i JAK NA PREDNJEM TRAPU sto je meni vrlo bitno.A zadnje selen blokove platis po 1700 dinara ( upravo sam zamenio levi) i teraj 100000 km.

pit

#57
Citat: CBRR1 poslato 01 Novembar, 2012, 21:26
Citat: pit poslato 01 Novembar, 2012, 21:05


Ma dobar je golf al to voze smo sabani....a od opreme ima volan i menjac....i ratkapne.
Aj podseti nas sta fijat ima od opreme...?

     Pa ne verujem da ima manje opreme od tvog TT-jca....moze samo vise.Recimo ima 4 elektro podizaca stakala a tvoj samo 2. :P

Uncle Bob

Au al,si mi rekao al,me nisi ubedio.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

pit

   Pa sto bi te ja ubedjivao u nesto sto si ti vec ubedjen.Kasno je vec ...mislim 10 je sati.