Glavni meni

Moto klubovi da ili ne?

Započeo vudu, 23 Decembar, 2010, 13:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gremlin

Citat: Dzigi Boy poslato 05 Januar, 2011, 14:07
Nisam nikada bio uclanjen ni u jedan MC a nikada se i necu uclaniti!!!!!

ZASTO???? evo par razloga...

Nemam porerbu da budam u MC da bi se vozio. Vozim se ovako gde hocu i kako hocu.
Lepo je voziti se u grupi, ali sednes na motocikl odes u Umag i tamo imas par hiljada motocikala na jednom mestu sto je lepo za videti.
A pogotovo sto mi se voznja u takvim grupama ne dopada jer ima puno ljudi pod uticajem alkohola koji divljaju, pa tako neko moze da me pokosi ni krivog ni duznog, dovoljno sam se sam kosio, a da me drugi kose uopste mi se ne dopada.
Sa druge strane kada vise ljudi negde putuje, ovom se kaki, ovom piski, ovaj vozi sporo, ovaj pametuje, ovej bi ovde spavao, onaj onde, i tesko se dogovoriti jer svako ima drugaciju ideju....
A tek te kozne jakne sa kojekakvim orlovima, zmajevima i drugim nemanima na ledjima ne bih nikada stavio na sebe, ali nikad!!!!
A da ne pricam o medjusobnim svadjama clanova MC koje vidim po forumima, samo neko prejebavanje oko love..FUJJJJJJ

Ovako ja imam svoje enduro prijatelje koji takodje nisu u MC i mi idemo po spontanom dogovoru a njima i verujem da me nece pokositi, nece smarati i sve 5

Mislim da mi sve preko 3 coveka na daljem putovanju ne prija, mozda i gresim ali tako razmisljam....

Pokupi mi reci iz tastature...bas tako, ne treba mi ni MK ni MC da bi se vozio i druzio sa ljudima koje volim. Orlovi i zmajevi na ledjima masnog koznog prsluka su mi nekako demode, pregazilo ih vreme. Grupne voznje su smrt, i uvek neko nastrada, zato je do 4-5 motora maximum.

Dobio si plusitj,

[cheers]

DebeliZmaj

Citat...orlovima, zmajevima i drugim nemanima...

!!! :) .. gundj gundj ... inache odlichan post :)
inache dobio si i od mene plus :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

pit

Citat: Gremlin poslato 05 Januar, 2011, 14:12
Citat: Dzigi Boy poslato 05 Januar, 2011, 14:07
Nisam nikada bio uclanjen ni u jedan MC a nikada se i necu uclaniti!!!!!

ZASTO???? evo par razloga...

Nemam porerbu da budam u MC da bi se vozio. Vozim se ovako gde hocu i kako hocu.
Lepo je voziti se u grupi, ali sednes na motocikl odes u Umag i tamo imas par hiljada motocikala na jednom mestu sto je lepo za videti.
A pogotovo sto mi se voznja u takvim grupama ne dopada jer ima puno ljudi pod uticajem alkohola koji divljaju, pa tako neko moze da me pokosi ni krivog ni duznog, dovoljno sam se sam kosio, a da me drugi kose uopste mi se ne dopada.
Sa druge strane kada vise ljudi negde putuje, ovom se kaki, ovom piski, ovaj vozi sporo, ovaj pametuje, ovej bi ovde spavao, onaj onde, i tesko se dogovoriti jer svako ima drugaciju ideju....
A tek te kozne jakne sa kojekakvim orlovima, zmajevima i drugim nemanima na ledjima ne bih nikada stavio na sebe, ali nikad!!!!
A da ne pricam o medjusobnim svadjama clanova MC koje vidim po forumima, samo neko prejebavanje oko love..FUJJJJJJ

Ovako ja imam svoje enduro prijatelje koji takodje nisu u MC i mi idemo po spontanom dogovoru a njima i verujem da me nece pokositi, nece smarati i sve 5

Mislim da mi sve preko 3 coveka na daljem putovanju ne prija, mozda i gresim ali tako razmisljam....

Pokupi mi reci iz tastature...bas tako, ne treba mi ni MK ni MC da bi se vozio i druzio sa ljudima koje volim. Orlovi i zmajevi na ledjima masnog koznog prsluka su mi nekako demode, pregazilo ih vreme. Grupne voznje su smrt, i uvek neko nastrada, zato je do 4-5 motora maximum.

