Glavni meni

Zivotno osiguranje

Započeo mkt, 21 Septembar, 2012, 15:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Ivicat poslato 05 Novembar, 2016, 19:05
Wiener, Generali, Grawe... svi oni to rade.

Svrati do nekoga od njih i bice presrecni da ti objasne sta i kako.

Za DDOOR znam provereno da se ne cigane sa isplatama. I dugo posluju, raèunam da postoji realna ¹ansa da æe imati od koga i da se podignu pare za 10+ godina.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 05 Novembar, 2016, 19:58
Рекао бих да су инвестициони фондови много повољнији од пензионих.... посебно у случајевима опасних занимања и шта год. Барем је повлачење новца доступније а и постоје степени ризика инвестиција (обвезнице, акције,....)
Ако се не повлаче дивиденде, мање - више може да се користи као вид пензионог фонда.
Mislis kao npr ovaj :D


SrpskiDzedaj011

Па увек постоји добро и лоше инвестирање.... ал мислим да је бољи избор од инвестирања у комодитете или некретнине.
Посебно сад кад је "новоградња" нпр. јефтинија од старе градње па је неповољно тржиште некретнина за продају станова а и никада нису биле повољније камате за стамбене кредите....а добар део изграђених станова нема сређене папире како би могли да се продају....

Мислим да је паметније инвестирати у више инвестиционих јединица.
Ризик увек постоји.
I have to return some video tapes....

DebeliZmaj

a meni ste se smejali kad ja nudio
osiguranjca :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko

U tudjoj ruci samo kita raste

mareskin

Citat: Darko poslato 05 Novembar, 2016, 16:31
generalno me do pre par meseci nije ovo interesovalo , ali od kad kupih stan , banka , naravno , trazi da budem zivotno osiguran ...

e sad , ja placam osiguranje oko 9e mesecno , koje pokriva samo smrt  ( meni nesto i ne pomaze ;) , ali ce porodici da pomogne ako ja capnem ) , i to je po difoltu banka ponudila  ...

ono sto me zanima konkretno , skoro sam siguran da postoji i  neki drugi paket osiguranja koji mogu da placam , koji posle nekog vremena , npr 25 godina , u slucaju da mi se ne desi nista mogu da uzmem lovu nazad ( sto sad ne mogu ) ...mozda postoji neki paket koji isplacuje neku lovu prilikom povreda , nesreca , invaliditeta itd itd ...

poceo sam da citam ovu temu , ali skoro cela je rasprava izmedju Pita i Reva pa sam odustao ;)

Ima¹ kod Generali osiguranja tu varijantu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Jefta

Citat: MIGE poslato 12 Septembar, 2013, 10:36
neces verovati al kaze da je samo naletao na lepe plavuse...al stvarno...nije ni njemu jasno...red bull jeftiniji nego ovde,original pumine tikepa 40 e(ja gledao katalog),kokamkola 120 din,dva zapakovana malko veca lososa sa povrcem(jeli njih troje I ostalo jos malo) oko 300 din...a to su cene iz osla...svi norvezani kupuju jeftiniju hranu u svedskoj ...30 km imaju do svedske
Ne znam sta ti je to on napricao, ali moja devojka je zivela u Oslu 9 godina, odlazio sam tamo par puta i uopste nisu cene takve. Jedan odlazak u prodavnicu gde se kupi namirnica za jedan rucak (za samo jedan rucak) je oko 50e ili ti 400 kruna.
Hleb je bio 500din, a litar mleka 1000 din... To je ono sto je meni u pamcenju. Poslednji put bio pre nesto vise od godinu dana recimo. Sok u prodavnici ili tj. onom kao zdravom baru 80 kruna.
Ona je placala rentu stana na Skoyen (malo fensiji deo grada)-u 1300e mesecno za 50m2. Naravno pivo i cigare ubijaju koliko su skupi. Takodje vecera i izlasci.
Za ok normalan zivot da delis stan sa nekim ti minimum treba plata 2500-3000e mesecno i to da se ne razbacujes...
Inace stvarno sjajna zemlja.

