Glavni meni

Bmw boxer i ostali propeleri

Započeo pit, 22 Decembar, 2010, 12:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kepo

Odela su se pravila u Uzicu, al ne znam dali se jos prave?
Mislim da je nemoguce do istih.

b2man

da je bilo lako doci do odela, mislim da bi roba poodavno stigla i na advrider.com i tamo prodavana za po cca 200$.
meni ta prica o nabavci domacih bmw odela za sitne pare lica na onu: bili era, nemac i francuz...



Gremlin

Citat: kepo poslato 25 Decembar, 2010, 13:31
Odela su se pravila u Uzicu, al ne znam dali se jos prave?
Mislim da je nemoguce do istih.

Naravno da je nemoguce. Nisu Nemci budale.
Imali su s nama dovoljno posla, a dva rata su izgubili sto nisu uspeli da shvate da jajara nije zena koja prodaje jaja.

[cheers]


Lazic

Citat: Gremlin poslato 25 Decembar, 2010, 10:24
A sto se tice lozaca, Lazica i Farbacha - pa tema je vec dooobro "obradjena" na Blow Job Bikers pa tako nema vise onog zara...
[thumb_up]

E, necemo se vredjamo... [rofl] [rofl] [rofl] Ja samo mnogo volim lepu, nicim izazvanu virtuelnu shorku, sa tendencijom da se zavrsi pivom... [cheers] Ili pravom ferkom... [rofl]

Al` ovde kod nas nesto nema zapaljivog materijala, taman mislis evo ga dzumbus, padne mirenje, druzenje, opijanje... Tjah...

pit

Citat: Lazic poslato 25 Decembar, 2010, 23:54
Citat: Gremlin poslato 25 Decembar, 2010, 10:24
A sto se tice lozaca, Lazica i Farbacha - pa tema je vec dooobro "obradjena" na Blow Job Bikers pa tako nema vise onog zara...
[thumb_up]

E, necemo se vredjamo... [rofl] [rofl] [rofl] Ja samo mnogo volim lepu, nicim izazvanu virtuelnu shorku, sa tendencijom da se zavrsi pivom... [cheers] Ili pravom ferkom... [rofl]

Al` ovde kod nas nesto nema zapaljivog materijala, taman mislis evo ga dzumbus, padne mirenje, druzenje, opijanje... Tjah...

                      Stvarno steta.


kawa ninja

This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

kawa ninja


 Niko nista... [zev].... [thumb_down]..... [neampojma]....nedelja jutro, jos se spava....

 http://www.youtube.com/watch?v=_7E4VJVPon0&feature=related

 


                                                    [watching]

    Ipak ovde fali onaj motoholik, jedino on ume dobrano da podgreje atmosveru....(malo m nije slucajnost ;D)
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

velimlje

Citat: pit poslato 25 Decembar, 2010, 12:12
           Iskreno slabi su mi protivnici a i ubi me u pojam Velimlje sa svojim rezonim…
           Recimo ja volim motore jedan mi sedi u garazi ali ne volim ga nistavise nego frizider ili lap top...cak mi u ovim zimskim vremenima tolko retko pada na pamet da slusajuci bemvejase o njihovim povredjenim osecanjima priupitam sebe da li je s mnom nesto u redu kad se tako osecam prema motoru.

  Pite , zahvaljujem na lepim recima , vidim , nema mi druge nego jednog lepog dana u Nis , da se upoznamo i popijemo po pice …

  Ali te ovde ne razumem … Ja volim svoj motor vise od frizidera  , nema veze koji je , zato smo motoristi , ili gresim ?  Ponekad , i ranije , davno kad sam imao Suzukija , kad je napolju bio sneg i kijamet , odem u garazu i sednem na njega
A nikad nisam sedeo na frizideru .. :D :D

Drago mi je da pricamo , svi , ko ljudi , bez nepotrebnih podj…

Pozdrav !
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

pit


        Naravno da bi voleo da dodjes u Nis i budes moj gost...pa i da se malo povitlamo po krivinama na putu Nis -Svrljig...ciste lepe i pregledne krivine.
        E sad kad sam reko ljubav prema motorima.....mislim ja volim motor bez obzira na marku ali ne mogu da ga volim kao sto recimo volim mog rotvajlera ,,,razumes sta ocu da kazem.
         A primetio samdosta bemvejasa bez razloga meni razumljivog potencira toliko tu ljubav koju gaji prema konkretno bmw .
           Pa eto i ti mora da priznas da vise volis sadasnji bmw nego nekadasnji suzuki iz davnih vemena.
           Ne znam da li sam u pravu bas ali steko sam takav utisam da kako ko kupi bmw vrlo brzo postaje ''poseban'' i razlicit od nas koji vozimo japansku konfekciju.
           
               

velimlje

Citat: pit poslato 26 Decembar, 2010, 14:03

        Naravno da bi voleo da dodjes u Nis i budes moj gost...pa i da se malo povitlamo po krivinama na putu Nis -Svrljig...ciste lepe i pregledne krivine.
        E sad kad sam reko ljubav prema motorima.....mislim ja volim motor bez obzira na marku ali ne mogu da ga volim kao sto recimo volim mog rotvajlera ,,,razumes sta ocu da kazem.
         A primetio samdosta bemvejasa bez razloga meni razumljivog potencira toliko tu ljubav koju gaji prema konkretno bmw .
           Pa eto i ti mora da priznas da vise volis sadasnji bmw nego nekadasnji suzuki iz davnih vemena.
           Ne znam da li sam u pravu bas ali steko sam takav utisam da kako ko kupi bmw vrlo brzo postaje ''poseban'' i razlicit od nas koji vozimo japansku konfekciju.
           
