Glavni meni

Bmw boxer i ostali propeleri

Započeo pit, 22 Decembar, 2010, 12:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bokilic

covece,bolje odelo od motora,made in serbija kazem ja  :P :P
brmmmm

pit

#141
Citat: Gremlin poslato 24 Decembar, 2010, 18:08
Citat: pit poslato 24 Decembar, 2010, 14:30
Citat: Gremlin poslato 24 Decembar, 2010, 13:47
Citat: pit poslato 24 Decembar, 2010, 10:43
Citat: Dzambo poslato 24 Decembar, 2010, 01:19
Jesu li bili novije generacije ili stari? npr do 2000god? Nemam pojma kome je stao motor.

                        Ne znam tacno ljude , bemveji su noviji svi putne varijante,ali informaciju mi je licno rekao Lancija jednom prilikom kad smo se pocackali za bmw ...a Lancija vozi bmw.

E ako ti je licno Lancia rekao, onda mora da je jako ozbiljno...

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D



      Lancija je bio jedan od organizatora relija ,tako da nema razloga da laze,uostalom mozes da proveris ako e zanima ...posto vidim da bas smercujes u ovoj temi kad se pomene istina o bmw -ima.
     Gremlie znam da nije lako da vozis i nosis breme koje ima bmw ali samo lagano i opusteno...po gradu slobodno moze sam rizik je mali kad ti nesto rikne tu si naci ce se neko...ali van grada je vec nesto sasvim drugacije ..tu avanturisticki duh koji nosi sa sobom bmw dolazi do punog izrazaja...mislim nikad ne znas kad odes sa njim da li ces i da se vratis  na istom ...zbog toga nikad nemoj sam da polazis na duzi put sto je sigurno sigurno je.

Pite,
ti svake godine otprilike u ovo vreme na nekom forumu pokrenes temu u kojoj opljunes po BMW-u, tako da je to vec vidjeno. Znam ja da bi ti zeleo da imas BMW, ali bice prilike. I ja sam vozio Yamahu pre BMW-a, doduse davne 1984 mi je prvi motor bio BMW, ali ajde da to ne racunamo. Tako da za tebe ima sanse, potrebno je samo da jako zelis BMW, i to ce ti se ostvariti.

Ja za godinu dana i 14,000 km nisam imao ni jedan jedini kvar, ne znam da li je to dovolno za tvoju srecu ?

A sad to sto BMW dosta kosta, i sto je na zalost "kiselo grozdje" za mnoge koji bi ga rado posedovali, to je vec druga stvar. Takodje, raspitaj se koliko je BMW motorcikala iz GS serije prodato u Evropi, pa uporedi sa ostalim proizvodjacima i videces razliku. A sve sto je napravila ljudska ruka moze da se pokvari, pa tako i motorcikl, tako da je broj kvarova uporedjen sa brojem prodatih motora stvarno zanemaljiv.

I za kraj, kompanija BMW Mottorrad ti ovim linkom oprasta sve gluposti koje si napravio u 2010, i zeli srecnu novu 2011 godinu, sa zeljom da konacno ispunis zelju i postanes vlasnik BMW motora:

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html?content=http://www.bmw-motorrad.com/com/en/fascination/specials/christmas_concert_2010.html&h=913d7182ea2f969cddea9743b8ebf924&lng=en
;D ;D ;D ;D ;D
                         E bas me nasmeja Gremline....nego cudi me da si i ti podlegao agresivnom marketingu gde je BMW stvarno majstor zanata.Milism treba im odati pocast sto su uspeli da od jednog totalno zastarelog koncepta od pre 100 godina naprave nesto sto ce se prodavati i to dobro a sve to uvijeno u oblandu neke fals tradicije i satro kvaliteta.
                         Jedno je kad Velimlje kupi bmw i vozi ga u Engleskoj neko vrem tj u garanciji i kad mu nesto rikne on lepo pozove slepku i zavrsi stvar.
                        Ono sto meni nije jasno sta tebe natera da kupis to isto u  S rbiji i od gotovog pravis veresiju.Naravno za tebe je kasno jer si ti vec zadojen agresivnim marketingom i tu spasa nema.
                        Ovu temu sam otvorio prvenstveno zbog ljudi koji polako padaju pod taj uticaj svapske propagande u nadi da se nece zajebati i uciniti istu gresku .
                             Jos jedan od zescih problema koji ima boxer a u to sam se i licno uverio je upravljivost u krivini koja je katastrofalna i da me nije moj drug Vladamir na vreme preko foruma nije upozorio na tio verovatno bih jos placao odstetu za slupanu kangrbu.
                             Naime prilikom naginjanja u desnu krivinu nikako ne dodajte gas jer ce vas bmw nabiti u zemlju zbog ziroskopske sile boxera dok u levoj krovini morate dodati jaci gas nego normalno da bi iznevelisali polozaj motora.
                             Pa recite mi molim vas da li je normalno da se jedan motor tako ponasa.