Jefta

Citat: Darko poslato 05 Novembar, 2016, 16:31
generalno me do pre par meseci nije ovo interesovalo , ali od kad kupih stan , banka , naravno , trazi da budem zivotno osiguran ...

e sad , ja placam osiguranje oko 9e mesecno , koje pokriva samo smrt  ( meni nesto i ne pomaze ;) , ali ce porodici da pomogne ako ja capnem ) , i to je po difoltu banka ponudila  ...

ono sto me zanima konkretno , skoro sam siguran da postoji i  neki drugi paket osiguranja koji mogu da placam , koji posle nekog vremena , npr 25 godina , u slucaju da mi se ne desi nista mogu da uzmem lovu nazad ( sto sad ne mogu ) ...mozda postoji neki paket koji isplacuje neku lovu prilikom povreda , nesreca , invaliditeta itd itd ...

poceo sam da citam ovu temu , ali skoro cela je rasprava izmedju Pita i Reva pa sam odustao ;)
Darko, imas ponudu u skoro svakoj osiguravajucoj kuci ta kao stednja i zivotno osiguranje.
Poenta je da kao uplacujes odredjenu sumu na stednju i to osiguranje i da npr posle 25god pokupis te pare sa nekim vidom zarade koji se izracunava na osnovu profita koji su oni ostvarili na tim tvojim parama. Oni ti prodaju procu da su to ogromne cifre koje ti kao dobijes, ali u stvari to bude slicna ili malo veca cifra od one koju sti ti njima dao, jer ti na kraju tu zaradu pojede inflacija. Ako odapnes pre vremena onda tvoja porodica dobija sve sto si skupio do sada i plus polisu tj iznos na koji si osiguran.
Ono nekome je mozda ok, ali ja vise volim da sam cuvam svoje pare nego da ih dajem nekome pa kao mozda cu to dobiti za 25god.
Ono na sta moras da obratis paznju je naplata, tj. eventualno aktiviranje polise.
Kada prvi put potpisujes polisu odgovaras na upitnik da li si zdrav bla bla bla, e sada tu mozes i da lazes i oni to ne proveravaju i tu se mnogi zalete i pristanu, ali posle kada pokusas da aktiviras polisu jer si se razboleo oni ce pokusati da te zajebu na svaki moguci nacin i da ti ne isplate nista. Jedan od nacina je da jednostavno kazu da oni nisu znali da li si ti vec bio bolestan pre potpisivanja polise. A ti nemas nikakav dokaz da prilozis. Zato obavezno sistematski da zahtevavs kod njihovog lekara sa sve krvnim slikama bla bla la bla da se uradi ili ako oni nemaju da im dostavis i da udje u predmet. Overenu kopiju imaju oni ti orginal. TAko da ti ako se razbolis imas dokaz da nisi bio bolestan pre potpisivanja osiguranja.

Mrzim osiguravajuce kuce jer je kod njih sve moze sve lagano kada treba da ti uzmu pare (osiguranje zivota, stana, kuce - TO JE TEK DEBILIZAM), ali kada treba nesto da ti isplate onda je povuci potegni...

Ivicat

Ali s'obzirom na niske kamate za stednju, ne ostaje puno izbora oko nekog cuvanja novca/ulaganja.

