Glavni meni

Pomoc...Tohatsu vanbrodski motor???????

Započeo Dzigi Boy, 25 Decembar, 2010, 05:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

Ja samo podvrtao te na glavi, zapravo sve sto sam hteo sam manje vise odsrafio, namazani su bili fabricki i verovatno sam ih zato odvrnuo bez grejanja na hladno.......a sto se tice zamajca i tu imam problem, znaci i njega moram skinuti???? Jbg ja sam hteo skinuti masinu i doneti je kuci u NS i onda bi ja to na miru uradio, ali jbg uradio sam ga zakacenog na klupi pored mora a ne mogu da donesem masinu zato sto su nasi carinski zakoni idiotski pa ti treba nekih kuraca da bi ga uvezao i vratio?????


Moje je misljenje da bi najbolje bilo da se probuse cilindri i da se stave 2 nova klipa i ima on da peva......ali jbg. kada nisam mogao masinu odvojiti....?????????

bogdan

Jbg , mogao si poneti samo masinu , ne bi ti nista na carini , nego moram da te razocaram , zaribani klipovi ne proizvode ruzan zvuk , to rade lezajevi. Mozda je izgubio snagu zbog zapeklih karika , ali ako zu cilindri izrisovani postoji opasnost da ti se neki lezaj vec raspada i otpusta parcice koji risuju cilindar. Procitah ponovo tvoj prvi post , kazes bila boda.  Ona se nadje u masini obicno iz dva razloga. Prvi je kad propadne donji semering radilice ( donjeg klipa ) i motor pocne d usisava vodu , prvo pocne da trokira u radu  prekida jedan cil. e ako ga takvog ostavis da odstoji samo desetak dana  vec imas lagano zaribavanje. Drugi je mnogo banalniji ali isto opasan , pristanes ugasis motor i odmah ga izvadis i polozis na stranu  ( neka zurba ili kisa ), voda iz sistema za hladjenje se slije u karter i ako ga opet  ostavis tako eto belaja.

Dzigi Boy

Ma pazi masina nije stara i nije puno radila, tako je sjebana sto je ostavljena na bok i onda su klipovi zapekli, a onda je neki idiot cekicem razradio klipove????? Moje je misljenje da je on tu popucao na zidovima oko karika i da izgubi ritam i pocne da zvecka, klipovi su mu u kurcu 100% mada cilindri i ne izgledaju tako lose..........

A masinu nisam mogao da odvojim pa zato je nisam poneo, da jesam vec bi to resio, znam da me ne bi ni pitali, ali vozim jebenog Yuga i video bi se motor u njemu, da sam isao nekim drugim autom onda bi ga doneo, jbg. videcu nesto moram to da resim a pomalo i kukam sam sebi sto sam sa njime navukao bedu na vrat.....

mi¹ko_kolo

©ta su sve ljudi spremni da urade zbog ¾ena?! :D

bogdan

Videces kad otvoris , u medjuvremenu imas na sajtu mojaladja.com svasta o vanbrodskim motorima i majstorima , malo teorije nije visak , ako ti zatreba servis  tu ti je Vlada iz Fotoga.

Dzigi Boy

Citat: mi¹ko_kolo poslato 21 Februar, 2011, 18:09
©ta su sve ljudi spremni da urade zbog ¾ena?! :D

hahahaha e nasmeja me Misko, pa jebemu misa ja plovim sa tim camcem koju goni ta masina, sto se ne bi potrudio???? U hrvatskoj svaka popravka kosta gomilu para veruj mi, skupooo jakoooooooooooooo..........

Da i mislio sam otici do Futoga da se raspitam u svakom slucaju ti veliko hvala, nema sta drugo da bude, mislim da sam shvatio.....

¹tampar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 21 Februar, 2011, 18:09
©ta su sve ljudi spremni da urade zbog ¾ena?! :D

Hm...ma i ratovi izbijali...e ne bi me vala naterala nijedna da se njakam sa motorom za èamac(mrzim motor za èamac!)...jadni D¾igi...ko¹taæe ga ljubav ...

mi¹ko_kolo


Dzigi Boy

hahahhahah jeste me nasmejali svaka cast.........a mlad sam u PM???????

¹tampar

Citat: Dzigi Boy poslato 22 Februar, 2011, 16:04
hahahhahah jeste me nasmejali svaka cast.........a mlad sam u PM???????

Nema¹ vi¹e od 40 god.?E sinko,sinko...¹ta æe¹ reæi kad bude¹ pre¹ao PEDESET ?
....a ljubav ti lepo uvalila patnju sa tim nesreænim motorom...

Dzigi Boy

hahaha mogu ti reci da jeste, pogotovo sto masina nije ovde, da mi je ovde pojeo bi je za dorucak, ovako moram da planiram na daljinu a to je jako zajebano.......ma bitno da nije dosadno a ljubavi ima!!!!!!