Dobio si plusitj,

[cheers]


         Hodate po ivici.Sutra ce neko da procita ovu pljuvacinu i najebali ste onda.

DebeliZmaj

sto to mislish pit ?
pa nikog nisu uvredili :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

pit

Citat: DebeliZmaj poslato 05 Januar, 2011, 14:25
sto to mislish pit ?
pa nikog nisu uvredili :)

                  Ne znam to ja ... da lis u uvredili nekog ili nisu ali ''masni i pijani i demode'' mi se cini da ne voli niko da ga se kvalifikuje.Uostalom nek se objasnjavaju s njima ....

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dzigi Boy

Citat: pit poslato 05 Januar, 2011, 14:38
Citat: DebeliZmaj poslato 05 Januar, 2011, 14:25
sto to mislish pit ?
pa nikog nisu uvredili :)

                 Ne znam to ja ... da lis u uvredili nekog ili nisu ali ''masni i pijani i demode'' mi se cini da ne voli niko da ga se kvalifikuje.Uostalom nek se objasnjavaju s njima ....

Ja nisam rekao masni i demode......

Ali niko me nece razuveriti da te moto zabave ne obiluju alkoholom, zato i slabo idem na moto skupove i zabave moto clubova iako me zovu ponekad.
Ovde u NS je na zadnjem moto skupu bilo toliko pijanih ljudi da sam bio sokiran, i to sve zajedno sa pandurima, a ako je motoraska zabava da " bajker " pijan padne preko svog motocikla onda svaka cast, mene to ne zanima.

Naravno ja postujem svaciji izbor, neka pije ko oce, neka radi sta god hoce, nek se oblaci kako hoce, neka pale gume, pucaju, to je svacije pravo, a ja imam pravo da ne ucestvujem u tome, i imam pravo na svoje misljenje koje naravno ne mora svakom da se dopadne.

Opet sa duge strane ja volim okupljanja gde ljudi zadnjace, trkaju se, divljaju, pale gume..itd..itd.. to imam na Miseluku i tamo sam stalno....

Naravno ni to se mnogima ne dopada, ali sta ja da radim????? ne mogu svi uvek da budu zadovoljni, sto je nekima OK. drugima nije....jbg.  to je zivot))))))

Panta Zemunac

Ne mo¾e se poreæi da na skupovima nema alkohola ali naziv teme nema veze sa time!
Viðao sam i prljave moto-jakne bez obele¾ja i èiste ko¾ne prsluke!
Svaða i rasprava imate i na moto/forumima gde èlanovi ne pripadaju istim ili bilo kojim klubovima!
Mu¾ i ¾ena se posvaðaju oko novca (pogotovo kada mu¾ hoèe novi motor ;D) a kamoli neæe...

Svako æe naæi razloga da budu 'za' ili 'protiv' klupske prièe...neko se u tome pronalazi, neko ne i tu ne treba da bude ljutnje!

pit



          Ja nisam clan nijednog kluba ,ali sam se mnogo puta vozio sa niskim klubovima i znam o cemu pricam.Biti clan kluba je lepa stvar ,i niko mene nije tamoterao da se opijam ili sta vec neko radi.Ja sam se lepo provodio sa njima i bas zato mi smetaju prjave  tipa ,masni kozni prsluci,nebezbedna voznja u velikoj grupi .Obelezja kluba su za onog ko pripada klubu sveta stvar i ako se nekome ne svidja to glupo je da pljuje po necemu za sta neko zivi.
        Pogotovu sto Gremlin siguran sam da nije imao prilike da se druzi ili vozi sa nekim klubom .

Panta Zemunac

Nisam ni ja èlan ali sam se lepo provodio u kampu Crna Reka na skupovima. Domaæeg piæa, dobre klope, bez preterivanja ali stoji da ima i toga na skupovima!
Dobra strana nekih klubova je da èlanovi nisu iz istog mesta/grada pa uvek u sezoni, neki èlan pravi neki klupski skup i eto razloga za dobru vo¾nju i u¾ivanje!

UFF

Citat: Dzigi Boy poslato 05 Januar, 2011, 14:55
Ali niko me nece razuveriti da te moto zabave ne obiluju alkoholom, zato i slabo idem na moto skupove i zabave moto clubova iako me zovu ponekad.
Ovde u NS je na zadnjem moto skupu bilo toliko pijanih ljudi da sam bio sokiran, i to sve zajedno sa pandurima, a ako je motoraska zabava da " bajker " pijan padne preko svog motocikla onda svaka cast, mene to ne zanima.


