Glavni meni

Moj pocetak Trkacke karijere

Započeo Mad Max, 26 Oktobar, 2012, 23:20

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Mad Max

valjda mnogi pocnu dolazit na trke, a neki da pocnu i vozit, znajte da je to mnogo lepse, nego se zezat po ulici
Brzi od smrti, Jaci od bola

CBRR1

Citat: Mad Max poslato 28 Oktobar, 2012, 11:37
valjda mnogi pocnu dolazit na trke, a neki da pocnu i vozit, znajte da je to mnogo lepse, nego se zezat po ulici
Ti si bre car..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mad Max

na nasem circuit BN-BC-BN redovni vozaci su bili, nadan R1, Jadranko R1, Step 1000RR, Sarma zxr 750, Benz R1... i jos mnogi, jer upravo 04 pocinje tesko kuvanje u BN oko motosporta, svi su napaljeni radi trka i svi pocinju da daju gasove na ulici. Titulu sampiona ulice i naseg circuita bn-bc-bn ima Nadan, apsolutni sampion, sledi Jadranko, sad trece mesto se uvek delilo, dal step ili sarma, kako je ko raspolozen. ja sam uvek drugi treci, (sebe nisam racunao u plasman bn-bc-bn)  nikad previse daleko a ni blizu, jer mnogo traktora, kamiona.....milion momenata. znajte samo da to nije "onako" neka ganja, nego max ozbiljna voznja i brzina, na par mesta je sat na "299" kod mene "288" voleo bih da ima neko ko se vozio sa ovom ekipom i potvrdi, da ne pomislite, samo kenja, gde ce toliko voziti na ulici.  to je bio bukvalno svakodnevni trening, nema se za bolje a i ovo je super.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

bilo je tu svakakvih situacija, ali sreca pa se niko nije olupao, uvek kad se krece, dogovor je ko vodi kolonu i bude to tako do izlaza iz grada, bilo je tu dva lika-drugara, koje nisam mogao da trpim radi price, ja to vozim bla bla bla... mene to nerviralo, ali sam cutao i cekao momente, posto nadan uvek vodi kolonu, a ne trpi nikog ispred sebe, ja naostrim 600-ku pisti ko "guja u procjepu" i samo prloetim kraj njega na kvarnjaka, idu svi iza kamiona, ja izmedju auta i prodjem, onda pocinje sou, pungas svi, kao da je borba za zivot. tako malo smirim tu dvojicu, jer nisu spremni uvek za max rizik.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

vracam se na opremu, imao sam spyke anti schock dvodelni kombinezon, sa zastitama na kolenima, extra kombi, ali vec je bio knap-tesan, a uz to nije race, nema grbu i nije jednodelni. zovu me, evo drugar dobio kombinezone ispod "ruke" cena, ima jedan za tebe, ful race. brze bolje gas do drugara, odnece neko pa da se ubijem. spyke crno beli jednodelni grba ma idi, san snova, probam, jao srece, pa mogu trcat koliko je komotan udoban i svasta nesto, ma izgubio se ja.  sad najbitnije, cena, druze to je pet stoja 500 evra, dzaba za takav kombi, on ti je u radnji ovoliko onoliko, ma nemoj mi pricat koliko je nego kako da skrpim lovu, mislim ja. imam lovu, ali treba i za kraljevo, gume, gorivo, rostilj, pivo....  uzmem ja kombi, jer mi je tako legao, ko da je za mene siven. sad smo vec ozbiljniji, kombinezon je tu, nece vise kornjaca spolja da se nosi.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Ripley

Svaka èast jarane na temi, nikad nisam pratio moto-trke (nemam strpljenja valjda, ¾ivac sam) ali ti me ba¹ zainteresova sa tvojom prièom. Super je taj put Brèko-Banoviæi :) , na¾alost uvek sam bio kolima, nikad motorom.