Slaninar

#169
Citat: Jefta poslato 07 Novembar, 2016, 18:18
Citat: Darko poslato 05 Novembar, 2016, 16:31
generalno me do pre par meseci nije ovo interesovalo , ali od kad kupih stan , banka , naravno , trazi da budem zivotno osiguran ...

e sad , ja placam osiguranje oko 9e mesecno , koje pokriva samo smrt  ( meni nesto i ne pomaze ;) , ali ce porodici da pomogne ako ja capnem ) , i to je po difoltu banka ponudila  ...

ono sto me zanima konkretno , skoro sam siguran da postoji i  neki drugi paket osiguranja koji mogu da placam , koji posle nekog vremena , npr 25 godina , u slucaju da mi se ne desi nista mogu da uzmem lovu nazad ( sto sad ne mogu ) ...mozda postoji neki paket koji isplacuje neku lovu prilikom povreda , nesreca , invaliditeta itd itd ...

poceo sam da citam ovu temu , ali skoro cela je rasprava izmedju Pita i Reva pa sam odustao ;)
Darko, imas ponudu u skoro svakoj osiguravajucoj kuci ta kao stednja i zivotno osiguranje.
Poenta je da kao uplacujes odredjenu sumu na stednju i to osiguranje i da npr posle 25god pokupis te pare sa nekim vidom zarade koji se izracunava na osnovu profita koji su oni ostvarili na tim tvojim parama. Oni ti prodaju procu da su to ogromne cifre koje ti kao dobijes, ali u stvari to bude slicna ili malo veca cifra od one koju sti ti njima dao, jer ti na kraju tu zaradu pojede inflacija. Ako odapnes pre vremena onda tvoja porodica dobija sve sto si skupio do sada i plus polisu tj iznos na koji si osiguran.
Ono nekome je mozda ok, ali ja vise volim da sam cuvam svoje pare nego da ih dajem nekome pa kao mozda cu to dobiti za 25god.
Ono na sta moras da obratis paznju je naplata, tj. eventualno aktiviranje polise.
Kada prvi put potpisujes polisu odgovaras na upitnik da li si zdrav bla bla bla, e sada tu mozes i da lazes i oni to ne proveravaju i tu se mnogi zalete i pristanu, ali posle kada pokusas da aktiviras polisu jer si se razboleo oni ce pokusati da te zajebu na svaki moguci nacin i da ti ne isplate nista. Jedan od nacina je da jednostavno kazu da oni nisu znali da li si ti vec bio bolestan pre potpisivanja polise. A ti nemas nikakav dokaz da prilozis. Zato obavezno sistematski da zahtevavs kod njihovog lekara sa sve krvnim slikama bla bla la bla da se uradi ili ako oni nemaju da im dostavis i da udje u predmet. Overenu kopiju imaju oni ti orginal. TAko da ti ako se razbolis imas dokaz da nisi bio bolestan pre potpisivanja osiguranja.

Mrzim osiguravajuce kuce jer je kod njih sve moze sve lagano kada treba da ti uzmu pare (osiguranje zivota, stana, kuce - TO JE TEK DEBILIZAM), ali kada treba nesto da ti isplate onda je povuci potegni...

Upravo tako. S tim ¹to je iskustvo par prijatelja i moje lièno takvo da DDOOR sasvim korektno radi posao - po pitanju osiguranja stana, kao i zdravstvenog osiguranja. Za ¾ivotno sreæom nismo jo¹ proverili.

Samo ¾ivotno osiguranje, ili ta neka penzija, koju isto nude na kraju ugovorenog perioda (daju na kraju da bira¹ hoæe¹ sve da podigne¹, ili da ti isplaæuju "1000 evra penzije" - zavisno od premije koju plaæa¹), su sme¹na cifra posle 20 godina zbog inflacije. Meðutim, kamata koju tu uraèunaju je sad veæa od kamate na ¹tednju koju nude banke, tako da nije ni skroz propast. A i glavna svrha toga je "ne daj Bo¾e" situacija, kad se isplaæuje pun ugovoreni iznos (pa porodica ne bude u govnima s kreditom, i sl.).