               

Bice mi zadovoljstvo da probam da te pratim ( koliko cu da uspem , pitanje je … )
Kad kazes za tvog rotvajlera , to je zivo bice , to se voli i ljubav vraca , pricali smo o hladnjacima i laptopovima :D :D
Mislim da covek koji kupi BMW i postane ‘’poseban’’ nije postao takav zbog BMW-a , nego je takav oduvek bio , bar ja to tako gledam .
Moje druzenje sa Suzukijem je bilo dosta kratko , em sam imao jedva toliko para da obicno napunim pola rezervoara , pa nikad nisam neki veci put uspeo da sastavim sem dva puta do Grobnika , em sam imao dobar udes nepunu godinu posle toga kad sam ga kupio i nikad skupio dovoljno para da ga sredim , ali sam oduvek voleo taj motor . Prva hiljadarka se ne zaboravlja …
Da danas imam toliko para , a nemam , rado bi kupio staru , vazdusno hladenu Suzu , a da imam jos vise para , kupio bi nekoliko motora , za razne prilike i potrebe … ali nazalost imam taman dovoljno da sam kupio tog jednog i da odem par puta godisnje na lep put sa njim …
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

pit

MVI_3079.MOV

                    Objasnjenje rada menjaca kod bmw i jamahe   [stop] [rofl] [neslusam] [watching]

kawa ninja

This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

velimlje

Citat: pit poslato 26 Decembar, 2010, 14:42
MVI_3079.MOV

                   Objasnjenje rada menjaca kod bmw i jamahe   [stop] [rofl] [neslusam] [watching]

Odgledao sam ovaj klip nekoliko puta i uvek me nasmeje :D :D :D

Dobro si objasnio ...
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

WOLVERINE

Citat: pit poslato 26 Decembar, 2010, 14:42
MVI_3079.MOV

                   Objasnjenje rada menjaca kod bmw i jamahe   [stop] [rofl] [neslusam] [watching]

E pa brate za ovu slikovnicu si zasluzio +  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [clapp] [clapp] [clapp]  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

kawa ninja



  Da zaboravih evo dobio si + od mene  za objasnjenje "kako radi menjac BMW-a" znaci pao sam od smeha   [rofl]   :)
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

WOLVERINE



     Mozemo mi da kenjamo i delimo pluseve i minuse ali BMW je BMW,,,  bilo auto bilo motor,,, 

dzimika

Citat: kepo poslato 25 Decembar, 2010, 13:31
Odela su se pravila u Uzicu, al ne znam dali se jos prave?
Mislim da je nemoguce do istih.
ne bi ja odelo da nabavim, znam da se sve to kontrolise bolje nego kovnica novca
nego bi ja da vidim da li ima materijala, makar slicnog u slobodnoj prodaji pa da se zanimam malo preko zime :D

MIKA ARHANGEL

Ajd nesto da kazem i ja.
Kao mlad automehanicar radio sam po Francuskoj po raznim servisima i jednog momenta pozove me jedan poznanik da predjem kod BMW-a sto i uradim.Posle malo vremena poceo sam da se cudim tim napravama od auta.Pa ta marka ide otprilike 10 godina ispred ostalih proizvodjaca.
Primer: Bmw je prvi ko je napravio da svi releji i osiguraci budu na jednom mestu (dok je to kod ostalih bilo svuda po malo),pa nesto jos vise je da su lezajevi radilice isti za sve modele samo kazes dali je 4 ili 6 cilindra ,dali je to 1502 ili neka 7 isto je.Ima tu jos puno stvari koje su pocele prvo kod BMW-a. O sistemu ubrizgavanja u pocetku (pricam o benzincima sada)da i ne govorim.E sad sto je je,odrzavanje je dosta skupo u odnosu na ostale proizvodjace osim Alfe Romeo.Primer jedan: komplet kvacila za pezoa 504 je kostao 500 ff a samo lamela(disk) za BMW-a isto ili skoro isto toliko.
A sto se tice motocikla ista je prica.Ja sam vozao GoldWinga 1200 kome nisam imao neku veliku manu da nadjem,pa Yamahu V-maxa itd, ali kad sam kupio tri BMW-a R65 od zandarmerije na nekoj licitaciji i to popravio,prodao dva a jedan najbolji sa 6000 km ostao mi i to doteram ovde u Srbiju.Svi decaci u selu su se naucili da voze motor na njemu,isli po sedeljkama po puticima preko brda,vozali se po troje na njemu i nista mu nisu mogli osim da izgore lamelu.Jos veca zalost je da nisam nikada promenio ulje u njemu za nekih 5-6 godina.Taj motor je i danas ziv i lepo izgleda,u Svilajncu je kod nekog vulkanizera.Posle tog iskustva sa BMW markom ja sam resio da predjem na Bmw motor i ne kajem se.Mogao bih da pisem do sutra o Bmw-u,jos da kazem da u startu nisam hteo da vozim Bmw zato sto sam mrzeo nemce (sto je i logicno jer sam iz Kragujevca) i sve sto je nemacko.Medjutim vreme je odradilo svoje i sad ih ne volim ali ih ne mrzim.
A neki momci sto pricaju pricu o bmw-u da ne valja itd. to je kao ona lisica sto nije mogla da dohvati grozdje i imala je odgovor da je kiselo.

Gremlin

Lepo napisano, a sto je najbolje sve ovo je iz licnog iskustva, plusic za cika Miku...

[cheers]