Glavni meni

Slajderi - izrada i cemu sluze

Započeo DebeliZmaj, 23 Decembar, 2010, 20:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Milo¹*

ajde kad se sredi malo ovo vreme da napravim i ja te slajdere na osovini... verovatno ima¹ i na zadnjoj je l' ?
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

SSZGO

da imam svuda, ali pozadi ima rupa u osovini i onda se probaci sipka kroz osovinu i na nju se navrnu slajderi....
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Tihi_ZR

Sszgo ajde stavi sliku kako si resio srafljenje sa obe strane zadnje viljuske, ja imam te plastike ali i h nikada nisam namontirao jer moram tacno znati kako treba da bih nosio strugaru.

UFF

Na prvoj slici su ti originalni i rade se tako sto kroz osovinu ide sipka u koju je urezan navoj pa se na krajevima kroz slajder usrafi imbus sraf koji ga drzi jer je glava sira od rupe u slajderu (koja je sirine navoja na srafu)

Ali to resenje pored toga sto je komoplikovanije za izradu kod nekog se nece moci izvesti jer im je rupa na prednjoj osovini premala

Ja sam to resio drugacije na drugoj slici

Kroz prednju osovinu sam samo provuko buzir tj sipku koja ima spolja navoj i isti taj korak narezao unutar slidera pa njih direktno usrafio na sipku

Posto se srafe sa obe strane ali u suprotnim smerovima to je dovoljno da drzi da ne spadne cak ni prilikom pada (testirano - ne treba vam cak ni prohramska sipka sa navojem)

Ova mala dva u sredini imaju rupu jer sam njih tad zasrafio na zadnju viljusku u predvidjenu rupu za bobice tj one male valjke koje koriste neki stendovi za dizanje motora ali sam to kasnije promenio jer sam video motor kome je prilikom pada taj sraf odvalio tj slomio deo viljuske pa sam i zadnje provukao kroz osovinu

Panta Zemunac

Ba¹ lepi slajderi...i jo¹ da nabaci¹ neki dobar motor  :o :o :o ma, taman!!  :P

Nego, je li neko video tegiæe za korman koji su presvuæeni plastikom? Ne¹to razmi¹ljam ,,,ma...

Tihi_ZR

Citat: Panta Zemunac poslato 26 Decembar, 2010, 14:38
Ba¹ lepi slajderi...i jo¹ da nabaci¹ neki dobar motor  :o :o :o ma, taman!!  :P

Nego, je li neko video tegiæe za korman koji su presvuæeni plastikom? Ne¹to razmi¹ljam ,,,ma...
LSL tegici su kao odbojnici, ne znam koji je materijal ali izgledaju kao i odbojnici od tog proizvodjaca. 22e kostaju ako se ne varam.

UFF

Ja sam moje tegice za volan plastificirao
Izgledaju isto kao da su ofarbani a duze ce da traju

A evo kako izgledaju slideri na motoru (napravio sam nove-duze)

[attachment deleted by admin]

Panta Zemunac

Lepo izgledam nema ¹ta...jo¹ da si tako ne¹to stavio na mesto zadnjih fuzastera... ;)

UFF


Panta Zemunac

Nisam siguran da li dobro vidim ali trougao ti èine teg na kormanu, fuzaster suvozaèa i slajder na zadnjoj osovini...pa sad, kako se zalomi!!

UFF

Slideri su na prednjoj i zadnjoj osovini i sluze da zastite viljuske od grebanja pri padu
Takodje ce i stitnik za ruke da odradi deo posla i zastiti rucicu kvacila ili kocnice da ne bi posle morao da saltas bez kvacila ili vozis bez prednje kocnice do kuce (vec sam radio i jedno i drugo pa znam kako je ;) bez prednje vozis max 30kmh a bez kvacila se igras ruskog ruleta na svakom semafru jer moze da se salta ali je skoro nemoguce ubaciti u neutral)

UFF

A ovo sto si ti primetio je moj izum :D
Posto za ktm690sm ne postoje crash barovi niti slideri koji bi cuvali agregat i plasticni rezervoar morao sam nesto da izmislim ;) (mada sam ga napravio prvenstveno da bi sacuvao preskupe akrape)

I ima visestruku funkciju tj 3 u 1 (nescafe)

1 Slider
2 Crash bar
3 Fuzaster za suvozaca (koji su skinuti zbog polozaja akrapa-race verzija pa smetaju fuzasterima zbog ugla koji prati rep umesto da idu onako ruzno u nebo ko fabricki kao da su sa traktora)

Poenta je da oni budu najisturenija tacka na motoru tj gabariti i da na njih padne i na njima klizi motor
Vodio sam racuna da budu dovoljno jaki da izdrze slabiji pad a ipak ne toliko jaki pa da oni ostanu citavi i iskrive ram gde se kace tako da je aluminijum untra supalj pa ako bude nesto ozbiljno pre ce puci on nego celicni ram

To sluzi kao kres bar

Na krajevima u supljine sam stavio plasticni cep koji sluzi kao slider i u slucaju pada se on trosi i posle lako i jeftino menja bez diranja samog kres bara

To je druga funkcija i treca je kao fuzaster za suvozaca koji ne idu na race verziju akrapa jbg logika im je bila "ako ces na trke ne treba ti suvozac" ;D
Aluminijum je izrezbaren po duzini tako da suvozaceva noga ne sklizne sa njega kad se penje, silazi ili tockira  [yahoo]

Jedni su mi rekli da ce to prilikom pada zarobi nogu, drugi su rekli da ce da se slomi a treci da ce da mi iskrivi ram pa sam na kraju morao da isklizam da bi ih sve ubedio u suprotno ;D

UFF

A sad sam ih i plastificirao da se uklope bolje ;)



Panta Zemunac

Mogu ti reæi da bajk izgleda ba¹ sreðen. Upravo te 'sitnice' mnogo znaæe! Samo me interesuje kako li èe se pona¹ati karbon etiketa na Akrapima, zbog temperature!?!

SSZGO

axaxa :)

jesam ti ja UFF lepo rekao da ne stavljas te nalepnice na akrapa :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

despic

ma govno...non stop cukam koleno o to sranje...
ali da spasava, spasava i te kako..
ocu i ja na viljuskama
de da nabavim i kolko para!?
klasican divljak

UFF

Citat: Panta Zemunac poslato 27 Decembar, 2010, 19:16
Mogu ti reæi da bajk izgleda ba¹ sreðen. Upravo te 'sitnice' mnogo znaæe! Samo me interesuje kako li èe se pona¹ati karbon etiketa na Akrapima, zbog temperature!?!

The outlet cap is made of carbon fiber.
http://www.ktmtwins.com/690supermoto/75005099300.html


Panta Zemunac

Tek sada vidim na treèoj fotki predzadnjeg posta da su samo vrhovi..tj da je orig. a ne etikete...Mislio sam da si ih oblepio!! :o

UFF

Citat: despic poslato 27 Decembar, 2010, 19:26
ocu i ja na viljuskama
de da nabavim i kolko para!?

Odesu Politerm u Veselina Cajkanovica 13a  346 74 66  346 72 33 i kupis plasticnu sipku fi 60 pa dodjes kod mene  ;)

despic

sta ces ti da mi radis kad dodjem kod tebe!? :P
klasican divljak