Mad Max

ovo je iz banja luke iste godine, milsim da sam 2-gi zavrsio, u to vreme banja luka mi nije bila zanimljiva, totalno nebezbedna, kanala, betona, mini suma u sredistu staze, a brzo opasno, npr. ciljni "pravac" koji i ne postoji jer to je desna duga krivina- parabolika se vozi 6-ta puna, a u desnom nagibu bukvalno po desnoj ivici asvalta se vozi, jer je usko i nema mjesta za gubljenje putanje.
Brzi od smrti, Jaci od bola

farbach

Jenom sam se vozio sa tom ekipom. Ko nije video ne moze da poveruje da motor moze da se vozi tako brzo u saobracaju. Ne znam koliko je Nadanu trajala guma, ali iza njega je ostajao crni trag celom duzinom puta.

Mad Max

hvala farbach-u na potvrdi, nadan redovno po sezoni trosi dva para guma, nekad i treci namontira pred kraj. uzimao je bridgestone racing street, guma vrh, ali jedva 2000km zadnja izdrzala, jedva. 
Brzi od smrti, Jaci od bola

®or¾ GTI

max svi prozivesmo ovo kroz tvoju pricu mogli bi sponzore da nadjemo pa da bude neka ekranizacija:)

Mad Max

ma sve moze, valja meni sve ovo preziveti sad u 1000-ci
Brzi od smrti, Jaci od bola

ЯЭВОЛУТИОН

Cudna ta hiljadarka na stazi....ja sam pre par godina na Seresu imao bolje vreme na 750 ici nego na 1000....verovatno ti treba mnogo vise vremena da navatas koliko gasa da das....otimala mi se na svakom izlazu iz krivine.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Ljudi koji su vozili/voze obe klase kažu kako je nebo i zemlja voziti 600 i 1000.
Potpuno drugaciji stil, drugacija ktvaranja, drugacija kocenja... Nije nemoguce, samo zahteva proces prkvikavanja.
Najsveziji primer kog se mogu setiti je Cvrle prosle godine u Bataji. U 600 pravi mali dec, ali je u 1000 bio sesti, dok nije pao. Sa vremenom pribliznom onom u 600...

Mad Max

1000-ka je pravi izazov, ja imam neku moju definiciju: 600-750 ja vozim a 1000-da tebe vozi, jer 1000-ka ima surovu snagu i nije lako vladat, a + pokida telo tj. treba mnogo snage da se izdrzi cela trka. ne "legne" svakom vozacu prelaz iz 600 na 1000, klasican primer je sofoglu. na 600 moze da se seta kraj njega, a u 1000-rci nije znao gde je. mada za sve treba samo treninga, nekom vise, nekom manje, ali samo trening odrzava vozaca u top 10
Brzi od smrti, Jaci od bola

farbach

Kraljevo
nemojte ga zapricavati

Hohštapler

Bra¹o, ovo ko najbolji roman!  [cheers]
[watching]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Mad Max

moracu pocet Kraljevo, jer vidim da cekate, jedino jos nisam u pravom elementu. farbach ti znas to najbolje kad radis nesto, dok ne dodje neki pravi blic nista od posla
Brzi od smrti, Jaci od bola

mareskin

Citat: Ga¹par poslato 28 Oktobar, 2012, 14:31
Ljudi koji su vozili/voze obe klase ka¾u kako je nebo i zemlja voziti 600 i 1000.
Potpuno drugaciji stil, drugacija ktvaranja, drugacija kocenja... Nije nemoguce, samo zahteva proces prkvikavanja.
Najsveziji primer kog se mogu setiti je Cvrle prosle godine u Bataji. U 600 pravi mali dec, ali je u 1000 bio sesti, dok nije pao. Sa vremenom pribliznom onom u 600...

Meni je ba¹ to Mrsi rekao. Ka¾e totalna razlika. Vozi 1000, ali je mnogo vi¹e u¾ivao na 600.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

farbach

Citat: Mad Max poslato 28 Oktobar, 2012, 14:45
moracu pocet Kraljevo, jer vidim da cekate, jedino jos nisam u pravom elementu. farbach ti znas to najbolje kad radis nesto, dok ne dodje neki pravi blic nista od posla
pivo

Mad Max

evo jedan primer: sa 600 izadjes na pravac sakrijes se iza plexija opustim se maximalno, cak kacigu "bradu" spustim na rezervar i odmor, dok na 1000 pravac vrlo brzo prodje i na otvaranju je nemiran motor tako da ne dopusta odmor
Brzi od smrti, Jaci od bola