Dzigi Boy


Gavrolini

u jbt kako su u zadnje vreme svi fini i kulturni i svi se pridrzavaju zakona.  Evo ja da kazem da se na svakom moto skupu na koji odem ,napijem. Nekad se napijem toliko da ne mogu da stojim na nogama niti svoj motor da prondajem,u tom slucaju spavam u shatoru. Ako sam dovoljno trezan da nadjem svoj motor onda sa njim idem i kuci. Jbg sta da radim ja sam mlad ali sam ipak po mnogima ovde demode pijani bajker koji nosi kozni prsluk i ponosi se bojama na njemu.  Nekazem da bih bio clan svakog moto kluba,mozda naprotiv ni jednog drugog,ali ima mnogo toga lepog kad pripadas necemu,pogotovo ako mislis da je to ispravno.

mali_zmaj

Ma dajte,jebote ko da slu¹am svoga æaæu,koji je stari okorijeli Titov uèenik! Recimo da smo ja i moje drustvo u osnivanju moto odnosno riders kluba! Znaci drustvo od kojih niko nikada nije u stanici policije bio,sem kad licnu kartu dize i saobracajnu produzava, pola od nas studira ima porodice i zaradjuje za sebe i svoj motor! Imat cemo i prsluke i boje,naravno da cemo da se napijemo na skupu,ali smo do sad bili dovoljno pametni da ne sjedamo za motore takvi!! Sto bi rekao Gavrolini ima sator pa spavaj dok ne doðes sebi!! I lijepo je kad pripadas necemu!!! Ja sam sada bio u Puli na Twin Hornu i malo sam se sugavo osjecao bez boja,jel za svakim stolom nekakav klub,svi se znaju,i svi imaju boje,i spajaju stolove sa drugim klubovima.... Nadam se da me razumijete!! Ali kao sto rekoh ranije ako je to nekome razlog da se kurci i pobije e onda....Pistolj i u celo!! Druzenje i upznavanje,pripadnost....,i naravno ljubav prema motorima!!! TO JE PO MENI BITNO!!!
jin-jang

UFF

Ja kad vozim ne pijem... kad vozim auto bar ;D

Sa motorom je druga prica  ;)

Panta Zemunac

Ukazujuæi drugima na lo¹e pona¹anje, mnogi kriju svoje..
Valjda im je tako lak¹e, da opravdaju sebe u svojim oèima..

Osnovni razlog za pravljenje kluba je, dru¹tveni ¾ivot koji nam poma¾e da pobegnemo od svakodnevne realnosti, ¾ivotarenja i robovanja... Uz jaku temu kaja nas sve ve¾e, bez obzira na ¹arenilost razloga, klubovi, ako su dobro organizovani, mogu samo koristiti a ne ¹tetiti pojedincu.
Priæe o proneveri èlanarina je sme¹na...pa neka klub ima 20 èlanova X 100nak evra na god. nivou...pa to je 2000e...
Klupski problem le¾i u sledeæem a to je da nama, na¹ mentalitet ne dozvoljava demokratiènost pri dono¹enju bitnih odluka...zatim, odgovornost za lièni neuspeh....polaganje raèuna ostalim èlanovima..itd. itd...

Da je kod nas jaka klupska prièa, bila bi jaka i prièa asocijacija a samim tim i jaka prièa pri zastupanju i re¹avanju esencijalnih problema u moto/svetu!

Kengur

Ja sam se pre lozio na tu pricu, hteo da udjem u klub itd... Malo odrastao, shvatio da to nije za mene...
Mozda bih usao u neku opustenu pricu, da su je manji klub, da poznajem sve clanove i da nema nekih prevelikih "ambicija"....

Vise mi odgovara da sam solo rider...

Za sada jedini klub u kom bih bio je trkacki  tim... ;D

DebeliZmaj

pa ako ti treba da pripadash nekom klubu i to ...
pa eto imash 500-nak drugara na forumu :) .. 
sta ce ti vishe :) ... cek uradimo nalepnice pa da
se prepoznajemo :)))
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Panta Zemunac

Pa i ovo je neka vrsta virtuelnog kluba u e/formatu.... [dunce]....
Uff vadi repa ¹to si ¹tekovao, bitngo nijedna!! [ljutko]

UFF

Alo bre pa vi mi niste platili clanarni ni za 2010tu a evo je 2011ta!
DAJTE PARE! ;)