Glavni meni

BMW R 1200 GS 2013

Započeo UFF, 04 Oktobar, 2012, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Citat: Taraba poslato 05 Oktobar, 2012, 11:40
Neki lik se pro¹le godine polupao u tunelu u Crnoj gori. Cilindar mu spasio nogu jer je samo poklopac glave stradao. Da nije bilo njega odvalio bi nogom, dal be¹e u kombi ili u zid tunela.
Meni je odbojnija toplota koja ti zraèi noge. Jeste to lepo kad je hladno, ali leti... :o

pa diskutabilno o tome da greje noge .. sinoc se vracao iz VP i bilo je prilicno hladno nocu , ja na nogama imao patike-cipele i temperatura nogu je bili sta znam "taman" kad sam stao i pipnuo karburator koji ti stoji izmedju noge i cilindra bio je potpuno hladan .
Leti mi nikad nije bilo vrucina na nogama nikad se noga nije oznojila a kad naviknes da su ti noge uvek tople ne mozes da zamislis kakva je voznja sa hladnim nogama ..

Kontam da meni odgovara da mi je uvek toplo na nogama (ko grejaci na ruicama) ali da to smeta i drugima verovatno bi se pojavili ovi proizvodjaci dodatne opreme tipa turatec i napravili neki stitnik za noge koji bi tu toplotu usmeravao negde drugde ...

probajte kuci sami . ventilator kucni + ringla na 3  :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

velimlje

Citat: revolution poslato 05 Oktobar, 2012, 10:18
Citat: El Jefe poslato 04 Oktobar, 2012, 22:00
Ovo nema veze sa starim.Kardan sa druge strane  usis i izduv na sasvim drugom mestu.I hladjen vodom jer se vidi ogroman hladnjak
Ogroman hladnjak je pre za ulje nego za vodu...mislim da ostaje vazdusno-uljno hladjem motor....vidi se da su neke stvari popravili....oni usisi sa zadnje strane cilindara su bili najveca mana starog motora...sada su to sve izmestili odozgo ...i kardan su okrenuli na pravu stranu....stari se jako tesko servisirao (lamela) nadam se da su na novom resili to pametnije...

Prijatelju revolucija  , evo ga diagram vodenog hladenja



a evo i presek motora , kvacilo napred



a evo ga i presek sa zadnje strane


You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

prpa_zr


prekidaè migavaca je kao na japanskim motorima ili mi se uèinilo.. (imao sam prilike da vozim GS od druga èlana Mi¹a BMW i jedino ¹to mi nije odgovaralo na motoru je ¹to nisam mogao da se naviknem na raspored prekidaèa)

velimlje

Citat: prpa_zr poslato 05 Oktobar, 2012, 14:00

prekidaè migavaca je kao na japanskim motorima ili mi se uèinilo.. (imao sam prilike da vozim GS od druga èlana Mi¹a BMW i jedino ¹to mi nije odgovaralo na motoru je ¹to nisam mogao da se naviknem na raspored prekidaèa)

jeste , ima vec neko vreme od kad je to BMW promenio , mada , kad se naviknes , meni se stari sistem vise svida nego ovaj

mada je to sitnica

pozdravi Misu , to je nekad bio moj motor .....
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

prpa_zr

Citat: velimlje poslato 05 Oktobar, 2012, 14:08
jeste , ima vec neko vreme od kad je to BMW promenio , mada , kad se naviknes , meni se stari sistem vise svida nego ovaj

mada je to sitnica

pozdravi Misu , to je nekad bio moj motor .....


sla¾em se.. sve je stvar navike

Hoæu, pozdraviæu ga .. hvala

Jefta

АУУУУУУУ ДОБАР!!!! :)

Lazic

Citat: velimlje poslato 05 Oktobar, 2012, 13:47
Citat: revolution poslato 05 Oktobar, 2012, 10:18
Citat: El Jefe poslato 04 Oktobar, 2012, 22:00
Ovo nema veze sa starim.Kardan sa druge strane  usis i izduv na sasvim drugom mestu.I hladjen vodom jer se vidi ogroman hladnjak
Ogroman hladnjak je pre za ulje nego za vodu...mislim da ostaje vazdusno-uljno hladjem motor....vidi se da su neke stvari popravili....oni usisi sa zadnje strane cilindara su bili najveca mana starog motora...sada su to sve izmestili odozgo ...i kardan su okrenuli na pravu stranu....stari se jako tesko servisirao (lamela) nadam se da su na novom resili to pametnije...

Prijatelju revolucija  , evo ga diagram vodenog hladenja



a evo i presek motora , kvacilo napred



a evo ga i presek sa zadnje strane




Èak vi¹e nije ni automobilsko suvo kvaèilo... [yahoo] [yahoo] Sve mi se vi¹e sviða...:D

ЯЭВОЛУТИОН

@Lazic
Ti bi to (s)jebo..
@Velimlje
Zanimljivije od kvazi vodenog hladjenja je smanjenje vibracije, posto se sada korpa vrti u kontra smeru od radilice (vidjeno na GL1000 iz 1975)....ne svidja mi se sistem pogona bregastih, ali jbg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Pre na kolima pojebem kvaèilo... :D

PECA BMW

Citat: Laziæ poslato 05 Oktobar, 2012, 17:24
Pre na kolima pojebem kvaèilo... :D

ti bi i cekic pokvarijo a o klikeru i da ne pricam  :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Èekiæe i klikere najvi¹e volim da kvarim...:D :-*

davidoff

Evo novog ADV-a,ceka na predaju novim vlasnicima pocetkom Mart-a kako mi rekose....ekskluziva... :-)






We won't forget you Marco....


idanijel

Nije prosao motorrad test 50000km   [thumb_down]


chengelle

Citat: davidoff poslato 31 Januar, 2014, 13:15
Evo novog ADV-a,ceka na predaju novim vlasnicima pocetkom Mart-a kako mi rekose....ekskluziva... :-)







Ovaj maslinasto mat zeleni je kupio prijatelj iz Jagodine...motor izgleda Brutalno
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Lazic

Citat: idanijel poslato 16 Jul, 2014, 00:35
Nije prosao motorrad test 50000km   [thumb_down]


©ta mu je crklo...?

Boban_m

Iskupusao mjenjac kao salatu.

srbac

Ovaj motocikl je tazak pozeraj !!!

Lazic


idanijel

To je na 2009g crko menjac,kardan... a na 2014 neznam nisam kupo reviju

Mil@n

Na vodenjaku je crkao menjac ,nije stigao da odradi test do kraja.Nije prvi bmw kojem se raspao neki sklop,verovatno ni poslednji.Na stranim forumima prijavljuju dosta problema i kvarova.