Ima i zaèkoljica da mora da se bude osiguran barem 6 meseci da bi se mogao podiæi pun iznos.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

za depozite u bankama, do 50.000e, garantuje drzava
treba proveriti ko vam garantuje za pare u tim osiguranjima :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Novembar, 2016, 12:14
za depozite u bankama, do 50.000e, garantuje drzava
treba proveriti ko vam garantuje za pare u tim osiguranjima :)

Dr¾ava? Koja dr¾ava?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

drzava koja je vratila staru deviznu strednju ...
ili bar 99% iste ... ne znam tacno al mislim da je
pre nekog vremena vracen i zadnji depozit :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

sto jes jes, cale od tih para kupio juga, to ona dafina bese uzela pare i pobegla u inostranstvo?

DebeliZmaj

defina nije bila stara devizna stednja .. defina je bila
piramidalna sema za koju nije gar. drzava :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

sve je rizik. moze i novac da postane bezvredan. zivotno se isplati ako ti se nesto desi, ako nije kesa osig. drustvo.

stednju pak moze podici ranije ako ti zafali gotovine, ali tek kad nakupis para da imas sta podici.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357

Citat: mareskin poslato 08 Novembar, 2016, 12:17
Citat: DebeliZmaj poslato 08 Novembar, 2016, 12:14
za depozite u bankama, do 50.000e, garantuje drzava
treba proveriti ko vam garantuje za pare u tim osiguranjima :)

Dr¾ava? Koja dr¾ava?


Citat: DebeliZmaj poslato 08 Novembar, 2016, 13:11
drzava koja je vratila staru deviznu strednju ...
ili bar 99% iste ... ne znam tacno al mislim da je
pre nekog vremena vracen i zadnji depozit :)


Citat: DebeliZmaj poslato 08 Novembar, 2016, 13:31
defina nije bila stara devizna stednja .. defina je bila
piramidalna sema za koju nije gar. drzava :)

Drzava je iplatila cak i propalu deviznu stednju kod Dafine i Jezde (umanjuju za podignute kamate), po istom principu kao i za ostale banke, a iz razloga sto su imali dozvolu za rad od NBJ.
Malo ko je to ocekivao.

DebeliZmaj

nisam znao .. moji su imali onu staru deviznu stednju u banci ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

petar357


Problem sa tim raznim osiguranjima i fondovima je u tome sto niko ne garantuje da ce kroz 20 ili 30 godina ta firma sa kojom se sklopi ugovor uopste postojati.
Ako je propao Liman Braders u Americi, koju sigurnost uliva na primer DDOR ili slicni?

Slaninar

Citat: petar357 poslato 08 Novembar, 2016, 16:35

Problem sa tim raznim osiguranjima i fondovima je u tome sto niko ne garantuje da ce kroz 20 ili 30 godina ta firma sa kojom se sklopi ugovor uopste postojati.
Ako je propao Liman Braders u Americi, koju sigurnost uliva na primer DDOR ili slicni?


Meni lièno od svih tih firmi DDOOR deluje sasvim stabilno - koliko mo¾e ne¹to biti kod nas.

Glavna fora sa ¾ivotnim nije da digne¹ velike pare za 20 godina, veæ da, ako ti se ne¹to desi u roku od jedne, ili pet godina, dok jo¹ nisi uplatio puno novca, tvoja porodica dobija pristojne pare kojima æe otplatiti recimo stambeni kredit, da ne budu na ulici. Kad doðe¹ pred kraj otplate kredita, onda i ako propadne osiguravajuæa kuæa, nije smak sveta, isplatio si stan, ¾iv si, pa jebiga, ne¹to ¹tednje si izgubio - osiguranje se svakako isplati (donekle) samo ako se osigurani sluèaj desi, inaèe su baèene pare. S tim ¹to mnoga dru¹tva ne propadnu, pa ima ¹anse da digne¹ svoje novce, ¹to je najbolja varijanta.

Za ¹tednju koja je sigurna, jedino u ¹vajcarsku banku, sa negativnom kamatom, ili u neke poslove, uz dozu rizika, ili resurse - isto uz dozu rizika.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen