Glavni meni

Zivotno osiguranje

Započeo mkt, 21 Septembar, 2012, 15:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MIGE

koji ce ti stojko to???nego brate miketa,ajmo mi u norwey  [vatromet]

mkt


MIGE

sad mi se drugar vratio...kaze da tamo nista ne valja  :D

mkt

jel ladno il su ruzne ribe

MIGE

neces verovati al kaze da je samo naletao na lepe plavuse...al stvarno...nije ni njemu jasno...red bull jeftiniji nego ovde,original pumine tikepa 40 e(ja gledao katalog),kokamkola 120 din,dva zapakovana malko veca lososa sa povrcem(jeli njih troje I ostalo jos malo) oko 300 din...a to su cene iz osla...svi norvezani kupuju jeftiniju hranu u svedskoj ...30 km imaju do svedske

mkt

slicnu pricu mi je pricao drugar koji je isao da radi  moleraj tamo par meseci
zadovoljan je bio

bucko

Pusaci mogu odma da se obese.Pljuge od 11.44 eur do 15eur,a jebeni golf kosta 35000eur


http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Norway&displayCurrency=EUR

MIGE

Citat: bucko poslato 12 Septembar, 2013, 10:54
Pusaci mogu odma da se obese.Pljuge od 11.44 eur do 15eur

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Norway&displayCurrency=EUR
da,da...drugar placao paklu marlbora 15 e  :o
cips je 5 e,itd...sve sto je za zezanje je skupo a sto su osnovne zivotne namirnice,to je ok  [thumb_up]

bucko

Drugarica mi je radila kao med sestra,zimi napune ludnice i imaju terapiju da gledaju u lampu jer im je po 6 meseci mrak

MIGE

Citat: bucko poslato 12 Septembar, 2013, 10:59
Drugarica mi je radila kao med sestra,zimi napune ludnice i imaju terapiju da gledaju u lampu jer im je po 6 meseci mrak
sve zavisi gde radis...sever ili jug...ima mnoooogoooo razlike

bucko

#150
Vopi  :D   Domestic Beer (0.5 liter draught)    8.90 €

SSZGO

koga briga za tu sicu, hrana cigare i ostalo...

koliko je renta stanova?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bucko

Kako sica , samo na pljuge (2pakle dnevno) soma jura!


Rent Per Month    [Edit] Median   
Apartment (1 bedroom) in City Centre    1,188.63 € 1,017.02 1,398.40
Apartment (1 bedroom) Outside of Centre    953.46 € 762.77 1,080.58
Apartment (3 bedrooms) in City Centre    2,288.30 € 1,906.91 2,542.55
Apartment (3 bedrooms) Outside of Centre    1,652.66 € 1,398.40 1,906.91

Buy Apartment Price    [Edit] Median   
Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre    5,633.28 € 4,576.59 6,356.38
Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre    3,813.83 € 3,178.19 4,449.46

SSZGO

barem su stanovi jeftini
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

TEEfqd

za njihove standarde. soma dinara 0.33 pivo, soma i kusur pakla cigareta, da imam 10 000 evra mesecnu platu tamo pa i da zivim, ovako neka, lepo meni u srbiji.

mkt

al ovde nema pivo posle 22  ;D

Darko

generalno me do pre par meseci nije ovo interesovalo , ali od kad kupih stan , banka , naravno , trazi da budem zivotno osiguran ...

e sad , ja placam osiguranje oko 9e mesecno , koje pokriva samo smrt  ( meni nesto i ne pomaze ;) , ali ce porodici da pomogne ako ja capnem ) , i to je po difoltu banka ponudila  ...

ono sto me zanima konkretno , skoro sam siguran da postoji i  neki drugi paket osiguranja koji mogu da placam , koji posle nekog vremena , npr 25 godina , u slucaju da mi se ne desi nista mogu da uzmem lovu nazad ( sto sad ne mogu ) ...mozda postoji neki paket koji isplacuje neku lovu prilikom povreda , nesreca , invaliditeta itd itd ...

poceo sam da citam ovu temu , ali skoro cela je rasprava izmedju Pita i Reva pa sam odustao ;)

Slaninar

Ja sam se svojevremeno raspitivao - ¹to kod osiguravajuæih kuæa, ¹to kod advokata koji se bave tim naplatama. Na kraju sam skontao da je DDOOR iz NS najbolje re¹enje.
Uglavnom, kod njih ima varijanta da plaæa¹ ¾ivotno minimalno 10 e meseèno. To dobiju tvoji u sluèaju smrti, a ti posle ugovorenog perioda (ja napravio na 20 godina). Mo¾e¹ osigurati i vi¹e, ali ne manje od 10 e.
To osiguranje je preduslov za dodatno zdravstveno, koje je najvi¹e 10+2 evra. To pokriva tro¹kove operacije ako ne¹to sjebe¹, te¹ke bolesti (rak i sl.) i tako te stvari. S obzirom da se onih 10 e vraæa sa sve kamatom na kraju, ispadne da plaæa¹ 12 e meseèno da se popravi¹ kod privatnika i ne èeka¹ na¹e vajne lekare. Naravno, mo¾e¹ se leèiti i kod dr¾avnih, pare isplaæuju. Ima i fora da bira¹ kako hoæe¹ da budu bonusi. Da li da vi¹e od tih 10e ide na od¹tetu u sluèaju invaliditeta, ili u sluèaju povrede koja se leèi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Wiener, Generali, Grawe... svi oni to rade.

Svrati do nekoga od njih i bice presrecni da ti objasne sta i kako.

SrpskiDzedaj011

Рекао бих да су инвестициони фондови много повољнији од пензионих.... посебно у случајевима опасних занимања и шта год. Барем је повлачење новца доступније а и постоје степени ризика инвестиција (обвезнице, акције,....)
Ако се не повлаче дивиденде, мање - више може да се користи као вид пензионог фонда.
I have to return some video tapes....