Gremlin

Citat: pit poslato 24 Decembar, 2010, 23:46

     
                          E bas me nasmeja Gremline....nego cudi me da si i ti podlegao agresivnom marketingu gde je BMW stvarno majstor zanata.Milism treba im odati pocast sto su uspeli da od jednog totalno zastarelog koncepta od pre 100 godina naprave nesto sto ce se prodavati i to dobro a sve to uvijeno u oblandu neke fals tradicije i satro kvaliteta.
                          Jedno je kad Velimlje kupi bmw i vozi ga u Engleskoj neko vrem tj u garanciji i kad mu nesto rikne on lepo pozove slepku i zavrsi stvar.
                         Ono sto meni nije jasno sta tebe natera da kupis to isto u  S rbiji i od gotovog pravis veresiju.Naravno za tebe je kasno jer si ti vec zadojen agresivnim marketingom i tu spasa nema.
                         Ovu temu sam otvorio prvenstveno zbog ljudi koji polako padaju pod taj uticaj svapske propagande u nadi da se nece zajebati i uciniti istu gresku .
                              Jos jedan od zescih problema koji ima boxer a u to sam se i licno uverio je upravljivost u krivini koja je katastrofalna i da me nije moj drug Vladamir na vreme preko foruma nije upozorio na tio verovatno bih jos placao odstetu za slupanu kangrbu.
                              Naime prilikom naginjanja u desnu krivinu nikako ne dodajte gas jer ce vas bmw nabiti u zemlju zbog ziroskopske sile boxera dok u levoj krovini morate dodati jaci gas nego normalno da bi iznevelisali polozaj motora.
                              Pa recite mi molim vas da li je normalno da se jedan motor tako ponasa.


Koncept boxer je mozda zastareo, kao i burek sa mesom, ali ja ga obozavam - danas utukao pola kile. Jebes, croasane, pizze, pizzete, zu-zu....Stare proverene stvari su uvek dobre ili sto bi rekla moja dugarica Jeca: klasicne engleske cipele i tvrd kurac nikad ne izlaze iz mode.

Ja ti rekoh da ja nisam imao nikakav ni najmanji problem za 13 meseci i oko 14,000 km od kad je GS kod mene.

Ovu teoriju o "ziroskopskim silama" ne bi da komentarisem...samo si me slatko nasmejao...GS u krivinu ide onako kako ga vozis, nema nikakve inercije i ne "otima se"-jednom recju ponsa se fenomenalno. Nesto se ne secam da je neozvanicni Held promoter i expert-teoreticar-filozof Vladamir vozio BMW...

Ali dobro, vec si malo popustio....do proleca eto tebe na BMW-u, eto i fabrika ti cestitala novu godinu...ako bas nece boxer, moze nesto iz K serije...

[cheers]

WOLVERINE



     Aj neka neko sazna gde se kod nas sije ova garderoba? 

pit

                Lepo rece Rendi '' moze i devojka sa sela ali motor mora da bude japanski '' tu nema dvojbe.Bmw moze da bude samo prevozno sredstvo i tu se njegova epizoda zavrsava,da bi mene odusevio ipak mora da ima japanske krvi 100 posto u sebi

WOLVERINE


     Ja volim japance,,,  ali  BMW se pise velikim slovima,,,,,,,,,,,

velimlje

Citat: pit poslato 24 Decembar, 2010, 23:46

     
                          Jedno je kad Velimlje kupi bmw i vozi ga u Engleskoj neko vrem tj u garanciji i kad mu nesto rikne on lepo pozove slepku i zavrsi stvar.
                         


Ima tu istine , ne kazem ..

Dok sam ziveo u Americi , prvo sam se zestoko palio na Yamahu Fazer 1000 , tamo neke 1998 i koju godinu oko toga , ali nije bilo para ... posle nam je malo svanulo , pa sam se opasno napalio na MV Agusta Brutale , kupio bi je sigurno , ali je posle skoro godinu dana mog lozenja dosla do dilera u Cikagu , ja seo na nju , mislim sta da vam kazem sa mojih 194 cm .... :D

Kad smo preselili u Englesku , prvi posao koji sam dobio je bilo kao kurir u ovoj firmi gde i danas radim , ali u kancelariji .U to vreme imali su flotu BMW R850R . Nikad pre BMW nisam mirisao , niti ga mrzeo , ali posao je posao , treba covek pare ...

Kad sam ga dobio , imao je oko 80 .000 milja , kad sam ga predao 140 .000 . Bez ijednog problema ! Da , morao sam jednom da koristim slep sluzbu jer do tada nisam nosio komplet za krpljenje guma ....

Sta reci , poceo sam da postujem i cenim BMW , shvatajuci njegove mane i prednosti

Kad je doslo vreme da kupimo motor , izbor modela i firme je bio moj , zena je samo insistirala da bude noviji , 2-3 godine star , jos u garanciji

Najveca zelja mi je bio BMW R 1200 RT , a u uzi izbor je dosla i Honda ST1300, Yamaha FJR 1300 , u to vreme nisam pratio Kawasaki 1400 , priznajem ( nista protiv njega nemam ... ) i R 1200 GS . Bilo je jos nekih modela , ali sam jih brzo odpisao .
Najpre je odpala Honda , zbog tezine , em sto je prastari model , i zbog silnih plastika ( zbog kojih je na kraju odpao i RT )

Yamaha me je najvise tu privlacila , ali je opet teza od GS-a , a opet se pojavljuje problem plastika ( oklopa ) , ko na RT-u , a uz to me nervirala ideja samo 5 brzina ...

Da objasnim moje rezonovanje

Zivim u Londonu , gde nema parking gde stignes , vec u ''kutije'' nacrtane uz ivicnjak . Tu parkira gomile motora i skutera , pa plastike nebi bas bile zgodne , a tada nismo imali ni garaze ( nemam je ni sad ) , pa je zbog toga poceo sve vise da me privlaci GS

Plus toga , vise mi se svidala ideja da se ''naviknem'' jos vise na boxer , jer sam tada i sad jos uvek siguran da je moj sledeci motor R 1200 RT , sem ako me deeeeebela sreca ne posluzi pa predem odmah na K 1600 :D

Rec , dve o garanciji i sto je jos vaznije , drzanju cene !!!

Motor sam kupio za 6900 funti , a godinu dana kasnije osiguranje mi ga procenilo na 7100 funti ?!?!? Znam , nije isto procena osiguranja i realna mogucnost prodaje , ali ipak ...

A prosle godine , kad mi je istekla fabricka garancija ponudili su mi produzenje iste , uplatio sam i to je to . Mada uvek pomislim da je to bacanje para , jer se nista ne kvari , a onda se setim tolikih komentara i foruma , pa kazem sam sebi , ajde cisto za nedaj boze , platim , prode sezona i opet nista od kvara ....

------

A ovo za ziroskopske sile da je istina , sutra bi ga prodao ... a nije .

Ne kazem nista protiv Vladamira , ne poznajem coveka , ali ja mogu svakome , pa i tebi , realno da kazem sve pluseve i minuse koje BMW ima . Razlika je samo da nekome neki minus nesto preko cega moze da prede i sa tim zivi , a nekome se tu razgovor zavrsava ...

Posle treba naci negde motor za test voznju , pa videti dali mozes da predes preko toga da motor ima drugciji karakter nego prosecn japanac , pa odlucis

Ali , ako iz starta mislis da to nije za tebe , nema potrebe da gubis vreme

BMW , motor ko motor , neko ga voli , neko voli nekog drugog , sta tu ima da se svadamo ? Razprava , to moze , ali nema potrebe da neko nekome nesto zameri . Pricamo o gomili plastike i metala
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje

Citat: WOLVERINE poslato 25 Decembar, 2010, 00:15


     Aj neka neko sazna gde se kod nas sije ova garderoba? 

Mozda Kadinjaca Uzice

Na njihovom sajtu stoji da su jedina firma u Srbiji koja je certifikovana za rad sa Goretexom ?

http://www.kadinjaca.co.rs/tehnologija.php
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

Lazic

Samo 8 strana, a svi se pomirili...

UFF

velimlje objasnio  [clapp]

A reko bih i da je najkompetetntniji da o BMW-u prica

Pit i Gremlin mogu da nastave dalje preko pp  ;)

farbach

gde je onaj stari borbeni duh?

Gremlin

Citat: UFF poslato 25 Decembar, 2010, 04:44
velimlje objasnio  [clapp]

A reko bih i da je najkompetetntniji da o BMW-u prica

Pit i Gremlin mogu da nastave dalje preko pp  ;)

Sorry UFF-e, ali mislim da ni ti nisi bas najkompetentniji da "reknes" ko je najkompetentniji da o BMW prica, sto je na kraju i potpuno nebitno. Ponta je da svako ko je vozio BMW kaze sta ima pa da se iz toga izvuce neki zakljucak, prvenstveno za one koji razmisljaju da kupe BMW GS serije, a takvih je na svakom forumu dosta pa i na ovom.

Sve sto je napravila ljudska ruka moze da se pokvari, a svaki motor ima svoje mane i slabe tacke, kod BMW-a novije generacije se to uglavnom svodi na neke delove elektronike i neke senzore. Takodje, BMW radi recall-ove i posle isteka garancije - sto ne mogu da se setim da ijedna druga firma radi, ne znam zasto mislim bas na Tomilslava kome se agregat na KTM raspao mesec dana posle isteka garancije, koja nije uvazena zbog tih mesec dana.

A i zasto bi nastavili na pp, kad se diskusija vodi u granicama normalnog ponasanja sa ponekom posalicom ?
Sto me to nesto podseca na admin "pretnje-predzakljucavanje" teme sa Blow Job Bikers...voleo bi da sam pogresio...

A sto se tice lozaca, Lazica i Farbacha - pa tema je vec dooobro "obradjena" na Blow Job Bikers pa tako nema vise onog zara...Pit nije vise onako uporan, a cak se i Velimlje vise ne nervira...

[thumb_up]




dzimika

Citat: velimlje poslato 25 Decembar, 2010, 01:01

Mozda Kadinjaca Uzice

Na njihovom sajtu stoji da su jedina firma u Srbiji koja je certifikovana za rad sa Goretexom ?

http://www.kadinjaca.co.rs/tehnologija.php

videcu sa tetkom iz uzica da se raspita malo pa da vidimo da li oni siju
ako ne bar cemo ih otpisati

mada koliko se ja secam jednom prilikom je pomenuta fabrika u BG, tipa kluz iznad bulevara ili sta je vec jer su oni sili neke uniforme za nemce davnih dana pa i to treba ispitati


noam chomsky

Uporan ovaj ludak..uporan...za malo da ostane na njemu
lepota prirode je refleksija lepote nauke

pit

Citat: farbach poslato 25 Decembar, 2010, 09:22
gde je onaj stari borbeni duh?
Eh kad se samo setim kakva su to vremena bila.S jedne strane ja ,Vladamir ,ti,ponekad Bonekad Bokili a s druge strane ceta metroseksualaca,japija,gospode iz raznih vrhova,fotografi .I svi oni se iz petnih zila trude svima nama da objasne kada jednom budemo seli na bmw da ce na se skroz promeniti pogled na svet kao njima sto su direk iz auta seli na to.
           Iskreno slabi su mi protivnici a i ubi me u pojam Velimlje sa svojim rezonim,Gremlin se nesto busa ,vidim da su zestoko povredjena osecanja prema masini ,ali sve je mlako ....uzgred budi receno moze li neko da mi objasni od vas bemvejsa kako to da covek moze da gaji neke emocije prema motoru konkretno bmw.
           Recimo ja volim motore jedan mi sedi u garazi ali ne volim ga nistavise nego frizider ili lap top...cak mi u ovim zimskim vremenima tolko retko pada na pamet da slusajuci bemvejase o njihovim povredjenim osecanjima priupitam sebe da li je s mnom nesto u redu kad se tako osecam prema motoru.

Gremlin

Pite,

A otkud ti ideja da ja bas toliko volim BMW ? Ja sam samo jedan od mnogo zadovoljnih korisnika...pogledaj malo koji je najprodavaniji motor u toj klasi u Evropi...

A za razliku od nekih, ja pojedine motore o kojima se dosta raspravlja ne mrzim kao sto to mrzis BMW....samo imam svoje misljenje i zato ih ne vozim: Afrika-precenjena stara tehnologija, KTM-skupo kao BMW, a kvari se, los zastupnik, servis i support u Srbiji.

Odo ja dao Mishe Pei da se provozam BMW-om...

[cheers]

UFF

Gremline nisi me razumeo
Nema u mom postu pretnji - to je bio samo predlog
Da kaze svako sta misli pa da onaj ko cita na osnovu toga odluci?

Jbg meni se ucinilo da ste vi vec rekli sta ste mislili, bar sa tehnicke strane pa je sad ostalo prostora samo za raspravu o licnim ukusima sto moze i na pp al verovatno gresim pa aj da vidim da li ce da se pretvori u AT vs ST  [watching]

Gremlin

Citat: UFF poslato 25 Decembar, 2010, 12:43
Gremline nisi me razumeo
Nema u mom postu pretnji - to je bio samo predlog
Da kaze svako sta misli pa da onaj ko cita na osnovu toga odluci?

Jbg meni se ucinilo da ste vi vec rekli sta ste mislili, bar sa tehnicke strane pa je sad ostalo prostora samo za raspravu o licnim ukusima sto moze i na pp al verovatno gresim pa aj da vidim da li ce da se pretvori u AT vs ST  [watching]

[watching]